Úvaha o nákupu her

Po včerejší partii Indonesie mi kluci kladli na srdce, abych na chvíli s hrami stopnul, že se to nestíháme naučit. a já si uvědomil, že je to pravda. Většinou kupuji hry vyžadující pár her k pochopení a až pak lze vymýšlet nějakou strategii. Např. u Warrior Knights nebo indonesie si můžete pravidla přečíst třeba 50x, ale stejně ve chvíli, kdy je hra před vámi nevíte jak začít a co bude nejlepší. Prostě potřebujete pár her k pochopené strategií a provázanosti pravidel. A pak během desítek her se můžete zlepšovat. Pokud koupím 3 hry do měsíce, už tu není moc času pro zlepšování se v těch starých. Ještě jsem zdaleka nepronikl do Arkhamu, Pax Romana, Blackbeardu, Twilight Strugglu, Warrior Knights, HellGame, Titanu... Conquest of Paradise jsem dokonce ještě nehrál. Tak jsem si řekl, že dost, chvíli přestanu nakupovat. Ale když mám už objednané Successors... Došel jsem k názoru, že nákup her je koníček. Když se chci odměnit za zkoušku, jdu si koupit něco na sebe a pak si objednám hru :) Chci objevovat nové a nové hry a zároveň najít čas na ty staré. jde to blbě, ale věřím, že to zvládnu :) Hry jsou prostě regulérní droga. Jak jste na tom vy? Chcete své hry znát pořádně, než pořídíte nové? Nebo také nakupujete, co vás zrovna zaujme?
15.5.2009 15:43:42

rbx
a to si predstav, ze jsem delal na mustku .. brrr .. to sem tam byl snad denne .. ted se stavim jen obcas a i tak tam skoncim do zaviracky nejmin :)

15.5.2009 16:53:01

moje řeč
já taky kxichtbook a hnusimseti.cz nechápu a řekl bych, že i nesnáším.

Jak už tady někteří nakousli, taky jsem hrozně vděčný za tyhle stránky. Je tu fajn komunita a co je pro mě nejhlavnější, každý kdo může poradí. Počínaje Sydem při řešením pravidel a konče Siaronem a svářečkou na obaly karet :)

15.5.2009 16:54:21

Facebook (a podobné :-)
Souhlasím, že české portály jsou podivné, Facebook ale trochu používám právě i proto, že jsem čas žil Belgii, takže jsem tam aspoň trochu v kontaktu s tamními kamarády...

A pokud to pomůže aspoň trochu šíření Zatrolených her, tak proč to tu nemít :-)

A omlouvám se za offtopic...

15.5.2009 17:29:18

zavislost
Zdarec. Strasne me tenhle topic potesil, protoze presne takovej jsem chtel zalozit. Ke kupovani deskovek sem se dostal zhruba pred rokem..tusim ze sem si chtel neco netradicniho nadelit k Vanocum. Brzo po sobe sem poridil Doom, Battlelore, Formula De a vyrobil nekolik homemade verzi. Dobry, pak zhruba 6 mesicu klid a ted to zas jede. Minimalne 3 hry mesicne a to kdyz neco najdu a kor me to zaujme , tak to objednam:)Sileny, zejtra mi maj prijit 3 hry a ja uz ted silham po arkhamu,space alert a galaxy trucker.:))Ale rekl sme si (a pritelkyni taky), ze je budu proste sbirat:)V praci se me kolega pta, kdy to hodlam vsechno hrat:)Jenze vzhledem k casove narocnosti to proste nejde hrat furt vsechno. No je to slusna droga...dokonce tim dost trpi moje hrani na Pc na X360;)Asi ho dam brachovi.

Jsem hodne rad za tenhle web, protoze vidim ze v tom nejsem sam:)))

15.5.2009 18:23:16

rbx

Siaron
taky jsem tam stravil hezke chvile. Az me pak bylo trapne si hry objednavat ze zahranici, nebo kupovat jinde, protoze mi tam vzdycky skvele poradili. Zase si tam budu muset neco koupit :-)

15.5.2009 18:23:33

rbx

Odulin
hehe, X360 mi hnije pod televizi uz rok a jediny, co jsem udelal byl update na novy operacni system, protoze jsem na to byl zvedav, jak to bude vypadat. Postupne mi zena z obyvaku odlifrovala i volant s pedalama.:-) Nezastiram, ze bych si to obcas zase zahral, ale vystacim si s hrami na iPhone a deskovkami :-) Deskovky jsou ale kapku narocnejsi na misto. Uz je nemam kam davat :-(

15.5.2009 18:26:56

rbx
Jasny. Ja toho na xku naparil a doparil fakt hodne nejze posledni rok jedu uz jen online veci a to predevsim serie Guitar Hero a Rock band(btw.skromne vyzyvam kohokoli na jakemkoli nastroji:)). No ale jak kupuju deskovky, tak tohle dost zanedbavam:( Budto deskovky hledam nebo o nich ctu nebo furt cumim na tenhle web a nebo je hraju :)))))

15.5.2009 18:32:44

rbx
No ja to proste delim .. neco koupim tam, neco onde, neco v nemecku, neco v USA, neco v Australii :) Podle toho jak moc na to specham :) Navic tam obcas nekoho poslu, skodny urcite nejsou :)

15.5.2009 18:34:53

re
Je to mozna trochu sileny, ale krasne. Mame 4 mesicni holcicku a tohle se mi pripada jako inteligentni zabava, ktera cloveka rozviji. Takze ji od mala krome hudby povedu i timhle smerem..

15.5.2009 18:35:05

rbx

odulin
taky cekam na to, az mi moji kluci povyrostou. Zatim jsem zkousel Schildi a Zoff, ale dosud marne. Ty zelvicky Schildi ho bavily, ale pravidla jeste ne e. Kazdopadne kam se hrabou vsechny mozne hry zpracovanim na ty detske. Od krabice po posledni komponentu je to naprosto perfektni. Taky to stoji stejne jako arkhamy a podobne veci napechovane az po strechu zetony.:-( Uz jsi svuj zajem obratil nekdy timto smerem? :-)

15.5.2009 18:48:56

Moje závislost
U mně je to malinko jinak. Já to mám všude daleko, tak jen s trochou závisti sleduju, jak se tady domlouváte na různé herní seance, zatímco já podobného šílence mimo svou rodinu ještě v podstatě ani neviděl. Takže co si chci zahrát, to si musím koupit. Ale zase na druhou stranu mám tři kluky, takže mám takový herní klub doma a hrát můžu kdykoli. A s tím kupováním, už jsem to tu tuším někde psal: máš narozeniny - dostaneš hru, bude pěkné vysvědčení-dostaneš hru, jaké dárky hledají děti pod stromečkem nejdřív - hranaté a tvrdé. Občas si udělám radost i sám sobě.Je ale pravda, že se musí brzdit, je tolik her, které mě zaujaly, ale přece jen, musím rodinu i živit, nejen si s ní hrát. Naštěstí taky neumím pořádně cizinštinu, takže ani si netroufám objednávat v cizině (pokud to někdo neudělá za mě :) )a taky musím čekat na překlady do čj, takže to mě taky trošku brzdí. Snažím se tu závislost ovládat, tak strašně bych chtěl Warrior Knights, Blackbearda, Dominion, Tempus. Syn se teď úplně zbláznil do AT43 a furt mi vyhrožuje, že ho musíme mít, tak uvidíme. Nebýt te pitomé krize a problémů v práci, možná by ta sbírka byla zase o něco hezčí. Ale hlavně: kupuju abych hrál!!! Máme takový herní deník a víme kdy jsme co hráli a tak i víme, když nějaká hra dlouho zahálí, vytáhneme ji na světlo a hrajeme a hrajeme a hrajeme..............

15.5.2009 18:50:20

rbx
No musim se přiznat, že ještě nee. Malé jsou zatim pouze 4 měsíce, takže má nějakej ten měsíc snad ještě čas. Svůj zájem tedy ještě obracet nebudu, ale její čas určitě nadejde ;)

15.5.2009 18:55:37

dětské hry
to co jsem viděl u rbx mě nadchlo. Želvy jsou super a ta kuřata s vránou a liškou vypadala úžasně. Už abych měl děti :)

Ad hras. chodím tam hrozně rád, jelikož mě na onlinech obchodech chybí to prohrabování se krabicema a očumování :) Navíc mi tam vždycky skvěle poradili a nebojí se říct, co je na které hře lepší a co horší. zkrátka žádní kšeftaři. A pokud mě někdo nařkne, že jim tu dělám reklamu tak ať. Spokojený zákazník - nejlepší reklama.

15.5.2009 18:59:37

The Hammer
K tvemu domacimu hernimu klubu gratuluji. Takovy si taky budu muset poridit :)Se mnou hraje akorat pres vikend bracha a neco i pritelkyne. No a kamarad z prace k tomu ma taky blizko, ale neni to takovej silenec. Takze kdyz se tady domlouvaji herni akce, tak taky jen zavistive sleduji. Musim do toho jeste nekoho natahnout, abychom mohli udelat pravidelne seance.

15.5.2009 19:01:30

The Hammer
Dominion je super, ten si pořiď. Už pár dní ho hraju na brettu a objevuju stále nové strategie

S tím deníkem o je dobrý nápad, taky jsem ho už několikrát chtěl zavést, ale vždycky z toho něják sešlo, ale pořád nad tím uvažuju :)

15.5.2009 19:18:02

rbx

beholder
ten denik si muzes vest elektronicky na BGG.

15.5.2009 19:20:59

rbx
Díky, to sem nějak nevěděl..jdu na to mrknout ;)

15.5.2009 19:28:32

hry
když už o tom tak mluvíme - ještě nemám žádné rozšíření k Arkhamu, ačkoli je jasné, že je budu chtít všechny... to zas bude peněz a místa v pokoji v čudu.

15.5.2009 19:42:28

rbx

all
tak jsem zauvazoval, co bych si zase koupil a popravde me nic nenapada. Jako WK za litr je hezka koupe, ale tam si nejsem jisty, ze by me to bavilo. Nejak nevim, co bych si mel ted koupit, z ceho bych mel radost. Projel jsem svuj wishlist a z toho, co je momentalne k dispozici me asi nejvic laka ten Eve: Conquest a Red November. Ale asi ne zas tolik, abych pro to bezel. Fakt bych rad vedel, co by ted muselo prijit za impuls, abych neco koupil.

15.5.2009 19:44:46

rbx

Sydo
ha, ze by impuls ke koupi Kingsportu? Ale vzhledem k tomu, ze jsem nerozbalil jeste ani Dunwich, tak nevim...dalsi pokus?:-)

15.5.2009 19:45:43

ad Hras
jj, jit okolo, to je vzdycky na pul dne :-D. Jinak ted me brzdi finance, coz je jeden z duvodu, ze jsme zabrzdil prisun novych her, jinak nevim, kde bych byl :-D.

15.5.2009 20:13:20

Eve
ten se mi taky líbí, snad udělá někdo překlad karet :)

15.5.2009 21:01:53

rbx
dík za tip, to jsem nevěděl...

15.5.2009 21:08:36

co dodat
Já se omezím jen na pár vět. Také mám někdy pocit, že už jsem závislák nejen na hraní deskovek, ale taky na jejich hromadění. Bohužel jsem už fakt narazil na strop, protože to není skoro kam dávat. Další nové věci už netuším jak budu řešit :)

A mám stejný problém jako sydo. Doma už dnes máme asi 4 hry, které jsem dosud nezkoušeli. A třeba Comuni leží ve skříni od vánoc. Na druhou stranu, je se pořád na co těšit :)

15.5.2009 22:15:24

to richmond
jenom od vánoc to je dobrý, já si shoguna koupil jako odměnu za státnice a ještě jsem ho nehrál a to už jsou dva roky :(

16.5.2009 13:40:49

Vybíráme z Bazaru

Tindaya (CZ) + set miniatur
Tindaya (CZ) + set miniatur
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas