Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

Knihy ...
ktoré čítam, keď je mi smutno sú desivé dejiny. Sú to dejiny podané vtipným spôsobom. Keď otvorím jednu z nich, hneď sa rehocem ako kôň :D

13.2.2010 22:10:34

čtení
andik007:
Celkem informativní, co se knih zaměřených na fantastiku (horror, fantasy, SF) týče, je www.fantasyplanet.cz

ad čtení obecně:
díky škole čtu skoro všechno z "klasické umělecké literatury" od Balzaca až po Eca, ve volném čase okrajové žánry a pravidla k deskovkám :) Poslední rok ale začínám mít problém přinutit se něco souvisle číst - nejspíš to bude přežrání se literaturou a "profesní deformace".

14.2.2010 10:27:32

...
Momentálně čtu Folleta - Pilíře země (a vzhledem k ohromnému objemu asi ještě dlouho číst budu)a rozečteno mám Tabery - Vládneme, nerušit, První kjú a 3 čísla posledních Reflexů, které nějak nestíhám :-)...a ještě Jesenina - Nářek harmoniky

15.2.2010 12:53:22

Malazske knihy padlych
Ted jsem to na dovolene rozecetl a rad bych se zeptal zkusenejsich, jestli se to nak rozjede. Mam za sebou 100 stran a nejak nemam moc nutkani to cist dal, zatim mi to nesedlo. Jelikoz vim, ze je to vysoucasnosti skoro nejlip hodnocena saga (a ja sagy miluju:)), nerad bych to zatratil predcasne. Ale zatim mi to fakt moc nesedlo...

2.3.2010 09:06:35

PJ

Pilíře Země - Ken Follet
Je to takové stylové :o) pak se chystám na pokračování, Na věky věků (mimochodem, i podle pokračování byla vytvořena deskovka - World without End).

2.3.2010 09:09:34

Falconer
hedvábná stezka je taky super
PJ: na knihu Na věky věků čekám už půl roku - mám ji v knihovně na rezervaci a pořád ji někdo louská

2.3.2010 09:14:35

Joe

Pilíře země
Môžem len doporučiť! Výborný román...

Počúval som ho v originále (angl.) ako audioknihu a aj keď to chvíľu trvalo, bolo to ešte lepšie, ako keby som to čítal... Teraz som dostal (na svoje prianie :) aj české vydanie a chystám sa kúpiť aj pokračovanie.

V podobnom duchu (rozumej tvrdá realita) sa nesie aj George R. R. Martin a jeho "Pieseň ľadu a ohňa". Tú si tiež zaobstarám, keďže som prvé tri knihy tiež počul ako plnú verziu audioknihy.

Roy Dotrice, ktorý nahovoril všetky postavy (a sú ich desiatky!!!) rulez!!!

2.3.2010 09:16:47

Pilíře země
Nejprve byla deskovka, pak jsem sehnala a zhltla oba romány, teď si jen musím našetřit na World without end...

Ella: Klidně bych ti Na věky věků půjčila, jen nevím, odkud jsi. Kdyžtak se ozvi soukromou zprávou a domluvíme se =)

2.3.2010 13:18:20

děkuju
Pardubice jsou daleko a já jsem celkem trpělivá :-)

2.3.2010 13:32:49

PJ

Elissa
U mě to bylo dost podobné. A od minulého týdne mám konečně pod jednou střechou oba romány i obě hry :-) WwE můžu vzít na ZatroCON.

2.3.2010 13:34:56

Malazske knihy padlych (aneken)
Rozjede. 100 stran je v tomhle případě houby, zvlášť když se Erikson neobtěžuje s polopatickým vysvětlováním, hodí tě do vody a musíš plavat :) To ovšem oceníš hlavně v dalších dílech, kdy tě neobtěžuje dvacetistránkovým shrnutím předchozího děje - napoprvé naopak chvíli trvá, než se člověk zorientuje.
Paradoxně bych pro nováčka jako první doporučil asi spíš Midnight Tides, které jsou sevřenější a nemají přímou návaznost na předchozí díly (teprve později se tahle dějová linie spojí se zbytkem). Taky netuším, jak dobrý nebo špatný je český překlad, ale mám pocit, že si lidi moc nestěžovali... Každopádně tahle série stojí za to, abys dočetl aspoň první knihu a teprve potom se rozhodl, jestli to je tvůj "šálek čaje" :)

2.3.2010 13:55:21

Vlad
Diky, no preklad je docela v pohode, rekl bych, cte se to docela dobre, jen me to zatim nejak nevtahlo:) No tak ja budu verit a vytrvam, stejne jsem si na dovcu nic moc jinyho nevzal:)

2.3.2010 18:02:57

Erikson
Tak uz vim, co se mi na tom Eriksonovi nelibi. Prave ta absence vysvetlovani, o ktere pise Vlad. Spolu s trochu debilni mapou a tim, ze se autor moc nesnazi ani vysvetlovat geografii sveho sveta to u me zatim nenavodilo atmosferu, jakou bych cekal. Snazi se o prokresleni postav, coz se mu dari, a taky bohu, ale proste zatim si z toho nejsem schopen poskladat komplexni svet, jak bych ocekaval...

7.3.2010 11:40:03

:)
S ohladom na to že študujem tak odborné (našťastie ma to baví) inak fantasy a romány.

11.3.2010 21:47:53

Malazske knihy padlych
Tak to je asi to nejlepší z fantasy, co sem četl vůbec. Nevím čím to je že mě to tak dostalo, asi právě tím detailním prokreslením postav, vlastně i světem který je pro mě nezaměnitelný a originální, ale musím se přiznat, že jedna věc je pro mě na Eriksonově stylu psaní jen těžko přijatelná a to, že vytvoří určité pouto mezi čtenářem a postavou, kterou nechá jen tak padnout, i když má v záloze několik dalších rozpracovaných charakterů. Chápu ale, že je to jeho styl, navíc tím udrží pozornost čtenáře a u tolika rozjetých postav by se jak čtenář, tak zřejmě i autor za chvíli ztratil. No pro mě prostě celá sága aspoň zatím, skončila třetí knihou (i když vlastním další), protože její závěr a doslova vyhlazení některých mých oblíbených postav na mě bylo moc.

11.3.2010 22:46:26

Freedom from Known
Čtu Freedom from Known - špatný český překlad Volnost, která neví.
čtu to už deset let a je mi to prd platný :-)

11.3.2010 23:05:08

To Jouda:
Abys ještě nebyl překvapený ;)
Ale konec třetí knihy mě taky dostal. Něco jako konec 1. knihy ASOIAF :)

13.3.2010 09:15:30

MKP
MKP je jistě unikátní dílo s velice košatým příběhem, mnohovrstevnaté a zajímavé... nicméně Erikson občas píše jak nohama, že člověk ani na třetí přečtení netuší, co se děje a co tím básník chtěl říci. Teď jsem na konci šesté knihy a musím říct, že Erikson mě neskutěčně točí psudointelektuálníma, psoudofilozofickýma a pseudopsychologickýma kecama některých postav, ke kterým se to ani trochu nehodí. U těch pasáží dycky skřipu zubama... Tím nechci říct, že je MKP špatná, to ani náhodou, rozhodně stojí za přečtení a je to čtení luxusní. Ale třeba ASOIAF se mi líbila víc, je mi tak nějak bližší, už aby Martin konečně dopsal další díl.

15.3.2010 09:38:13

Morthe
No je to už nějaká doba co sem to četl, s těma psudointelektuálníma, psoudofilozofickýma a pseudopsychologickýma kecama máš asi docela pravdu, aspoň některý si fakt mohl odpustit.

15.3.2010 10:14:34

Morthe
Ja se jen bojim, aby vubec Martin stihl dopsat celou sagu:) Prece jen s tim patym dilem si dava na cas pomerne hodne, bude tam proluka vic nez pet let a nejmladsi neni.

15.3.2010 10:19:48

Martin
No ted urcite se patlal s tim serialem na HBO, takze nez dopise dali dily, vsechny postavy zapomenu :)

15.3.2010 10:42:26

Aneken: A to má po tý pětce napsat ještě dva další díly... takže věřme lékařskému pokroku, že ho tady udrží dost dlouho, aby to dopsal, protože to by byla věčná škoda...

Jouda: No myslím že do toho šestýho dílu to ještě držel na uzdě (do tý doby mě štvaly jen některý nelogický a nereálný drobnosti), ale v tom šestým dílu se s tím úplně roztrhl pytel, tam se v tom vyžívá snad každá postava. Naštěstí to zachraňuje Karsa Orlong =D (u toho ty nelogičnosti a nereálnosti i odpustím)

15.3.2010 10:54:36

Morthe
no podívej na Herberta, poslední dva díly za něj psal synátor - sice ne špatně, ale Frank je Frank...

16.3.2010 11:05:44

to pippin
Našla jsem tuhle databázi http://www.cbdb.cz/

22.4.2010 13:24:14

posel smrti
četl jste to někdo??? Příjde mi to jako conan na druhou

22.4.2010 13:27:10

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 15 €
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas