Místní aukce

Zdravím, 

jsem jediný, koho dráždí přístup zdejších přihazujících v aukcích, kdy čekají vyloženě 10 minut před koncem aukce a tím opět odložení o další den? Schválně jsem se koukal a přihazující jsou aktivní během dne, ale schválně nechávají příhoz na poslední chvíli. 

To se jedná o nějakou taktiku, jak ostatní přihazující otrávit? 

Týdenní aukce se tak už několikrát protáhla téměř na 3 týdny. 

 

14.3.2024 10:23:09

@Kanic Nevím, jestli je to i reakce na mě, ale jen bych dodal, že prostě část lidí to štve. A nemyslím si, že by je štvalo protahování o pár dní, ale je pár aukcí, co se protáhly třeba i o několik týdnů. A pak chápu, že to štve kupující (ale ti si za to mohou z určitého pohledu sami, mohou kdykoli prostě přihodit hodně a vidělo by se). Ale může to štvát i prodávající, kteří třeba s těmi peněni na něco počítají.

A pozor já tím neříkám, že to znamená, že to je priorita číslo jedna k řešení na Zatrolenkách. Já jen říkám, že tuto zpětnou vazbu vnímám a respektuju. Současně že se dokážu do situace vcítit. Ale také, že to nemá jednoduché a rychlé řešení, takže to zatím necháváme tak, jak to je.

3.4.2024 19:14:38

@Zeus Tak tady se musím ohradit proti nějakému kompilování. Reakce na Minera, který psal o tom, že to pro vás není žádný problém, bylo zkopírování kompletního příspěvku Wolfsena z tohoto vlákna, kde píše, že to pro vás problém je. Nic jsem v něm neupravoval.

Pokud jde o můj první příspěvek, tak tam jsem shrnul výsledek podobné debaty před časem a jediné, co bych mohl formulovat lépe, je, že místo že to řešit nechcete, mělo být, že to řešit nebudete, protože to pro vás není dostatečný problém, což je přesně to, cos napsal sám.

3.4.2024 21:15:38

Mám pocit, že se vytrácí rozum. Pokud dražím hru v ceně kolem 300Kč, tak je jasné, že přihazuju třeba po 10 nebo 20Kč. Když dražím hru kolem 2000Kč, tak tam vždy přihazuju 100-200Kč. Vydražil jsem nebo prodal zde na bazaru skoro 700 her a jen u pár z nich byly nějaké problémy. Když hru prodávám, rozhodně mi nevadí, když někdo přihazuje a skončí dražba o několik dnů později. Co se týká příhozů, tak většinou přihazuju mezi 22-24hod, protože ve dne pracuju a nemám čas to sledovat, zvlášť pokud je v bazaru kromě her i ten balast jako inserty, 3d doplňky a jiné fičury.

3.4.2024 21:16:03

@daevin - Já mluvil o prodlužování aukcí a jak psal @Zeus, to jako problém nevnímáme a nehodláme to měnit.

Co jako problém vnímáme je cílené prodlužování aukcí, já bych za sebe neřekl jako palčivý, protože je toho v celkovém počtu inzerátu skutečně málo, ale za mě osobně je cílené prodlužování aukce pár desítek vteřin před půlnocí otravné a řekl bych i mírně neetické, ale není to v rozporu s pravidly. Zatím jsme se nedobrali k žádnému řešení, které by nebylo složité na implementaci či netransparentní pro uživatele.

Mimochodem on ten problém má řešení, nenechat se otrávit, pokud ti co zkouší ostatní otrávit tím, že příhodí pár vteřin před půlnocí, zjistí, že to nikam nevede a proti strana si v klidu přihodí další den on oni musí zase čekat jako moulové do půlnoci, tak je to přejde. Stalo se mi to tu asi dvakrát, v klidu jsem si přihazoval a aukci nakonec vyhrál nebo sem se dostal na částku, kterou už jsem nechtěl dát. Žádný problém.

A abych nezapomněl, ten Wolfsenův komentář jsem nečetl nebo si ho nezapamatoval, takže jsem vycházel z toho co jsem dřív k bazaru napsal já. Každopádně máš pravdu, že tu admin napsal, že to jako palčivý problém vnímá a já sem tvůj komentář označil jako nepravdivý, což se ukázalo nepravdivé z mé strany. Nebylo to schválně, opravdu jsem ten komentář, že kterého si vycházel nečetl. Každopádně byla to moje chyba a za to se ti omlouvám. :)

3.4.2024 23:15:19

@Miner díky. Shrnul jsi to úplně přesně. Nikdo v této diskuzi není proti prodlužování aukcí, ale proti cílenému prodlužování aukcí pár sekund před půlnocí, pak dva dny nečinnost a zase prodloužení pár sekund před půlnocí. Někteří diskutující jako Bandy75 toto nechápou a jedu si pořád tu svou. 

Co třeba prodlužení aukce o čistý čas 24hodin od posledního příhozu, o tom jste neuvažovali? Pak by měli všichni den na reakci a zabránilo by se tomuto prodlužování o “dva dny”.

4.4.2024 07:12:23

@Miner To je právě to, že dost lidí tady pochopilo nesouhlas s přihazováním na poslední chvíli jako nesouhlas s prodlužováním aukce, což pak vede k takovýmto nedorozuměním. Zrušení prodlužování aukce by nedávalo vůbec žádný smysl.

Já si stále myslím, že nejlepším řešením je zavedení skrytého maximální ho příhozu, s tím, že by se musela zrušit možnost zrušení příhozu, ty dvě věci jsou spolu neslučitelné.

Jak píšeš o tom, že člověk musí vydržet a že to toho druhého přestane bavit, to se mi moc nezdá. Za prvé, jemu stačí se připojit jednou za dva dny před půlnocí a za druhé asi by nebyl takový problém si na to napsat bota.

Ale zase vám věřím v tom, že k tomto dochází jen v minimálním počtu případů, takže nemám problém s tím, že se zaměřujete na vylepšování jiných věcí.

4.4.2024 07:12:38

@Icarium - IMHO to moc nepomůže, když ti přihodí někdy před půlnocí a bude to opakovat, de facto se nic nezmění. Jen bude celý systém méně přehledný. Aukce se nebudou prodlužovat o dva dny rovnou, ale o den a pak o další den. Lidi co příhoz na poslední chvíli dráždí teď (a rozumím tomu), bude dráždit i nadále.

Ono už teď nám vcelku pravidelně píšou lidé dotazy, jak to, že nevyhráli aukci co končila v čase XXX, i přesto, že je to v pravidlech jasně zmíněné, ale kdo by dneska čelt. :)

Našli se i tací, co nám vynadali, jak že si to představujeme mít to nastavené takhle, co je to na nesmysl, ať si to dáme do pořádku, jako to má Aukro, které mimochodem zavedlo posun konce aukcí také (byť výrazně kratší).

 

@daevin  - Jj, moje chyba, já sem při odpovídání nepročetl znovu celou diskusi, ale jen pár příspěvků kolem tvého komentáře a ty se točily kolem konce aukce. Každopádně je to jak jsem napsal, Bazar funguje, tohle je spíš nepříjemnost. Víme o ní, zamýšleli jsme se nad tím, ale zatím nemáme žádný rozumný fix, který by neměl své nedostatky a vzhledem k tomu, že to je fakt okrajové chování, které navíc ani nijak zásadně nefunguje, není to prioritou.

4.4.2024 10:26:07

@Icarium  Ale ty se mýlíš ;-)

Jsem právě jeden z těch, kteří to chápou v plném rozsahu. Proto také nenavrhuji nesmyslné a nic neřešící změny, ale pouze reaguji na vaše zmatené návrhy v domnění, že pochopíte, v čem je zdejší systém aukcí lepší, než ty ostatní.

Nikoho nezvýhodňuje, všichni mají stejné podmínky a možnosti, a aukci vyhraje pouze ten, kdo nabídne nejvyšší částku.

 

 

 

4.4.2024 15:10:56

Ptám se čistě ze zajímavosti, protože na žádný jiný aukční web nechodím. Konkrétně mě zajímá ten návrh na “tajný strop” a automatické přihazování. Jak to reálně funguje jinde? Já přihodím a jelikož má někdo vyšší strop než je můj příhoz, okamžitě mě to zase přehodí? Jakože to rovnou uvidím a můžu ihned reagovat? Nebo je tam nějaká prodleva, abych od toho odešel? 

A hlavně: jak to funguje, když si tam takhle nastaví strop více lidé? U dvou je to jasné, jak by to fungovalo v případě tří a více lidí? Kdo bude mít v přehazování přednost? Nevyjede to automatika rovnou na jejich stropy? Co když ty stropy jsou identické? 

 

Zdlouhavé prodlužování aukcí mě taky občas štve. Třeba když hry prodávám a chtěl bych to všechno odeslat najednou, ale jedna nebo dvě aukce se natahují… ale reálně mě nenapadá řešení co s tím. Tohle se vždy může stát, ať už se udělají jakékoliv optimalizace. Ve výsledku by stejně fungovalo nejlépe, kdyby lidé prostě přihazovali to, co jsou ochotní zaplatit. Ale samozřejmě to je utopie, já to taky nedělám. 

---
Time Slug Studio

4.4.2024 17:01:47

@Bedikk ebay to tak mal.

Priklad mas hru za vyvolavacku 200 Kč a minimum bid 10 Kč. Niekto to chce (Hrac1) a ma strop 500, nastavi si “maxbid” na 500 Kč. Automaticky mu to prihodi  minimum bid aby sa objavil v aukcii tzn. Je aktualny vyherca na 210Kč. 
Inzerat objavi iny zaujemca (hrac2), nastavi si maximum tiez 500 Kč. Automaticky mu to da najmenši bid na 220Kč - je chvilu aktualny vyherca.

Teraz “automat biduje” za oboch po minime kym nepride na strop, cize behom par sekund(minut) to automaticky nahadzuje hrac1 230- hrac2 240- hrac1 250-hrac2 260…. až do bodu - hrac2 500. Bid na 500Kč dostane ten, na koho to vyjde poradie, čiže niekomu to prihodi 490Kč a ďalší v poradí to ma za 500Kč. Hracovi, pride notifikacia ze bol prekročeny maxbid a uz nie je najvyssim prihadzujucim. Moze si maxbid zase posunut.

a zase sa to opakuje.

4.4.2024 19:38:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 Sorry, ale celou diskuzi sledují a šiříš bludy. V čem by ty návrhy někoho znevýhodňovaly? Vždyť cílem je pouze urychlit aukci a podmínky by byly pro všechny stejné. Naopak současný systém znevýhodňuje ty, co se nedostanou každý den na net a otravuje neúměrným prodlužováním aukcí.

@Bedikk V případě shodného stropu má preferenci uživatel, který strop nastavil/přihodil jako první.

4.4.2024 19:44:26

@Bandy75 “a aukci vyhraje pouze ten, kdo nabídne nejvyšší částku.” - a na nekterych aukcich to funguje jinak ? :)

4.4.2024 19:51:54

@kumas 

Budeš se divit, ale jsou i aukce, kde je to naopak…

www.meepleoholi.cz - server o deskových hrách. Více dojmů, méně popisů a novinek.

4.4.2024 20:18:19

@Bedikk  Výsledek je sice podobný jako píše @no.vi89 , ale ty popisované příhozy jsou zbytečné. Vezmu stejný příklad:

Vyvolávačka je 200 a minimální příhoz je 10. Hráč A si zadá skryté maximum 500 a automat veřejně přihodí na 210. Přijde Hráč B a zadá si maximum 400. V tu chvíli automat porovná obě maxima a zjistí, že hráč A ho má vyšší, takže přihodí minimální příhoz nad maximum hráče B, takže se zobrazí, že hráč A nabízí 410. Hráč B okamžitě vidí, že jeho nabídka nestačí a může nebo nemusí reagovat.

Pokud by zvedl své maximum znovu pod maximum hráče A, tak dojde ke stejnému procesu, ale veřejná nabízená cena bude vyšší. Pokud zadá stejné, tak přednost má nabídka hráče A, protože ji zadal první. Pokud zadá vyšší, tak veřejná nabídka bude jeho za 510, což je minimální příhoz nad maximem hráče A.

Třetí hráč to nijak nekomplikuje, protože “souboj” těch dvou je vyřešen okamžitě a nadále už není podstatný. Podstatné je prostě jen jedno nejvyšší skryté maximum.

5.4.2024 07:41:01

@daevin v principe staci porovnanie max bidu, akurat myslim ze pred 10 rokmi to ebay mal nejak so simulovanym prihadzovanim, pamatam si ze ked som zadal maxbid, ukazalo to “total 20 bids”, aj ked realne tam bol vstupny prihoz, a moj porazeny max bid tzn. 3, robili to tak asi aby to vyskocilo v hot items. Mozno to medzitym zmenili.

5.4.2024 09:09:28

@kkaarr  Chápu tvůj omyl lépe, než ty skladbu a význam vět.
Vkládáš mi do úst něco, co sis poskládal, ale já nenapsal ;-)

Naopak v této tvé větě si dost nesmyslně protiřečíš :-D
“Naopak současný systém znevýhodňuje ty, co se nedostanou každý den na net a otravuje neúměrným prodlužováním aukcí

@kumas  Ano, o to jde ve většině aukcí především, ne o to kdo přihodí v poslední vteřině, jak to bylo donedávna na jiných bazarech, což není výhra nejvyšší částkou.

Prodlužování akce do “nekonečna”, neboli dosažení nejvyšší nabídnuté částky, je jediný systém, který je ke všem spravedlivý.

Jakékoliv nastavování limitů, jak časových, tak finančních, jde proti smyslu aukce.
 

 

5.4.2024 12:47:11

@Bandy75 Jaky rozdil je ve ferovosti, kdyz nekdo prihodi vterinu pred koncem a je konec, a pripadem, kdy prihodi vterinu pred koncem, aukce se posune o den a nikdo dalsi uz neprihodi? Prodlouzeni doby trvani aukce o jakoukoliv dobu nikdy nezaruci, ze vysledna castka bude nejvyssi mozna, nebo misto jednoho dne prodlouzime aukci o tyden/mesic, aby to bylo "ferovejsi" ? Ano, tady na ZH by klasicky ebay zpusob nefungoval prave proto, ze tu neni implementovan max limit kupujiciho, kdy muzu nabidnout jakoukoliv castku uz na zacatku, a pak uz me aukce v podstate nemusi zajimat.

5.4.2024 13:30:34

@kumas Rozdíl je zásadní, a to v příležitosti a možnosti přihodit po posledním příhozu, a dostatečném časovém rámci na reakci,  což 24 hodin je. 

Pokud je částka “maximální možná” pro všechny přihazující, aukce končí. Pokud ne, je tu další příhoz a posunutí konce.

Doplním:
Maximální limit kupujícího je jen automat na přihazování, který nejde proti smyslu aukce, takže za mě jsem pro zavedení ;-)

5.4.2024 13:41:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Mezi prvními příspěvky byl docela dobrý postřeh

někdo přihodí 5 min před koncem = prodloužení o 1 den

já na to za 10 min reaguji = prodloužení o další den

takže jak zněl návrh že pokud se budou aukce prodlužovat až po 12:00 v poledne dá se prodlužování o něco zkrátit (pokud tedy nebudu přihazovat vždy 5 min před koncem)

Za sebe ale zopakuji že mi prodlužování nevadí a to ze 2 důvodů:

  1. prodávám a chci prodat za nejvíc
  2. kupuji a o hru stojím takže si klidně počkám (na některé hry z KS čekám i několik let)

a ještě k tomu čekání, když prodávám mám volbu kup teď a čekání neřeším a nebo kupuji a hra je rarita a fakt o ní stojím (takže taky můžu čekat několik let na dotisk, nebo se nedočkat vůbec), nebo mi jde o cenu a tak to zkouším, pokud je to druhý případ tak si musím ujasnit jestli chci čekat a koupit laciněji a nebo si prostě připlatit a koupit jinde za plnou cenu

A ještě takové jedno zamyšlení, jde o dražbu takže prostě musím vydržet ten nátlak a dotáhnout to dokonce a nebo to vzdát, u dražby si musíte připustit že to je i o psychice. Další věc vždyť tady nejde o orgány na transplantaci tak nač ten spěch. A ještě jednou zopakuji že jsou možnosti jak čekání předejít (kup teď, koupit jinde)

5.4.2024 14:14:20

@Bandy75 Opravdu nerozumím, v čem si protiřečím, když píši, že stávající systém aukce znevýhodňuje lidi co nejsou každý den na netu? Vždyť je to pravda. Naopak navrhovaný “automat na příhoz” nikoho nediskriminuje, pouze umožňuje člověku navštívit inzerát jednou, nastavit strop a pustit to z hlavy, bez obav, že se bude muset s někým přetahovat a nebo zaplatí zbytečně moc. Nikdo ho používat nemusí a pokud chce někdo příhazovat každý den o půlnoci, ať to dělá nadále.

Citace: Tak nechápu mentalitu těch, kteří si tu stěžují na jakýkoliv příhoz v jakémkoliv čase.

Jak už bylo několikrát zmíněno, problém je ve zbytečném natahování takové dražby. Zde zmiňované statistiky jsou lehce zavádějící, protože to, že je pár natahovaných dražeb může znamenat, že je to jen zřídka problém, ale stejně tak to může znamenat, že se dražba nenatáhla jen proto, že jiný zájemce ten den nemohl/zapomněl přihodit. Upravdu nerozumím, proč bránit v efektivnější “konverzaci”, asi jako by někdo bojoval proti kompresi dat přenášených po síti (nic nechybí, ale přenost samotný je rychlejší), ostatně pokud mě paměť neklame, formát na ukládání grafiky se zde na webu měnil.

Výtky některých vůči tomu, že člověk nechce hru vydražit za zbytečně moc peněz přestřeleným příhozem.. A co je na tom špatného? Budete obhajovat neefektivní proces jen proto, že by ho někdo chtěl optimalizovat? Taky bojujete proti emalu a s každou zprávou šupajdíte s obálkou na poštu? Však ona ta zpráva nakonec dojde a kdo chce komunikovat rychleji, ať si připlatí za expresní doručení…

Citace: Jsem právě jeden z těch, kteří to chápou v plném rozsahu. Proto také nenavrhuji nesmyslné a nic neřešící změny, ale pouze reaguji na vaše zmatené návrhy v domnění, že pochopíte, v čem je zdejší systém aukcí lepší, než ty ostatní. Nikoho nezvýhodňuje, všichni mají stejné podmínky a možnosti, a aukci vyhraje pouze ten, kdo nabídne nejvyšší částku.

vs

Citace: Maximální limit kupujícího je jen automat na přihazování, který nejde proti smyslu aukce, takže za mě jsem pro zavedení ;-)

Tak nevím, nejdřív jsou všichni pomatení a stávající systém je nejlepší, ale zároveň jedna z navrhovaných změn je vlastně v pořádku. Takže vlastně změnu chceme i nechceme a stávající systém aukce je i není nejlepší. Aneb neříkám ani tak, ale na má slova dojde… No není lehké se v tomto neztratit.
 

5.4.2024 14:38:46

Mne aktualny system vyhovuje, beriem to tak ze tu sa obchoduje s hrami, nie organmi na transplantaciu tak ci to bude trvat den alebo mesiac je uplne jedno, okrem toho sme predsa hraci a tieto aukcie su svojim sposobom tiez vlastne iba taka hra. 

Co by sa z mojho pohladu dalo zlepsit - 1. upravit minimalne ciastky resp. spriemerovat to -  tie KC  mierne zvysit a EUR znizit,  2.  posielat notifikacie o  sledovanych hrach o den skor, kedy sa este koniec neposuva.

5.4.2024 15:54:24

@masinka jo to je pravda, upozornit o den dříve, párkrát se mi stalo že jsem také přihazoval až když mi došla notifikace

5.4.2024 17:12:44

Je pravda, že o nějakém automatickém agentovi, který by přihazoval za uživatele, jsem uvažoval. Ale z různých důvodů fungující jinak naž na jiných aukčních serverech. Že by se choval spíš jako uživatel. Spustil by se každou minutu a když by nebyl nejvyšší přihazující na daném inzerátu tak by přihodil min. příhoz (pokud by výsledná částka byla menší než jeho maximum nastavené jehé pánem/paní :-). Samozřejmě by ale příhazoval jeho/jejím jménem. 

U tohoto zbývá jen vymyslet férové pořadí těch agentů, když by jich bylo na inzerátu víc. Je to už docela komplexnější funkce (obecně už na Zatrolenky přidáváme funkce zajímavé i z programátorského hlediska, že to není triviální ulož do DB, zobraz z DB :-).

5.4.2024 18:09:50

@kkaarr 

  1. protiřečíš si v tom, že jsou zde lidé znevýhodněni, ale prodloužení aukce které jim umožňuje se zúčastnit, ti vadí.(použil jsi jen půlku mé citace)
  2. cituješ mě bez kontextu ;-)
  3. natahování aukce není zbytečné, ale dává možnost reagovat
  4. nerozumím tvým myšlenkovým procesům :-/
  5. ano, spousta navrhovaných změn je zmatených a nesmyslných .VS. jeden z návrhů mi přijde rozumný
    Co je na tom k nepochopení? :-DDD

Tímto jsem k tématu řekl vše. 

5.4.2024 19:04:14

@kkaarr vůbec se s ním nebav. On nebyl za celou dobu diskuze schopný pochopit, že diskutující nejsou proti prodlužování aukce, ale proti prodloužení o dva dny minutu před půlnocí.

5.4.2024 19:26:54

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG Dunwich Legacy plus karty navíc
Arkham Horror LCG Dunwich Legacy plus karty navíc
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas