nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.

8.11.2010 20:27:20

Na odľahčenie

https://m.youtube.com/watch?v=EWEiCjzyatw

Mia san mia...

26.7.2018 09:25:08

Dopravci

Je to vždycky o lidech. PPL, DHL a DPD je třeba u nás v pohodě. Rozumná domluva, jezdí na čas... někteří mají i dost osobní přístup, kdy nedoručený balík vezmou k sobě domů a na předání se domluvíme osobně. Někteří volají, když se nedozvoní, jestli můžou balík nechat u sousedů.... vždycky se dá domluvit, Jen je potřeba se na to nevys... Bohužel, těch slušnejch není zase až tolik.

17.7.2018 18:28:03

Doručování

@Jerzy79 s tím se nic dělat nedá. Je to prostě tak :)

V zaměstnání řešíme občas právě takové ty nestandardní věci u dodavatelů, ale je jich tolik, že to je vlastně "běžný stav". A je jedno jestli je to DPD, DHL, UPS, Urgent Cargus, Fan Courier, rakouská či česká pošta a další. Ve chvíli, kdy tam pracuje člověk, kterému to je jedno to vypadá různě. A házení balíků sem tam, různé přeposílání sem a tam to jsou takové drobnosti. Z poslední doby třeba kurýr zavolal (což už je úspěch) zákazníkovi, že stojí dole ve vsi u kostela a rozhodně nebude zajíždět těma uličkama k němu k baráku, že zas tolik mu neplatějí aby se nervoval a zákazník má dojet do pěti minut ke kostelu, jestli ten balík chce..
Situace (poslední dobou častější), kdy kurýr předem zaplacenou zásilku doručí prostě někomu "kdo jde okolo" jsou taky fajn. Netušim jak to muže fungovat, ale výsledek je ten, že příjemce je uveden jako příjemce, ale balík je doručen na "jinou přítomnou osobu", kterou však příjemce nezná, na schránce její jmeno nenajde a zaplacená zásilka je prostě v tahu. V takovém případě se reklamuje doručení a podává stížnost dopravci, což pomůže jen k tomu, že je vyplacena náhrada, ale ve výsledku trpí příjemce, který čeká, občas je to zboží z výprodeje atd a u dopravce se změní pramálo. Komunikace B2B taky není uplně ideál, ale nedá se nic dělat :)

17.7.2018 09:40:35

(Ne)doručovanie zásielok


Ahojte,
je to smutné, ale tieto príbehy človek počúva a zažíva na vlastnej koži neustále.
Nechápem, čo sa s ľuďmi deje, ale mám pocit, že sa to len zhoršuje.
Každý je predsa platený za prácu ktorú vykonáva a asi som naivný, ale mal by ju vykonávať zodpovedne.
Mne to príde, akoby sa títo doručovatelia len vozili celý deň v aute, hrali sa s mobilmi a na konci dňa
vyhádzali balíčky na depách, bez záujmu, že to niekto zaplatil a že na to niekto čaká.
Ja mám pocit, že som osobne neprevzal balík do rúk na súkromnú adresu už možno 3 roky,
a to mi chodia zásielky celkom často. Preto som zvolil taktiku doručovania do zamestnania, ale to nie je vždy možné.
Navyše na niektoré hry z KS čakáte kľudne 2 roky aj viac, a ak nemáte istotu stálej práce, tak to môže byť problém.
Špeciálne s balíčkami zo zahraničia častokrát ani neviete presne, aká prepravná spoločnosť to finálne bude doručovať,
tak si zriadite malú detektívnu kanceláriu a podľa rôznych vyhľadávačov a trackovačov skúšate potom obvolávať depá,
kde by ten váš dlhoočakávaný balík mohol byť.
Je to fakt nepríjemné a otravné, a napriek častokrát veľkej sume za poštovné, nemáte žiadnu istotu, či sa to náhodou nestratí alebo to nepošlú nazad.
Je to furt dokola, som z toho unavený, ale holt asi to bude daň za to, že človek chce mať niečo iné /niečo naviac/,
ako bežne dostupné deskovky v kamenných obchodoch.
Myslíte si, že je možné proti tomu niečo urobiť ? Poraďte, má niekto nejaký nápad?

16.7.2018 20:41:26

to Behe:

Dělal jsem na tom depu v Brně skladníka tři roky a myslím, že můžeš bejt rád, žes to vůbec dostal...

16.7.2018 19:40:12

UPS

Česká pošta je tragická. Ale nedobré zkušenosti mám i s UPS. Bohužel, zatím většina KS věcí, které jsem backnul šla právě přes UPS a doručení balíků touto společností má s ČP mnohé společné. Menší balíček mi bez okolků položili na schránku (venku) a neobtěžovali se ani volat. V té době jsem byl na dovolené a jediné štěstí bylo, že ten den k nám zrovna šli povolané osoby obstarat vše potřebné. Jinak by balík asi někdo ukradl...

Další zkušenost s UPS byla při doručování Tis War of Mine. Paní volá, že veze balík. Říkám OK, jsem na cestě domů, kdy tam budete. Časově jsme se domluvili, měl jsem velkou rezervu, v pohodě jsem dorazil domů a čekám. Nic... po pár hodinách mail, že jsem nebyl zastižen a bla bla. Tak volám paní a ta že u nás byla, zvonila a nic. Kecy v kleci. Volám na ústředí, kdy si budu moct balík vyzvednout na depu, protože absolvovat toto znovu můžu už jen dvakrát a pak to pošlou zpátky odesílateli. Tam z pána vyleze, že ne že by adresát nebyl zastižen, ale že doručovací adresa nebyla nalezena. WTF? To nemají navigaci, nebo se případně neumí zeptat v obci? Nebo zavolat, když už jsme spolu mluvili a paní věděla, že čekám? Zajel jsem na depo a tam jsem strávil skoro hodinu s tím, že balík už připravovali na odeslání zpět, protože doručovací adresa neexistuje... co k tomu říct?

Dost jsem je tam seřval, takže doručení MBP proběhlo už líp, ale i tak jsem musel na depo, ale aspoň to hned nechtěli poslat zpátky...

15.7.2018 20:16:06

Ale úplně nejlepší (2 roky zpátky)

Máme rodinný dům a zrovna jsme opravovali střechu. K brance přijel očekávaný vůz České Pošty. Ze střechy jasně vidím, jak pošťák sedí v autě, vyplňuje jakýsi papír. Vystoupí a pokud není úplně slepý, musel nás na té střeše vidět (výhled střecha - branka absolutně nic neblokuje). Aniž by se unavoval zazvonit (byli jsme zrovna v prostoru nad vstupními dveřmi, takže bychom zvonek slyšeli + přítelkyně byla doma), rovnou hodil lístek "oznámeno - nezastižen" do schrány. To ve mě bouchly zase a ulicí zaznělo hromové "TO SI ZE MĚ KURVA DĚLÁTE SRANDU; NE?"
Předtím ani potom jsem nezažil nic drzejšího.

15.7.2018 13:40:57

Cenný balík

Netýká se to sice deskovek, ale poukázek (něco jako stravenky). Posílal jsem balíček kolegyni a protože byl nával práce, z nepozornosti se mi na obálku dostala špatná adresa. Sice správné jméno, ale místo do Blanska putovala do Českých Budějovic. Na doručení se spěchalo, takže EMS. Jednoznačně moje chyba. Dál už následovala jen komedie. U EMS pošta garantuje doručení do 24 hodin. Když je problém s dodáním, mají volat. Pošťák ji (poměrně logicky - v Českých Budějovicích nebydlí) nezastihl doma a uráčil se napsat jen SMS. Kolegyně tedy dala ruce na plíce a kvapila na poštu. Tam se ukázalo, že zásilka nikde. Svou chybu jsem našel poměrně rychle a volal, že jsem mamlas a jestli by balíček doručili znovu. Že to fakt spěchá. A oni že ano, ale ať si uvědomím, že chyba adresy nepadá na jejich hlavu a bude potřeba zaplatit doručení znovu. Vcelku pochopitelné, takže souhlas. Přes reklamační formulář jsem jim tedy vyplnil správnou adresu a čekalo se na doručení. Díky zpoždění o den už kolegyně nemohla čekat doma, měla pracovní povinnosti jinde. Pošťák dojel (do Blanska) a protože byl spolehlivější, tak jí volal, že nikdo není doma. Dohodli se tedy, že zásilku nechá na poště. OK. No a kam si myslíte, že jí ten dement poslal? Ano. Na poštu do Českých Budějovic. Jak může být někdo takové pako a když nezastihne adresáta z Blanska doma, tak mu pošle balíček na "jeho" poštu v Českých Budějovicích? Samozřejmě když jsem prskal, co to je za bordel, tak nepochybili. Chci-li reklamaci dále řešit, pak mohu, ale musím osobně na poštu, odkud jsem EMS posílal. Byl jsem zrovna pracovně v Přerově a jet někam 100 km, abych dostal (možná dostal) náhradu škody 134 Kč..... :)

Další poukázková byla, když jsem je posílal jako cenné psaní. To nesmějí bez podpisu předat. Posílám poprvé. Oznámeno, nezastižen. Adresát čekal doma na doručení. Takže se volalo a dělalo dusno.
Asi za 12 dní se situace opakovala s dalším cenným psaním. Do puntíku to samé.
Když jsem za asi 16 dní posílal cenné psaní číslo 3, tak bylo vhozeno do schránky. Adresát opět čekal, nikdo ani nezazvonil. Je sice hezké, že nechtěli riskovat nedoručení, nicméně poukázky v hodnotě 22.000 Kč si jen tak ležely ve schránce. :)

15.7.2018 13:36:42

Pelly

Teď ti doručovatelé aspoň ví kdo si stěžuje. :+)
Aby ti nezačly chodit prošláplé balíky.

P.S. Raději si ani nepřejte vědět ,jak to chodí v jiných státech EU a kdo tam doručuje a jak se zachází s balíky.

13.7.2018 16:30:24

To Pelly

Čím to je, že jsem podobný text také už dostal :-).
Podobný text dostávám i od MHD Brno :-)

Někdy si říkám, zda se to k těm doručovatelům vůbec dostalo.

13.7.2018 12:04:00

RE:

"Děkujeme za upozornění na situaci v oblasti dodání zásilek. Snahou České pošty, s. p., je poskytovat kvalitní služby, proto byla celá záležitost s vedením dodací provozovny i doručovateli řádně projednána. Doručovatelé byli na nedostatky v dodání upozorněni. Byli opakovaně proškoleni v oblasti technologie dodání zásilek a důrazně vyzváni ke zvýšené pozornosti při dodání všech zásilek určených na Vaši poštovní adresu."

Jinak řečeno: Ok, když si stěžujete, dáme si pozor, aby vám to chodilo tak, jak jste si zaplatil. Ostatním budeme pořád čůrat na nohy...

13.7.2018 09:38:04

To ano,

nicméně tam je zase povinnost dobírky.

3.7.2018 14:12:40

Zásilkovna

Zásilkovna by měla stále fungovat i pro fyzické osoby. Osobně mi vždy vyhovovala více než uloženka (díky dostupnosti)

3.7.2018 14:04:43

to sice ano, ale...

realita je jiná. Teď jsem se vrátil z pobočky a nabit novými dojmy volal na ústředí, kde mi to potvrdili...

3.7.2018 13:38:56

Uloženka

Zvláštní, na stránkách mají pořád ceník pro neregistrované partnery uvozený např. tím, že se dá posílat vítězi aukce na Aukru...

https://www.ulozenka.cz/downloads/price/nereg_uzivatel_cenik_A4_light_v2.pdf

3.7.2018 13:34:17

bájo!

Od 1. 7. je fyzickým osobám zrušená možnost posílání balíků přes uloženku. Oujé!

3.7.2018 13:14:33

BigLebowski

Jo, služba "křehké" je k popukání :) ještě zbývá zmínit pojištění zásilky. Když si ji necháte pojistit na, dejme tomu, 10 000,- neznamená to, že při ztrate/zničení zásilky tuto částku dostanete. Česká pošta si obsah nacení sama a vyplatí pouze tolik, kolik uzná za vhodné. Takže výsměch.

Četl a slyšel jsem spousty případů, kdy došlo na výplatu pojistky, ať už u elektroniky nebo jiných předmětů a vždycky to byla komedie.

Nechápu pak, proč si mám platit pojištění podle uvedené hodnoty, když stejně dostanu prd. Přece pokud posílám byť suchý z nosu a pojistím ho na 10 000,- tak při ztrátě/zničení bych měl dostat onu částku jako náhradu, ne?

Jak jsem psal ČP je xindl :)

20.6.2018 17:11:38

křehké

Krásně napsáno. Ještě bych doplnil svou zkušenost s posíláním „křehkého“ balíčku. Onehdy jsem posílal balíček a musel jsem na něj nechat nalepit samolepku „křehké“, jaký naivka jsem byl. Balík došel samozřejmě zničen. Při reklamačním řízení jsem byl poučen o tom, že použití samolepky má svá pravidla. Samolepka a zaplacení služby „křehké“ neznamená automaticky, že se s balíkem bude jednat jemně s ohledem na obsah.

No zkrátím to. Na vině jsem byl já jakožto odesilatel. Označil jsem zboží za „křehké“ ale nedostatečně jsem nezajistil odpovídající obal. Tedy měl jsem to obalit do betonu, aby s tím mohla pošta zacházet tak jako obvykle.

Po této zkušenosti jsem se již vyvaroval podobných příplatkových služeb „křehké“ „expres“ „cenné“ apod. Nyní již českou poštou neposíláme a je klid.

Upraveno autorem (porovnej)

20.6.2018 15:34:10

Pelly

Pošta v Jihlavě, to je na knihu. Nevěřil bys, co je možné. Balík do ruky to platíš za službu, která ne, že nefunguje, ta služba prostě neexistuje. Pokud to téma otevřeš s poštovním doručovatelem, tak zjistíš, co jsi to za hyenu, která chce po něm tak těžkou práci, za tak malý plat. A to nemyslím nijak ironicky, takže ve výsledku se stydíš za to, že si to chtěl donést až domů. Když si proto jdeš na poštu, tak prostě ztratíš nejméně hodinu, klidně skoro dvě, ale odhadnout, za jak dlouho bys tak mohl přijít na řadu je nemožné, protože tenhle algoritmus nepřekonala ani nacistická Enigma. Z Číny mi dorazil balík až na poštu na kterou koukám z okna. žel těch posledních 200 metrů to se fakt nedalo, tak to poslali zpátky. Reakce na stížnost: "Mluvili jsme s našimi zaměstnanci a zjistili jsme, že k žádnému pochybení nedošlo." Výzvu k vyzvednutí jsem nikdy nedostal. Takže jestli si ve schránce našel výzvu k vyzvednutí balíku do ruky, ber to jako úspěch v doručení české pošty.

Doatek: Aplikace české pošty je vynikající námět na diplomovou práci nějakého vysokoškoláka. O tom se dá napsat elaborát. Nejtěžší je odhadnout, jestli se má doručování řídit podle aplikace, nebo aplikace se má řídit podle doručení, ale to je jedno, oboje si žije vlastním životem. Bývalý ředitel dostal 8.000.000 odměn za tuhle fantasticky organizovanou společnost a následně ho vyhodily, ale to už si myslím, že do téhle diskuze nepatří. Pokud jsem šel přes čáru, tak se omluvám.

Dobře, dodatek 2: Nápis hlásající, u přepážky lze platit platební kartou. Napadlo mě, že si stihnu s přehledem dojít vybrat a vrátit se. Ale když to jde, tak proč nezaplatit kartou. Paní u okénka byla z mého přání platit kartou trochu překvapená, což mě zarazilo, protože právě u její přepážky byl onen nápis. První informace byla jakou banku mám, protože to rozhoduje jestli lze kartu použít. Ulevilo se mi, když mi řekla, že naštěstí s mou bankou problém nebude. A hned po tom následovala cesta k bankomatu. Japonští turisté si tu fotí památky UNESCO, normálně bych je poslal na poštu, protože to není nikde na světě. Uvědomuje si někdo, jaký potenciál tahle atrakce má ..?

Upraveno autorem (porovnej)

19.6.2018 22:25:20

Standard

Tohle je u pošty naprosto normální. Žena je teď na mateřské a je v podstatě pořád doma. Myslíš, že se někdo obtěžuje zazvonit? Ne. Ani jednou. Mám vážný pochybnosti, že tu poštu vůbec někdo roznáší. Spíš jen rozhazujou oznámení.

Když jsem si nechal balík dovézt jednou do práce, tak mě pošťák ještě Nadal, že to nemám přesně a že on na vrácení nemá ani korunu. A jestli ten balík chci, musím mu prostě ten rozdíl nechat (cca 70,-).

Další pašák mi jednou volal, že nemůže najít adresu, a jestli chci dostat svou předem zaplacenou zásilku, musím si ho chytnout někde po cestě. Naháněl jsem ho autem asi půl hodiny po obci... Bydlím na hlavní ulici a i totální jelito můj dům najde hned na první pokus.

A takhle by se dalo pokračovat... ČP je xindl, ke kterýmu mám bytostný odpor

19.6.2018 16:19:17

tak si taky postěžuju...

Doposud jsem neměl s poštou problém, ale teď mě docela překvapila situace, kdy mi známý posílal hru a využil pro to službu "Balík do ruky". Docela jsem se na ní těšil, takže jsem pravidelně kontroloval schránku, jestli už, jestli jsme se s pošťačkou náhodou neminuli, přestože jsem byl v podstatě pořád doma (kvůli OČR). A tak se stalo, že jsem šel ve středu večer a ve schránce nic nebylo. Tak jdu ve čtvrtek ráno a ejhle, papírek o pokusu o doručení, adresát nezastižen, ale pozor, nezastižen ve středu v 14:30?!? Co to? Pod tím telefon na pošťačku, tak ji volám, jestli není ještě někde v ulici, že to tam musela dát před chvilkou. A co se nedozvím? Že balíček nemá u sebe... Když se nad tím zamyslím, pošta si nechá připlatit za službu balík do ruky, ale pak nafixluje pokus o doručení o den dřív, aby se s tím nemuseli vozit a doufají, že si toho adresát nevšimne. Když jsem se o tom zmínil u přepážky, slečna nevypadala úplně překvapeně a odkázala mě na depo a na SMS mi paní pošťačka pro jistotu neodpověděla vůbec. Bájo jednání!

19.6.2018 15:11:47

Miluji českou poštu

Tak mi nedávno přišla vyřízená reklamace ze zahraničí a pošta mi ji hned ztopila, že ji chce proclít. Tak jsem se na ně obrátil a zaslal všechny materiály, že opravdu šlo pouze o vyřízenou reklamaci a ne o nákup, ale stejně jsem se nevyhnul poplatku 96kč za celního deklaranta a 10kč za úschovné. Wtf?

21.6.2013 13:57:57

Expres Van

Tak jsem přes zdejší bazar poprvé prodal hru a chtěl jsem, aby ji kupující měl druhý den, tak jsem zvolil přepravce se kterým mám dobré zkušenosti (doručení do 24 hodin, výborná komunikace). Bohužel v místě adresáta zajišťuje tuto přepravu nějaký Expres Van a tam jsem tvrdě narazil. Balík druhý den doručen nebyl. Když jsem třetí den odpoledne volal, kde je balík, a proč nebyl doručen již předchozí den, bylo mi odpovězeno, že jsem žádal předání odpoledne a že toho mají moc. Tak jsem ještě jednou a slušně zopakoval, že jsem sice požadoval dodání odpoledne, ale o den dřív. Na to mi slečna dispečerka slíbila, že se spojí s adresátem a domluví se s ním. Po cca dvou hodinách, když adresátovi nikdo nevolal, jsem opět volal prahu a tentokrát už vedoucí depa. Ta mi opět sdělila, že toho mají hodně, že jsem žádal dodání odpoledne (a co se vlastně myslí tím odpoledne..) a že mají problém s autem. Tak jsem opět velice slušně paní oznámil, že už mají 24 hodin skluz, protože měli dodat zásilku odpoledne ale předešlý den. Načež mi opět slíbila, že se adresátovi ozvou a domluví se s ním. Po tomto telefonátu už mu skutečně zavolali a ptali se jestli by mu vadilo, kdyby to doručili až po víkendu, že nemají volné auto. Na to se slečny zeptal, jestli se ho ptá, kdy to chce doručit nebo jestli mu oznamuje, že to dodají až po víkendu.
Nakonec to tedy dodali pouze s jednodenním zpožděním, ale to jednání děvčat na depu bylo opravdu velmi neprofesionální, paní vedoucí byla mírně arogantní a až budu něco příště posílat, tak doufám, že to nebude do části republiky, kterou má na starosti tato firmy...

23.12.2012 12:11:03

letos

musim pochvalit jak PPL, tak Ceskou postu. PPL dovezli zbozi druhy den od ojednavky a ceska posta, kterou jsem uprimne nesnasel se fakt zacala ocividne snazit, zbozi do dvou dnu od objednavky bylo doma a navic me pravidelne informovali pres SMS, v jakem dorucovacim stavu zasilka je a v kolik hodin mi ji priblizne v dany den doruci.

23.12.2012 11:49:08

ppl

od té doby, co mi vozili 14 dní zásilku s tím, že mi posílali každej den zprávu, že už jsou na cestě a tím mě připoutali jak psa k boudě...tuším, že to bylo před dvěma lety, tak se ppl vyhýbám jak čert kříži...a když si vzpomenu jak jsem pod stromečkem neměla nic a dárky dostala tuším 4. ledna tak...od té doby se mi podařilo směřovat všechno soukromě i pracovně přes Českou poštu a stran lhůty dodání si fakt nemůžu stěžovat...

Upraveno autorem (porovnej)

23.12.2012 07:26:30

Vybíráme z aukcí

T.I.M.E Stories: Proroctví draků (CZ)
T.I.M.E Stories: Proroctví draků (CZ)
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>