Místní aukce

Zdravím, 

jsem jediný, koho dráždí přístup zdejších přihazujících v aukcích, kdy čekají vyloženě 10 minut před koncem aukce a tím opět odložení o další den? Schválně jsem se koukal a přihazující jsou aktivní během dne, ale schválně nechávají příhoz na poslední chvíli. 

To se jedná o nějakou taktiku, jak ostatní přihazující otrávit? 

Týdenní aukce se tak už několikrát protáhla téměř na 3 týdny. 

 

14.3.2024 10:23:09

@totalpan Přečti si pořádně diskuzi. Nikdo tady nenavrhuje zrušení prodlužování aukcí po příhozu poslední den, takže tvá obava je zcela zbytečná.

19.3.2024 10:16:59

@kren jo v pohodě, taky to tak chápu, možná jsem to napsal moc důrazně, jen jsem se chtěl zastat mlčící většiny :) , a spíš zdůraznit že za mě není třeba žádné změny, ani měnit výše příhozů

19.3.2024 11:33:54

Tj, ale je jasny, ze to “zbytecny” prodluzovani aukci spoustu lidi stve a opravdu to nikomu nepomaha. Tzn rikat, ze bys nic nemenil  je jen brzdeni potrebneho rozvoje ;)

 

19.3.2024 14:34:21 | Upraveno autorem (porovnej)

S místním bazarem jsem spokojen. Kvůli těm minimálním přihazovačům na poslední chvíli bych navýšil minimální příhoz (třeba o dvojnásobek toho, co je nastaveno nyní).

Myslím, že příhozy po korunách u malých částek jsou zde proto, že se nerozlišuje měna (CZK vs. EUR), což by tedy asi bylo potřeba vyřešit, aby se u her za pár eur nemuselo přihazovat po 5 €. Takže výše minimálního příhozu by se ideálně nastavila zvlášť pro eura a pro CZK.

19.3.2024 15:19:35

@Onas  Když už mluvíš za všechny, tak naší většině prodávajících to prodlužování naopak pomáhá.

Každé prodloužení zvedá cenu, což od aukce očekávám.

Naopak jako kupující mohu přihodit kdy chci a kolik chci, navzdory všem smolařům, kteří neudrželi nervy a po 22. hodině již nepřihazují. ;-)

19.3.2024 15:24:23

Staci nastavit primerenou vyvolavaci cenu a obcas aktualizovat block list.. nic na co by byli potreba admini ;]

Ja bych byl spis rad kdyby se dali odfiltrovat uzivatele a hry ze seznamu aukci… trochu zprehlednit nabidku. 

19.3.2024 15:52:12

Kratce za sebe. Delal jsem si pred nejakou dobou (cca rok?) statistiku, jak moc se aukce protahuji a takove ty brutalni prutahy o tydny bylo fakt minimum. A snad cca 95 % aukci koncilo s max. prodlouzenim o 5 dni. Ale i presto chapu tu frustraci, takze jsem zkoumal 2 varianty:

  1. zvýšit min. příhoz - jednoduché, ale může odrazovat od příhozů + postihuje všechny i ty, kdo přihazují “rozumně” v průběhu aukce
  2. v posledních hodinách aukce progresivně zdražovat min. příhoz (20-21h poslední den = + 100 %; 21-22h = + 200 %; …). Výhoda je, že to postihne jen ty, co to nechávají na poslední chvíli a lidé, co i na tento příhoz chtějí reagovat, tak do osmi dalšího dne mohou reagovat za normální min. příhoz. Nepříjemné na této variantě je složitost a tedy obtížné vysvětlení uživatelům. Ale jinak se mi to líbí.

19.3.2024 18:16:43

Podle mě se to řeší zbytečně a funguje to v pohodě. Celé vlákno se mi nechce číst. Jen nejsem proto stále něco upravovat.

A když už, tak bod 2. Výše dává smysl

19.3.2024 18:25:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus a co tak umožnit nastavení minimálního příhozu prodávajícímu? Koneckonců je to jeho aukce, jeho zboží a jeho “zákazníci”. 🤔

19.3.2024 19:21:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Bandy > byt uplne nerozumim tomu co pises, tipnul bych si, ze nesouhlasim. Nam prodavajicim staci prodlouzeni vzdy o ten jeden den, na cemz by se nic nezmenilo.

Taky bych rekl, ze uspech mistniho bazaru z casti stoji na tom, ze silne preferuje prodavajiciho, coz je v poradku. Pro ne je ale zvyseni minimalniho prihozu kontraproduktivni, viz nesmyslna vyska u Eur, ktera kupujici od dalsich prihozu odrazuje. Ale jsme na zatrolenkach, takze to tak pravdepodobne dopadne ;)

19.3.2024 19:50:35

Jako prodávajícímu mi místní bazar vyhovuje po všech stránkách. Ale jak už jsem jednou řekl jako kupujícímu procházet kromě her všechny ty inserty, playmaty, 3D doplňky, obaly a jiné serepetičky je někdy dost nepohodlné…

19.3.2024 20:39:35

Zajímavá diskuze.

Nedělám to schválně jako taktiku, ale pravidelně sleduji jen končící aukce, většinou v tuhle dobu večer.

Prostě mi to tak vyhovuje a je to pohodlné.🤷🏻‍♂️

23.3.2024 21:29:07

@Zeus mna napadol nejaky system automaticky zvysit minimalny prihoz ked sa aukcia natahuje nad povodny deadline napr. +50%-100% po polnoci povodneho deadline a znova +50%/100% za kazdych 48h. To by eliminovalo pidiprihozy 23:20 v den ked mala koncit aukcia a prihadzujuci by mozno bojovali skor a necakali na posledny den.

Dost ma s takym 10 korunovym prihadzovanim vytacal Hawkens, samozrejme som mu to potom oplacal (na Lorenzovi) kym som neprisiel na svoj strop, aspon kupil podstatne drahsie, no aukcia sa natiahla o 9 dni.

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/229125/

pre zaujimavost, hawkens ma aktuálne statistiku 127dni na portale - kupenych 131 hier, za 4 mesiace tak 90k-100k Kč na doskovky z druhej ruky. Dufam pre jeho dobro, ze zaklada hernu, lebo ak je chorobny hoarder tak si nasiel velmi zle hobby😀

23.3.2024 23:33:15

Když všechny slzy místních přihazujících, kteří prohráli aukci, sleju do jednoho kýble, vychází mi jediné:

“když prohraju aukci, tak chci, aby to bylo minimálně o stovku, pak je to pro mě psychicky únosné” :-DDD

24.3.2024 10:34:01

Popravdě, po přečtení této diskuze nechápu, kde je zakopaný pes. Všechny tyto návrhy vedou k tomu, že se akorát aukce udělá brutálně složitá a jediný bonus se (možná) vyřídí rychleji, což se dá udělat i teď. 

Stačí hned přihodit na svůj pomyslný strop, a to se dá v pohodě udělat i prvni den aukce. 

A pokud mě někdo přehodí, tak už mě to nezajímá. 

Vždyť je to naprosto jednoduché. 

A pokud se chce někdo celý týden co 24 hod přehazovat o 10 Kc, tak ať to dělá, vždyť je super, že má tu možnost a třeba ušetří 30 Kč (než kdyby tam rovnou hodil 100 Kč). 

 

24.3.2024 11:27:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 ja s prehrou problem nemam, skor mi pride take podivne ak sa dvaja ci viaceri minimalni prihadzovaci stretnu na jednom inzerate v posledny den aukcie a 5 dnova aukcia sa natiahne na 10 dni a rozdiel medzi najvyssi prihozom v den ukoncenia aukcie a vitaznym prihozom je +50Kč na hre za 700Kč. Ako predavajuci by som mal radsej vec po 5 dnoch z krku nez cakat este tyzden na luxusny financny bonus -balik chipsov zdarma 😀.

Predlzovanie aukcie o 24h je ok, akurat tu je taky zvyk na lahsich/znamejsich mainstream hrach, ze sa vacsina zobudi az v posledny den, cize to automaticky skoci +1den. Keby prihozy poskocia na 1,5- 2x po vyprsani terminu (fixne, bez dalsieho zdvihania) tento suboj nastane podla mna este pocas aukcie. Ci by sa to dalo zneuzit na odradenie supera, to neviem posudit.

Samozrejme, to neriesi vsetky situacie, obcas sa stane ze clovek tam napali 80-90% maximalnej ceny, ktoru je ochotny dat 2 dni pred koncom a potom sa to este doklepava po drobnych, lebo aj maximm nie je uplne maximum a ci dam 900 alebo 950, ma nezruinuje, ale mozno by aukcie koncili s mensimi casovymi posunmi keby hrozi, ze ak chcem prehodit supera po deadline miesto 20kč budu skoky po 40kč.

24.3.2024 13:19:28

@Bandy75 Podepisuju. Tady se zase nabrečelo… Ježiši marja! Už jsem se na tu hru těšil, a on mě někdo v posledních minutách přehodil, bééé… Za mně, systém v pořádku, jen lidi jsou čim dál labilnější a s takovou kravinou se neumí srovnat… Ale to tady bude furt dokola, další tři stránky…

24.3.2024 14:56:42

Já to chápu, že je to otrava a otrava nakonec hlavně pro prodávajícího. A zase že bych tu lidem psal, že se tu potřebují vybrečet mi přijde trochu přehnané. Co je špatně na tom, že lidi diskutují o tom, co se jim líbí či nelíbí? To je automaticky brečení (teda to nelíbí :-)?

On ten koncept minimálního příhozu je psychologicky návodný, že člověk dá ten a ne víc (sám jsem se musel vědomě přimět občas poslat tam víc, zvlášť když to bylo hluboko pod adekvátní cenou). Prostě psychika a podvědomí nás ovlivňuje, někoho navíc víc někoho méně, ale spíš je zajímavé vidět, že každý to vnímá nějak a často jinak. A spíš než to brát jako že všichni jsou divní, jen já jsem letadlo, tak to brát jako fakt a zamyslet se nad tím.

A jinak souhlas, řešení této věci nemáme, protože všechno to podle mého neadekvátně zesložití funkci aukce. A jednoduchost sama o sobě je hodnotná věc. Říká se, že je jednoduché udělat složitou věc a je děsně složité udělat věc jednoduchou (a teda při tom funkční :-)

24.3.2024 21:47:55

Za me jako pravidelneho prodavajiciho by spis byl uzitek z lepsiho systemu zprav a nasledne lepsi prehled toho kdo co vyhral (aspon pridat jmeno nejvyssiho prihazujiciho nebo vyherce aukce do https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/moje-inzeraty/)… to jestli se mi aukce protahne jsem vyresil tak, ze je nasazuju driv nez mam v planu resit posilani a pokud neco prejede muj ´balici vikend´, tak mi to zily netrha. Taky si myslim ze je potreba nasadit rozumnou vyvolavaci cenu - prihazovace po susinich mam nejcasteji na malych hrach, kde kdyz to prepalim, tak neprihodi nikdo…

25.3.2024 09:43:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus Podľa mňa je daný/súčasný systém úplne vyhovujúci napriek tomu, že sa aukcie môžu natiahnuť. Každý má nástroj ako sa tomu vyhnúť - predať hneď za nastavenú cenu, prihodiť viac ako miniatúrnu čiastku alebo prestať prihadzovať, ak sa niekomu zdá predĺžená doba neúnosná. Pri aukcii ide aj o ten psychologický boj a v neposlednom rade ak niečo nevyhrám alebo to bude trvať 3 týždne, tak je to stále len hra, ktorú si kupujem pre zábavu a potešenie. Možno by to mohlo trochu zlepšiť (pre menej trpezlivých) upravenie najmenších možných prihodení, myslím ich výšku s ohľadom aj na infláciu za posledné roky.

25.3.2024 10:04:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Podle mě je to tady vpohodě a jako prodávající jsem rád, když mi někdo na poslední chvíli přihodí. Zvláště, když se tu platí 2% provize. Na to bych nezapomínal. Zvyšování minimálního příjmu může odradit spoustu lidí od příhozu, což pak ve výsledku může odradit zdejšího prodávajícího, protože to už to pak rovnou může hodit na FB. A to ani nemluvím o tom, že zvyšování od určité hodiny, které tu zmiňoval @Zeus, je nefér vůči lidem, kteří chodí pozdě z práce. Opravdu bych neřešil fňukání pár lidí. Bazar hezky funguje a skoro bych se až bál, že by to s nějakou změnou nemuselo už nadále platit. Je pak otázka, jestli je žádoucí, aby pár lidí bylo spokojeno výměnou za to, že třetina odejde pryč… Jako stovka příhoz, to je masakr, některé nápady tady. :D Jediný rozumný nápad je skutečně skrytý limit.

26.3.2024 11:07:39

@Conan70 Když někdo nechává příhoz na poslední den, tak je to jeho problém, že přijde pozdě z práce, když na to měl třeba předchozích 14 dní. A osobně by mne zajímalo na jakých statistických datech jsi založil svoje tvrzení, že spousta lidí odradí od příhozu … že třetina lidí odejde? Nebo sis to jen tak vycucal z prstu? 

… za mne pokud to odradí od příhozu “korunové přihazovače na poslední chvíli”, tak jenom dobře. A silně pochybuju, že kvůli eliminaci korunových přihazovačů dojde k masivnímu exodu prodejců na facebook.

26.3.2024 11:50:49

@kren Ta třetina byl příklad, to nebyla žádná statistika. Ty také nemáš statistiku na to, kolika miliprocentům uživatelů přihazování na poslední chvíli vadí…

26.3.2024 12:44:17

@kren na poslední den nechává příhoz každý, kdo reaguje na příhoz z předešlého dne. ;-)

A budu to zde opakovat stále:

Aukci vyhrává ten, kdo nabídne vyšší částku, bez ohledu na to, co se dělo během aukce. A i ten kdo přihodí v poslední minutě korunu, nabídl víc než všichni před ním, a zavazuje se hru koupit.

Tak nechápu mentalitu těch, kteří si tu stěžují na jakýkoliv příhoz v jakémkoliv čase.

 

26.3.2024 12:47:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych asi aukci taky neměnil. Byť ale rozumím tomu, že to přetahovaní po několik dní může být otravné. Člověk je pak v jistém ohledu nucen navštěvovat web každý den třeba celý týden a hlídat si, aby nezapomněl přehodit předchozí nabídku. No a ne každý den je člověk na netu a nebo si vzpomene. U jedné aukce to třeba není problém, když se stane že bych přihodil do dvou či tří aukcí, tak už to může být opruz.

@kren Nejde o nechání příhozu na poslední den. Naopak, prakticky na příhozech provedených dříve nezáleží, protože rozhodující je ten poslední nejvyšší příchoz, po kterém je už jen 24 hodin na reakci.

26.3.2024 15:12:15

Vybíráme z Bazaru

HP: Boj o Bradavice - Obrana proti černé magii
HP: Boj o Bradavice - Obrana proti černé magii
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas