Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

vývoj
Začalo to tím, že jsem byl přesvědčený, že Osadníci a Carcassonne stačí. Proroctví (moje první deskovka co jsem si za kapesné koupil, prakticky hned poté co vyšlo) se kvůli dlouhé herní doby a rozvláčnosti v závěru nechtělo přítelkyni hrát, tak muselo jít bojem. Pak jsme začali kupovat rozšíření do Car. takovým způsobem, že místo původní domluvy jedno rozšíření za měsíc, jsme měli všechny asi během dvou měsíců :). A to spustilo doslova lavinu. Agricolu a Portoriko jsme koupili hned jak jsme ji u Ringa viděli (dnes už mě ani jedna z nich nebere). Pak to byl Eufrat (rozhodně nejlepší koupě), zbytek různých osadníků (zelení, bledě modří...růžoví :) ), Goa, Galaxy trucker, Pandemic, Titan a v poslední době nálož (viz. můj poslední příspěvek na chlubícím vlákně :) ). Ale hlavně všechno to bylo strašně rychle. Shodou okolností mě dnes přítelkyně upozorňovala, že už to přeháním a chtělo by to pauzu, protože to nestíháme hrát. Ale je to fakt těžké. Mám pocit že většinu dne strávím tady na ZH :) + BGG a je těžké některým hrám odolat. Je to fakt droga :)

15.5.2009 15:59:14

sydo
s tím: ..."dost, chvíli přestanu nakupovat....". Tomu přece sám nevěříš :D

15.5.2009 16:01:31

sydo
Davam ti mesic ... MAXIMALNE dva :-D

Jak je to u me ... koupim co vidim a zaujme me, pokud to zrovna nenaboura moje finance :)

15.5.2009 16:14:32

klucíí
dyť já to pak napsal, že je to droga a že budu nakupovat furt :) Když už jsou ty Successors na cestě :)

15.5.2009 16:15:40

Když mě něco zaujme, pořídím...
Když něco chci, pořídím... Třeba Tannhausera mám už cca půl roku a ještě mám nevylámané žetonky :-)

Jsem už podle mého sběratel-závislák (ale nestěžuju si :-)

15.5.2009 16:16:05

rbx

sydo
no, tak u me muzes hadat jak to je :-)) Ted jsem se zarekl, ze chvili nebudu nic kupovat, protoze dluh na kreditce narostl do obrich rozmeru, ale jen nekde nekdo rekne, ze se hra vyprodava, nebude k sehnani, je out of stock apod., tak zbystrim a odkladany nakup se snazim realizovat. Takhle ted mlsne pokukuju po vsech rozsirenich Blue Moon. Je to droga, to kazdopadne. Nastesti se obcas zadari to, ze je muj zajem zcela zasycen a nic dobreho na trhu, co bych nejak vyrazne chtel, neni, takze pauziruju. Coz je treba ted, kdy cekam na Arabian Tales a vsechny nadsene vykriky na adresu WK se snazim uspesne ignorovat :-) S tim co mam, kdybych to chtel opravdu vazne hrat a hlavne, mel na hrani cas, bych tak na rok dva vystacil urcite. Ale droga je mocna, nuti nuti nuti a prestat nejde.

15.5.2009 16:19:14

rbx
axis allies anniversary eddition uz se skoro neda sehnat a reprint nebude :) dlouho bych nevahal :-P

15.5.2009 16:21:24

odpověďi a otázky
Hry jsem začal hrát zhruba v 12-ti letech. Od té doby jsem prošel mnohými změnami. Patřím mezí šetřivé lidi a velké to materialisty. Přítulka by mohla povídat... nekonečné debaty jestli deskovky nebo dovolená u moře. Ale teď vážně. Velmi mne poznamenaly tyto stránky. Nerad to připouštím, ale přiznám se. Nemám rád internetové profily typu facebook aj. Ani jimi nedisponuji. Ale tady jsem pečený vařený a sleduji každou diskuzi. A kvůli tomu přemýšlím a koukám jakou hru si pořídit. Nechce se mi všechno do her vrazit a relativně mi vyhovuje, že jsem se seznámil s lidmi, co do těch her vráží mnohonásobně více peněz nežli já. Takže i když tiše závidím každému každou hru, kterou nemám já, celkem mi vyhovuje stav, kdy si spoustu her zahraju u jiných. Jsou tu tací borci, kteří se mnou budou nesouhlasit. A možná, že až nastane doba, kdy budu mít stálý a zajímavý příjem, tohle také nebude pravda. Bohužel v mojí soukromé (nezatrolené) herní skupině jsem jediný, kdo ty hry kupuje. Co tím vlastně chci říci? Nemusím být za každou cenu ten frajer, co hru přinese a pochlubí. V zásadě mi nevadí hrát někoho jiného. Ale abych také odpověděl na otázky zde vyřčené. Ano, chci se teď zaměřit na těch několik her, co jsem si pořídil, nebo si je pořídili kamarádi. (Jmenovitě: Galaxy trucker, Wow-ag, StarCraft, a časem snad i ten Arkham) A nekupuji co mě zrovna napadne a zaujme. Jednoduše, protože by mě patrně brzy ta vášeň zabila. Ale chci vyhrát ve sportce, zajít třeba do HRASU a říct: Hodlám tady utratit nehoráznou sumu peněz.

15.5.2009 16:22:23

...
Ještě jsem se teda nedostal do fáze, že musím mít i to co si v nejbližší době nezahrajem (tím myslím dobu třeba i několik dlouhých let) tzn. hry od 3 hráčů. Nepočítám to když se sejdem občas ve 4. Ale trochu jsem toto pravidlo porušil těmi Warrior Knights, ale na krabici je napsáno od 2, tak to úplně nehratelné ve 2 nebude i když samozřejmě to pravé ořechové to bude až ve 4.

15.5.2009 16:23:01

rbx

siaron
nastesti jsou hry, ktere me zatim s uspechem mijeji a to je druha svetova valka v jakekoliv podobe :-))

15.5.2009 16:23:50

Elenistar
jsme na stejné lodi. Facebook a podobné hovadiny přes nátlak spolužáků úspěšně ignoruji, ale ZH sleduji denně. Rád se nechám inspirovat od jiných zde, bo jsem také v roli toho, kdo pro naší skupinu kupuje hry. Znám vkus svých hráčů a oni mi věří, tak vím, z čeho vybírat. No a na válečné hry už je tu rbx :D A doufám, že díky ZH se někdy sejdu na hru i s někým, koho osobně neznám. Už teď jsem dohodlý s Pihorvem a předchozí akce u rbx nebo Siarona stály za to. Jojo, kam se hrabe hrajeme.cz na zatrolenky. Jen tak dál, podporujte nás, závisláky ;)

15.5.2009 16:27:02

rbx

Siaron
ale treba to rozsireni k Hellgame, ktere jsi z Hrasu odnesl posledni, stejne jako minule, kdy jsem si tam jel pro zakladni hru, si asi koupim :-)
Beholder: jenze co kdyz ty hry potom nebudes moci sehnat.. neni lepsi koupit ted za par supu, nez pak draho, jako treba Nexus Ops?

15.5.2009 16:27:11

...
rbx: přesně...ještě jsme ani nehráli základ WoR a já musel mít rozšíření protože zlevněné německé verze mají v HRAS už prý jen pár kusů a ani to nedávají na net. A s těmi WK jsem měl taky strach, že levní nebudou dlouho.

15.5.2009 16:29:30

rbx

all
teda jeste jedna vec... mit po ceste domu z prace ci do prace obchod typu HRAS, tak jsem na tom jeste hur nez ted :-)) Zacal jsem koupenim Arkhamu pres Gameboard, pak nasledoval Fury o.D. a Battlelore z Cerneho rytire a pak uz se to vezlo...prisel internet, Hras a jede to doted :-) Co me ale bavi nejvic, je shanet tezko sehnatelne veci :-) Takze staci, kdyz sem lidi jako Sydo napisou, jestli se nechysta reprint neceho a hned zacinam shanet :-)

15.5.2009 16:30:08

rbx

Beholder
Coze? Oni maji v Hrasu levne rozsireni k WoR? Treti vek? sakra...ale tam by mi ta nemcina vadila :-((

15.5.2009 16:31:07

rbx
když tě to tak baví, tak mi zkus sehnat Full Metal Planete :) Třeba k Vánocům, balit to nemusíš ;)

15.5.2009 16:32:10

WK
Ještě chvilku mluv o těch levnejch Warrior Knights a já ti garantuju, že si tě najdu a nacpu kostku pod víčko. Mě se tak líbí.... :(

15.5.2009 16:32:22

rbx
jasně, ale každý máme omezený rozpočet a já jako student extrémně hodně :). Btw Nexus jsem koupil za 600 :)

15.5.2009 16:33:14

rbx

Sydo
uz jsem to zkousel, ale zase ta hra mi zase az tolik nerika, kdyz jsem to videl. To se mi vic lidi to Magic Relams? jestli je to z tech hexu, co si chces vyrabet.

15.5.2009 16:36:17

...
Elenistar: tož to by asi bolelo :)

rbx: já právě kupoval i základ německy z důvodů o hodně menší ceny než anglické verze a taky mám na kartách CZ překlad, takže němčinu neřeším

15.5.2009 16:36:57

Beholder
studentský herní život je těžký :( mě se naštěstí loni povedlo sehnat ke škole práci v oboru, jinak bych taky sakra rozmýšlel, co si koupit. Nejvíc mě zatím potěšila ta Indonesie, kterou mi tu jeden člověk prodal, na BGG za to chtěj hrozný pálky, jelikož reprint nebude a bylo jen pár kusů. Další užitečnost těchto stránek.

15.5.2009 16:38:37

rbx
JJ, na Magic Realm se chystám. Zajímá mě, co je pravdy na těch pověstech o lidech, co se zkoušeli prokousat pravidly a nezvládli to. Prý je to fest obtížné a obsáhlé, ale láká mě to fest. Po státnicích začnu vyrábět.

15.5.2009 16:40:15

sydo
Ještě jsem se chtěl chvilku zastavit u těch profilů. Občas se ptám těch lidí, k čemu to maj ten fejsbůk a tak. Říkaj, že kvůli fotkám od kamarádů, které dlouho neviděli a tak podobně. Přemýšlel jsem, že by mne osobně docela zajímalo, jak to vypadá u stejně postižených lidí jako jsem já. Sbírka jejich milášků, herní doupátko, čí doupátka.... stoly, komponenty, zda-li mají nějaké herní rituály... Jsem stejný cvok jako ti lidé, které tak trošku odsuzuji?

15.5.2009 16:40:59

Elenistar
Já ten FB chápu třeba u lidí, co byli na Erasmu a chtějí být v konataktu s těmi lidmi ze zahraničí. Ale abych si každých pět minut měnil stav podle toho, co zrovna dělám a psal lidem každou kravinu která mě potkala, to opravdu ne. A hlavní faktor - když mi napíšou někteří bývalí spolužáci, které na ulici pozdravím, pokecáme, ale rozhodně je nepovažuji za svoje přátele, měl bych dilema. Je neslušné je odmítnout, ale zároveň nechci, aby viděli mé fotky atd. Fota mám na picassu, na komunikaci icq a mail. Zbytek je zbytečný.

15.5.2009 16:45:26

Závislost
"Dobrý den, jmenuji se Marek a jsem závislý na deskových hrách!!!"
tak nějak už to bývá na odvykacích seancí :)
"Začlo to nevinně od Carcassone a nyní se to projevuje v silné recidivě. Čím víc se snažím brzdit nákup nové hry, tím kupuji víc.A pokud se mi nějaká zásilka nových her zbrzdí, jsem silně mrzutý. 1.rychlá cesta z práce, 2.vyzvednutí balíku na poště, než mi zavřou, 3.rozbalení nové hry (celý se třesu), při loupání žetonků jsem jsem v rauši a ta vůně tisku ummmm...až pak je čas na nějaké ty životně důležité funkce (dýchání, jídlo, pití a biologické potřeby) Před spaním se s novýma kouskama lehce pomazlím a jdu spát." Jsem v tom sám???

15.5.2009 16:50:47

Vybíráme z Bazaru

Tanto Cuore: Expanding the House (EN, 2010)
Tanto Cuore: Expanding the House (EN, 2010)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas