Místní aukce

Zdravím, 

jsem jediný, koho dráždí přístup zdejších přihazujících v aukcích, kdy čekají vyloženě 10 minut před koncem aukce a tím opět odložení o další den? Schválně jsem se koukal a přihazující jsou aktivní během dne, ale schválně nechávají příhoz na poslední chvíli. 

To se jedná o nějakou taktiku, jak ostatní přihazující otrávit? 

Týdenní aukce se tak už několikrát protáhla téměř na 3 týdny. 

 

14.3.2024 10:23:09

@Bandy75 Asi jsi Kumase vůbec nepochopil. On tady píše o tom, že těch 500 je skrytých a pokud někdo nepřehodí těch 500, tak nezaplatí na konci aukce 500, ale zaplatí poslední aktivovanou nabídku. V tomto případě jen 101. To znamená, že nabídnu skrytě mez, za kterou už nehodlám jít, ale reálně tu mez nezaplatím, slouží jen k automatickému posunu výše aukce. Čili je to za mne jakýsi můj přihazovací robot, abych nemusel pořád aukci sledovat a navíc by to nevedlo k prodlužování aukce. Je to běžná a docela dobrá vychytávka v aukcích. Myslím, že by to nedalo práci to tady doprogramovat a nevidím jediný rozumný důvod, proč by to tady nemělo být aplikováno. Značně by to urychlilo čekání na vzájemné příhozy a částečně by to eliminovalo i prodlužování aukcí.

Nevidím jediný rozumný důvod proč ne, ale fůru důvodů proč ano. 

15.3.2024 07:46:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren 

Pokusím se ti dát jeden důvod proč ne:

Hra je vystavená za 500,-, já zadám svůj příhoz se skrytým stropem 1.000,-. Aukce se chýlí ke konci a je jasné, že další zájemce není. 

Prodávající z fejkového účtu, nebo kamarád prodávajícího z legit účtu přihazuje tak dlouho, až se stane vítězem (tj. zjistí výši tvého stropu). Pak napíše prodávajícímu, že se spletl, chce stornovat příhozy. Cena jde zpátky na 500,-. 

Prodávající z jiného fejkového účtu nebo jiný kamarád prodávajícího z legit účtu přihodí 999,-. Gratuluji, vyhrál jsi hru za 1.000,- Kč.

Pokud se tomuto budu chtít vyhnout a koupit za “reálnou cenu”, přihodím 500,- a svůj strop navýším v poslední minutě před koncem aukce, aby na podobné taškařice nebyl čas. 

Stejný systém jako dnes a ještě kombinovaný s čekáním na poslední minuty.

15.3.2024 11:11:24 | Upraveno autorem (porovnej)

@Hike To co jsi napsal je totální blbost.

Za prvé o tom píšeš jakoby to byla běžná součást aukcí a jakoby komplot fejkových účtů a prodávajícího tady bylo něco zcela převládajícího.

Za druhé ta samá situace s fejkovými účty je možná i za stávajícího stavu a pokud vím, tak se s tím admini snaží bojovat.

Bez toho navrhovaného systému skrytého stropu je vše naprosto stejné, jen vše trvá déle a člověk musí zbytečně chodit pořád do aukce, aby přihazoval ručně do svého stropu - to je jediný rozdíl.

15.3.2024 11:18:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren 

Totální blbost si nemyslím, když za stávajícího systému dnes někdo bude zkoušet jak vysoko půjdu a pak prodávající stornuje příhozy, tak to bude trvat dost dlouho (několik dní) a když potom nastoupí ten další, který tě má jen podstřelit, tak už se na to třeba rovnou vykašleš a cenu dál zvyšovat nebudeš.

Tím, že to bude automatizované, tak o tom třeba ani nebudu vědět a dá se to sfouknout za dvacet minut.

Že s tím admini bojují samozřejmě nezpochybňuji, ale pořád je to jenom reakční boj s lidskou vychcaností, která je nekonečná.

15.3.2024 11:27:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bazar párkrát využil a přijde mi jak pro prodejce, tak pro kupujícího plně funkční. Když hru chci, tak se prostě kouknu jak se aukce vyvíjí a případně přihodím. Upřímně, tuhle snahu automatizovat přihazování nechápu. To kupujete tolik her, že nestíháte ty aukce sledovat?

15.3.2024 12:11:15

@kren Já ho pochopil, podobný systém je na jiných bazarech.

Já reagoval na jeho příklad, že pokud si on zadá strop, tak ostatním nestačí přihodit po 10,-( což jemu vadí), ale musí jeho strop překonat.

Ale ve finále je to jen o tom, že nyní nechce být odrazován malými příhozy druhých, ale chce odradit druhé svým plovoucím stropem :-D

A to jsem zastánce plovoucího stropu, jen obhajuji místní systém jako vyhovující a ve finále jde jen o cenu.

 

 

 

15.3.2024 12:30:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Mně teda přijde bazar tak, jak je nastavený teď, naprosto v pořádku.

  1. jak zde již psali jiní, pokud jsem prodejce a chci to mít rychle odbité, tak dám možnost “kup teď”. V opačném případě jsem rád, pokud mi lidé přihazují a jsem rád ze to, že se to prodlouží o 24 hodin, protože si toho inzerátu může mezitím všimnout nový člověk.
  2. pokud jsem kupující a někdo mě předhodí, tak si samozřejmě zanadávám :) Ale je mi jedno, jestli to bylo ve 14:00 nebo ve 23:55. Prostě mě štve ten fakt, že se mi někdo štve do mého písečku :) Ne čas, ten mě vůbec nezajímá.
  3. Kdyby se měla zvyšovat minimální částka příhozu, tak hlavně ne prosím o celé euro, jak tu někteří prachatí strejci, co neřeší peníze, navrhovali. Občas se tu objeví nějaká mini kravinka, typu žeton, promo kartička, totálně poničená hra, nebo komponent, atd.. za kterou je člověk ochotný dát třeba pár korunek, ale rozhodně ne celou dvacku…
  4. to, jak to funguje třeba na jiných bazarech s tím skrytým maximálním příhozem má své výhody i nevýhody. Už se mi na takových bazarech často stalo, že jsem si u něčeho řekl: "Nevím, tak zatím tam hodím pětistovku a pokud to někdo překoná, tak si to pak ještě promyslím. Nojo, jenže člověk žije i normální život, než myslet pořád na nějakou aukci někde na bazaru, že. Takže když pak přišel email o tom, že aukce brzy končí, v nevhodnou dobu, tak jsem pak byl občas hodně naštvaný, když jsem už nemohl přihodit, aukce mi unikla a přitom třeba jen o malou částku , kterou bych ještě byl ochotný přehodit. Neříkám, že to tak bylo vždy. Většinou nebylo čeho litovat, protože konečná částka byla vysoko nad mým limitem. Ale občas to fakt zamrzelo. A hodně. Tady se mi právě líbí, že má člověk čas si to v klidu s klidnou hlavou promyslet. A právě proto bych spíš když už něco, tak zrušil rušení příhozů. Nechal bych ho jen pro vyjímečné situace, kdy se člověk očividně uklikne třeba o nulu, nebo omylem předhodí sám sebe. :D To mě štve mnohem víc, tohle rušení. Tady má člověk opravdu dost času si promyslet, zda to chce. Neříkám, také se mi to občas stalo, ale také jsem to vždy bral jako svoji chybu a vinu.

18.3.2024 09:06:06

@Conan70 Ten tvůj 4. bod vůbec nechápu. Svůj skrytý limit můžu přece navyšovat kdy chci jak chci. Pořád nerozumím té kritice automatických příhozů skrytého limitu. Čím se liší od ručních příhozů, kde musím být u každého svého příhozu a dřepět pořád na aukci? Podle mne je skrytý limit jednoznačně pozitivní záležitost.

18.3.2024 10:19:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren souhlasím s tebou. Zavedení automatického přihazování do přihazujícími definovaného stropu by vedlo maximálně k tomu, že některé aukce by končily dřív. Navíc by to nijak neomezovalo ani ty, kdo to používat nechtějí, protože by jinak aukce mohly fungovat stejně jako doteď (jen s tou výjimkou, že za mě by mohl přihazovat “robot” okamžitě a ne až o pár hodin později, kdy se sem dostanu).

Jediný důvod proti automatickému přihazování, který mě napadá, je to, že aby sis mohl nastavit strop, tak musíš provést racionální úvahu, za kolik ti daná hra stojí, čehož lidi často z nějakého důvodu nejsou schopni :)

18.3.2024 10:26:39

@kren Jde mi o to, že tady, když mě někdo přehodí, tak mám pak celých 24 hodin na to, abych si s čistou hlavou, až budu mít čas, kdykoliv během dne, rozmyslel, jestli mi za to ještě stojí přihodit, nebo už passuji. U konkurence mi pak často chodí oznámení, že mě někdo přehodil zároveň s tím, že aukce brzy končí. Já mám i jiné povinnosti, než si jít okamžitě sednout k bazaru a analyzovat, zda a kolik přehodím. Ano, na začátku aukce hodím svůj “limit”, který ale třeba nemusí být definitivní, tak kdo ví, třeba nakonec ještě dvacku přihodím. To ale chci řešit, až v momentě, kdy ta situace nastane. A ne hned na začátku se trápit nějakou “co by kdyby” situací, která ani nemusí nastat.

18.3.2024 10:44:15

@Conan70 Tady došlo asi k zásadnímu nepochopení. Robotické automatické přihazování by aukci neprodlužovalo, ale jakmile by někdo přehodil skrytý limit, tak by to fungovalo jak doteď - tedy normálně by se aukce prodloužila o 24hodin - tedy proti stávajícímu stavu opravdu žádná změna.

18.3.2024 10:56:30

Aha, tak to pak jo. 🙂

18.3.2024 11:43:28

To co popisuje Hike jsem slyšel, že se dělo (možná děje furt) na Aukru. Nevím, nemám to ověřené. Zde by ty zrušené příhozy byly vidět a celá taškařice s přihazováním by se brzy odhalila. Podle mě.

A jak tak píšete o přihazovacím robotu, vůbec bych se nedivil, kdyby ti troškaři přihazující minimání částky tesně před půlnocí měla právě nějakého takového robota někde spuštěného. Stačilo by zadat odkaz na položku v bazaru a maximální částku a automatizovaně vysí…

edit: Pořád si ale myslím, že je to celkem v pohodě. Na začátku, zvláště, pokud jsem první přihazující, dám minimum. Na podruhé hodím nějakou rozumnou částku a napotřetí rovnou svůj strop, případně, pokud je to velký rozdíl, tak s jedním mezistupněm. A pak už to nechám bejt.

18.3.2024 12:29:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren: To je prostě nekonečný boj s lidskou psychikou. Lidi jsou hloupí (pardon, chtěl jsem říct nelogičtí) a neumí si stanovit svůj limit. Pokud mám limit 500 Kč, znamená to, že za 501 Kč už to nechci. A pokud ano, tak je můj limit ve skutečnosti třeba 510 Kč.

Celé tyto nekonečné diskuse o tom, že někdo někoho přehodil a jiný na to ne/mohl reagovat, pramení z toho, že jsem ochotný dát X, ale někdo jiný dá X + 10, což bych vlastně taky byl ochotný dát, ale nechci si to původně přiznat.

18.3.2024 12:56:52

@kjus Na tom ale automatický limit nic nemění - ten můžu taky navyšovat do aleluja. je to čistě praktický, technický, urychlující systém automatických příhozů, jehož limit mohu tak jako tak průběžně navyšovat, když budu chtít. Jen to bude mít ten přínos, že nebudu muset pořád chodit do aukcí a ručně přihazovat přes nějakého trotla, který přihazuje po 1 koruně a ještě těsně před koncem aukce.

… ale je to stejně akademická debata, protože jak je vidět, tak takové výrazné vylepšení adminy a potažmo Dia asi moc nezajímá. 

 

18.3.2024 13:10:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@peca  neexistuje nikdo takový jako troškař. 

Vždy přihazuje to co ti před ním + své navýšení ;-)

Spoustě lidí by pomohlo přepnout z 

“jakou částku přihodil” 
na 
“na jakou částku přihodil”

18.3.2024 13:43:56 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75: Přepni se sám a nepřepínej nás ostatní. Pokud ti to není jasné, všichni tu píší o _navýšení_ aktuálně nejvyššího příhozu na poslední chvíli o minimální možnou částku.

Pochopitelně, že suma sumárum je celkový rozdíl nového nejvyššího příhozu a vyvolávací ceny. To nikdo nerozporuje, nemusíš nám to opakovaně vysvětlovat.

18.3.2024 14:20:15

@peca Ne, to ty nechápeš, že já reagoval na tvé “troškaře”

Dále nechápeš rozdíl mezi celkovým příhozem a podílovým příhozem.

Takže jsi byl přepnut v posledních pěti minutách :-D

18.3.2024 18:40:12

Já sice nechápu, o čem se tady vede debata s tím přepínáním, ale za mě je bazar v pohodě. A asi jsem ten, koho prodávající nemají rádi :o) Na Zatrolenky chodím jednou denně, většinou večer. Když chci něco koupit, čekám s příhozem až na poslední den, kdy už se přede mnou poperou. Občas se stane, že ty příhozy překročí mnou stanovený limit a tak je to rovnou vyřešený i bez přihazování :o) Když nepřekročí, tak si přihodím a dál to řeším až opět další den večer, rozhodně to nesleduju 24/7, jestli mě náhodou někdo nepřehodí. Navíc dělám ranní/odpolední a tak se klidně může stát, že budu přihazovat po návratu z odpolední někdy v 11 večer a rozhodně v tom nebude žádný úmysl. 
U her co bych chtěl sleduju ceny a mám napsaný na papíře, za kolik se zhruba prodávají. Teď mě třeba láká koupit D-Day Dice 2.edice, co je vystavená na bazaru, ale u toho inzerátu není žádná fotka, což je pro mě stopka na přihazování - chci to vidět aspoň na fotce. Tak snad příště.
Ale ve finále - zatím jsem koupil dvě hry, takže jsem zde toho moc neblokoval :o)

18.3.2024 20:25:26

Vidíte to všichni!

Já věděl, že existují! Tady jeden je @Martinus71.

A určitě je jich tu víc, někde jsou mezi námi, přihazují pozdě večer a dokonce i pracují, to je největší průser, protože pak mají peníze na přihazování.

Co s nimi, nějaký koeficient, nebo konstantu, nebo jim to nějak přepočítat?

Omlouvám se a trochu to odlehčeme :-)

19.3.2024 01:21:54

Ano, tito lide by mel mit nastaven povinny prihoz alespon 100 Kcs.

19.3.2024 07:52:03

On je @Zeus docela konzervativní, takže ty návrhy určitě neprojdou, ale jistým řešením by bylo buď

  1. Skrytý limit s automatickými příhozy, který jsem už navrhoval tady v diskuzi výše A/NEBO
  2. Progresivní minimální příhoz zvyšující se s blížícím se koncem aukce.

U toho progresivního minimálního příhozu by uživatel někdy na začátku aukce mohl přihodit třeba tu korunu a s blížícím se koncem aukce by musel přihazovat více až poslední den by byl minimální příhoz maximální (třeba těch 100,- kč, nebo nějaké minimální procento z aktuální částky). Tak by si ti korunový troškaři posledního dne museli dobře rozmyslet, jestli přihodí korunu brzy nebo přihodí sto korun poslední den.

19.3.2024 08:49:02

Já bych osobně nic neměnil. Vyhovuje mi to že mám čas reagovat na něčí příhoz a pokud prodávám, tak díky tomu prodám za více peněz (a ne tomu kdo rychleji kliknul před koncem) ,ale musím si počkat. Jak už bylo řečeno tak pokud nechci čekat tak dám kup teď (jako prodávající). Pokud nechci čekat jako kupující tak se můžu podívat jinde. Vzhledem k tomu jak je zde bazar narvaný myslím, že to až zas tolika lidem nevadí. Takže za mě - nic bych neměnil.

19.3.2024 09:17:00

Že někdo přihazuje jenom večer, to chápu. Ale není mi jasné, k čemu je dobré nechávat to na poslední den, proč nepřihodit hned, jestliže mám zájem.

19.3.2024 09:20:18

Zajímalo by mě, pro koho, podle Vás, je primárně určen bazar?

Napadají mě možné varianty:

  1. Prodávající: prodat svojí hru a nejlépe co nejdráž, pokud mi nejde jen uvolnit místo za jakoukoliv cenu.
  2. Kupující: najít hru a koupit co nejlevněji.
  3. Prodávající a kupující: jeden nabízí a druhý hledá hru, ale už nevím z hlediska ceny, jako kompromis?

Za mě je bazar primárně určen prodávajícímu, aby se zbavil hry a samozřejmě, aby se mu, nejlépe, vrátila investice, kterou do ní vložil. A z toho důvodu jsem proto, aby jakákoliv pravidla u příhozů, pokud by byla zavedena, mohl definovat prodávající při zadání inzerátu.

Např. pokud si tam zavedu pravidlo, že nechci prodlužovat o den a prostě poslední dostane hru, tak za mě ok, pokud si tam nastavím, že minimální příhoz bude 100,-, také s tím nemám problém. Samozřejmě opomíjím hledisko implementační, bavím se jen o uživatelském hledisku.

Jinak stávající systém vnímám jako dostatečný a samozřejmě jsem si všimnul, že hodně lidí čeká na poslední 1-2 dny s příhozy, občas to tak také dělám, jindy zas přihodím i první den, abych otestoval zájem o hru. Z pohledu mě, jako prodávajícího, jsou první dny spíš o tom, aby se o hře dozvědělo co nejvíc lidí a víc mě zajímá počet sledujících, kteří naopak přibývají v prvních dnech.

19.3.2024 09:42:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

GKR: Heavy Hitters (KS)
GKR: Heavy Hitters (KS)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas