Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

Sappho:
No to ani sam nevim :) Je pravda ze jak mi ji nabidli, tak ten den jsem bral hry za 3 tisice (Uz i na tyhle jsem tu slevu mohl uplatnit), tak to bude tim, na druhou stranu uz jsem tam nakupoval nekolikrat, takze v souctu by to udelalo zdaleka vice. Ta sleva je i na zbozi od kol.

17.7.2009 10:00:57

Pardubice
Nevíte někdo o nějakém dobrém obchůdku v Pardubicích, Chrudimi nebo Šumperku?
Díky

17.7.2009 10:59:17

Ella
Tam co ja vim nic neni:(

17.7.2009 12:00:30

aneken
No taky si to myslím, ale v Chrudimi a Pardubicích jsem teprv chvlinku tak jsem doufala... No tak to holt musí zachránit Praha .-)

17.7.2009 12:04:05

čekání
taky tak nesnášíte čekání na objednané hry? Mě teď letí hry z obou konců světa a na planetě her má přistát vytoužený ASL. Už znám nazpaměť všechny recenze, obrázky, session reporty a teď jen čekám, až se pomazlím s krabicemi. Nenávidím to! :)

17.7.2009 20:04:09

ku objednávkam
a čo mám povedať ja o čakaní na hry, u "anekenovcov" som si zajednal, tak komplikovanú objednávku, až mám dojem, že je skoro nevybaviteľná :)

17.7.2009 20:34:13

rbx

Blackfire
Byl jsem prvni tyden v cervenci na dovolene a jelikoz jsem u spolecnosti, se kterou jsem tam jel neuspel s mymi hrami, tak jsem si rikal, ze koupim Smallworld. Byl jsem v Jindrichove Hradci a v Jihlave, oboje celkem velka mesta a nic. Meli par dalsich her od Blackfire, ale Smallworld ne. Tak ted nevim, jak shanet hry jinak, nez po netu. To snad ani nejde. Pritom Smallworld je typicka rodinna hra do techto obchodu, jako jsou Pompo a jine hrackarny. Myslim, ze je tam hlavni problem jazykova bariera - cimz padem bychom se dostali k pocesteni her. Normalni clovek netusi, ze existuje ZH a ze si tam pravidla stahne. On proste jde do obchodu a koupi. A pak se doma divi.

20.7.2009 12:58:06

Small World
jojo, ten me taky ceka, ale tento mesic jsem dal prednost Railroad Tycoonu a Hannibalovi, Small World a snad konecne i Star Craft bude pristi mesic. Taky uz se nestihame ucit a hrat nove hry, ale nakupuji stale a je to nemoc. Zjistuji ze zacinam kupovat hry bez nejake uvahy, jestli je mam vubec s kym hrat, proste kupuji, kdyz e mi libi a porad ve me hloda myslenka, ze to je tak pekne, ze to chci mit, treba si to jen tak rozlozit na stole:-) RRT se mnou zena hrat urcite bude, ale u Hannibala to asi nehrozi a u planovaneho Starcraftu asi taky ne:-)

20.7.2009 13:13:57

mimochodem kdo chce Tikal za brutalni cenu 399 Kc
tak Beholder nasel tenhle zdroj. Porad to nejak nemuzu vydychat, ja to kupoval pred necelym rokem za litr:-))

http://www.nejlevnejsiobchod.cz/index.php?akce=detail&ID=778898451&lang=cz

20.7.2009 13:15:20

Tikal
Beholder: budes objednavat toho Tikala do Havirova? pokud ano, tak bych taky jednoho vzal a muzem podelit postovne ;)

20.7.2009 14:21:42

hehe
objavili pravu hodnotu tikala :D

20.7.2009 14:42:22

BAJN
asi uz pozde, Beholder mi prave psal, ze si to jeho pritelkyne uz objednavala.

20.7.2009 14:42:57

lubbo
Tikal radim mezi me vubec nejoblibenejsi hry a deli se u me o prvni misto s Eufratem, Antike a Nexus Ops. Podle me prava hodnota je na te tisicovce, herni zpracovani je jedno z nejfotogenictejsich ze vsech her co jsem videl. Na 4 kilca si mohou srazet tak nejake Carcassonny nebo Alhambry:-)

20.7.2009 14:45:31

Bajn
Toho Tikala jsem objevila já a už je objednaný i zaplacený. Bohužel bude až v pondělí psali, že čekají na dodávku od Albi. Jinak to bude asi jen hra do vytrínky. Beholder ho bude hrát jen pokud s ním budu hrát Nexus Ops, který nemám ráda :)

20.7.2009 14:55:16

to Ringo
vidim ze mas rad sachovite hry ala eufrat, takze sa necudujem ze sa ti lubi (; u nas sa tikal z policky na stol dostat nevie :P a antike nepoznam, no nexus ops by uz mal nasadat do lietadla v australii :D

20.7.2009 15:18:24

lubbo
tak Tikala ani Eufrat bych teda jako sachovou hru nenazval. Antike je takova wargame riznuta s budovanim mesta tezbou surovin ze staroveku.

20.7.2009 16:26:23

rbx

Tikal
zvlastni... mam ho par let a jeho hodnotu jsem objevil az nedavno pri prvni partii se tremi hraci, kdy jsem se kralovsky bavil. Do te doby mi to prislo jako nudne euro, ale to jsem hral jen ve dvou.

20.7.2009 18:10:41

Tikal
na cenu 399,- za Tikal jsem narazil už před časem, ale zdálo se mi až nereálné koupit to za tyto peníze, tak jsem v tom hledal nějaký háček,... ale nakonec jsem teď také zkusil objednat a uvidíme ;-)

21.7.2009 12:58:44

hojte
mam moznost doviest si hru z usa (obmedzene miesto v kufri, no bez shipiingu:). Dobry radcovia poradte aku hru sa oplati takto doviest, nieco co v eu nezohnat a ked ano za krutu cenu :P Innsmouth? Cosmic Encounter? skoda ze este nie je BSG Pegasus Expansion vonku /: mam hlad po hre, no neviem vlastne este po akej :D

28.7.2009 00:13:48

rbx

lubbo
Kup si neco, co se tu neprodava. Nexus Ops, Betrayal at House on Hill (pokud sezenes), Paths of Glory, Onward Christian Soldiers...proste cokoliv co nejde sehnat u nas.

28.7.2009 00:41:06

rbx
nexus ops mi uz leti(: asi to bude hriech, no laka ma tato ftakovina-> http://www.shopping.com/xPO-Hasbro-SORRY-SLIDERS :D

28.7.2009 01:03:42

rbx
a dik za tipy, popozeram co su zac (;

28.7.2009 01:04:12

rbx

lubbo
Jeste muzes zkusit Tales of Arabian Nights. Tady to neni, ale v uSA by to uz meli mit volne k prodeji.

28.7.2009 01:24:19

alebo
Betrayal at House on Hill vyzera zaujimavo, no nezohnatelne a prehnana cena(aspon podla bgg userov). Duel of Ages je nieco "iné", take co hladam. Pred par mesiacmi si pisal rbx ze cakas na kompletku, uz je aj obohrana?(; na Battlestations ma odradzuje navodova biblia :P ...teraz mi trklo, Duel of ages je Tomova naj hra, tak ake rozsirenia k tomu?:D

28.7.2009 01:35:13

rbx

lubbo
Ne, obohrane to nemam, ale je to fakt zajimave. Povinne rozsireni je Master Addendum, kde se opravuji chyby ostatnich.

28.7.2009 09:10:55

Vybíráme z Bazaru

Tainted grail CZ + všechna CZ rozšíření + mince
Tainted grail CZ + všechna CZ rozšíření + mince
Akt. cena: 4050 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas