Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

Česká pošta
Já musím Českou poštu a její pobočku u nás zatím jen chválit. Poté, co jsem se naučil nechávat si posílat zásilky obchodním balíkem, vše vždy řádně a rychle doručeno, někdy se dokonce rozvážecí auto u nás staví 2x!!! když napoprvé nikdo není doma, někdy si proto holt na tu poštu musím dojít. I teď v předvánočním reji, mi Jiramanova Bizzarie přišla včera vpodvečer až domů, takže předježíšek jak se patří :)))
Tak doufám, že to té naší poště ještě dlouho vydrží...

23.12.2010 08:36:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Hammer
Lucky you, u nas ma CP letos o Vanocich na konte uz i nekolik ztracenych obchodaku...

23.12.2010 08:45:07

Pošta
Posíláme měsíčně nějakých 700-1000 balíků, výhradně Českou poštou. Jsou to vesměs bublinkové obálky okolo 100g, zbytek okolo 500g, tedy nic velkého Ztrátovost je minimální, stížnosti na rozbitý obsah byly letos snad 2. Je pravdou, že posíláme téměř výhradně Obchodní balíky, běhají skutečně během 24h. Teď před vánoci se samozřejmě zvedl počet těch, co nedoručili včas, ale to měli všichni přepravci.

Navíc teď pošta začala upozorňovat na balík pomocí SMS a mailu (zatím jen ve vybraných velkých městech) takže smázli další výhodu PPLky. A jako jejich hlavní výhodu vidím, že mají pobočku v každé hýždi, takže pracující člověk nemusí pro uložený balíček kdovíkam daleko.

S Poštou se vleče dlouhodobá averze a když je na 1000 pohodově doručených zásilek jeden problém, tak se mluví jen o něm. Stejně jako u úředníků, já osobně mám poslední roky u přepážek téměř výhradně dobré zkušenosti (poradili, pomohli, doporučili), ale přesto se na úředníky permanentně skuhrá.

Tož lidi, hlavu vzhůru, užívejte vánoční pohody, od toho tu ty Vánoce přece jsou. :)

23.12.2010 09:02:08

Pošta
22.12. mi zasílali z internetového obchodu přes Českou poštu balík a 23.12. i přes upozornění majitele shopu, že mi tato zásilka pravděpodobně dojde až po vánocích byl balík doma! Skoro neuvěřitelné.

Mluvila jsem s naším poštovním panáčkem (doručovatelem balíků) a ten říkal, že letos kolem vánoc mají téměř o 50% zásilek než minulý rok. Pravděpodobně to bude tím, že se nakupuje víc a víc přes e-shopy a nic bych za to nedala, že poště přibyl nějaký ten zákazník díky zkušenosti se službami PPL...

23.12.2010 10:15:21

rbx

PPL + DPD
takze dalsi zkusenosti... :-)
PPL z pozice obchodnika:
po tom, co za posledni mesic trvalo vyzvednuti baliku cca 4 dny, jsme s nimi skoncili

PPL z pozice zakaznika:
minuly tyden jsem si neco objednaval v Mallu, v patek to PPL prevzalo a od pondeli to lezi na depu. Tak jsem tam volal, ze si pro to prijedu, protoze osobni odbery se musi predem domluvit, jak pisou na strankach. Trvalo mi pul dne, nez jsem se tam dovolal, aby mi pani rekla, ze osobni odbery jsou mozne druhy den po nahlaseni. Ptam se proc? Pry se to musi najit. Tak ji opacim, ze je 12 hodin a maji otevreno do osmi do vecera, tak ze to snad za tech 8 hodin najdou. Tak pry ne, musim prijit zitra, tedy dnes. Rikam OK, poslete mi do mailu potvrzeni, ze si to muzu vyzvednout? Neposlu, to neposilame. Aha...a skutecne mi to vydaji? Noooo, meli by. Hm, tak dekuji, naslysenou. Dnes tam jdu a uvidime.

DPD z pozice obchodnika:
vyzvednuti baliku trvalo 3 dny, nacez jsme sprdli naseho obchodnika, ktery pro cast baliku prijel svym autem a rozvazel je po Praze. Ja jsem vzal druhou cast a rozvazel taky. Ale aspon snaha, i kdyz jim to tedy taky hapruje.

Ceska posta z pozice obchodnika:
tri dny si neprijeli pro baliky, protoze jednou snezilo a ridic se bal, pak svitilo slunicko, ale pry na nas zapomneli a pak zase snezilo a ridic se opet bal. Takze jsem jezdil jak idiot s autem plnym baliku Praha-Svinare, podle toho, kde bylo lepsi pocasi, abych to nakonec po hadce s Ceskou postou zavezl k nam do vsi na psotu, kde si to svoz vyzvedl.

Ceska posta ze strany zakaznika:
no problem

23.12.2010 11:44:35

Posta
Nevím, nemohu objektivne posoudit, ale opakuji znovu: Jako zákazník jsem neměl s Českou poštou žádné problémy. Dnes mi dorazila od Detha Niagara, což jsem ani nečekal a měl připravenou "záložní hru". :-)
Takže spokojenost s ČP jako zákazník.

23.12.2010 14:11:24

rbx

dodatek PPL
chystal jsem se do PPL k tomu osobnimu odberu, co jsem si s nimi vcera dohodl a jeste jsem vybehl ven pro jeden darek. Vracim se do firmy a cestou potkam auto PPL. Tak se ptam, jestli u nas neco vylozil a pan rika ze ano, dva balicky. Takze to, pro co jsem si malem jel a mel jsem dohodnuto, ze mi to predaji, tak mi dovezli. No me by trefilo, kdybych tam dojel, chtel sve zasilky a oni mi rekli, ze je dorucili na uvedenou adresu a ze je nemaji. Uf. To je firma.

23.12.2010 15:36:34

rbx

a dodatek c. 2
po cele te anabazi jsem to rozbalil a zjistil jsem, ze mi MALL poslal media player bez disku, kdezto ja mel objednan a zaplacen player s 1TB diskem. Uf.

23.12.2010 15:50:02

PPL
PPL - skóre letošních vánoc
1 definitivně ztracený balík (odeslaný koncem listopadu)
1 dosud nedoručený balík s vánočním dárkem (odeslaný 17.12.)
1 doručený balík po týdnu (odeslaný někdy v půli prosince)

Doteď žádný problém a letos to takhle pohnojí. Začínám preferovat jiného dopravce, na tohle fakt nemám náladu.

23.12.2010 16:03:15 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Merlin
a tys nedostal SMSku, ze si mas dojit pro svuj balicek na namesti? :-)
http://usti.idnes.cz/kuryri-nestihaji-rozvazet-vanocni-darky-v-lounech-svolali-adresaty-na-namesti-19h-/usti-zpravy.asp?c=A101222_1503588_usti-zpravy_oks

23.12.2010 16:18:48

to rbx
Dobrý, budu platit za to, že si můžu pro balíček dojít osobně :-)))

23.12.2010 16:44:37

PPL & ČP
Vždycky si objednám dovoz s předchozím zavoláním a žádný problém.

Pošta taky žádný problém, samozřejmě pokud si nechám poslat balík domů, musím na poštu.

23.12.2010 17:10:47

Bohužel
Tak jak jsem do včerejšího dne vychvaloval poštu, tak mi napsal známý, že mu zatím nedrazila hra kterou jsem mu posílal před 12-ti dny do Prahy!!!!!
Bohužel on má po dárku a já po náladě. Po svátcích jdu na poštu a bude tam veseloooo. :-//

24.12.2010 09:14:00

typ balíku
Ono asi hrozně moc záleželo na typu balíku. EMS a obchoďáky měly přednost, takže neprioritní služby mohly zůstat sedět někde v koutě.

24.12.2010 12:22:34

to husak
to je jedno. maji nejakou dobu do ktere by to meli dorucit a to je tusim dnu 8

nam kazdopadne vsechno dorazilo do dvou tri dnu. rozvazky i v sobotu. nejvetsi spozdeni melo nakonec PPL ktere misto ve ctvrtek dodalo v sobotu (to uz pred dvema ci tremi tydny). tenhle tyden via ceska posta dorazilo postupne snad deset baliku

24.12.2010 12:27:07

ndru
Teď sedím vedle ségry, která dělá pro poštu a neprioritní balíky dobu dodání garantovanou nemají. Takový balík v době vánoc může jít i 14 dnů.

24.12.2010 12:35:30

to sappho
o garantovane dobe jsem nic ani nepsal

kouknu od kud tech osm dnu mam. pokud je to v nejakem materialu tak je to klamani zakaznika (e;

kazdopadne je potom na palici platit si zajice v pytli

24.12.2010 12:53:07

chm
tak u obycejnych baliku nic psano nenije. takze bud je k tomu nejaka zakonna uprava nebo se jedna o neuplne stanovenou sluzbu nebo systemovy podvod na klienta

24.12.2010 12:57:30

tak to je v pytli
postovni zakon nijak dobu dodani nevymezuje. tomu rikam kvalitne napsany zakon, ktery chrani prava obcana

budu muset napsat sve oblibene strane at si to taky vezmou na paskal

24.12.2010 13:03:06

a dodatek c. 2
RBX: tak do MALLu se snad vyplatí si dojet to vyzvednout přímo než si to posílat poštou. Minimálně kolem vánoc.

24.12.2010 13:40:06

a dodatek c. 2
RBX: tak do MALLu se snad vyplatí si dojet to vyzvednout přímo než si to posílat poštou. Minimálně kolem vánoc.

24.12.2010 13:42:32

a dodatek c. 2
RBX: tak do MALLu se snad vyplatí si dojet to vyzvednout přímo než si to posílat poštou. Minimálně kolem vánoc.

24.12.2010 13:48:02

Posta
Ještě k té dodací lhůtě ČP. Je to každopádně divné, protože jsem balík s hrou posílal s dostatečným předstihem min. 1 týdne před tám vánočním frmolem. To že je to do Praglu chápu jakousi nevýhdou, ale i tak... :-/ Navíc ve sledování je napsáno, že balík je stále na cestě, takže kdo ví kde je mu konec. :-//
No nic, nebudem si kazit vánoce, řešit to budu až 28.12.

24.12.2010 13:56:41

to Kent
aspon ho mas ve sledovani. ja dostanu cislo a sledovac vyhodi neexistujici balik (e;

24.12.2010 14:06:36

zkusenosti
CP
marne vzpominam, kdy naposled CP dorucovala balik domu, standartne jenom listek o nezastizeni. Pokud jde o hry apod. tak se to prezit da, ale pamatuji par let zpatky, kdy nam deda posilal pravidelne vajicka v bedynce s nalepkou express a krehke a bylo obdobi, ze nedavali ani listecek o nedoruceni, samozrejme vajicka v haji, po nekolika stiznostech se tehda prijel osobne omluvit nejaky vetsi vedouci hlavni posty v havirove.

Obchodni balik CP
s tim mam vyborne zkusenosti, skutecne jsou schopni na druhy den dorucit.

PPL, DPD zadne problemy, volaji predem a doruci, vzhledem k tomu, ze jsem vetsinu dne v praci, kde mame dole recepci, tak jsou lidi od dorucovatelu zvyknuti predem zavolat, zda bych mohl nechat penize(pokud se jedna o dobirku) na recepci, holky to dole prevezmou a ja si to od nich v klidu vezmu :)

Posledni spatna zkusenost byla, kdyz jsem si nechaval dorucit ametystove geody, jeden balik no problem, ten mel asi 20kg. Druhy, kde byla jedna 15kg geoda bohuzel cestou utrpel asi nejaky naraz, tak byla lehce ponicena. Kontaktoval jsem prodejce, ten mi poradil jak opravit nebo jestli bych mohl dorucit osobne na opravu, ze pokud by se to posilalo zpatky dopravcem, ze by se mohla zlomit komplet a uz by neslo opravit. Den na to me kontaktovalo PPL, ze maji reklamaci od prodejce, at zbozi pripravim, ze druhy den vyzvednou, na reklamacni rizeni a poslani zpet odesilateli. Nakonec po dohode jim stacilo vyfotit jen jak bylo zbozi zabaleno a zaslat mailem. (To uz jsem ale nakonec neresil a opravil geodu sam, tak netusim, ajk by reklamace probehla)

24.12.2010 19:43:54

Vybíráme z Bazaru

MTG - Jumpstart - 620 karet (C/U) + 100 basic land
MTG - Jumpstart - 620 karet (C/U) + 100 basic land
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas