nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mind, The: Souznění myslí

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Nürnberger-Spielkarten-Verlag
White Goblin Games
Autoři: Wolfgang Warsch
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Oprostěte se od své vlastního vědění... zapomeňte na slova a jazyk, ty nás jen omezují.... teď komunikujeme na vyšší úrovni... různá těla, ale jediná mysl...

Princip kooperativní karetní hry The Mind se zdá být až triviálně jednoduchý: utvořit z hracích karet vzestupnou číselnou řadu. Potíž je v tom, že hráči se o svých kartách nemohou za žádných okolností nijak bavit.


Příprava hry:

Cílem hry je projít určitým počtem úrovní, stanoveným podle počtu hráčů (12, 10 nebo 8 úrovní ve 2, 3, resp. 4 hráčích). Na začátku úrovně dostane každý hráč tolik karet, kolik je číslo aktuální úrovně: na první úrovni jednu kartu, na druhé dvě, atd. Karty v balíčku jsou označeny čísly 1 až 100. Kromě balíčku karet jsou na začátku na stole také karty životů (jeden za každého hráče) a jedna karta vrhací hvězdice. 


Průběh hry:

Jak bylo řečeno, průběh hry je v principu velice snadný. Stačí, aby hráči své karty poskládali na hromádku doprostřed stolu od nejnižší po nejvyšší. O tom, jaké karty mají aktuálně na ruce, nesmějí nikdy mluvit, ani nijak jinak komunikovat. Smějí se na sebe vzájemně dívat, a jakmile má některý hráč pocit, že jeho karta je další na řadě, vyloží ji na hromádku. Pokud nikdo nemá na ruce kartu s nižším číslem, než jaké bylo právě zahráno, v pořádku, hra pokračuje. Pokud má někdo nižší kartu, všechny takové karty musejí hráči odložit stranou, a poté přijdou o jeden život. Jakmile nikdo z hráčů nemá v ruce žádnou kartu (a pokud hráčům zbývá alespoň jeden život) pokračují na další úroveň. 

Hráči mají k dispozici také kartu vrhací hvězdice. Pokud se ji někdo rozhodne využít, všichni hráči odloží svoje aktuálně nejnižší číslo, čímž ostatním předají informace o kartách, které mají. Poté je karta hvězdice odhozena.

S postupem na vyšší úrovně mohou hráči za svůj úspěch dostávat odměny, jako jsou další hvězdice nebo život navíc.

Konec hry:

Jestli se hráčům podaří projít všechny úrovně a skončit s alespoň jedním životem, uspěli ve hře a vybudovali si šestý smysl. Pokud ovšem hráči kdykoli v průběhu hry přijdou o všechny životy, hra končí neúspěchem a hráči se vracejí na první úroveň.

Autor: Arrion

Další názvy této společenské hry

  • Mind, The

Vybíráme z aukcí

Odhodlaní: Severní Afrika
Odhodlaní: Severní Afrika
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>