Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

Knihy
No oblébené žánry jsou historie, literatura faktu, filozofie, astronomie a v posledních 3 letech také SF+F. Momentálně mám rozečtené 2 knihy - Dawkinsův Boží blud (břitká to kniha!) a První tři minuty od Weinberga.

5.8.2009 08:32:11

knihy
teď mám rozečteno od Mailera: Nazí a mrtví

jinak oblíbené knihy: John Kennedy Toole: Spolčení hlupců
Hunter S. Thompson: Strach a svrab v Las Vegas
Chuck Palahniuk: Zalknutí, Klub rváčů, Ukolébavka
Mario Puzo: Kmotr
Bulgakov: Mistr a Markétka
Alex Garland: Pláž
Irwine Welsh: Trainspotting
Michel Faber: Pod Kůží
Steven King: Řbitov Zvířátek
A vše od Lovecrafta :)

je toho dost, ale paměť selhává :)

5.8.2009 08:39:38

Konkretne
Duna, Pan Prstenu, Dragonlance, Feistovy knihy, Zelazneho Amber, Zaklinac.

Proste autory Tolkien, Frank Herbert, Margaret Weiss&Tracy Hickman, Zelazny, Sapkowski, Feist, rad si prectu i Asimova a jine.

Zanry - predevsim F a SF, ale mam rad i literaturu faktu z druhe svetove valky (treba spisy Winstona Churchilla), ale to jsem cetl naposledy jak jsem chodil na gympl a od te doby jsem nemel na literaturu faktu zatim uz silu, mozna az budu v duchodu:-).

5.8.2009 08:41:20

sydo
Spolčení hlupců je parádní knížka :)

5.8.2009 08:42:27

Ringo
To já když byl mladší, tak jsem četl skoro jenom fantasy, Feista mám taky někde doma, super věci, i když první díl Mága dost kopíroval tolkiena (strašlivá bestie v opuštěném trpalsičím dole, přes který musejí projít, ehm).

5.8.2009 08:47:06

Sydo
no, vzhledem k tomu jak se to v te jeskyni vyvinulo dale, tak veskera podobnost konci:-) Feist ma ale od Tolkiena na mile daleko. tolkien je pojat heroicky a temer jako staroveka povest. Feist je takovy vice akcni, neboji se experimentovat s cestovanim mezi planetami a casem - spise se mi hodne podoba tomu Dragonlance. Nektere veci jako by byly vylozene vzajemne opsane.

5.8.2009 08:50:58

ad lovercraft
uz dlhsie som rozmyslal nad nejakym dobrym hororom a samozrejme ma napadol lovercraft a v knihkupectve teraz maju dunwich horror. Neviem ci mam ist do toho, neni to napisane prilis staromodnym stylom, ktory je uz davno prekonany a nebude to tym padom nuda?

5.8.2009 09:24:20

kardo
No, nevím co sipředstavuješ pod pojmem staromódní styl, ale Jirásek to rozhodně není :) Má to spíš takovou staromódní atmosféru. Prolistuj si tu knihu v knihkupectví a uvidíš, Lovecraft buď sedne nebo ne.

5.8.2009 09:29:23

Lovercraft
clovek za jeho dilem ale nesmi hned cekat, ze se bude bat, ze na nej padnou desuplne sceny a bude hltat kazdy radek a cekat jak to dopadne. Ono to zpravidla totiz nedopadne nijak a mnohdy clovek premysli, co tim chtel basnik vlastne rict.

5.8.2009 09:40:51

Jak je to možné?
Přehlídl jsem se, nebo tu skutečně ještě nezazněl Pratchett?
A z podobného soudku samozřejmě i Douglas Adams a jeho Stopařův průvodce po galaxii.
A pro fanšmekry doporučuji málo známou trilogii Ebenezum (S alergií na magii, Příliš mnoho příšer, Dlouhá noc v Démonii) od Craiga Shaw Gardnera. Hlavní hrdina sice trochu připomíná Mrakoplaše, ale tohoto typu humoru není nikdy dost. Škoda jen že v ČR nevyšla gardnerova pokračovací trilogie (na jméno si teď nevzpomenu).

5.8.2009 10:03:39

ringo, sydo
Ringo to presne trafil, od hororu cakam zrovna ten des a napinanie ze sa od toho neda odtrhnut a potom nejaky zaver, ktory necakas, alebo cakas a je este lepsi ako sisi myslel. Takze to asi nebude moja salka kavy, aj ked napr. EA Poe sa mi paci a tiez je to uz starsia vec.

5.8.2009 10:10:12

to kardo
Tak on Lovercraft z části z Poa vychází. Až jsme se začaly zajímat o Arkham, tak přítelkyni došlo, na co to vlastně dělala diplomovou práci:)

5.8.2009 10:12:28

husak
Stoparov sprievodca mi teda velmi nesadol. Myslim ze uz to bolo v niektorych castiach "over the top". Ale keby slo o kvalitnu space operu podla mna siahnite po poruche reality. Minimalne prve dve knihy stoja za to.

5.8.2009 10:15:32

knihomol
Já zlikviduju doslova a do písmene všechno - Dunu, Feista, Trpaslíky, Pottera :-), Elfy, Tolkiena, Zaklínače, Margaret Weiss&Tracy Hickman, no a jinak všechno co se mi dostane do ruky ... s tím, že přečtu bez problémů 400 stránkovou knížku za večer si nemůžu moc vybírat :-)

5.8.2009 10:15:43

husak
Prachetta moc nemusim, ja mam radsi kdyz se mohu vzit do deje nez cist komedie a parodie na vsechno. Ne ze bych parodie nemel rad, mam, ale spise ve filmu. Samozrejme Adams je vyjimka, Stoparova pruvodce jsem precetl myslim dva nebo 3 dily a libilo moc, ma takovy decentni humor.

5.8.2009 10:16:03

Ella
na Pottera jsem zapomel, toho jsem vylozene zral, i kdyz prvni dva dily byly vylozene detske, proste jsem se zacetl a nemohl se od toho odtrhnout

5.8.2009 10:16:48

Ringo
Ještě série Abhorsenka a Hloubení do podzemí - sice pro děti, ale děsně mě to baví a Anita Blakeová - celkem dobrý humor

5.8.2009 10:21:24

Ella
Nedá mi to nevzpomenout na druhý stupeň základky. Měl jsem spolužáka, který sedával sám úplně vzadu a pod lavicí pořádal knihy podobnou rychlostí. Dával běžně 2-3 za den a o víkendech pochopitelně více. Jmenoval se Miroslav Žamboch... :-)

5.8.2009 10:24:01

husák
Tak do toho mám daleko - takovou fantazii má málokdo :-)
Ale základka u mě probíhala stejně a pak na výšce jsem z Dejvic na Pražák taky likvidovala knížky jako na běžícím pásu

5.8.2009 10:26:18

Ella
Neni to trochu kruté k autorovi knihy ked ju zhltnes rychlejsie ako film v telke kym on ju pisal meisace alebo roky? :)Ale vážne neviem si predstavit ze by som si ja osobne dokazal uzit knihu takto rychlo.

5.8.2009 10:28:56

hups
Koukám, že budu muset začít psát bez čárek a háčků :-) Nevím jestli jsem se v nadpisu trefila :-)

5.8.2009 10:28:57

kardo
kdyz me to pomaleji nejde - taky bych rada cetla knihu treba tyden - jenze pak ji dam na jeden zatah a stve me to

5.8.2009 10:29:53

Ela
Tak a jsme si kvit :D :D :D

5.8.2009 10:32:08

husak
:-D

5.8.2009 10:45:41

Ella
Schválne by som chcel vedieť jak rýchlo by si prečítala silmarilion (neviem jak sa to pise), či už to máš za sebou?

5.8.2009 10:47:44

Vybíráme z Bazaru

Sanctum
Sanctum
Akt. cena: 621 Kč
Končí za: 8 hodin

Offcanvas