rbx
rbx - avatar

Otevřený dopis Diovi

Ahoj Ondro,
My níže podepsaní jsme se rozhodli Ti formou tohoto otevřeného dopisu sdělit naše pohnutky, které nás vedou k založení konkurenčního projektu Zatrolenkám, se jménem Deskožrout. Zatrolené hry nás všechny navedly k sobě, vytvořily z nás kompaktní celek, který si ukrutně rád hraje a se stejným nadšením se setkává na různých akcích. Jakožto povětšinou staří pardi ale nevidíme v Zatrolených hrách (ZH) růžovou budoucnost, protože fórum s Náměty a připomínkami pouze kypí, podněty od uživatelů jsou bohužel z valné míry ignorovány, což je, jak se domníváme, dáno technickým řešením zdejšího webu. Stejně tak je do budoucna neřešitelná lineárnost zdejších fór, kde informace měsíc stará není k nalezení, natožpak informace stará dva roky. Díky tomu se zde stále odpovídá na ty samé dotazy, které byly už několikrát zodpovězeny. Posledním důvodem k našemu rozhodnutí bylo i to, že se již několik let pořádají srazy, které se snažily mít tento web i v názvu, tedy různé Zatrocony, ale ty ses ukázal pouze na jediném, z čehož jsme usoudili, že tvůj zájem o komunitu patrně ochladl a to je asi i důvod toho, že se Zatrolené hry nikam nevyvíjejí a postupně chátrají.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro založení zcela nového projektu na zelené louce, kde se budeme snažit vyslyšet všechny připomínky uživatelů a který bude postaven na komunitní platformě s nadějí na budoucí vylepšení a který nebude stát na jednom člověku. Chtěli jsme tímto jak Tobě, tak i zdejší komunitě vysvětlit to, že z naší strany nejde o žádný trucpodnik, ale pouze o nutnou evoluci.

Rádi bychom Ti tímto poděkovali za to, že jsi vytvořil Zatrolené hry, díky nimž jsme se všichni měli tu čest poznat a které každému z nás, bez výjimky, vytvořily velkou skupinu herních kamarádů.

Měj se hezky, přejeme Ti hodně osobních úspěchů a rádi Tě na Deskožroutu uvítáme, stejně tak jako na jakékoli herní akci, kterou několikrát do roka pořádáme.

rbx, TomasV, Polylux1, Tha Hammer, eyron, Olaf, Ježura, PerPer, Elenistar, DUBino, Amis, Zhan-Shi, Tangram, kungpao, DD, assad, Beholder, kandelabr, ozzy, cSf.Loser, křen, Ella, Sydo, kandelabr, Oblud, Parxel, Permonick, Falco
15.1.2013 13:16:20

robkin
nezlob se na mě, ale když čtu tvoje příspěvky, tak mám pocit, že jsi asi z jiné planety než zbytek diskutujících...
O co ti vlastně jde? Píšeš tu, že jsi vlastně pouze pasivní přihlížející... tudíž nevytváříš žádný obsah tady (ani případně na DŽ), ale i přesto máš potřebu pejorativně označovat ty, kdo se rozhodnou vytvářet obsah na DŽ místo zde... není to nakonec tedy jen tvoje pohodlnost v tom, že najednou ti kdo vytvářejí obsah, který ty pouze konzumuješ, odcházejí na jiný web, který ti z nějakého důvodu není po chuti?
Uvědom si prosím to, že DŽ funguje veřejně teprve několik dní, a že jednoduše nebude stejný jako ZH... vyčítat webu, který funguje "naostro" teprve několik dní to, že ti nenabízí stejný obsah jako ZH je prostě úplně mimo...

A čistě v osobní rovině, nebyl jsem tu nějak výjimečně aktivní, je tu spousta větších matadorů, ale i tak mě uráží, když mi moji volbu vyvrací člověk, který má u svého nicku otazník, neboli člověk, který nemá žádnou zkušenost s tím jak tady na ZH probíhalo přidávání obsahu apod... Např. to co tu kren zmiňuje na příkladu s jeho dcerou není o tom, že je DŽ zaměřen na jedenáctileté dívky, které chtějí mít avatara a odznáčky, ale to, že zdejší systém naprosto odradil potenciálního přispěvatele, zatímco DŽ mu poskytl možnost seberealizace...

Hlavní výhodou DŽ není podle mě to, že ti nabízí možnosti jak ty tvrdíš pro supergeeky, ale to, že ti nabízí možnosti pro všechny, tedy pro supergeeky, i pro obyčejné uživatele, jen tam prostě nebude všechno hned... pro mě je tak DŽ ne přímou konkurencí ZH, ale alternativou...

A co se týče tvé výzvy za jak dlouho budou tvé návrhy na změny na DŽ zapracované... podívej se na všechny Návrhy a připomínky tady na ZH a můžeme o té flexibilitě podebatovat :)

22.1.2013 00:57:55

som

Achich ouvej
Pánové, pánové, pánové!
Taky Vás zaujalo, kolik papíru už tady bylo popsáno? A o čem: parta lidí tu nebyla spokojena a trhla se (jojo, tohle je všechno). Dovedu pochopit, že chcete vyjádřit své názory, ale proč se probůh do sebe (někteří) tak návážíte? Počkejte rok, dva a uvidíte, jestli tahle debata má smysl.

Jak už tu zaznělo - ať si každý používá, co mu libo! Někdo má rád holky, jiný zase vdolky...

22.1.2013 07:01:37

som
Myslím si, že slova:"parta lidí se trhla" jsou mimo mísu. Pokud je mi známo tak tento web je majetkem Dia a pomáhají mu Cauly, Joe a PJ. My ostatní jsme pouzí uživatelé a jako takoví si můžeme všichni navštěvovat libovolné weby. A to že se někdo ze zdejších uživatelů rozhodne vytvořit jiný, podobný web není žádné trhání, zrazování nebo trucování.
A nebuďme naivní, to že někteří uživatelé přestanou libovolný web využívat a budou navštěvovat jiný neznamená, že tento přestane existovat. Kvalitní web si své uživatele vždy najde a je jen na provozovatelích stránek, aby dokázali přilákat dostatečný počet uživatelů.

22.1.2013 07:45:14

ad "parta lidi se trhla"
me to prijde, jako by nezamestnani, cerpajici davky z penez zamestnanych, nadavali, ze zamestnani odesli do prace do jineho statu a jim neni ted z ceho vyplacet ty davky:-) Cisli tvurci obsahu sli jinam a konzumenti nebudou dostavat novy obsah tak jak byli dosud zvykli. ale cesta z toho ven vede. Nezamestnanym se uvolni prostor pro praci, takze pracujte, klidne na ZH. To nikdo nikomu preci nebere.

22.1.2013 08:10:51

ladik...a ost.....
Som jen pise,ze tahle debata je uz,jak se rika u nas,o hov..... . To je vse. Jsem tehoz nazoru. Nikoho nenapada. Tak prosim vsechny,nekopejte, zby tecne,a ch ovejte se k sobe jako lidi co maji radi deskovky a ne jako hraci,kterym uz njde o hru a zabavu,ale o vyhru. Je v poradku, ze je dalsi web. Rad nahlidnu. Menit ale nebudu. Jsem beznyi uzivatel /doufam ze ne z ang. BFU/,ktery hleda pravidla,preklady,par slov o hre,necha si poradit a obcas poradi. Spokojenost naprosta. Toci se to samozrejme kolem lidi,kteri preklad udelaji. Diky jim. Ale jestli bude preklad nekde nebo onde,uplne sumafuk. Lide jsou ruzni a me vyhovuje toto. To je vse. Jen si chci na setkani kdekoli a s kymkoli dobre zahrat a pobavit. Nechci resit a poslouchat ...... /to je skin,s tim se nabav. Hele rom.....co tu delas? Bez radeji jinam nebo Te vemu krabici od runawarsu

22.1.2013 08:29:00

petrin
Som napsal: "parta lidí tu nebyla spokojena a trhla se" a já jsem prostě měl potřebu se k tomu poprvé v tomto vláknu vyjádřit. Je to diskuze, proto jsem si dovolil diskutovat, žádné kopání, žádné napadání.

22.1.2013 08:42:54

nic se neděje
To bych rád podotknul. I z pohledu milovníků ZH(já) je dobře, že vzniknul DŽ. Alespoň má Zeus konkurenčního boha, a jakmile dostaví Olympos může se víc věnovat ZH :).

22.1.2013 09:37:44

to Micc:
Díky za vysvětlení, ale to je právě to, na co jsem narážel - proč je potřeba pětiřádkový návod na to, aby se člověk jednoduše dostal na aktuální příspěvky? :-) A tak je to tam se vším :-)

22.1.2013 22:02:48

Merlin
to neni pravda, ja si neprecetl na DŽ jediny radek navodu. Jednoduse na aktualni prispevky jsem se dostal po zrale uvaze, ze kliknu v seznamu nejnovejsich prispevku na ten, co je uplne nahore:-)

22.1.2013 22:07:04

to Ringo
Ano, to jsem myslel taky, ale až teď zjišťuju, že je sakra rozdíl, jestli klikneš tři pixely vlevo, vpravo nebo doprostřed, pokaždý to vede někam jinám :-)

22.1.2013 22:11:05

Merlin
když klikneš na tu ikonku, hodí tě to do aktuálního fóra. na tu se snad trefit dá.
nicméně tohle do tohoto fora nepatří.
dle mého už toto fórum svůj účel splnilo.

22.1.2013 22:17:33

Merlin 22.1.2013 22:11:05
to si ted delas legraci, ze?

22.1.2013 22:21:14

Merlin
Nesmíš tolik číst Lovecrafta, pak seš celej vyklepanej ;)

22.1.2013 22:28:33

Merlin tak všeobecně
nezlob se na mě, ale tohle uspořádání (tedy větvení vláken) používá spousta moderních fór, a tudíž je to spíš jen o zvyku... podle toho co tu popisuješ jsi se na DŽ asi podíval opravdu jen zběžně, spíš z rychlíku a nejspíš bys měl podobný problém na spoustě jiných fór...

Přečíst si návod není chyba a už vůbec to není ostuda ;-) a nebo se zeptat, líná huba atakdál :)

nicméně deskožroutí helpdesk sem opravdu nepatří, jak už zmínil kolega kandelabr...

p.s. (přece jen si to neodpustím) hned na Homepagi máš navigaci na veškeré důležité oblasti webu (zvlášť pro nového uživatele), zatímco tebou zmiňované "zbytečné" aktivní uživatele vidím až téměř v zápatí stránky... přičemž hlavní informace jsou víceméně na všech webech hned nahoře (i na ZH), možná by bylo dobré je tedy hledat tam :)

22.1.2013 22:37:43

Beholder
Hele, že ty jsi už dlouho neběhal po žádných dlaždicích s časovými spínači. To by si tady neměl takový roupy. :-)

22.1.2013 22:38:39

Parxel
Přelož mi to prosím tě

Jo ahá, už chápu (ty dlaždice), ale kontext ne :)

22.1.2013 22:40:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ale dělám si z tebe trochu srandu,aby se to tady trochu odlehčilo. :-)

22.1.2013 22:45:39

Parxel
oukey, tak jo :)

22.1.2013 22:49:01

hmmm
Docela zajímavý...na deskožrouta jsem narazil před nějakou dobou mimoděk a přišel mi nepřehlednej, takže jsem zůstal u ZH, teď tato diskuze....myslím, že nejdůležitější je aktivita, kde prostě budou ti "ultras", kteří se budou s chutí věnovat testování novinek, psaní recenzí, razení v diskuzích...já se do světa deskovek dostal přes Zatrolenky a vyloženě to tu mám rád, tak mi přijde smutný, že jen co jsem se do toho začal dostávat má to skončit? Ale právě, třeba nic nekončí...já už takovej přesun komunity zažil na žánrově jiným webu, naříkalo se, láteřilo, hlavní postavy odešly, ale zas se objevily jiný, říkalo se, že to už není jak zastara, ale furt to běželo, informace byly, sranda taky...je fakt, že teda nakonec to skončilo :-D...ale i po transfúzi uživatelů bylo stále o co stát...takže za mě uvidím, mám to tu rád, jsem zvyklý, líbí se mi to, ale jestli mě to přestane uspokojovat, asi nebudu mít problém přejít.

11.2.2013 01:03:18 | Upraveno autorem (porovnej)

dva weby
V podstatě souhlasím s Pernickem. Pohybuji se teď na obou, ale ZH jsou pro mě srdcovka, co mě dotáhla k deskovkám. A tak jak tu někdo psal, zatím na mě deskožrout působí nepřehledně taky, ale to ne neodradí od toho mu dát šanci. Spíš to beru jako možnost přitáhnout ke hraní více lidí. Pro i svoje materiály poskytnu oběma webům a budu v tom pokračovat i dál.

12.2.2013 17:07:31

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět BIG BOX, gameplay ALL-IN (CZ)
Zaklínač: Starý svět BIG BOX, gameplay ALL-IN (CZ)
Akt. cena: 9900 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas