Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

Kulhánek
z vládců jsem byla nadšená, Noční klub taky super, ale pak jsem pochopila, že pořád píše stejně a v konečném důsledku u nových knížek lze celkem snadno předvídat co bude dál

6.9.2010 13:15:39

Kulhánek
Jasně, předvídáš. A stejně si je kupuješ a čteš, i když předem víš, jak to dopadne. Kulhánek se čte kvůli hláškám a bojovým scénám, ne kvůli překvapení v ději.
Žamboch je to samé - scénář je vždycky stejný. Hrdina nejdřív trpí, pak v sobě objeví netušené možnosti a na pokraji smrti nakope všem pr*el. A pokud je to Koniáš, tak si střihne ještě nějakou menší schýzu. Nicméně čte se to fantasticky a člověk se k těmhle knížkám vrací...

Jinak jsem nedávno dočetl Pilíře země (silně doporučuji) a kvůli Příběhům Impéria jsem se pustil do Sherlocka Holmese...

6.9.2010 13:21:55

Kulhánek
skyfire: V tom případě tedy od někoho, komu's ji nepůjčil: Nic moc. Dost záleží na tom, v jakém pořadí ty knížky čteš. Já je četl tak, jak vycházely, a Vládci strachu i Cesta krve se mi dost líbily, Divocí a zlí už byli o poznání slabší a v Nočním klubu už Kulhánek vyloženě vykrádal vlastní nápady z prvních knížek a ještě se tvářil, jaká je to bžunda. Přesto jsem mu věřil a koupil jsem i Stroncium. A to už byly opravdu vyhozené peníze...

7.9.2010 10:12:16

kulhanek
Toz ja ho mam precteneho komplet a krome Stroncia se mi libilo vse, a i kdyz v NK vykradal sam sebe, tak ten se mi libil nejvic. Bohuzel ve Stronciu zasel daleko za hranu, sel az do absurdna a vubec mi to nesedlo...

7.9.2010 10:49:06

aneken
+1

7.9.2010 10:52:02

rbx

Pecinovsky
tak pokud zapatram v pameti na neco dalsiho, co jsem cetl a nebudu opet opakovat Enderovu hru, tak jsem si vzpomnel na povidku Josefa Pecinovskeho - Hazim ti laso, kamarade. Vrele doporucuju, byla myslim ocenena v Ikarii jako povidka roku. Jen uz je to hodne davno. Bohuzel moje cetba se smrskla na odborne knihy a casopisy :-(

7.9.2010 11:25:22

o Kulhánkovi
v dnešnej dobe neexistuje pre mňa lepší česko-slovenský autor, tak isto ako nie je lepší slovenský autor ako červenák...kulhánka som čítal v poradí, v akom vychádzali jeho knihy až na jednu výnimku...nočný klub som vynechal a dal si rovno stroncium...predsa len som si chcel upírov nechať na koniec...jeho knihy sú neskutočné...je mi úplne fuk, že vykráda sám seba...úprimne je len veľmi málo autorov vo svete, ktorý po viac ako 5-10 - tich knihách nevykrádajú sami seba....tak to proste je...kulhánek píše úžasne, svižne a popri kopec krvi je tam ten jeho neskutočný humor, ktorý núti prestať čítať a smiať sa na plné brucho...btw. stroncium považujem za jeho najvtipnejšiu knihu a úprimne...fakt ste si mysleli, že monica je "zlá"? hm? no a zatiaľ najlepšia kniha od neho je podľa mňa vládci strachu, ale to sa asi zhodne 9 z 10 opýtaných ľudí :-)

8.9.2010 22:00:34

co čtu?
koukám že tu máme docela podobný vkus.
V knihovničce mimo Sapkowskeho, Kulhánka a Žambocha přibyl taky Ken Follet s jeho Pilíři země, které mě mile překvapily.
Martin a jeho sága Píseň ledu a ohně nesmí chybět.
Díky přítelkyni dostal své místo taky Juraj Červenák se svou novější tvorbou - Bohatýr, Bivoj, momentálně čtu Sekeru z bronzu, rouno ze zlata.
Chystám se na volné pokračování Pilířů - Na věky věků.

9.9.2010 06:32:11

Pán prstenů a filozofie - Jedna kniha vládne všem
vynikající kniha!
a
nemůžu se prokousat Lovecraftem - Hory šílenství - tak jsem to v půlce odložila s pocitem tím, že to asi nebude můj šálek čaje :-)

18.9.2010 11:42:52

ta"jemná"
Taky máme jeden kousek v knihovně. Jen asi korektor té knihy by potřeboval jednu zprava a druhou zleva :) Ty překlepy tam jsou děsné.

18.9.2010 11:58:54

PJ

ta"jemná"
Tak o tomhle kousku jsem neměl ponětí a určitě vypadá zajímavě.

Jinak jsem se nezvládl prokousat Sebranými povídkami od Bellowa (zkusím znovu za deset patnáct let a uvidím), takže jsem se vrátil ke geniálním Dobrým Znamením od Pratchetta/Gaimana. Knihu jsem rovněž doporučil své kolegyni v práci, která je ve věku mých rodičů a netknutá fantasy, a je naprosto nadšená, četla to do noci :-)

18.9.2010 12:05:09

PJ
opravdu vynikající kniha, až na ty překlepy a chyby. Jsem v polovině a našla jsem osm chyb a kvalita tisku příšerná (na některých stránkách rozmazaná písmenka) Opavdu škoda, tato kniha si to nezaslouží :-)

18.9.2010 12:09:57

Překlepy...
Některé překlepy ale dokážou být překvapivě vtipné. Třeba když v Dracích podzimního soumraku útočí drak na družinu hrdinů, tak se jeden z nich schovává za studnou a strachy se mu třese žalud...
Jen doufám, že jsem nikoho příliš nepohoršil. Ale když už bylo nakousnuto téma překlepů a korektur, nemohl jsem si pomoci :-)

18.9.2010 12:16:04

VinasSolamnus
...tak kdoví, co se tomu hrdinovi třáslo :-)

18.9.2010 12:18:53

trochu offtopic ale stejně
Poptávám
Bázeň a chvění od Kierkegaarda..:-)
kdybyste to vedle Sapkowskyho a Kulhánka měli, tak beru.

20.9.2010 15:01:27

Píseň ledu a ohně
Nedá mi to a musím se vybrečet...První tři díly jsem přečetl jedním dechem, fantazie, paráda, napětí, překvapení, rozhořčení...všechno tam je...
Hostinu pro vrány bych nejraději hodil z okna, nechápu, proč mě autorka překladu chtěla totálně ZMÁST a znechutit. To počeštění jmen je úděsné, nejen, že nevím kdo je kdo, ale rytíř Dobrobratrský nebo Láhvovec či Včelovec mi teda moc rytířsky nezní, spíš by mi to sedělo k Broučkům a kmotřičce Janince...

Galbart Glover - drsný rytíř Galbart Rukavičkář - strejda od vedle

Pane Bože, proč???
Dej mi sílu ať to dočtu....

28.10.2010 20:19:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Dark Sun
ja jsem si zasupr cenu v super stavu sehnal na Aukru jiz nesehnatelnou trilogii Dark Sun - Spolecenstvi v jednom, tak uz jsem to rozecetl a je to hodne dobre.

28.10.2010 21:06:04

Hammer
Brecis na spravnem dobe, ja jsem prekladatelku zacal v prubehu cteni z duse nenavidet a petku (bude-li nekdy) hodlam resit tak, ze si ji koupim v anglictine. Mimochodem nepotkal jsem jeste nikoho, kdo by myslenkove pohnutky prekladatelky chapal/schvaloval;)

28.10.2010 21:42:49

aneken
Tak já bych si bohužel v anglické verzi mohl jen prohlížet obrázky, které tam nejsou...
Mě prostě jen štve to, že mě ta sága pohltila, četl jsem ji jak jen to šlo, i tam, kde bych číst neměl, četl dlouho do noci, poslouchal brblání manželky ať už zhasnu a jdu spát a teď je všechno pryč...musím se nutit, abych tu knihu otevřel...chjo...
Zajímalo by mně, co říká autorka na všeobecnou nespokojenost, jestli o ní vůbec ví...

28.10.2010 22:43:08

Hammer
Ono zalezi na tom, jak prodala vydavatelska prava na tu serii. Treba o tom vi, ale nemuze s tim nic udelat, protoze smlouva je podepsana na celou serii. Jinak kdysi v Ikarii meli rubriku, ve ktere se resily prekladatelske nesmysly :)

29.10.2010 09:44:05

lol
Dobrobratský, nezpívali o něm Buty? :D

29.10.2010 09:45:43

aneken
Pětka má být už zas s původními jmény, páč překladatelka uznala, že to byla ptákovina měnit mezi knihami jména postav... jesli to teda Martin někdy dopíše (jakože jesli ne, tak pojedu za moře otisknout mu svoji kanadu na zadnici, aby si s tím pohnul).

29.10.2010 22:48:02

...
Ladislav Klíma - Boj o vše

uah

10.11.2010 11:50:19

ta"jemná"
pěkně! toho jsem celkem důkladně pročítal (už je tomu pár let), Utrpení knížete Sternhocha a Velký román rozhodně doporučuju. Ale není to pro každého :)

10.11.2010 11:54:57

kandelabr
chystám se na Klímovi sebrané spisy. Boj o vše mě parádně nakopl :-)

10.11.2010 11:59:21

Vybíráme z Bazaru

Shifting Stones v aj
Shifting Stones v aj
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas