Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

Dotaz
Chtěl bych se zeptat jestli se dá někde sehnat, které hry se už nebudou vyrábět a tak už se jen doprodávají.

19.5.2009 13:03:56

Andik
Tezko, i nas to casto prekvapi:D

19.5.2009 14:28:54

to andik
http://deskovehry.blogspot.com/2009/04/hry-na-odchodu.html

19.5.2009 16:33:42

Game over
Nezná někdo odkaz na stránky kde jsou předešlé roky? Měl bych klidnější spaní a nemusel furt přemýšlet co koupit dřív, aby to ještě někde měly.

19.5.2009 17:37:40

obchod ve Zlínském kraji
Budu se teď během prázdnin pohybovat ve Zlíně. Neznáte tam někdo nějaký kamený obchod s deskovkama, kde bych si mohla dovolenou zpříjemnit? :)

24.6.2009 09:26:25

dobrý nápad - obchody
Někde poblíž Zlína, tuším, že snad v Napajedlích, ale nejsem si tutově jistý, by měl mít prodejnu Rebel :)
Já byl loni na Znojemsku a nenašli jsme jedinný "slušný" herní obchod, to bylo zklamání ....
Takže to je dobrý nápad, zeptat se dopředu a hned se přidám :)
My letos budeme trávit dovolenou na ose Šternberk - Olomouc, víte někdo o nějakém obchůdku v těchto lokacích?

24.6.2009 09:43:54

Zlínsko
Tak jsem se díval, a je to opravdu v Napajedlích, na Masarykově náměstí, cca.12 km od Zlína, to se dá i pěšky :)

24.6.2009 09:47:30

hammer
Jsem u z Uničova, partnerka dokonce přímo ze Sternberka a můžu říct že nic. Možná někde v Olomouci něco zastrečené ale já začala z nákupem až po přesídlení do Ostravy. Jediné co vím, že jsem minulý týden náhodou v Olomoucké Olympii (nákupní centrum) narazila v Pompu na to, že tam mají i hry bez českých pravidel, jako war of the ring, age of empires atd.

24.6.2009 10:53:52

Hammer
Jsem původně ze Zlína - ono Zlín je dost dlouhý směrem k Napajedlím (Z -> V) a tímpádem je to z centra ještě docela kus ;-)

24.6.2009 11:16:15

prodejny
Kedrigern: jojo, vím, že Zlín je taková dlúha dědina :) párkrát jsem se tam mihnul, ale pro pěknou deskovku by šel člověk světa kraj!
Sapho: tak to je smůla s tou Olomoucí, alespoň víme, že se nemáme moc těšit (co se týká deskovek), ale tu Olympii asi okouknem.
A kde nakupuješ v Ostravě? Já znám jen Librex (papírnictví dole) a loni jsme objevili YOGI prodejnu, ta byla dost dobrá.

24.6.2009 11:41:54

hammer
V Yogi. Tu prodejnu jsem zahlédla krátce po příchodu do OV a už tehdy jsem věděla, že mě k ní něco táhne :)

24.6.2009 11:43:47

YOGI
Loni jsme tam náhodou zabloudili při výletu do ZOO, málem jsme tam ani nedošli, prodavačka nám ochotně ukazovala jednu krabici za druhou, nakonec z toho bylo Jambo, jinak by nám nezbylo na vstupenky. Pro lidi, kteří se dostanou jen do klasických "hračkáren" jsou takovéto obchody jako zjevení (pražáci a jiní veloměštští se asi smějí). V internetových obchodech je sice úplně všechno, ale vidět to na vlastní oči a držet v ruce.....

24.6.2009 11:50:13

ad Yogi
Yogi znám. Loni jsem tam točil jako průvodce pro televizi seriál o deskových hrách. Bylo toho 9 krátkých asi 6 minutových dílů v rámci pořadu pro mladší holky. Jsou tam sympatické paní prodavačky a paní majitelka tu prodejnu má jako hobby, protože Yogi je v prvé řadě prodejna s cyklistickými potřebami jejího manžela. Hry tam ale kupuju málokdy, protože na netu to vyjde levněji.

24.6.2009 11:50:13

to Hammer a sappho
... tak se třeba někdy v Yogi potkáme. Poznáte mne. Jsem vysoký 190 cm a mám velké břicho z toho jak se furt nehýbu a sedím u počítače při práci na grafice lokalizovaných komponent pro Zatrolené hry :-)).

24.6.2009 11:54:15

YOGI
Tak tuhle ostravskou prodejnu znam velice dobre, jakmile me jedna z tech milych prodavacek ve dverich vidi, tak je to: "Copak to bude dneska?" :) Ale je pravda, ze cenove nejsou idealni, ale aspon co vim, tak je to snad jedina prodejna v centru ovy, kde se da opravdu vybrat :)

24.6.2009 14:22:18

napajedla
Už začínám plánovat cestu do Napajedel:)

24.6.2009 14:41:20

smallworld
nevite nekdo nahodou jestli maji v ostravskem yogi a pripadne za kolik smallworld?
Jsme to dneska hrali po praci a moc se zalibilo :) Tak ze bych uz o vikendu zahral s prituli :)
diky za info

24.6.2009 21:45:31

Bajn
smallworld maji a za 1299Kc

25.6.2009 10:09:07

ocasek
Diky, uz jsem taky zjistil, prave jsem tam volal a rezervoval :)
Na druhou stranu to bude po dlouhe dobe hra, kterou kupuju za plnou cenu :( ale nejak jsem nedokazal cekat, az bude nekde za vyhodnejsi cenu a uz si chci o vikendu zahrat s pritelkyni :)
No a navic kdyz vcera bylo toho Jana, tak si prece musim udelat radost, nen? :)

25.6.2009 10:24:06

Achjo, dalšíkrabice na obzoru...
Jelikož mě nejspíš neminou nějaké prémie, uvažuju o Innsmouthu k Arkhamu(mám zatím KiY a DH), Steamu a Titanu. A možná i Day of the Fox k ToI a Shadows of War k WoW BG. A to mi doma leží nehraní Warrior Knights (ale už mám přečtená pravidla a snad příští víkend na ně dojde) a Axis&Allies (které jsem ještě nenačetl). No a na cestě Nexus Ops, které jsem vydražil...A ještě obří polici, kam to nacpu, už to fakt není kam narvat... Těžkej život :-D

26.6.2009 12:36:53

Eyron
Jij tezky zivot deskovkare :)
Vzdy je treba polozit si klasickou otazku "Kam s nim?" :)

26.6.2009 13:24:05

ad Yogi
Škoda že tenhle obchod nemá svoje internetové stránky.Pokud se nepletu,tak je to jediný slušný obchod s deskovkama v Ostravě a zrovna jejich stránky bych docela rád nevštívil.Osobně se k nim chystám příští měsíc po narozeninách,všichni kolem dostali příkaz mi nic nekupovat a naopak finančně podpořit můj zájem o deskovky,tak doufám,že tam nechám spoustu peněz :-)

3.7.2009 13:29:01

yogi
ja ted navic dostal slevovou kartu na 10% (neplati na hry v aukci) takze to vyrovnava vetsinou rozdil oproti cenam na netu

3.7.2009 15:07:25

nákup
Opět předsevzetí porušeno :( Objednaný ASL a teď jsem se dozvěděl o hře Prince of Chaos: Battle for Tae Orn, kterou musím mít i kdybych měl bratra prodat na Hlavní Nádraží :)

6.7.2009 10:52:11

arkham horror
Ještě jsem nenastudovala rozšíření Wotr a pořád se mi vrací touha koupit si Arkham horror. Koukla jsem na herní princip a chápu co na něm všichni mají:) Chtěla jsem jim v Yogi udělat radost ale zrovna ho nemaji.
PS. to Bajn. Čím sis zaslouži slevovou kartu? Taky by se mi tam hodila.

17.7.2009 09:46:58

Vybíráme z Bazaru

Kartografové Hrdinové
Kartografové Hrdinové
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas