Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

kardo
No tohle za sebou nemám, ale rychnost se odvíjí i podle obtížnosti textu v průměru tak 100 stránek za hodku a kousek

5.8.2009 10:58:06

válečná kniha
Jednoznačně doporučuji knihu Johnny si vzal pušku od Daltona Trumba.. je to zřejmě můj nejsilnější knižní zážitek vůbec, který se hrdě může postavit vedle klasik jako je Na západní frontě klid apod.

A pro zamyšlené (např. Richmond zmiňoval zájem o filosofii) doporučuji Oázu štěstí od Eugena Finka - ale to už je čistá filosofie hry, dochází do neskutečné hloubky a přitom má jen cca 30 stran. Zato jí ale za hodinu nepřečtete.. Teď na to tvořím do školy krátkou práci, kdyby byl zájem o zamyšlení nad hrou jakožto životním fenoménem tak bych to sem mohl hodit.

4.10.2009 01:15:41

PJ

Ohřejváčky na zimu
Pamatujete na pana doktora z Vesničky mé střediskové? Jak tam říká něco v tom smyslu "takový chvíle by si měl člověk schovat jako takový ohřejváčky na zimu"...

Mám pár takových knih... nemusím si je číst celé, stačí je otevřít na libovolném místě, či na nějaké osvědčené pasáži. A za chvíli je Vám líp... Napadají mě:

- Saturnin (Z. Jirotka)
- Svatební cesta do Jiljí (M. Skála)
- Jak se staví chalupa (F. Nepil)
- Nimralův list (J.R.R. Tolkien)

Máte taky ohřejváčky?

4.10.2009 09:32:46

ohřejváčky
již zmíněné Spolčení Hlupců mi vždy zvedne náladu. Napadá mě ještě Hrdý Budžes a když jde do tuhého, tak si pustím Zvíře nebo Muže z Akapulca s Belmondem :)
"Bob Saint-Clare? To je to tak zlé?" :D

4.10.2009 09:45:43

osobně
teď od filosofie oddychuji, ale zato rád šahnú po knize z ww2, ideálně lodě nebo ponorky. jestli má někdo zájem, můžu hodit tituly

4.10.2009 09:53:39

PJ

sydo
Spolčení hlupců je pro mě naprosto nestravitelná kniha. Ten humor mě prostě nesedne a spíš mě deprimuje, než aby pohladil. Ale co se týče blbých TV komedií (offtopic v offtopicu :-)), tak "Když se rozzlobíme, budeme zlí" :-) scéna s pěveckým sborem je perlou béčkové kinematografie :o)

4.10.2009 10:03:49

PJ
Hehe, ta je taky maso :) Mě se tyhle staré blbiny strašně líbí, od Belmonda přes Spencera & Hilla po Funése (Pošetilost Mocných je taky geniální).

4.10.2009 10:07:49

Pan K*A*P*L*A*N
Knížka, která mi vždycky zvedne náladu je Pan Kaplan od Leo Rostena. Bohužel ji nejde číst v tramvaji, protože brečím smíchy od začátku do konce.

Jinak jsem velký fanoušek Neila Gaimana. K jeho Nikdykdy jsem přistupoval dost skepticky, ale nakonec jsem byl natolik uchvácen, že teď mám doma skoro všechno, co napsal. Kapitola sama pro sebe je zejména Sandman a Američtí bohové.

4.10.2009 10:11:03

PJ

VinasSolamnus
Jóóó, Kaplan, to je ohřejváček, na kterej jsem nevzpomněl.

S Gainmanem souhlasím, Americké bohy považuju za vůbec jednu nejlepších fantasy knih. A jinak mám od něj také téměř vše.

===============================================================

A teď do pléna: a co takhle Temná Věž přátelé? Šel někdo s Rolandem až do konce?

4.10.2009 10:24:24

Moje trocha do mlýnice - trochu mimo udaný směr
Hraničářův učeň (John Flanagan) - velice příjemně a čtivě napsaná fantasy pro -náctileté kluky, jejíž první dva díly přelouskal nejen můj nejstarší syn, velký čtenář ale i prostřední syn, jinak zapřísáhlý odpůrce čtení. No a s velkou chutí jsem si je přečetl i já a zavzpomínal na mládí....
Při poslední návštěvě Prahy jsem v knihkupectví viděl už pátý díl, takže se máme na co těšit :-)...jen v tom našem maloměstě se špatně shání :-(

4.10.2009 10:54:39

je toho tolik
jak to tu tak vidím tak bych zaplakal... dobrých knih je nepřeberné množství, a času tak málo.. připomíná mi to pocit když jsem poprvé listoval žebříčkem her na BGG..

4.10.2009 13:12:57

Moji oblíbenci
Začnu klasikou, Roger Zelazny a jeho série "Tajemný Amber", prostě a jednoduše parádní čtení... Potom mám velice rád sérii o Honor Harringtonové od Davida Webera a též zástupce New Weird, jímž není nikdo jiný, než China Mieville a jeho klasiky "Nádraží Perdido" a "Jizva"... A nakonec musím zabrousit i do domácích vod a jmenovat Miroslava Žambocha, naposledy jsem od něj četl knihu "Drsný Spasitel" a byl jsem nadšen...

4.10.2009 13:15:19

Re
KungPao to vystihl i za mě, nestíhám číst a moc mě to mrzí.
Moje osvědčené knihy, které můžu číst neustále dokola jsou Sapkowského povídky a Sága. Z fantasy jsem teď objevil Petru Neomillnerovou a baví mě. A taky teď čtu knížky z českého fantasy světa Asterionu (hrajem Drd+ na Asterionu).
Z osvědčených klasik jsou tu už zmiňovaní Saturnin a Kaplan, připojím k nim Švejka a Cimrmany.
A z mých srdcovek jsou to "Na Cestě" a "Podzemníci" od Kerouacka (zvlášť oblíbené na jaře), knihy do Irvina Welshe a jemu opodobných (Lepidlo, Extáze, Trainspotting, Fotbalová fabrika od Johna Kinga). A nemůžu nezmínit moji nejoblíbenější knihu vůbec, "A uzřela oslice anděla" od Nicka Cavea.
A když tady Sydo naťukl filmy, tak Pulp Fiction, Chasing Ammy, Dogma (a další věci od Kevina Smithe), Big Lebowski(a další od Cohenů), La Haine, Bratr, Četa, Ghost dog, Dead Man a desítky dalších :-)

5.10.2009 10:51:06

warhammer
Chci se podělit se svou aktualní zkušentí. Mám rád svět válečného řemesla (dále jen WoW). Dokonce jsem četl nějaké knížky. Kvůli přicházející Invazi ve starém světě jsem se pustil do čtení knížek z prostředí Warhammer. Říkal jsem si, warcraft to je vysosaný warhammer to se mi bude líbit. Po přečtení[čti:zhltnutí] prvního dílu ságy o Gotrekovi jakožto zabíječi jsem však jiného názoru. Warhammer se mi nelíbí, nýbrž jsem z něj nadšen. Takhle si představuju hrdinskou fantasy. Je tam borec všech borců a přitom to není mirek dušín. Má za parťáka živou postavu. Chci říct, že Felix není plochý. V každé povídce je parafráze na dnešní dobu, člověk čtoucí mezi řádky přemýšlí o různých souvislostech. Je zde přítomna středověká krutost. Co z toho plyne? Wow je opravdu slabý odvar, který jsou schopny vypít i málá děcka. Tím pádem jde azeroth na pozadí mých zájmů a ponořím se do drsného světa, o který se perou khorne(ten je mi zatím nejsympatičtější) se sigmarem a ti druzí...

7.10.2009 20:56:40

Elenistar - vykreslení charakterů
No já teď hltám už 3. knížku Písně ledu a ohně a málokde je možné potkat tolik dobře vykreslených postav. Takovej Tyrion Lannister to je můj člověk :)

7.10.2009 20:59:37

richmond
Jako říkám jdu to přečíst všechno... :D

7.10.2009 21:03:08

komiksy
Já teď začínám pomalinku objevovat kouzlo komiksu.

7.10.2009 21:17:32

PJ

sappho
Sandmana ;-)

7.10.2009 21:19:40

sappho
Nevěř mu :-) Vránu, vyšlo v češtině v moc pěkném knižním vydání.

8.10.2009 09:41:36

komiks
Zrovna čtu Mause. Což už je dle mého opravdu klasika komiksu.

8.10.2009 09:43:11

hm. knihy..
:)..som vyrastal na hororoch, neskor sa stratili z pultov, tak aj trochu sf/f .. a najradsaj mam postapokalypticke a anti/utopicke fikcie a tiez fantazmagorie (napr. Jan Weiss je husty;)
..zial sa neda citat ani zbierat vsetko..a ani casu si uz neviem spravit tolko ako kedysi:/
tot napr. jedna moja oblubena kniznica :

http://img293.imageshack.us/img293/5409/projectmayhemao5.jpg

..a prave citam kozmicku trilogiu Clivea Staplese Lewise..teda neviem to docitat;) ..a koncim cosi D.Rushkoff-a zaujimave veci ma..

8.10.2009 10:04:55

+
komixy samozrejmeee ...posledne moc potesil prepis Gaimanovho Neverwhere ...a The Fountain (podla toho filmu),tusim tiez od Vertigo..
..spominany Sandman je hadam uz aj klasika:P
;)

8.10.2009 10:12:55

sappho
komiksy vřele doporučuju:-) přidávám se k PJ a chválím Sandmana je to hrozně zajímavé čtení
taky se mi hrozně líbil PIXI což je o potraceném plodu:-) správná úchylárna s hodně narážkama na naší společnost, ale bohužel si trovna nevybavím autora
Pro ostatní LOBA což je hrozná hloupost, ale správně krvavá:-)
Určitě je dnes komiks zajímavé doplnění knihovničky a nejedná se jen o hloupou zábavu.

to Elenistar: mám kmpletní warhammer a w40k vyšlý v češtině takže můžu zapůjčit. určitě zkus i tu w40k. je to úplně stejný background, ale ještě drsnější než klasický. ale mi se uvidíme tuším v pátek tak pokecáme:-)

a ještě něco dalšího: doporučuji Věčnou válku od Joe Haldemana. sci-fi od veterána větnamské války těžce protiválečná věc a dost brutální.
Křivé ostří od Martina D. Antonína, fantasy, podle mne inspirovaná DrD, ale dost jsem se u ní pobavil.

12.10.2009 17:22:20

dnes mám čas i internet
tak se trochu vypíšu:-D
Nejříve se vrátím k Warhammeru. (Elenistare)tento svět je totálně vykradená světová historie a napasovaná do fantasy a sci-fi kabátu. Což vůbec není těmto knihám na škodu. I když sci-fi bych pro w40k nepoužil, jelikož lidstvo je jen odleskem své bývalé slávy a veškeré technoligie se jen kopírují a nikdo už neví jak fungují. Vesmírné impérium je feudálního zřízení a jediný smysl je obětování se v jeho jménu.
Neprosto skvěle je do WH zapracoaná inkvizice, která se od té historické vůbec neliší. Snad jen v tom, že zde zlý čarodějové existují a tak se občas trefí:-)
V dobách, kdy jsem hrával DrD mě tento svět jednou svou knihou (vlčí jezdci) neoslovil, jelikož zde jsou i palné zbraně. Po pár letech mi svět WH přišel stále více logičtější. A dnes jsem z něj unešen :-D
Určitě to není pro každého, jelikož dobro zde vítězí jen v polovině příběhů. Jinak zde vítězí zlí, vypočítaví lidé (elfové, trpaslíci) bez svědomí. A moudrost nepodepřená silou zde nemá šanci:-)
Například knihy o temném eelfovi Malusovi určitě nejsou pro mladší 18 let. I když to na nich uvedeno není:-)

12.10.2009 18:01:00

P.S.
WH určitě není kdo ví jak kvalitní čtení, ale pohodová odpočinková četba. Prostě nádherné pokračování četby po Hugovi, Remarkovi, Waltarim, Goethem a ostatních.

12.10.2009 18:11:39

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci
Vítejte na měsíci
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas