Túry Můry - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–5
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Devir
Drei Magier Spiele
Gigamic
Autoři: Emely Brand
Lukas Brand
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zábavná rodinní karetní hra, ve které je povoleno podvádět. Avšak pro podfuky stále platí pravidla!  

Túry Můry je hrou, ve které je povoleno podvádět. Každý hráč dostane předem domluvený počet karet, kterých se snaží zbavit. Hra se hraje na domluvený počet kol.

Příprava hry:

Každý hráč dostane předem daný počet karet, určí se hráč, který bude dělat Strážného brouka (ten hlídá, zda nikdo nepodvádí), připraví se dobírací balíček a odhalí se počáteční karta. Hra může začít.

Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích a odhazují na odkládací hromádku karty dle následujících pravidel:  

  1. Hráč odhodí číslo vždy o jedna menší nebo větší, než je horní karta odkládacího balíčku (např. na odkládacím balíčku je karta s hodnotou 4, hráč musí zahrát kartu s hodnotou 3 nebo 5),  
  2. Každá karta má nějaký efekt (kromě karty much), který se okamžitě vyhodnotí (efekty přispívají k tomu, že se hráči zbavují karet rychleji),  
  3. Pokud nemá hráč co odhodit, dobere si kartu z dobíracího balíčku.

Podfuky:

Jedinou kartou, kterou hráč nemůže odhodit v klasickém tahu je karta Túry Můry (výjimkou je Strážný brouk, který ji odhodit může). Tu musí zahrát tzv. podfukem. Kartu může například zahrát s jinou kartou, odhodit ji pod stůl, schovat do rukávu atd. Takto se dá zbavovat i ostatních karet, podfuky ale nesmí dělat Strážný brouk.

Pokud Strážný brouk načapá někoho při podfuku a měl pravdu (tzn. že podfuk se skutečně stal), pak si ten, kdo kartu zahrál/odhodil nedovoleným způsobem, bere tuto kartu zpět do ruky a stává se Strážným broukem. Pokud to tak není, hráč Strážným broukem zůstává a bere si jednu kartu navíc z dobíracího balíčku.


Konec hry:

Kolo končí v okamžiku, kdy se jeden z hráčů zbaví všech karet v ruce. Ostatním se dle druhů a počtu karet v ruce odečítají body. Po odehrání domluveného počtu kol vyhrává hráč s nejméně mínusovými body.

Autor: matufran

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Mini Express CZ
Mini Express CZ
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas