rbx
rbx - avatar

Otevřený dopis Diovi

Ahoj Ondro,
My níže podepsaní jsme se rozhodli Ti formou tohoto otevřeného dopisu sdělit naše pohnutky, které nás vedou k založení konkurenčního projektu Zatrolenkám, se jménem Deskožrout. Zatrolené hry nás všechny navedly k sobě, vytvořily z nás kompaktní celek, který si ukrutně rád hraje a se stejným nadšením se setkává na různých akcích. Jakožto povětšinou staří pardi ale nevidíme v Zatrolených hrách (ZH) růžovou budoucnost, protože fórum s Náměty a připomínkami pouze kypí, podněty od uživatelů jsou bohužel z valné míry ignorovány, což je, jak se domníváme, dáno technickým řešením zdejšího webu. Stejně tak je do budoucna neřešitelná lineárnost zdejších fór, kde informace měsíc stará není k nalezení, natožpak informace stará dva roky. Díky tomu se zde stále odpovídá na ty samé dotazy, které byly už několikrát zodpovězeny. Posledním důvodem k našemu rozhodnutí bylo i to, že se již několik let pořádají srazy, které se snažily mít tento web i v názvu, tedy různé Zatrocony, ale ty ses ukázal pouze na jediném, z čehož jsme usoudili, že tvůj zájem o komunitu patrně ochladl a to je asi i důvod toho, že se Zatrolené hry nikam nevyvíjejí a postupně chátrají.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro založení zcela nového projektu na zelené louce, kde se budeme snažit vyslyšet všechny připomínky uživatelů a který bude postaven na komunitní platformě s nadějí na budoucí vylepšení a který nebude stát na jednom člověku. Chtěli jsme tímto jak Tobě, tak i zdejší komunitě vysvětlit to, že z naší strany nejde o žádný trucpodnik, ale pouze o nutnou evoluci.

Rádi bychom Ti tímto poděkovali za to, že jsi vytvořil Zatrolené hry, díky nimž jsme se všichni měli tu čest poznat a které každému z nás, bez výjimky, vytvořily velkou skupinu herních kamarádů.

Měj se hezky, přejeme Ti hodně osobních úspěchů a rádi Tě na Deskožroutu uvítáme, stejně tak jako na jakékoli herní akci, kterou několikrát do roka pořádáme.

rbx, TomasV, Polylux1, Tha Hammer, eyron, Olaf, Ježura, PerPer, Elenistar, DUBino, Amis, Zhan-Shi, Tangram, kungpao, DD, assad, Beholder, kandelabr, ozzy, cSf.Loser, křen, Ella, Sydo, kandelabr, Oblud, Parxel, Permonick, Falco
15.1.2013 13:16:20

geek vs. DZ vs. ZH
Opravdu je počet her tou zajímavou statistikou - vzdyt je to stejne kopie z BGG tak k cemu to je? Není zajímavější spíše počet skutečně uživatelských názorů, obrázků, recenzí a obecně i diskuse u her?
Vím, že tady není to správné místo k nějakému rozebírání funkcí DZ, ale prijde mi to jako web pro totalni geeky, kteri cely den je resi deskove hry.
Absenci funkci tady na ZH chapu a sam jsem si do nametu pripsal par zboznych prani. Ale deskozrout mi zatim prijde jako kdyz "pejsek a kocicka varili dort" - je tam vsechno, ale je tam toho tolik, ze je z toho cloveku zle. Navic je videt ze je primarne ohnute diskusni forum a tak z toho uplne vyzaruji ty "umele vytvorena reseni" a vysledeke je silene neprehledny.

Konkretne ad Geek:
Copak je chat o deskovkach pro bezneho cloveka?
Co ty badge a vubec cely ten hype kolem "bodoobchodu" - to je evidentne kopie z BGG kde uz normalni clovek nema sanci body ziskat, protoze tam vsechno uz davno je pridany a ve finale to jen vede k tomu ze v honbe za body, takze je tam "Carcasone s nasi kocickou", "Carcasone s nasim pejskem" apod. plevel. Totez ceka deskozrouta. Ale to nikomu nevadi, protoze hlavni geekove uz budou mit bodu tolik, ze nevedi co s nima...
Opravdu je pro normalniho cloveka tak dulezite aby jeste ten samy den po predstaveni hry v Essenu mohl o hre diskutovat? (pochopitelne neni - stejne tu hru nema, stejne ji nesezene driv nez za X mesicu atd.)

Konkretne ad obsah:
DZ jsem zacal sledovat hned od zverejneni dopisu, ale zatim se mi tam nepodarilo najit jediny zajimavy clanek/diskusi o hre. Vetsina tamnich prispevku se totiz zabyva diskusi o samotnem webu a nikoliv o hrach. Dalsi prekazkou je prehlednost - tady na ZH jsou na hlavni strance jen "kde se diskutuje", na DZ je to zaplevelene jednim kazdym prispevkem a tim padem se "zajimava temata ztraci v bordelu stovek dalsich prispevku". (pro geeka ktery u toho sedi cely den to samorejme uzitecne je, ale pro obcasne sledovani je to uplne spatne reseni).

Mel bych toho vic, ale sem to opravdu nepatri, co jsem tim chtel rict je jen to, ze DZ je jako projekt porad v plenkach a i presto ze si o sobe myslim, ze jsem docela geek tak az takovy geek abych byl cilovou skupinou DZ fakt nejsem a proto si myslim, ze DZ kdyby nic jineho tak rozhodne neni konkurenci ZH, ale spise jeho super-geek alternativou.

21.1.2013 14:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin aj beholder
V podstate máš pravdu, a v celom rozsahu súhlasím. Aj s tým plevelovaním obrázkov kvôli hobne za bodmi, len tu je chyba schvaľovateľov že sa také niečo deje.. A potom sa ani nečudujem že všetko schvália, keď predtým už schválili toho toľko, že sa im už nechce ani prezerať všetky tie obrázky ktoré tam už sú. Ale nechcem si ani predstaviť koľko by muselo byť adminov. Ináč vystihol si môj názor. A ináč tá pravá lišta na dž je tak zahltená tými rozčlenenými diskusiami, že na ňu musím hodnú chvíľu hľadieť aby som našiel čo hľadám a aj tak sa tam riešia iba veci o webe. Tu to nehrozí. Chce to byť až príliš štrukturované, dokonca až tak, že sa tam človek stráca. Ale je to v plienkach, hádam to vyšperkujú, lebo ak sa tam chce človek orientovať, musí tam chodiť každý deň. Napr. kliknem na dáku záložku a zrazu sa mi zmenia všetky lišty (v ľavo aj v pravo) klikne na inú záložku a lišty sú zase iné. Čiže v tomto ponímaní je DŽ možno vpredu, ale nieje user friendly a to vidím skôr ako mínus ako výhodu oproti ZH.

21.1.2013 14:23:48 | Upraveno autorem (porovnej)

stoperik
Pro mě je největší problém v tom, že tady je vše přehledné proto, že se tady nic neděje :). A teď nemám na mysli jen diskusi, ale spoustu věcí, o které prosí lidé ve vlákně s návrhy a nejsou vyslyšeny (dokonce ani s žádnou reakcí ano nebo ne). Vím, že na to Zeus nemá čas a respektuji to. Ale v tom případě, proč tady ještě chodit? Proč nezavřít diskusi s návrhy na změny? Proč nevyvěsit na homepage vzkaz, že se bude už nadále jednat pouze o databázi s překlady a recenzemi? Zrušit nedodělané věci (např. systém hodnocení v bazaru, který je naprosto k ničemu) atd...Zrušit fotogalerii, kde se čeká měsíce na fotky...

21.1.2013 15:01:27 | Upraveno autorem (porovnej)

;)
Já už nemám sílu tady diskutovat. Ale musím s většinou robkinových argumentů polemizovat, aby neznalý nezískal mylný dojem, protože to co robkin píše je možná jeho pocit, nicméně tam hlásá vyložené nepravdy.

- Bodoobchod byl zaveden právě proto, aby právě naopak i obyčejní uživatelé měli šanci být oceněni za aktivitu. Uvedu příklad. Moje 11-ti letá dcera dost fotí a hraje hry. Tady na Trolovi strašně chtěla získat avatar a nějaké body a tak se strašně snažila, ale prostě v nějaké dohledné době tady byla pořád jen otazník a tak ji to brzy přestalo bavit. Na DŽ má avatar hned, poslal tam fotky, hru, udělal popis u jedné hry, zúčastnila se soutěže aktivity a během týdne už měla 300 bodů, za což si může koupit 3 odznaky, z nichž některý si může navrhnout sama. Tolik o těch tzv. uživatelích, kteří nemají na DŽ podle robkina šanci.

- ad Carcassonne s naší kočičkou. Takže když vezmu konkrétně tuhle fotku, tak pokud myslíme tu samou fotku, tak je to Agricola s kočičkou a shodou okolností je to moje fotka, která je už taky tady dávno na Trolovi a ještě dříve na Mindokovském Hrajeme.cz. A myslím si, že já rozhodně nemůžu být obviňován z toho, že bych fotkama s kočičkou honil nějaké body :D , když jsem dělal tolik překladů a mám víc bodů, než zakladatelé Deskožrouta. Navíc si myslím, že se lidi rádi podívají na vtipné fotky a ne jen na krabici shora, krabici zdola, herní plán a komponenty.

- Diskuze o hře den po představení v Essenu je docela relevantní (a takové diskuze jsou i tady na Trolovi, takže nechápu proč to do té kritiky montuješ), protože eshopy dovážejí chytlavé hry přímo z Essenu, takže k dispozici jsou.

- Převažující diskuze o funkcích webu týden po zveřejnění webu je samozřejmá a taková převažující diskuze, v případě rozsáhlejších změn tady na Trolovi byla taky.

- Kde se diskutuje si může každý uživatel nastavit ve svém profilu sám a může sledovat jen to co ho zajímá, takže o zaplevelení bych tedy značně polemizoval. Je to sice v profilu a vyžaduje to dvě kliknutí, což jednou za den (jak říkáš, když u toho geek nesedí pořád) je docela snesitelné. navíc si tam můžeš nastavit, že tě to na změny v tebou sledovaných věcech upozorní aktivně. Takže pravá lišta na mainpage je pro geeky co jsou tam pořád. Na dvě kliknutí nebo na aktivní upozornění je tam seznam omezených změn, které chci.

- Co se týče stoperikova, že se mu tam mění lišty před očima, tak to vůbec nechápu. Je tam horní barevná lišta hlavního menu a z jednotlivé položky hlavního menu se po rozkliknutí objeví pod ní druhá barevná lišta podmenu ve které jsou už konkrétnější položky z nichž už se otvírají jednotlivé formuláře. Takový systém je na počítačích už mnoho let ve všech programech. Tady na Trolovi je stejně tak jedna lišta hlavního menu a jen se po rozkliknutí otevřou nějaké formuláře, kde další vnoření není na liště, ale je rozptýleno na každém formuláři jinak, takže základní členění je podle mne tady na Trolovi chaotičtější, jen je tady na to už člověk zvyklý. A že je tam více možností, nastavení a formulářů. No to je ale to přece není chyba a člověk když nechce, tak to nemusí využívat.

S tím webem je to jak s nějakým přístrojem nebo autem. někde je páčka vlevo, někde vpravo a jestliže mi stačí základní vybavení levného auta s funkcí nastartovat a jet, tak prosím, nikomu se meze nekladou.
Jestliže, ale zdarma můžu dostat auto s klimatizací, stahovací střechou, hifi soupravou, automatickou převodovkou s možností přepnutí na manuál, ABS a EPS, uzávěrkou diferenciálu
, tempomatem, pamětí nastavení sedadel a volantu na uživatele, tak musím počítat s tím, že bude chvíli trvat než se to naučím ovládat a než se s tím sžiju. Jestliže ale do toho auta vlezu, nevím co mám zmáčknout a hned zase vylezu s tím, že je tam na mne moc páček a knoflíků a raději se vrátím do mého starého auta co důvěrně znám, tak je to každého věc. Já se raději budu chvíli učit a pak budu vychutnávat jízdu podle svých představ.

Takže to je za mne vše. Měl jsem jen nutkavou potřebu vyvrátit některé zmiňované omyly. nevyvracím něčí pocit, že je ten web na něho složitý a že se v něm neorientuje. Vyvracím jen ty zmiňované konkrétní nepravdy.

21.1.2013 15:22:59

beholder
Tak ja ted schvalne pujdu na DZ a navrhnu aby (pokud mozno okamzite) zprehlednili ty "novinky kde se diskutuje". Schvalne jak dlouho to bude trvat nez se to stane.

Nebo treba na DZ neni moznost vkladat zapisy z her. Odpoved tam sice je, ale ve stylu to nikdo nedela, sice s tim pocitame, ale jen do budoucna. Pritom zrovna ja to delam. Takze schvalne za jak dlouho to na DZ bude.

Nebo treba mam na DZ problem, ze si to napamatuje moje prihlaseni (identifikoval jsem to jako nekompatibilitu s IE8/IE9, zkousel na vic pocitacich). Odpoved tam je, ale ve stylu "ma vubec jeste nekdo takovy problem"? Schvalne za jak dlouho to na DZ bude fungovat...
Atd. Atd.

Ano, kdyz je projekt v plenkach a autor je nadsenec tak jsou zmeny kazdy den, ale ani to neznamena, ze se hned vyhovi kazdemu nesmyslu, ktery nekdo napise do pripominek (nebo protoze to pomuze malo lide, protoze je to moc prace, protoze je to rozporuplne atd.).

Takze jsme zpatky u toho co vlastne tady komu na ZH chybi? Funkce webu nebo informace o deskovych hrach? Mam pocit, ze toho druheho (informaci) je tu dost, kvalitniho (mozna prave proto, ze tu obcas nekdo nepusti kazdou kravinu). A tech funkci? No ano - ty pokrocile "supergeek funkce" tu nejsou, ale neco opravu duleziteho pro normalni lidi, kteri se zajimaji o deskove hry? Nevim o nicem, je to web o deskovych hrach a bazar, chat, badge apod. nadstavby jsou fakt je tresnicka ktera prece primo s hlavnim tematem nesouvisi.

Edit: reakce na Krena
Tvoji fotku s kocickou jsem fakt na mysli nemel. Mel jsme na mysli ty tisice fotek na BGG, ktere o hre vubec nic vypovidaji (ze to je i tady i na DZ je jen smutne).-
Ze si na ZH nemuzu nastavit avatar je samozrejme blbost (rekl bych z ranneho obdobi kdy to mohlo nekoho motivovat k pridavani informaci). Ja se v tomto ohledu jen vezu - nema cas na to neco udrzovat, tak budiz to ten ostatnim odmenou.
Sam rikas, ze hlavni stranka obsahuje informace pro geeky - opravdu to je polemika s tim co tvrdim ja?
A opravdu je cilem delat web pro 11 letou dceru aby si mohla kupovat badge a davat tam fotky? Nechces ji radeji prihlasit na ten facebook?

21.1.2013 15:26:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Každému co jeho jest ...
Já bych to opravdu uzavřel tím, ať si každý zůstane tam, kde mu to nejvíc vyhovuje. Já jsem tady na Trolovi už skoro 5 let a za sebe si myslím, že DŽ je perspektivnější. Ono totiž nejde jen o to co a jak na tom kterém webu najdu, ale především, kdo tam ty informace dává. Budiž Trolovi přáno, aby tady zůstalo dost fundovaných lidí, kteří budou tento web plnit hodnotnými relevantními daty ze kterých by měli běžní uživatelé užitek. Alespoň v oblasti překladů může být myslím Trol klidný. Cauly se sice ještě veřejně nevyjádřil, ale tipnul bych to na to, že Trolovi zůstane věrný.

21.1.2013 15:41:39

robkin
pro pasivního uživatele jsou ZH fajn.
ale zkus napsat pár popisek, recenzí fotek a zažádat si o přidání pár her a uvidíš jestli tě bude bavit čekat. To, pro co sem chodí pasivní uživatelé musí někdo vytvořit. A když to co vytvoříš trvá týdny, než se to objeví, člověk jaksi ztrácí motivaci.
Kdysi jsem např. napsal popis hry, nic extra dlouhého, ale dal jsem si s tím práci. Pak to měsíc čekalo na schválení. A pak pak to bylo zamítnuto, protože ke stejné hře napsal popisek někdo jiný a schválili ten. A to ani nevím jestli ten popisek nebyl napsán později než ten můj. To jen tak.

21.1.2013 15:46:23

robkin & "supergeek"
Měl jsem na jazyku přesně to co napsal kandelabr. Ty (nebo jiní "normální lidé") si chodíš na web pouze pro informace - ať už jsou to informace o hrách, překlady, fotky nebo třeba dotazy k pravidlům. A kdo Ti ty informace vetšinou poskytuje? Právě ti jak až lehce pejorativně naznačuješ supergeekové, kterým se hra obvykle dostane do ruky jako prvním, zjistí o ni vše možné informace a třeba zapátrají po nejasnostech v pravidlech na cízích webech nebo u přímo u autorů a pak Ti je na zlatém podnose naservírují - a třeba i jako kopletní překlad v originální grafice (ano to už chce trochu zápalu a té geekoviny). Nebo napíší recenzi a mohou srovnat s jinými hrami a nebo tu hru prostě nafotí. Ale z tohoto hlediska opravdu mezi ZH a DŽ v tomhle rozdíl není a nebude - ti aktivní vytváří obsah (a proto chtějí mít co nejlepší podmínky pro tvorbu a zvěřejňování své práce) a těm pasivním je to koneckonců šumák, hlavně když najdou to co chtějí. Jistěže Tobě na ZH nic moc nechybí, když ti to sem ostatní celou dobu dodávali.

21.1.2013 16:07:18

Beholder, Křen
Beholder napsal: "Pro mě je největší problém v tom, že tady je vše přehledné proto, že se tady nic neděje :). A teď nemám na mysli jen diskusi, ale spoustu věcí, o které prosí lidé ve vlákně s návrhy a nejsou vyslyšeny (dokonce ani s žádnou reakcí ano nebo ne). ...... "

Tak pokud jde o mě, tak nepíši na stránky iDNES, Cnews, Aukro, Parabola nebo kamkoliv jinam, co by měli kde měnit a nevím, jak by na něco takové reagovali. Proto je mi toto naprosto jedno i zde na ZH a možná i dalším uživatelům. Weby beru takové, jaké jsou.
Ano, takové vlákno tady je, ale... prostě někdo dá svůj námět, připomínku, ale aby se hned někdo měl hnát do úprav?

Křen
Trefně jsi napsal "není proto, že chci někoho mermomocí přesvědčit, jak je DŽ úžasný a jak Trol stojí za prd. Je to proto, aby lidé měli informace, koukli tam, vyzkoušeli a třeba se vrátili na Trola, když jim to tam nebude vyhovovat. Jde mi jen o to, aby se lidé dověděli, že taková možnost je. Jak s touto informací každý naloží je na něm samotném. "

Nevidím nic špatného na tom, že se takové informace zde v tomto vlákně objevují, ač se ZH nesouvisejí.

21.1.2013 16:19:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Deth
Přemýšlím, jestli mám reagovat, ale vzhledem k tomu, jak je tvá připomínka úplně mimo mísu a kolik času by mi zabralo než bych ti na to odpověděl, tak se jdu raději učit na zkoušku :)

21.1.2013 16:26:15

to Death
"Weby beru takové, jaké jsou ... ale aby se hned někdo měl hnát do úprav? "
Už jsem tady nechtěl moc reagovat, ale na tenhle názor musím. U komunitního webu je to malinko jinak, tam si ho totiž ta komunita snaží přetvořit k obrazu svému, aby jí co nejvíc vyhovoval. Ono totiž bez komunity je takový samotný web mrtvý.

21.1.2013 16:26:57

robkin
"...to je evidentne kopie z BGG kde uz normalni clovek nema sanci body ziskat, protoze tam vsechno uz davno je pridany ..."

I call bullshit. Staci trochu snahy a zarobis si.

21.1.2013 16:28:00

Hlášení chyb, návrhy a připomínky
Když už jsme tady u té rozsáhlé diskuze o Trolovi a DŽ, tak chci zmínit ještě jednu věc. Před chvílí jsem tady na Trolovi kouknul do sekce návrhy a připomínky a do sekce hlášení chyb a je mi těch uživatelů trošku líto. Bude trvat den dva a připomínky bez jakékoli reakce, jestli je někdo zaznamenal nebo ne propadnou hluboko do diskuze a už po nich ani pes neštěkne (dlouhodobá zkušenost). To je taky to co mi tady na Trolovi nejvíc vadí. Časem stejná připomínka vypluje znovu a situace se bude znovu opakovat pokud zrovna náhodou nebude Zeus na webu. Stačí se podívat jen na těch 44 stran připomínek a návrhů, jak to v tom chaosu vypadá.

Na DŽ má programátor na jedné straně jasně sbírané návrhy, které eviduje, každý si je může přečíst. má je rozdělené na krátkodobé a dlouhodobější úpravy a každý rozumný návrh, pokud ho vyloženě neodmítne tam zařadí. Stejně tak je to i s nahlášenými chybami. je tam jejich seznam a postupně je odstraňuje, takže každý má přehled co se děje a co už nemusí hlásit.

Tady když někdo něco navrhne nebo nahlásí, tak neví jestli si to vůbec administrátor přečetl a navíc to historicky někam zapadne, kde už to nikdo nikdy nedohledá.

Pokud bude Ondra něco vylepšovat, tak si myslím, že s tímhle by měl začít, aby uživatelé neměli pocit, že něco oznamují zbytečně a že jejich hlas nezapadne.

21.1.2013 16:41:21

to all
ja mel za to, ze tahle diskuze mela byt o pokojnem a pratelskem oznameni noveho projektu. nehodlam ted rozebirat, kdo s cim zacal - pozorny ctenar si najde argumentu dost. jsem strasne rad, ze rbx a spousta dalsich tady (pro rejpaly, co potrebuji naprosto doslovny kontext - konkretne tady v teto diskuzi) proste neprispiva/ji. pro mne to svedci o mnohem. zbytek bych rad vyzval, at tehle opravdu malicherne hadky nechaji. je prazdna a zbytecna a kdo to nepochopil doted, tak to nepochopi ani po roce prispevku

21.1.2013 17:29:59

rbx

robkin
Ano, DŽ je ohnute diskuzni forum, protoze diskuzni forum bylo to, co nam tu vadilo nejvic. I kdyz ohnute... ono je to tak 50/50, je tam toho docela dost dodelane. Povazuji nemoderovane linearni diskuzni forum za, Klausovymi slovy receno, ponekud nestastne.

21.1.2013 17:32:31

njn
Murphy (e;

21.1.2013 17:33:48

autor, supergeek vs. pasivni uzivatel
Argument z toho pohledu samozrejme beru (zvlast kdyz jasne priznavam, ze jsem pasivni uzivatel) a samozrejme jsem cele komunite vdecny. Sam se obcas snazim vyjadrit k nejakym dotazum na pravidla, pokud mam pocit "ze znam odpoved", sice je to malo, ale alespon neco.

A samozrejme pokud ze ZH odejdou vsichni "aktivni" a rovnez tu nebude nikdo odpovidat na dotazy tak to tady umre.

Ale to je prave to! Hlavni proklamovanou vyhodou DZ je "super funkce pro geeky, pro autory". Moznost dostavat odmeny za aktivitu (ala BGG) atd.

Ale kde tu nekdo pise "bude tam taky hodnotny obsah tykajici se deskovych her"? Jak jsem psal ve svem prvnim prispevku - pocet her neni hodnotny obsah. Obsah samozrejme porizuji prevazne ti nejaktivnejsi, diky jim za to. Ale na druhou stranu pokud si ho budou delat jen pro sebe, na webu, ktery bude pro ty "obcasne uzivatele" nepratelsky, neprehledny apod. tak si myslim, ze je to brzo pretane bavit.

Takze klidne si tu dal opakujte, jak je super, ze na DZ muzete jednim klikem pridat hru z BGG, ale to proste neni to co chce ta "mlcici vetsina".

BTW k tomu nastaveni "obsah ktery sleduji na DZ" - fakt jsem tam nenasel jak zaskrtnout, ze mne zajimaji diskuse o hrach seskupene podle her (ne podle jednoho kazdeho prispevku) tak jako je to tady na ZH.
A treba to ze sleduji diskuse sveho klubu (coz mam zapnute) se vubec nijak neprojevuje). O tom, ze by mi to treba poslalo mail, kdyz nekdo neco do klubu napise tam taky nikde nic neni - ale treba je to tam ukryte, pak je skoda ze to je taky neprehledny. Ale chapu, ten kdo to sleduje denne to nepotrebuje.

No jestli budu mit cas (a chut, kterou musim rict, ze chovani mistnich naprosto nekritickych DZ fanatiku vubec nevzbuzuje) tak to opravdu zkusim napsat do diskuse na DZ, protoze sem to napatri.

21.1.2013 17:39:54 | Upraveno autorem (porovnej)

to ndru
Já jsem tady vůbec nezaznamenal, že by se tady někdo hádal. Ať už ze strany fandů DŽ nebo ze strany fandů Trola. To je mi novinka. Nikdo nikoho tady nenapadá a jen se slušně diskutuje o tom proč někteří (jako třeba já) přešli na DŽ a proč někteří (jako třeba robkin) upřednostňují Trola a vzájemně si vysvětlujeme své postoje. A myslím, že k tomuhle tady ta diskuze měla sloužit: Představí se nový projekt a diskutuje se o něm. Neměl jsem pocit, že bych se s někým hádal. Naopak, pro lidi projektu DŽ je myslím hodně přínosné slyšet co běžným uživatelům na DŽ vadí a eventuelně jim nabídnou vysvětlení, když něco přehlédli.

Nějak jsem nepochopil o co ti jde a proč jsi sem vpadnul s nějakým obviněním, že se někdo hádá.

21.1.2013 17:43:59

robkin
nekritických fanatiků? jak melodramatické.

21.1.2013 17:51:47

opět off topic - dotaz na znalé DŽ
Fakt je pro mě DŽ na první pohled (a snad i na ten druhý) dost solidní chaos, tak prosím odpovězte zde.
Používám pro sledování většiny webů RSS čtečku a proto bych potřeboval znát nějakou adresu, kterou si pro DŽ přidat ke sledování, děkuji.

21.1.2013 17:52:16

to robkin
Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. To platí pro obě strany. Budoucnost ukáže. Jen pokud to má být poznámka na mne, tak se tedy nepovažuji za fanatika čehokoli. Že někomu něco vyhovuje a vysvětluje proč mu to vyhovuje, to není ještě fanatismus. Fanatismus by byl, kdybych tady bezdůvodně kydal špínu na všechny co vlezou na Trola, nebo ty zase na všechny co vlezou na DŽ a toho jsme myslím oba daleci a jen si přátelsky povídáme o svých postojích. Nebo ne?

21.1.2013 17:54:43

to Kren
OK, fanatismus je asi prehnane slovo, ale to nekriticke, za tim si stojim. :)

21.1.2013 17:59:38

Funkcionalita ZH
Ahoj všichni, vstoupím do téhle ne-hádky :) s názorem, který je v něčem podobný tomu robkinovu.

Z pohledu člověka, který se na ZH vyskytuje docela často, přispívá do fór převážně u jednotlivých her (kterých zná dost, čte BGG, jezdí do Essenu, atd., tudíž se považuje za takového medium-geeka) je funkcionalita ZH naprosto dostatečná a trošku mi unikají ty důvody, které vedly skupinu místních k založení nového projektu. Mně osobně ZH vyhovují a asi nenajdu dost síly k tomu, abych pravidelně navštěvoval ještě Žrouta.

Tím samozřejmě jeho tvůrcům nechci ubírat entusiasmus a přeju jim mnoho spokojených uživatelů.

21.1.2013 18:04:17

to Robkin
Ono možná vůbec není dobré srovnávat oba weby. Je to prostě úplně jiná koncepce a pokud si někdo navykl na koncepci Trola a vyhovuje mu, tak proč ne. Pokud na DŽ přijde někdo nový nezatížený jiným způsobem uspořádání a strukturalizace, tak mu bude připadat zase nepřehledný (ve smyslu, že nic nedohledá) Trol. Oba tábory mají svou pravdu a oba tábory budou koexistovat vedle sebe. Já jsem DŽ testoval na mých dětech a neměli s tím problém, stejně tak jako nemají problém s Trolem.

21.1.2013 18:15:17

kren
jednu vec nechápem. A to že ak robíš preklad. Ok, to že sledovať dve stránky na reakcie a pripomienkovanie prekladov dávala logiku. To je samozrejme pohodlnejšie mať na jednej stránke. Ale keď už bude preklad spravený a pripomienkovaný, v poriadku, tak prečo ho nechceš hodiť aj sem na zh, keď? Mne to práveže príde tak, že už len z princípu si sa zaťal.

"Za sebe můžu říct, že moje nové věci (překlady, karty , grafika) budu dávat už jen na DŽ. Není to proto, že bych se nějak zatnul a že bych nebyl ochoten dát to tam i sem,"

21.1.2013 18:22:25

Vybíráme z Bazaru

SW Legion: Barc Speeder (Unit Exp.)
SW Legion: Barc Speeder (Unit Exp.)
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas