Místní aukce

Zdravím, 

jsem jediný, koho dráždí přístup zdejších přihazujících v aukcích, kdy čekají vyloženě 10 minut před koncem aukce a tím opět odložení o další den? Schválně jsem se koukal a přihazující jsou aktivní během dne, ale schválně nechávají příhoz na poslední chvíli. 

To se jedná o nějakou taktiku, jak ostatní přihazující otrávit? 

Týdenní aukce se tak už několikrát protáhla téměř na 3 týdny. 

 

14.3.2024 10:23:09

Jenom frustrace z toho, ze nekdo jiny byl ochoten dat za hru vic penez… Dalsi prosim

26.3.2024 15:22:54

Tak právě, po nějaké době, zkouším opět místní bazar, jako prodávající. Ceny jsem nastavil realisticky, aukci dál na tři dny. Qwirkle se nechytla, tam jsem udělal chybu, chtělo to týden, možná dva, nebo o stovku nižší start. Dobrá hra, ale málo známá.🤷🏻‍♂️ Small World a Valerie jsou na skoro dvojnásobku startovní ceny  a nevadí mi prodlužování.🤷🏻‍♂️

30.3.2024 23:38:31

@Kanic Jenom nepochopení tématu .. další prosím.

Toto téma přece vůbec není o brečení, že někdo prohraje aukci. Ani o tom že se prodlužuje doba aukce. 

Některým asi vadí (i mně), že pokud někdo přihodí 5 minut před půlnocí a já zareaguju za 10 minut dalším příhozem (samo už těsně po půlnoci), tak se aukce neprodlouží o 1 den, ale prodlouží se o dva. A za ty dva dny může následovat to samé.

Myslím, že by této aukci pomohly dvě věci:

  1. Určení minimálního příhozu od prodávajícího (proč ne? Je to jeho aukce)
  2. Po příhozu mezi 0:00 až 12:00 by se neposouval čas aukce, ale posunul by se s příhozem až po poledni. Takto by se ještě dopoledne mohli přihazující mezi sebu porvat bez obav z dalšího posunutí aukce. A notoričtí prodlužovači by museli reagovat hned následující den a ne až za dva dny. 

2.4.2024 20:54:30

@Icarium precti si jeste jednou uvodni prispevek uzivatele zakladajiciho tohle vlakno. A pak treba jeste dvakrat

2.4.2024 22:03:30

@Kanic Nemám rád takové arogantní příspěvky. Kor když jsi ještě mimo mísu. A vůbec jsi nepochopil , že zakládajícímu a dalším diskutujícím nejde o to, že by dal někdo více za hru než on. Tobě by nepomohlo, ani kdyby sis to přečetl 10x.

2.4.2024 22:19:07

Co nastavit prodlužování po posledním příhozu nějak motivačně.. příhoz v poslední den o 24h ať je možnost reagovat v klidu a další prodloužení v poslední hodině jenom o 1h (resp. 1h + x minut zbývajících do konce poslední hodiny). Kdo tu hru chce, bude se buď po pár korunách přehazovat do 5 do rána nebo přihodí víc a bude to mít dřív z krku, zároveň se tím eliminuje sniperovani na posledních pár vteřin aukce

2.4.2024 22:29:39

@Icarium evidentne uz pocital s tim, ze hru vydrazi a nakonec ho stejne nekdo prehodil. To mu vadi. Chapu ho, taky jsem to tak mel ale zvykne si. Tyhle prispevky se tady opakuji kazdej rok nanovo ale stejne se nakonec prijde na to, ze tak jak je to ted, je to nejlepsi.

2.4.2024 22:42:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kanic Ano, řeší se to tu opakovaně, což je důkaz toho, že to stále někomu vadí. A výsledkem zatím vždycky bylo to, že administrátoři s tím nic dělat nechtějí, protože to podle nich je minoritní problém, ne to, že stávající systém je nejlepší.

3.4.2024 07:55:16

@Kanic nevymejšlej co si kdo jiný myslí a jak byl zamýšlen úvodní příspěvek. Ono to opravdu působí dosti arogantně a urážlivě.

Jediné, co z prvního příspěvku vyplývá je, že někomu vadí způsob, jakým někteří přihazují. Na poslední chvíli, minimálním příhozem. A to, že se tím aukce může hodně natahovat. O tom, kdo aukci nakonec vyhrál či vzdal nikde nic.

@Icarium prodloužení aukce až s odpoledním příhozem zní rozumně. Nedovedu teď domyslet opačný stav. Například, někdo má odpolední a zrovna stíhá přihazovat pouze ráno, nebo tak něco.

 

Jak tu již padlo několikrát. Myslím, že je lepší jít konci trochu naproti a nepřihazovat minimum. Speciálně u her, kde je jasné, že konečná cena bude o několik stokorun a tisícikorun výše. Pak už tom, jestli se hodlám po desetikorunách vycukat o 500 výš, nebo si řeknu strop 3125 a víc ani korunu a toho se držím, kdyby tam bylo 3126. :)

3.4.2024 08:24:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

Mně se moc líbí systém prodloužení aukce na další den - to dává možnost zareagovat včas a přihodit ještě něco navíc. Líbí se to mi nejen jako kupujícímu ale i prodávajícímu.

Ale moc by se mi líbil skrytý strop - třeba má někdo poškozenou hru a ja vím a umím jak to opravit ale nevím jestli bude na bazaru další šikovný zájemce o tuto hru. Přihodím tam svůj skrytý strop třeba 800Kč, někdo to bude zkoušet za cenu papíru a meeplíků 300Kč ale uvedomí si že za mě to automaticky jde na 310Kč a vzdá se toho. Pak další kutil atd. Tímto způsobem se aukce jen zrychlí - kdo chce přehodit, ten to přehodí a já možná zareaguji a navýším svůj strop, ale nebudu ho platit rovnou a nebudu několik dní chodit a přehazovat po 25Kč protože chci zapaltit co nejméně.

Takže za mě skrytý strop je hrozně pozitivní a užitečná opce @kren, souhlas s navýšením minimálního příhozu na poslední chvíli o 100% apod jak psál @Zeus , rušění příhozů bych také zrušil a nechal bych to opravdu jako výjimečnou opci pro případy opravdu zvláštní přírody. Kdo se bojí robotů ať nepoužívá skrytý strop - navíc všechny příhozy je vidět v systému a admini by mohli pomoct pokud něco nění správné.

3.4.2024 11:03:34 | Upraveno autorem (porovnej)

@Yagh Buď jsem to nepochopil, nebo to nedává smysl. Při příhozu v poslední hodině, že by se aukce prodloužila jen o 1 hodinu? To by naopak všichni čekali na poslední hodinu a doufali, že ostatní zájemci už šli spát a při prodloužení o hodinu nikdo nestihne přihodit.

Zvyšování minimálního příhozu v posledních hodinách zní sice možná zajímavě, ale přikláním se k názoru Dia, že v jednoduchosti je síla - naprogramování té změny a nutnost ji logicky vysvětlit za to podle mě nestojí.

To mně přišel zajímavější návrh, že by se aukce prodloužila o den až v jejích posledních 12 hodinách (a ne 24 hodinách jako nyní).

Myslím, že s většinou se shodneme, že místní bazar funguje dobře - a to je důležité. Něco, co funguje, je lepší neměnit.

3.4.2024 11:22:21

Všechny aukce, které jsem tady kdy prohrál byly, že někdo přihazoval ‘reakčně’ nejnižší možnou částku, která je i při tisícových aukcím minimální, než jsem nějaký den vynechal - téměř vždy víkend. Nepomohlo, že jsem přihodil stovku, prostě přidal pětikorunu a čekal, až to vyjde.

Za mne by bylo ideální řešení něco jako minimální příhoz 10 % nebo nějaké stupňování. Dokonalé řešení by bylo nastavení maximálního automatického příhozu, postupně vždy minimálním příhozem. (pro ušetření místa by se nevypisoval průběh čistě automatických soubojů)

Ale to všechno je tady uvedené od předchozích. ;-) Překvapily mne spíše návrhy rovnou přihazovat svůj strop apod. To je přece proti celé myšlence aukce, kdy se jako u každého obchodu snaží obchodník získat co nejvíce a kupující zaplatit co nejméně. A pomocí principu aukce se hledá ten kompromis. Proč bych za hru, o kterou nikdo nemá zájem a tím pádem nemá na trhu hodnotu, platil svoji maximální možnou částku, protože je to třeba moje srdcovka z dětství a je tedy neúměrně vysoko, když bych mohl vyhrát minimálním příhozem? :-O

3.4.2024 12:00:33

Sakra, jak to udělat, aby se aukce šoupla jen tehdy, když to já potřebuji?

Kolik času připočíst, abych mohl zareagovat a netrpěl nepřiměřeným posunem?

Kdy je u počítače nejméně lidí, a nehrozí, že by někdo přihodil, když se mi to zrovna nehodí?

Tolik otázek :-D

 

 

3.4.2024 12:12:27

@peca @daevin kdyz si prectu zdejsi prispevky, vetsina lidi je se stavajicim systemem aukce spokojena. A pokud se admini prizpusobuji prizpusobuji vetsine, je to dobre.

3.4.2024 13:24:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@jankie ale však to dělat můžeš. Ale tím pádem nechápu to nepochopení ohledně toho, že někdo taky přehazuje a že se tim ta aukce prodlužuje. 

Pokud nechci, ať se to prodlužuje (alespoň pro mě), tak prehodim na svůj strop, pokud mi prodlužování a přehazování nevadí a chci co nejnižší cenu, přehazují po minimálních částkách. Pokud se zlobím, že jsem si nevydrazila za vysněnou částku, tak je to blbý, ale je to aukce. Řeší to pořád dokola :)

A dávat na prihozu nějaká procenta navíc, udělat to složité jenom proto, že se někomu nelíbí, že někdo další den nabídl o 10 Kč vyšší částku, není nejlepší řešení. Za mě :D 

3.4.2024 13:38:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuuuzan Co je složitého na minimální příhoz 10, nad dvě stovky 50 a nad tisíc 100? Nebo vždy minimálně 10 % aktuální částky. Domnívám se, že všude jinde je to standard. Zkrátilo by to aukce tak o 90 % a zároveň by se vydražená částka +- nezměnila. 

Zbytek vašeho textu jsem bohužel nepochopil a nemohu reagovat.

(pro upřesnění - toto ZH již používají, jen je zvedání málo progresivní a tak to prakticky nefunguje)

3.4.2024 14:12:43

@jankie zvedani je tak progresivni, jak jsou progresivni prihazujici. Nic ti nebrani prihazovat po tisicovce. U nekterych her to dokonce dava smysl, pokud se jejich cena na trhu pohybuje v radu nekolika tisic a vyvolavacka tady na bazaru je 1kc.

Pokud chci vydrazit hru co nejdriv, budu prihazovat po co nejvetsich castkach ale musim se pripravit na to, ze ne vsichni premysli stejne a budou prihazovat po malych castkach. Nema cenu se tim nechat rozhodit.

3.4.2024 14:39:26

@daevin - “A výsledkem zatím vždycky bylo to, že administrátoři s tím nic dělat nechtějí, protože to podle nich je minoritní problém, ne to, že stávající systém je nejlepší.”

Tohle je hodně zavádějící příspěvek, vlastně to vůbec není pravda. Z pohledu administratorů bazar funguje dobře. Psal jsem už několikrát, že změny v bazaru plájeme dělat pouze v případě problémů, které budou vyžadovat náš zásah a nebo věcí, které budeme vnímat jako jasné vylepšení. To není tento případ, prodlužování aukcí je věc, která někomu vyhovuje, jinému ne. Rozhodně to z našeho pohledu není problém a věc kterou bychom měli na seznamu k vyřešení. 

3.4.2024 14:54:43

@Miner Zajímavé, a co pak znamená příspěvek Wolfsena z první stránky tohohle vlákna:

Popsaná strategie se na Bazaru opravdu vyskytuje a na rozdíl od některých diskutujících ji jako problém opravdu vnímáme. Chceme, aby inzeráty opravdu vyhrávali ti, kdo nabídnou nejvíc a nikoli ti, kteří rychlejší připojení (proto aukce prodlužujeme o 24 hodin a to měnit nehodláme), ani ti, kteří mají pevnější nervy, jak popisují někteří diskutující.

Nicméně tuto strategii naštěstí používá malý počet uživatelů na mizivém počtu aukcí.

Jednoduché řešení je navýšit minimální příhozy (plošně bez ohledu na to, zda je už je aukce prodloužena nebo ne). Máme nápady i na složitější řešení. Na těch jsme se ale ještě plně neshodli, proto je tady nebudu popisovat.

Závěr: je to problém, který vnímáme jako palčivý, ale zatím naštěstí zřídkavý. Vyřešit jej chceme, ale kvůli nízké frekvenci jej aktuálně nemáme jako top prioritu a rozhodně si dáme pozor na to, abychom s vaničkou nevylili i dítě.

3.4.2024 15:14:56

@daevin 

Chceme, aby inzeráty opravdu vyhrávali ti, kdo nabídnou nejvíc a nikoli ti, kteří rychlejší připojení (proto aukce prodlužujeme o 24 hodin a to měnit nehodláme), ani ti, kteří mají pevnější nervy, jak popisují někteří diskutující.”

Ale to jsou přece ti, kdo přihodili jako poslední a mají pevnější nervy :-DDD

3.4.2024 15:24:26

@Bandy75 To už je několikátý příspěvek, ve kterém se snažíš(a nejsi v tom sám) vyvolat dojem, že tu někdo navrhuje, aby se zrušilo prodlužování dražby, což není pravda. Problém je v záměrném a neúměrném prodlužování a jsou tu návrhy, které by to řešili, ale o zrušení jakéhokoliv prodlužování tu nikdo nepsal(maximálně nějaká výjimka).

3.4.2024 15:33:43

@daevin Určitě se takový dojem nesnažím vyvolat :-D

 Jen reaguji na zmatené a nelogické návrhy na úpravu příhozů, délku a čas prodlužování aukce. 

Většina navrhovatelů změn nepředpokládá, že by po jeho příhozu, který je samozřejmě vždy legitimní, ještě někdo přihazoval :-D

Protože, když přihodí on, 10 minut po půlnoci, tak k tomu byl, dle jeho slov, vlastně donucen :-D

A ten “fujky” přihazující před ním, 5 minut před půlnocí, by měl být vyloučen z komunity.

Návrhy zakázat příhozy hodinu před koncem aukce, nebo šoupnout konec na poledne, nebudu ani komentovat…:-D

3.4.2024 17:44:28

@Bandy75 jojo. Ja bych treba zakazal prihozy uplne. Vyhral by vzdycky ten, kdo prihodil prvni a to jakoukoliv castku nehlede na to, jaka je vyvolavaci cena.

3.4.2024 18:34:37

@daevin No zkompiloval jsi to hezky a asi i pravdivě z různých vyjádření (a možná i různých lidí/adminů). 

Nechci teď hledat a případně rozporovat, takže možná je za sebe uvedu, jak to vnímám a IMHO máme vcelku interně shodu.

Skutečně se toto v Bazaru děje, vnímáme to jako určitý problém, který lidi dokáže dopálit (jak je vidět i zde v diskusi). Současně jsem dělal statistiku toho, jak moc se aukce prodlužují a většina (90% ???) končí do cca 5-7 dní po původním datu konce, přičemž asi 60% končilo v původním času aukce (bohužel statistiku teď už rychle nedohledám, tak to berte prosím jako lovení z paměti po cca roce, co jsem ji dělal). Takže na základě dat to nevnímám jako problém zásadní. A když se k tomu přidá, že jsme nepřišli zatím na vhodné řešení (dříve v diskusi jsem popisoval některá s jejich nevýhodami), tak jsme zatím nepřistoupili k žádné úpravě. Což ale neznamená, že to stále jako jistý problém nevnímáme i nadále.

3.4.2024 18:48:42

Ja porad nechapu, co je tady za problem. Prihazovat na aukci je uplne relevantni a je jedno v kolik hodin, nebo jakou castku. K porusovani pravidel tim nedochazi. Neco jinyho by bylo, kdyby clovek prihazoval park korun na posledni chvili, a pak po vyhre prihozy rusil. Pak bych pochopil, ze to dela naschval. Kde ale berete tu jistotu, ze kdyz prihodi 10kc na posledni chvili, tak je to lump? Navic to prodluzovani aukce o den urcite kazdymu z vas jednou taky zachrani zadek, pokud se tak jeste nestalo.

3.4.2024 19:03:32

Vybíráme z Bazaru

Graenaland (Altar)
Graenaland (Altar)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas