Zábavná a neobvyklá hra

Hledám zábavnou hru. Zároveň nějakým mechanismem nebo celkově jak se hraje, jedinečnou nebo velmi neobvyklou. U hry bude důležitý pocit, zábava a ne vítězství. Pro dva či více hráčů. Pro rozšíření sbírky o něco zvláštního. Napadá mě Lumpark, se kterým nemám žádnou zkušenost. Chci si vybrat z více her. Může být i kooperativní. Díky.

19.4.2023 22:14:57

#Hrdinové bez záruky 

To neobvyklé je, že se u hry nesmí mluvit a všichni ovládají všechny figurky naráz. 

#Space Alert 

Tohle se blbě popisuje. Hraje se v reálném čase - prostředí kosmická loď. Ze zvukové stopy se pouští záznam jakoby palubního počítače, který hráče informuje o různých ohroženích, která je nutno ihned řešit. Všichni naráz se snaží na to reagovat a dělají různé úkony, jako nabíjejí obranné štíty, pálí po nepřátelích atd. podle náročnosti mise. Hra má specifický způsob, jakým si každý hráč označuje co kdy dělal a zároveň se o tom snaží informovat ostatní a zaznačovat to na společném herním plánu. Tenhle šrumec trvá deset minut. Pak se mise projíždí zpomaleně znovu a step-by-step se rekonstruuje, kdo kde byl a co doopravdy dělal. A ejhle, stačí chvilka nepozornosti a zjistíš, že jsi někam chtěl jet výtahem, ale ten tam v tu chvíli nebyl, protože s ním těsně před tebou sjel někdo jiný, takže se snažíš pálit z děla někde úplně jinde, než sis myslel, že jsi a navíc nevypálíš nic, protože děla jsou vybitý protože k nabití došlo až po tvé akci a ne před ní. Možná to tak nezní, ale je to děsná prča. Fakt se to blbě popisuje. Podle mě je to dost neobvyklá hra.

Obě hry se odehrávají v reálném čase, obě jsou koop, obě herní dobou krátké a obě jsou adrenalinový nářez. Obě sice hratelné ve dvou, ale nic moc, opravdový smysl mají až ve víc hráčích.

19.4.2023 23:02:17

Já můžu doporučit Túry můry. Malá karetka pro 3 - 5 hráčů (nejlepší je ale v plném počtu). Originální je v tom, že se karet zbavuješ podváděním - ale jakýmkoliv. Hodit kartu pod stůl, schovat do rukávu, … objevili jsme jí nedávno a sklidila velký úspěch:-)

19.4.2023 23:09:54

Napadlo ma ako prvé #Loony Quest

Kreslenie a následne porovnávanie, kto to viac zmrvil :D zabavili sme sa luxusne

19.4.2023 23:10:14

Koukni na #Loopin Louie 

Originalni sestrelovani slepic, ktere zabavi dobre ctyrletaka a stejne tak i dospele :)

19.4.2023 23:20:50

Podle mne neobvyklé/oblíbené mechanismy z mojí sbírky:
#Mord im Arosa hra se hraje “sluchem”
#Waldschattenspiel hra se hraje “stínem”
#Flip Ships počítačová hra Space Invaders jako dexterity deskovka
#Micro Mutants: Evolution klasické blechy, ale s vylepšování základen a jednotek, kdy každá má unikátní schopnosti
#Khet: The Laser Game pro fajnšmekry ještě laserové šachy ;-)

19.4.2023 23:39:28

Možná by to splňovala hra #Krotitelé kobek: Druhá edice

20.4.2023 06:39:13

Cokoli od vydavatelství Splotter spelen. Jinak Lumpark nepovažuju za extra inovativni. Je to obyčejná set collection hra. 

20.4.2023 07:35:01

Rolling Heights - házej meeply, stav město

20.4.2023 08:02:25

#Souboj vombatů , poslepu skládáte věže, hodní vombati staví, zlí vombati sabotují a boří. 

20.4.2023 08:38:42

#Aye, Dark Overlord! – konverzační hra pomocí vtipných karet, kdy se skupina goblinů vymlouvá před svým temným pánem, proč nesplnili nějaký úkol. Nejdůležitější je karta „Za to může on“.

#Nyctophobia – se hraje poslepu

#Safranito – házení disků na plochu a sbírání koření

#Captain Sonar – dvě ponorky, každá s čtyřmi členy posádky, se snaží najít navzájem a potopit
Dice forge – vylepšování stran kostek.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

 

20.4.2023 09:25:38

#Rush M.D.  a #Bláznivá kuchyně jsou vynikající kooperativní real-time hry. Zapomeňte na pečlivé promýšlení tahů, tady jde o rychlosti, sehranost týmu a komunikaci. V jedné provozujete nemocnici a léčíte pacienty, v druhé zase vedete kuchyň. 

---
Time Slug Studio

20.4.2023 12:04:51

#Aargh!Tect 

jinak z těch co už tu zazněli a fakt můžu doporučit

#Krotitelé kobek: Druhá edice 

#Space Alert 

#Bláznivá kuchyně 

20.4.2023 12:22:24

Sekunduju #Túry Můry , #Space Alert a #Krotitelé kobek: Druhá edice a přidal bych #Mind, The: Souznění myslí. Tyhle případy sedí, pokud hledáš nějakou hru, která je “zvláštní”, působí nějak neobvykle a zároveň jsou to trochu party hry. Neobvyklost hry je ale strašně subjektivní. Když zmiňuješ #Lumpark , tak ten se třeba podobá jen hodně málo věcem, které tady od ostatních zaznívají. Možná trochu upřesni, co si pod tou neobvyklostí představuješ.

 

20.4.2023 12:48:57

Nemám upřesnění, zvláštní, neobvyklá - prostě něco jiného než např. časté hodně podobné umísťování pracovníků, nijak zvláštní dražby apod…. S množstvím návrhů jsem nadšen. Díky :-) Jen se mi zdálo, že Lumpark zvláštní je… A pokud by byla zvláštní a dobře hratelná i ve dvou, pak je to super… :-)

20.4.2023 13:08:17 | Upraveno autorem (porovnej)

#Nyctophobia, #Hra na kočku a namiř, #Klask a #Klask 4, #Ctrl, #Crokinole, #Rampage, #Ice Cool: Ledová škola a #Ice Cool 2, #Carcata, Pyramid of pengqueen, Throw Throw Burrito Extreme outdoor edition, hry od Maty Moves

21.4.2023 10:42:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, mě mimo to, co už zaznělo, napadá ještě: #Šťastný candát, #Lepkouni, #Bum Bum Burrito, #Shogun, #PitchCar, #Dr. Heuréka, #Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání, #Jungle Speed, #Junk Art: Umění z odpadu, #Rytíř Klouzek, #Superšpión, #Velbloudí dostihy, #Waldschattenspiel, …

Jen ne vše bude ještě dostupné v obchodech.. ;-)   

Edit.: teď ještě koukám, že jsem tam zařadil i hry, které nejsou jen pro dva.. ale už to tam nechám pro zajímavost..

21.4.2023 12:01:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Ak vynechám zábavné hry, ktoré boli požadované v úvodnom príspevku, tak pridám ešte.

K čisto zvláštnym by som pridal #Faceless, The – hra ovládaná magnetmi. Kooperativa, dobrá atmosféra aj hrateľnosť.

#Canvas je fajn zahul na hlavu. Ale je to krásna hra a vrstvenie fólií na seba a tvorenie obrazu je moc pekný bonus.

 

21.4.2023 14:31:09

Vybíráme z Bazaru

Chyťte Bureše: Superlháři
Chyťte Bureše: Superlháři
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas