Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

Česká pošta
Mám naprosto stejně dobré zkušenosti jako ta"jemná", asi je to prostě o lidech.

25.11.2010 12:57:22

ČP
No, ve čtvrtek mi přišla krabice s Padajícími Opičkami pro moje malý špunty, jenže tu krabici neměla pošťačka s sebou, tak hodila do schránky výzvu k vyzvednutí (vytištěnou na počítači!!!) s tím, že na vyzvednutí je týden a úložní doba končí dnes. (jak to, že je najednou úložní doba jenom týden? vždycky to byly dva) Naštěstí to manželka včera vyzvedla, jinak bych se totiž na poštu vůbec nedostal a zaplacený balíček by se vrátil zpátky k odesilateli. No jo.

25.11.2010 14:54:44

pokračování příběhu
Tak opravdu, přišla jsem na poštu a zjistila, že tam mám balík, přestože doručovatel mi nehodil do schránky ani lísteček. Prý ho tam možná hodí dneska (ještě jsem tam nebyla). Takže jsem vlekla z pošty tři balíky a na zádech obří batoh, a zrovna jsem přemýšlela o tom, proč si to musím nosit z pošty já,když mě oslovil na ulici nějaký pán a prý jestli ROZNÁŠÍM BALÍKY!!! :-O Asi se chtěl se mnou na něčem domluvit... :-D Tak jsem ho ujistila, že to je jen moje pošta. Ani nevím,jak ho napadlo, že by dneska pošťák zvládl nostit balíky... No ale když mě viděl, tak napadlo.

Ta*jemná
Ano, přivezou ti to opakovaně, ale řeknou ti, že musíš být doma celý den. Už jsem takhle jednou čekala celý den asi do čtyř hodin. Jenže teď jsem měla balík jak od doručovatele balíků, tak "listovní zásilku větších rozměrů" od listonošky. Takže bych musela čekat na doručovatele dva a být v pohotovosti opravdu celý den.

filda
Na požádání ti dobu uložení balíku prodlouží, pokud to odesílatel nezakázal. Buďto to zakázal,nebo toho tam mají před Vánocema už moc a nevejde se jim to tam

25.11.2010 19:40:34

Česká pošta

je jediná, kdo se u nás v tomto počasí VŽDY aspoň pokusí balík doručit na místo!

Ostatní dopravci po prvním nahlédnutí na mapy.cz urputně přesvědčují, že si mám balík vyzvednout někde jinde.

Klasický rozhovor:

PPL: Je to u vás sjízdné?
Já: No, já vyjedu. Ale nevím, jak vy.
PPL: Aha, tak jak to teda uděláme?

30.11.2010 08:09:51

Sodovka
No, nic ve zlém, ale mně to připadá celkem od nich rozumné, že chtějí rozvážet dál a ne uváznout u Sodovky v závěji :) Ale představuju si, že má nechat auto dole a doběhnout to třeba po svých. Takže na: jak to uděláme? bych asi řekla, že počkám u vrátek :)
Kdyby tam u vás uvízla totiž ČP, tak si toho ani nevšimnu, protože ta se naopak u nás ani nepokusí doručit balík nikdy :D
Kdyby se u nás dalo nějak normálně na poštu aspoň dojít/dojet...ale to je nejblbější místo na zeměkouli, tak by mě mohli ušetřit.

30.11.2010 08:21:25

to ikri
Tento týden půjdu výrazně dále než k vrátkům pro zásilku z PPL dvakrát. Na poznámky k objednávce a na maily pro dopravce nikdo nereaguje (chci jim ušetřit čas a nervy).

Na ČP zavolám a řeknu, že očekávám 2 balíčky, že to nespěchá a klidně to můžou přivést najednou.

A to mluvím o balících max. 5 kg, nejsem svině, abych si nechávala v zimě posílat 120kg krbová kamna...

30.11.2010 08:39:42

holky
neděste mě včera jsme si nechali poslat zimní pneu (ke mě do práce) - pokud to bude jak píšete, tak v práci nakonec budu i spát

30.11.2010 08:52:58

Ella

pokud nepracuješ jako obsluha lyžařského vleku nebo prodejce medoviny na horské chatě, nebála bych se, pneumatiky na pracoviště dorazí:-)

30.11.2010 08:55:39

:-D

30.11.2010 09:09:02

Pošta, PPL, GLS, DPD, UPS
Pošta:
Nejméně poničené balíky při doručení, jistota, že dorazí dopoledne i před Vánoci, sic nevolají.
Před Vánoci odeslán balík, který měl být doručen další den, pošta nestíhala, tak mi řekli, že doručí další den, po vysvětlení, že doručení má být dnes sedli do auta a za půl hodiny balík doručili.

PPL:
moc to nechápu, asi jsem na nějakém přelomu rajonu, ale pořád mi jezdí jiný rozvozce, rekordem je, kdy za týden mi dorazily 4 balíky a každý den dojel úplně nekdo jiný, což je nepraktické v tom, že nikdy člověk netuší kdy který dojede. Další zajímavost, v jeden den dojeli dva rozvozci PPL a každý dovezl jeden balík. Za 3 roky co mi PPL vozí balíky mám každý půlrok až rok jiného rozvozce.
Jednou odesílatel zapomněl sundat starý štítek z balíku a zásilka zůstala v Liberci, nikomu nepřišlo divné, že tam nemá co dělat, že adresa na štítku je to Brna. Domluvili jsme se, že přepošlou balík do Brna, ale kamion jim odjel, po dvou dnech volám do Liberce a balík je pořád tam, tak slíbili doručení dalši den. Následující den balík nikde, došel až den poté, takže 5 prac. dní trvalo, než byli schopni přeposlat balík.

GLS:
Tady si nemohu moc stěžovat, občas zachází s balíky divoce, navíc mají vysoký limit n váhu a když dojde těžký balík, tak s tím pohazují a něco občas poničí, ale jezdí včas, není problém se domluvit.

DPD:
Spokojenost, ráno zavolá, řekne rozmezí kdy dojede a většinou splní.

UPS:
Jednou nedoručili balík, protože toho daný den měli moc a nebylo to posláno prioritní službou, která prý neručí doručením v daný den, tak dovezli až další, trochu mě to zaskočilo. Ale vesměs pozitivní zkušenost.

Ad pošta a doručování v sobotu a večer:
Pošta rozjela teď nové praktiky, že bude zkoušet rozvážet i večer, dokonce si poznamenávají tel. čísla u expresních zásilek a občas volají.
Co se týče soboty, pokud mají před Vánoci, doručují i v tento den, aby stihli odbavit co nejvíce zásilek.

Z výčtu jsem nejspokojenější s Poštou, ať si na ni nadává kdo chce jak chce.

30.11.2010 09:19:14

Sodovka a jiní
Nezbývá mi než vám tiše závidět vaše doručovatele. Ten můj holt neplní ani svoje základní povinnosti, jako třeba hodit oznámení do schránky. Na zbytek s**e úplně.Takže i kdyby byla celá pošta miliónová, můj pohled na věc ovlivňuje z 99% tento ničema. Věřím vám, ale co je mi vaše dobrá zkušenost platná.

Naproti tomu toho svého pána z PPL si asi budu muset nechat pozlatit. Už tu byl nejmíň 30 x a vždycky 100% spokojenost. Holt slušný člověk.

30.11.2010 20:53:57

PJ

Bude to znít hrozně moc otřepaně...
...ale nemůžu si pomoct. Všechno je o lidech. Nejrozporuplnější pocity mám asi z PPL, se kterými je někdy domluva jako s pokakaným tanec, jednou mi dokonce zásilku zatloukli a vrátili odesílali, jindy se hrozně diví, že nejsem dopoledne doma (odpovídám "stejně jako vy, pane, jsem v práci"), někdy výborná domluva - dvě hodiny předem a domluva je bezproblémová.
DPD i UPS naprosto bez problémů, ale zase je fakt, že Ti mi zase tolikrát nedoručovali.
S GPL jak kdy, ale jednou jsem musel jet převzít balík z práce domů, protože s chlapem prostě nebyla možná domluva, že by to přivezl dopoledne, pořád mlel dokola, že mně to hodí na centrálu.
Česká pošta - už několikrát se stalo, že jim balík ležel nesmyslně dlouho na poště a doručili ho třeba po 10 dnech. Nebyly svátky nebo nějaká doručovací špička, asi ho zabordelili. Když jsem se ptal, proč to doručují pozdě, odpovědí mi bylo blekotání, krčení rameny a žmoulání čepice v rukou. Co jsem se přestěhoval, tak jsou služby lepší (jiná pošťačka i balíkář) a nedá se jim upřít snaha balíky a dopisy opravdu doručovat, ne jen házet trapné žebračenky o vyzvednutí na poště. Takže kvalitu pošty vylepšila její nová vedoucí a také přestěhování o pár km vedle :o)

1.12.2010 08:03:44 | Upraveno autorem (porovnej)

PPL
Včera opět šikovnost PPL, kdy 4 balíky doručovali 2 doručovatelé. Z toho každý měl od každého odesílatele po jednom balíku. Jak to ti kluci dělají, to netuším.

1.12.2010 08:27:06

Česká pošta vrací úder
Tak jsem dnes psal zase stížnost na ČP. Doručovatelka nám přinesla včerejší výzvu na balík - nebylo napsáno, kdy se to snažili doručit, proč to nedoručili a dokonce ani co se nám snažili doručit. Včera jsme byli v práci od 7 do 18 hod. Když jsme jim volali (vzalo to až 4. číslo v pořadí, klasika), řekli nám, že jde o balík a že nám to nedoručili, hmm, no jo, no... Je fajn tohle poslouchat pořád dokola, alespoň jednou měsíčně nám takhle něco "(ne)doručí". Pak ať se někdo diví, že věci pro sebe objednávám přes cokoliv jiného než ČP, v práci mi to stačí.

Takže jsme jim poslali mail, který asi stejně hned smažou, ale člověk chápe hackery, kteří teď ČP napadají. Možná by ale bylo lepší to odshora dolu profackovat, účinek by byl okamžitý.

10.12.2010 11:23:17 | Upraveno autorem (porovnej)

ČP, PPL
Tak s Poštou mám zatím vesměs jen dobré zkušenosti. Žádné "falešné" doručení (adresát nezastižen) se mi nestalo. Vím zhruba, kdy jezdí, a nejsem-li doma, doručovací poštu mám asi pět minut od domu.

Jo, zato PPL. Několikrát zhruba takto:
Telefonát před sedmou ráno: "Mám pro vás balík. Jste dopoledne doma?" "Ne, jsem v práci. Můžete ho doručit odpoledne?" "To už se k vám nedostanu. Takže zítra" "Dobře, zítra jsem dopoledne doma"
Druhý den opět kolem sedmé: "Mám pro vás balík.." "Ano, vím, domlouvali jsme se včera.." "..jste odpoledne?" "Ne, jsem v práci. Domlouvali jsme se na ráno" "Hm, ale já se k vám teď nedostanu. Takže zítra.. Nebo se můžete zastavit pro ten balík u nás"
U nich - na druhém konci města. A táhnout se pak s balíkem domů.. Opravdu kvalitní doručovací služba. Taky už jsem zažil i "doručovatel u vás byl, ale nebyl jste doma", když jsem celý den nevytáhl paty..

Takže jsem si řekl, že PPL už nikdy. Je to ale zřejmě o lidech - ať už v té či oné firmě..

10.12.2010 11:44:09

Pošta vs. PPL
Normálně nemívám s Poštou žádný problém, stejně je tomu i u PPL, až teď. Asi mají moc práce nebo co, ale řidič z PPL včera nevolal, jenom mi dneska ráno přišla nějaká automatická SMS, že se dnes pokusí o druhé doručení.

A tak si říkám, jak si tu všichni stěžují ... mě nevadí, když mě nechytí doma a můžu si pro balíček dojít na poštu přes celé město (15 minut pěšky), ale u PPL, když ani nevím, že u mě byli a navíc sklad mají v Olomouci = 90 km daleko, takže si můžu leda tak ... počkat.

10.12.2010 12:03:09 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

PPL
I HATE PPL!!!!!!!!
musel bych tady na jednom miste vypustit tolik sprostych slov, ze by to tento web fakt neunesl.

PPL ztratila jeden balik, co jsme posilal do Czechcomputeru. Oni nam to uhradili a po 14 dnech volaji, ze to jeste nemaji. PPL rika, ze je to doruceno. Asi po tydnu bombardovani telefonaty a emaily (na zadny neodpovedeli) jsme se dobojovali toho, ze to dorucili tam a tam. Bohuzel ne do Czechcomputeru, idioti. Dali to nejakemu panovi, ktery v CZC nepracuje a nikdy nepracoval. Dalsich par dni nam trvalo, nez jsme se dobojovali v PPL k cislu na pana, co to udajne prebiral. Je to tez obchod, ale nic takoveho pry nikdy neprevzal. Takze reklamace, coz znamena, ze PPL musi poslat reklamacni protokol. Uz nekolik dni na to cekame, neberou telefony, neodpovidaji na emaily, obchodni zastupce nereaguje. Totalni bezmoc.
To ze si nejsou 4 dny schopni zasilku vyzvednout, to je dalsi vec, kterou uz neventiluju. Nahrazujeme PPL sluzbou DPD, takhle to uz fakt dal nejde. Prece vanoce neznamenaji, ze s vami cela firma prestane komunikovat. Prece reklamacni oddeleni nevozi baliky, ale funguje dal, nebo jsem fakt uplne mimo? Ja nevim.:-(((

10.12.2010 12:10:07

rbx
Ja jsem mel ted s PPL taky taky spor. Objednal jsem neco z Mallu a nechal si to privezt vecer - dal jsem si termin za tyden a marne jsem si myslel, ze to maji prioritne. Borec z PPL mi vola a rika, ze u me bude o pul desate dopoledne. Tak jsem mu vysvetlil, ze takhle ne, ze to doveze vecer nebo to proste nechcu a at si to oni vyridi s Mallem. Vecer nic nedovezl. Druhej den se ozval za pet pet, mel jsem zrovna neco na praci s sefovou, tak jsem mu to tipl a volal o dve minuty pozdej. Typek mi tvrdil, ze prave byl na Zborovske, ale uz je ve Stodulkach - Prazaci tusi, ze za 2 min se parkticky z Male strany do Horni dolni (jak rikal ogar s gulama) nema sanci dostat, bo je to minimalne 10 km. A ze to nemuze privezt. Tak jsem mu rekl, at to okamzite otoci a doveze zene, coz teda nakonec udelal, ale teda komunikace des.

10.12.2010 12:45:32

Doručovatelé
Popravdě, nemůžeme se divit "kvalitě" služeb doručovacích společností, protože na tuhle práci asi nezaměstnávají žádné myslitele (což je občas i vidět). Je to stejné jako s tolika jinými profesemi - všichni na ně nadáváme, ale dělat by to nechtěl nikdo. Pak není divu, že berou každého trubkoně, který se jim přihlásí.

10.12.2010 13:03:52

PJ

aneken
Jak Tě tak poslouchám, tak bych Ti skoro poradil, abyste udělali totéž, co rbx. Nebo je ta PPLka fakt tak levná, že ji všichni používají? Vždyť přece existují i jiní pošťáci: GPL, DPD, UPS... zrovna s tou poslední mám jen ty nejlepší zkušenosti...

10.12.2010 16:10:27

jak kdo jak kdy jak co
na PPL si posledni dobou nemuzu postezovat, ale trvalo to nez se zacali chovat slusne
GPL k nam nedorazi moc casto, tak neporeferuju
za to pan s DPD posledne serval svagrovou, ze mu nezvedame telefon a parkrat pred tim mel snahu balik nedodat. a jakkoliv k nam jezdi od DPD jenom on, tak posledni dobou nejak nemuze najit cestu
posta jak kdy. baliky vetsinou v pohode (az na baliky z Brna, ktere vzdy cestuji sedm nebo osm dnu). nova postacka ted je trochu sverazna (vleze do baraku nebo jen hodi listecek do schranky)
UPS - az na bordel, ktery nadelali na celnici asi v poho. kazdopadne ridic mel snahu balik dodat (tj. behal kolem baraku a snazil se najit manzelku, ja se snazil to same po telefonu)

dopravci mi vubec prijdou, ze zijou ve svete, kde prumerny clovek pres tyden nepracuje nebo pripadne pracuje po vecerech a sebou vzdy nosi vetsi financni obnosy a k dispozici vzdy skener a fax

10.12.2010 17:22:18

PJ
My používáme zatím pouze poštu, protože s ní máme ty nejlepší zkušenosti, k poničení balíků nedochází a nikdo si nestěžuje, že by byl problém. Jestli začneme používat nějakého kurýra, tak když vidím jak nakládá s balíky PPL, tak tam to asi nehrozí. GLS mi přijde co se týče chování k balíkům nejlepší a domluva taky většinou bez problémů.

Pokud máš GPL na mysli General Parcel Logistic, tak ti mi vezli balík 1x a nikdy více. Borec slíbil čas dokdy bude, nebyl, odešel jsem. Pak o 1-2h později volá, že je před barákem a nikdo tam není, jestli se nemůžeme někde potkat, že to potřebuje složit, aby to nezůstalo na autě a že se pohybuje na druhé straně města. Tak jsem mu řekl, že doveze druhý den, vztekal se, ale nakonec druhý den dojel, ne zrovna v dobré náladě, takže tahle firma opravdu ne.

DPD promočilo balík a zničilo uvnitř hru, poslední zážitek.

11.12.2010 13:40:28

Ceska posta
Hmmm, tak den se se dnem sesel a uz s postou nemame tak dobre zkusenosti. Tyhle Vanoce nam ztratili zatim asi ctyri baliky (vice nez tydenni nedodani je vetsinou uz ztrata), coz mi neprijde malo. A to se nedavno v mediich chvastali, ze zvysili svuj podil na trhu a ze vse s prehledem zvladaj...

14.12.2010 16:33:19

pošta
Mě se jednou stalo, že mi měly přijít knížky a pošta mi ani nenechala lísteček ve schránce, že si to mám vyzvednout. Naštětsí když jsem si došel na tu poštu, tak to tam měli.

20.12.2010 15:01:26

další super výstup
Tak mám další, tentokráte úsměvnou, příhodu s paní doručovatelkou z České pošty. Objednal jsem si sadu kostek z Británie a shodou okolností jsem byl na sekretariátě když to tam doručovatelka donesla. Přihlásil jsem se k balíčku, načež spustila "Tak to jste vy komu tahám ty ložiska, nebo co to je, až z Anglie ! A co jsem řekla vtipnýho ?" (reakce na to jak jsem šel do kolen :)

20.12.2010 17:25:39

Vybíráme z Bazaru

Architekti Západního království
Architekti Západního království
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas