Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

Ja jsem se taky pristihl
ze lecos kupuji do sbirky, jenom proto, ze se mi to libi, nehlede na to jestli to budu mit s kym a kdy hrat:-)

16.5.2009 13:44:17

to Ringo
Když na to máš :-)

16.5.2009 14:26:32

2all
..nemam slov! :D
..toto citat, je ako balansovat na hranici vybuchu smiechu a sucitneho placu.. fakt huste!!

16.5.2009 17:27:12

a
prekvapivo sme si aj cosi zapameatali, mozno sa misiu aj podari splnit:D:D

16.5.2009 17:36:02

oops
zla dikusia..mea culpa ..(:ako sa da po sebe mazat?)

16.5.2009 17:37:17

KREN
no jak se to veme, mohly by za ty penize byt jine veci, ze:-)

16.5.2009 18:09:18

zatim se drzim
tak ja se zatim drzim, nez koupim novou hru, tak dlouho rozmyslim jestli to budu mit s kym hrat. I kdyz mam stale vetsi nutkani koupit si SC a TI3, prestoze to nemam s kym hrat, protoze se nas vetsinou nesejde vic jak 4 a z toho jedna kamoska to hrat s nama urcite nebude a u jednoho kamose si nejsem jisty:(
Jinak sberatelstvi jsem zatim nepropadl, ale i tak rodicove tvrdi, ze uz mam her dost a ze jsou to zbytecne investice. A to mam tech her jenom par a jeste existuje tolik her, ktere se mi libi:(

16.5.2009 18:33:10

Raven
Proč si myslí, že jsou to zbytečné investice? Je to přeci lepší, než jen tak sedět u piva? A fakt jsem přesvědčen, že hry tříbí myšlení, analytické schopnosti i sociální dovednosti (hlavně lhaní :)). I když chápu, vysvětluj to rodičům... Moji to naštěstí chápou a nic nenamítají (přeci jen si na to vydělávám sám).

16.5.2009 20:06:24

TI3 a SC
koukam ze v tomhle nejsem sam:-) Ale TI3 uz jsem zavrhnul, fakt moc penez bez procenta nadeje, ze tohle se mnou nekdo hrat bude. Kdyz uz je nadeje mala, musi tam byt alespon to 1% abych to koupil. Jak je to nula, muze se mi to libitjak chce a nekoupim. Zato u SC verim, ze to je tak dobra hra a zaroven pristupna, ze k ni nekoho jednou proste dokopu:-)

16.5.2009 23:25:43

rbx

ringo
a co Eve: Conquest?

16.5.2009 23:26:35

Eve
mě osobně ten Eve vůbec nezaujal, provedení nic moc a nevypadá to tak "epic" jako TI3 ani tak akčně jako SC. Jo, jo, Starcraft taky jednou musímk pořídit, ale zatím je co hrát.

17.5.2009 09:00:16

to mě naopak
Eve zaujal hodně. Ty karty vypadají hodně dobře asi to nebude nic veselého :). A SC mě zas neláká vůbec, ač jsem ho na PC po síti na gymplu rád hrával. TI3 se mi taky líbí, ale na to nejsou hráči

17.5.2009 11:23:28

me nejvice laka prave ten SC
Starcraft ma paradne promakany svet a rasy a zahrat s to na stole, to je muj sen.

17.5.2009 14:18:04

SC
Hmm SC, bych taky rad mel ve sbirce, ale je celkem drahy:) Na druhou stranu pritelkyne ho mela hodne rada na PC, takze snad brzy ;)

17.5.2009 14:30:24

Odulin
drahe to je, takze chci pockat na narozky nebo treba na vanoce, kdy si jen priplatim k tomu co dostanu, to nebude tak bolestne:-DDD

17.5.2009 15:40:24

Závislák
Že mě vezmete do klubu závisláků? Her začíná nebezpečně přibývat a pravidla se nestíhají študovat!

17.5.2009 20:09:45

zavislaci
pokud nestíháš studovat pravidla, vítej. pokud nestíháš studovat kvůli pravidlům, vítej dvojnásob :D
Mám za 3 týdny státnice a stejně jsem se přinutil k učení až dnes ráno a teď večer. Včera jsem to zkoušel, nešlo to, měl jsem přeci ještě spoustu nezastřižených římských žetonů do Pax Romana! Takže jsem místo učení vzal CD krabičku a kleštičky na nehty a stříhal a stříhal... Alena detox od her nejdu :D

17.5.2009 20:15:24

Detox??
Ani náhodou. Spíš by to chtělo nakazit ještě více lidí :)

17.5.2009 20:29:27

To All
Hmm,ja zacal o Vanocich a mam Pandemic,TtR Europe a Battlelore. Neustale pocituju chut koupit neco noveho, at je to Titan, WotR nebo treba Galaxy Trucker. Zatim se mi to dari potlacovat,ale nevim,jak dlouho to vydrzim. Snad mi pomaha fakt,ze co jsem kupoval, tak vlastne nehraju (neplati u TtR Europe). Spis jen cekam,az uvidim hru,ktera mne fakt svou hratelnosti ke koupi :)

18.5.2009 08:29:03

Detox
Přemýšlím, jak takový detox asi vypadá. Patrně vás neléčí naprostým šokem. Ti doktůrci jdou na to pomalu. Zavřou vás do sanatoria, kde si připadáte jak v Arkhamu. Pomalinku vás budou přesvědčovat, že žádné ohromné množství deskových her neexistuje. Je jich jenom několik. Takže vás v pokoji s dalšími nemocnými zavřou s šachama, dostihama a agricolou. Po deseti letech mučení jim rádi potvrdíte, že jiné hry opravdu nejsou a můžete se vrátit do běžného života...

18.5.2009 12:14:54

Elenistar
strašná představa... přiznal bych všechno po dni.

18.5.2009 12:20:21

Elenistar
Obavam se ze bych vzal komponenty ze vsech trech her dohromady a vymyslel na miste pravidla pro stredovekou strategii ve stylu stronghold :)

18.5.2009 12:26:38

...
Elenistar: Pak bys přišel domů, zapl PC, net...najela by domovská stránka - http://www.zatrolene-hry.cz a lítal bys v tom znovu :D

Siaron: zadní strana plánu od dostihů by mohla sloužit na žetony, pokud by ti v tom ústavu půjčili něco ostrého na řezání :D

Ale teď vážně. Dostihy byly dobré, teď bych u toho zíval, ale kdysi...

18.5.2009 12:33:03

beholder
ja uz bych si poradil :) pestoval bych ovecky a kravicky .. pak je z tahoval z kuze a vyrabel z ni kozene zbroje pro me chrabre pesaky ktere bych pak vrhal na nepritele :) pak bych pestoval kone pro sve verne rytire atd :)

18.5.2009 12:50:54

siaron
Královi koně by se jmenovali Napoli a Narcius... Byli by pěkně v barevných ohrádkách a když by si byl hodný, půjčili by ti i lego...

18.5.2009 12:54:56

Vybíráme z Bazaru

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas