rbx
rbx - avatar

Otevřený dopis Diovi

Ahoj Ondro,
My níže podepsaní jsme se rozhodli Ti formou tohoto otevřeného dopisu sdělit naše pohnutky, které nás vedou k založení konkurenčního projektu Zatrolenkám, se jménem Deskožrout. Zatrolené hry nás všechny navedly k sobě, vytvořily z nás kompaktní celek, který si ukrutně rád hraje a se stejným nadšením se setkává na různých akcích. Jakožto povětšinou staří pardi ale nevidíme v Zatrolených hrách (ZH) růžovou budoucnost, protože fórum s Náměty a připomínkami pouze kypí, podněty od uživatelů jsou bohužel z valné míry ignorovány, což je, jak se domníváme, dáno technickým řešením zdejšího webu. Stejně tak je do budoucna neřešitelná lineárnost zdejších fór, kde informace měsíc stará není k nalezení, natožpak informace stará dva roky. Díky tomu se zde stále odpovídá na ty samé dotazy, které byly už několikrát zodpovězeny. Posledním důvodem k našemu rozhodnutí bylo i to, že se již několik let pořádají srazy, které se snažily mít tento web i v názvu, tedy různé Zatrocony, ale ty ses ukázal pouze na jediném, z čehož jsme usoudili, že tvůj zájem o komunitu patrně ochladl a to je asi i důvod toho, že se Zatrolené hry nikam nevyvíjejí a postupně chátrají.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro založení zcela nového projektu na zelené louce, kde se budeme snažit vyslyšet všechny připomínky uživatelů a který bude postaven na komunitní platformě s nadějí na budoucí vylepšení a který nebude stát na jednom člověku. Chtěli jsme tímto jak Tobě, tak i zdejší komunitě vysvětlit to, že z naší strany nejde o žádný trucpodnik, ale pouze o nutnou evoluci.

Rádi bychom Ti tímto poděkovali za to, že jsi vytvořil Zatrolené hry, díky nimž jsme se všichni měli tu čest poznat a které každému z nás, bez výjimky, vytvořily velkou skupinu herních kamarádů.

Měj se hezky, přejeme Ti hodně osobních úspěchů a rádi Tě na Deskožroutu uvítáme, stejně tak jako na jakékoli herní akci, kterou několikrát do roka pořádáme.

rbx, TomasV, Polylux1, Tha Hammer, eyron, Olaf, Ježura, PerPer, Elenistar, DUBino, Amis, Zhan-Shi, Tangram, kungpao, DD, assad, Beholder, kandelabr, ozzy, cSf.Loser, křen, Ella, Sydo, kandelabr, Oblud, Parxel, Permonick, Falco
15.1.2013 13:16:20

děkuji
neodcházím ráda budu chodit na obě fora a fakt super přístup Zeusi

16.1.2013 20:45:48

:
tak ja sa tu často už neobjavujem, ale teraz som sem prišiel po týždni a myslel som si že info o hre ktoré som písal koncom novembra tu už bude a stále nič :D. Ale v podstate mi to je aj jedno, lebo ono sa to tam objavuje aj ked nepotvrdené. Aj napriek tomu sem vždy rád budem chodiť, aj keď tie diskusie sú tu už po menej ako kedysi, čo bol vlastne hlavný dôvod prečo som sem chodil..

Ale idem sa regnuť aj na toho doskyžrúta :)

16.1.2013 21:33:15 | Upraveno autorem (porovnej)

to all:
Jelikož chápu že stavba RD zabere spoustu času, nedivím se, že vznikl nový herní web jako konkurence.

Já mohu jen zasebe říct, že zůstanu věrný ZH a to ze dvou důvodů:
1. Už jsem si tak nějak zvykl
2. Jelikož už deskovkám tolik času nevěnuji, nemá cenu odcházet jnam

Každopádně ZH byly první, budovali se několik let a postupně. A tak a aby se pak kluci kolem DŽ, ve snaze konkurovat ZH za každou cenu, nepřepočítali. Nemyslím to ve zlém či posměšně, ale někdy méně znamená více. Tedy aby se ve snaze dohat ZH v počtu her, překladů, uživatelů a já nevím čeho všeho, jejich snaha nebyla spíše ke škodě. Na nový web určitě mrknu.
Pravda je taková, že herní desko-svět je tak velký a rozdílný, i co se týká žánru a druhu her, že je to až neuvěřitelné. Každopádně přeju klukům, aby jim ten elán a nadšení vydržel a zase doufám, že se Ondra jen tak nevzdá a ustojí to. :-)
Martin

21.1.2013 08:29:04

ad Kent
Nemyslím, že primárnym zámerom bolo vybudovať konkurenciu. Skôr išlo o to, že ľuďom chýbali viaceré funkcie, po ktorých sa volalo roky, nielen posledný polrok.

Počítam s tým, že kopec ľudí svoj materiál preleje na DŽ. Ja jedinú slabinu vidím v tom, že na DŽ sa budú nejaký ten čas rozvíjať diskusie k zabehaným hrám. Takže nováčikovia nájdu viac informácií zo založených vlákien na ZH.

Osobne si myslím, že DŽ sa časom vyprofiluje ako ešte viac geekovsky zameraný web a zatrolenky budú taká zlatá stredná cesta medzi hrajeme.cz a DŽ :), keďže geekovia tu už netvoria väčšinu používateľov.

21.1.2013 08:52:56

to Kent
Acedrac má pravdu. Každopádně DŽ je daleko pružnější. Funguje týden a už je tam v databázi přes 1600 her a neustále přibývají. Výhoda je, že se na nic nečeká, moderátorů a schvalovačů je tam přes deset a jejich funkce je jen schvalovat, nemusí přidávat a vyplňovat třeba nové hry, protože to dělají uživatelé samy importem z BGG. Přidělované body jsou funkční a každý si může za získané body nakupovat nějaké odznaky a nebo rozšířenou funkčnost webu. Jednou větou bych řekl, že to tam žije nejen v diskuzích.

21.1.2013 09:40:09

to all:
Ano, máte pravdu chlapi. Byl jsem tam, viděl jsem to. Určitě je to zajímavé, graficky lépe propracované, i ten systém který mě tu popisujete je také zajímavý a lepší.
Nicméně, jak to tu někdo níže napsal, je to takový desko-FB a to není nic pro mě. Každopádně věřím tomu, že tento nový WEB brzy ZH zastíní, ale to už se nedá nic dělat. Na druhou stranu chápu Ondrovi starosti s bydlením a to je pro něj prim. Nicméně nevím jak dlouho DŽ funguje, ale doména jako taková je zaregistrována již od srpna 2011 ! Takže to bylo asi docela dlouho od RAdka připravované. A že otevřený dopis zveřejní až teď! No nic, každý si může vybrat kde bude činný, já si vybral ZH.

21.1.2013 09:49:57

to kent
Deskožrout byl zveřejněný před týdnem. Samozřejmě, že se na něm rok a půl pracovalo, protože se začínalo na zelené louce a je v tom fůra programátorské testerské a jiné práce. Snad si nemyslíš, že si zaregistruješ doménu a v ten samý den začne web fungovat ;). To je dost naivní představa. A asi se ta příprava vyplatila, protože web funguje a průběžně se odstraňují jen nějaké mouchy a zapisují se nápady do budoucna.

Jen s jedním s tebou nemůžu souhlasit. Že je to něco jako facebook. Podle mne (který facebook nemá rád a vyhýbám se mu jak čert kříži) to s facebookem nemá vůbec nic společného.

21.1.2013 10:01:28

Kent
To s tou doménou, to je přesně jedna z věcí, který by tady spíš neměly padnout. Za á je to čirá spekulace, za bé to přilejvá olej do ohně a vůbec ničemu to nepomáhá. To, že Deskožrout zastíní ZH je hysterie. Prostě bude konkurenční web no. Budou dva no. ZH mají stálou klientelu, Deskožrout má jinej charakter, někomu to sedí jinýmu ne. Nic se neděje.

21.1.2013 10:02:27

Lino22
Jenže "to s tou doménou" padlo i od autorů webu. Při představení zmínili práci, která trvala tuším 2,5 roku (pokud se mýlím, kopněte mě). Je tedy nad nebe jasné, že se pracovalo na nějaké doméně. Mimo to jsem si nevšimla, že by někde hořel oheň, do kterého by se mohlo přilévat. Přechod na DZ byl dost klidový, bez jakýchkoliv veřejných emocí a flamů.

21.1.2013 10:20:42

křen
možná, kdyby ses FB nevyhýbal jak čert kříži, zjistil bys, že mají hodně společného

Ad Kent:
jsem rád, že to někdo vidí podobně jak já...

21.1.2013 10:25:31

ad Lino22 to Kent
Lino má pravdu. A jak si to představuješ, že by se ten dopis měl napsat v době, kdy se na webu teprve začalo pracovat? Proč? Dopis se týká fungujícího webu. A web začal vznikat až na základě toho, že se tady v sekci návrhy a připomínky objevovaly pořád dokola ty samé prosby a žádosti na ty samé věci, které tady nefungují a po kterých se volá už několik let a nijak na to nebylo reagováno. Navíc jestliže člověk provozující web to má pod palcem sám a chodí sem jednou za uherský rok, tak je jasné, že to nemůže sám utáhnout. To není nic proti Ondrovi, je to jeho rozhodnutí, že chce dělat zároveň administrátora, hlavního moderátora i programátora když na to nemá zrovna moc času. Já osobně jsem tady se Zatrolenými hrami deskoherně vyrůstal, ale když mi dá DŽ víc, tak budu aktivní tam. Samozřejmě, že sem budu chodit taky sledovat, co se tu děje.
Víš taky mne trošku mrzelo, stejně jako i jiné lidi, že bylo hodně deskoherních akcí organizovaných komunitou ze Zatrolených her na kterých se Zatrolenky propagovali třeba těma tričkama s logem a Ondra ani na jednu (kromě prvního setkání před lety) nedorazil. Takže v tomhle se musím Radka zastat. Není to jen jeho projekt i když to on zaštiťuje, ale je to projekt celé komunity, která se pravidelně několikrát do roka sjíždí z celé republiky na deskoherní akce, které se původně jmenovali Zatrocon.

21.1.2013 10:32:27

Kren
uvadim tve informace na pravou miru, v den spusteni oficialniho mela na DZ databaze her cca 1000 polozek takze za tech par dni pribylo 600.

21.1.2013 10:36:38

to Pelly
Na FB jsem nějaký čas byl a dalo mi velkou práci, abych našel a realizoval jak se dá zrušit účet - už to je mi na facebooku značně nesympatické. Když tam potřebuju něco najít, tak mne to furt upozorňuje dokola abych se zaregistroval a když jsem tam, tak je to pak detektivní pátrání jak registraci zrušit a ještě se musí dlouho čekat, než je zrušená reálně. Navíc mne tam každou chvíli někdo otravuje s nějakými pozvánkami, kontakty a žádostí o přátelství z oblastí života se kterou třeba nemám lautr nic společného.

21.1.2013 10:38:15

pasivní člen
Dosud jsem neměl potřebu se vyjadřovat, ale malinko jste mě přemluvili :-) Věřím, že DŽ je přínosem a určitě poskytuje mnoho nových věcí, které vyhovují zejmena aktivním členům. To jest rychlé vkládání fotek, her a pravidel a jejich rychlé schvalování... Já jako pasivní člen toto nevyužiji a proto zůstanu zejména na ZH. Jsem už na ně zvyklý a vyhovují mi ve své přehlednosti a jednoduchosti... Na DŽ jsem se také zaregistroval, protože na tom nevidím nic špatného, ale hlavně budu navštěvovat stránky ZH... Můj příspěvek není do diskuze nějakým přínosem a to ani být neměl. Chtěl jsem takto vyjádřit Diovi podporu, protože ikdyž vzniká spousty nových věcí, ty staré se automaticky nevstávají špatnými nebo nefunkčními... Prostě ZH jsou vynikající stránky...

21.1.2013 10:41:13

to Loser
Asi jsi nečetl můj post dost pozorně :). Já jsem nenapsal, že za týden přibylo 1600 her, já jsem napsal, že týden po spuštění je v databázi 1600 her. Takže mi nepodsouvej něco, co jsem neřekl. A mimochodem i těch 600 her za týden znamená, že denně tam přibývá kolem 60 her, což je úctyhodný počet.

21.1.2013 10:42:45

to divisek3
Jasně, každý ať si vyhledá to, co mu vyhovuje víc. To je v naprostém pořádku. Každý má svobodnou volbu. Mě je taky líto, že se síly tříští a že když budu něco potřebovat - pravidla, překlady atd., že budu muset prolézat dva weby. Já jsem vždycky bral Trola jako především zdroj překladů k hrám a je mi líto, že to teď bude roztříštěné. Za sebe můžu říct, že moje nové věci (překlady, karty , grafika) budu dávat už jen na DŽ. Není to proto, že bych se nějak zatnul a že bych nebyl ochoten dát to tam i sem, ale jsem takový dost pedant a nejsem schopen zvládnout sledovat připomínky k mým překladům a upozornění na chyby atd. na obou webech. Navíc na DŽ jsou na to lepší a rychlejší nástroje. Takže za mne na Trolovi zůstávám, je mi to líto ale jen jako pasivní uživatel.

Myslím, že oba weby mohou v klidu a míru koexistovat vedle sebe a každý si najde své příznivce.

21.1.2013 10:51:22 | Upraveno autorem (porovnej)

krene
ano mas pravdu tak si to napsal a nic sem ti podsouvat nechtel, spis sem to napsal aby to vice lidi nepochopilo spatne.

Jinak ja taky porad chodim na oba weby

21.1.2013 10:56:41

FB
Musím se Křena zastat,mám s tím obdobné zkušenosti a vlastně mi pomohl až článek z novin,jak opravdu zrušit účet,ne jen pozastavit.

21.1.2013 11:16:59

ZH
Taky zůstávám věrný ZH.
Na DŽ jsem vlezl, přihlásil se, podíval se jak to tam vypadá (opakovaně) a zase se rád se vrátil na ZH, ač mi bude v budoucnu vadit, že kvůli některému překladu budu muset chodit jinam. Ale zase na druhou stranu, kupuji zpravidla 1-2 nové hry do roka, tak třeba ani nikam jinam chodit nebudu. ZH jsou přehledné, diskuze mohu sledovat přes funkční RSS a vlastně mi zde nic nechybí :-). Zase nemám tolik času a asi ani chuti sledovat vícero webů. BGG a ZH mi stačí.
Všem z DŽ přeji, aby se jim dařilo a v budoucnu z DŽ udělali stránky, které si třeba oblíbím. Nyní mi tento "Facebook" styl nevyhovuje

21.1.2013 12:31:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Deth
Další stoupenec mého "neopodstatněného" příměru :)
TU

21.1.2013 13:17:01

Pánové pánové ;)
Každý ať zůstane a jde tam, kde mu to vyhovuje svou funkčností a také je nezanedbatelné tam kde se lidé i fyzicky setkávají a organizují společné akce.

To, že tady o DŽ a jeho funkcích píšu, není proto, že chci někoho mermomocí přesvědčit, jak je DŽ úžasný a jak Trol stojí za prd. Je to proto, aby lidé měli informace, koukli tam, vyzkoušeli a třeba se vrátili na Trola, když jim to tam nebude vyhovovat. Jde mi jen o to, aby se lidé dověděli, že taková možnost je. Jak s touto informací každý naloží je na něm samotném.

Každý z obou webů je koncipován jinak a někdo má rád holky, jiný vdolky ... a někdo oboje ;D.

21.1.2013 13:25:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Vsak...
Taky koumu oboje a jsem stasten. Jen teda fakt nevim co ma DZ spolecneho s FB. Na FB travim pracovne pomerne hodne casu a presto jsem nenasel jedinnou vec, ktera by mi tyhle dva weby spojovala (a kterou by ZH nemely rovnez...)

edit: a sakrys, rendundantni pleonasmus...

21.1.2013 13:32:10 | Upraveno autorem (porovnej)

facebook
tak mne deskožrút ako facebook pripadá. Vidno či si online, vidno kto kde kedy ako navštívil tvoj profil, posledné prihlásanie ešte aj čas a podobné mne nevyhovujúce veci. Facebook to síce až takéto podrobnosti nemá, ale príde mi to ako taká kombinácia sociálnej siete geekov. V každom prípade chodím tam často :-D

21.1.2013 13:55:22 | Upraveno autorem (porovnej)

ad facebook
Tak ono je to totiž o tom, jak si každý definuje co je pro něho facebook a jaké služby si spojuje s facebookem. Pro někoho je tak DŽ facebook a pro někoho nemá nic s facebookem společného. Ale o to přece vůbec nejde. Jde o to jestli mi ta nebo ona funkce vyhovuje a nebo nevyhovuje. Přece to není o tom, že někdo řekne slovo facebook a já se proti tomu zatnu už jenom z principu.

21.1.2013 14:00:54

DŽ vs. ZH
Možná to bude přehnaný příměr, ale když překliknu z DŽ tady na ZH, tak je to jako návrat strojem času do minulosti :)

21.1.2013 14:02:46

Vybíráme z Bazaru

Podmořská města + rozšírenie Nové objevy
Podmořská města + rozšírenie Nové objevy
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 3 hodiny

Offcanvas