rbx
rbx - avatar

Otevřený dopis Diovi

Ahoj Ondro,
My níže podepsaní jsme se rozhodli Ti formou tohoto otevřeného dopisu sdělit naše pohnutky, které nás vedou k založení konkurenčního projektu Zatrolenkám, se jménem Deskožrout. Zatrolené hry nás všechny navedly k sobě, vytvořily z nás kompaktní celek, který si ukrutně rád hraje a se stejným nadšením se setkává na různých akcích. Jakožto povětšinou staří pardi ale nevidíme v Zatrolených hrách (ZH) růžovou budoucnost, protože fórum s Náměty a připomínkami pouze kypí, podněty od uživatelů jsou bohužel z valné míry ignorovány, což je, jak se domníváme, dáno technickým řešením zdejšího webu. Stejně tak je do budoucna neřešitelná lineárnost zdejších fór, kde informace měsíc stará není k nalezení, natožpak informace stará dva roky. Díky tomu se zde stále odpovídá na ty samé dotazy, které byly už několikrát zodpovězeny. Posledním důvodem k našemu rozhodnutí bylo i to, že se již několik let pořádají srazy, které se snažily mít tento web i v názvu, tedy různé Zatrocony, ale ty ses ukázal pouze na jediném, z čehož jsme usoudili, že tvůj zájem o komunitu patrně ochladl a to je asi i důvod toho, že se Zatrolené hry nikam nevyvíjejí a postupně chátrají.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro založení zcela nového projektu na zelené louce, kde se budeme snažit vyslyšet všechny připomínky uživatelů a který bude postaven na komunitní platformě s nadějí na budoucí vylepšení a který nebude stát na jednom člověku. Chtěli jsme tímto jak Tobě, tak i zdejší komunitě vysvětlit to, že z naší strany nejde o žádný trucpodnik, ale pouze o nutnou evoluci.

Rádi bychom Ti tímto poděkovali za to, že jsi vytvořil Zatrolené hry, díky nimž jsme se všichni měli tu čest poznat a které každému z nás, bez výjimky, vytvořily velkou skupinu herních kamarádů.

Měj se hezky, přejeme Ti hodně osobních úspěchů a rádi Tě na Deskožroutu uvítáme, stejně tak jako na jakékoli herní akci, kterou několikrát do roka pořádáme.

rbx, TomasV, Polylux1, Tha Hammer, eyron, Olaf, Ježura, PerPer, Elenistar, DUBino, Amis, Zhan-Shi, Tangram, kungpao, DD, assad, Beholder, kandelabr, ozzy, cSf.Loser, křen, Ella, Sydo, kandelabr, Oblud, Parxel, Permonick, Falco
15.1.2013 13:16:20

to Jarmuk
S tím dávat to sem i tam respektive tam i sem je trošku problém. Nejde jen o nahrátí, nemám tolik času abych sledoval, kdo mi nahlásí jaké chyby a nepřesnosti na obou webech a abych to nahrával pořád na oba weby. Na DŽ je to nahrané hned, tady budu čekat na schválení delší dobu, mezitím něco opravím znovu na DŽ a to co tady bude schválené už ve skutečnosti nebude platné a budu v tom mít hokej. navíc na DŽ je u nahrávaných souborů možnost verzování, což tady není. Vím o čem mluvím. Když nahraju nějaká pravidla nebo karty, tak někdy ještě tentýž den to opravuju a musím čekat. Na DŽ čekat nemusím. Prostě měl bych s tím o dost práce navíc. Jestli to někomu nevadí, tak prosím, ale já jsem od přírody sice perfekcionista ale lenoch.

16.1.2013 12:05:25

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
.

16.1.2013 12:05:27

mír
Pravda,také bych to nehrotil,nejde snad o palácový převrat ne? To že někdo něčemu objetuje spoustu svého času,a vlastně pro druhé je samo o sobě obdivuhodné. A že má jiné přestavy a názor? Je to jeho volba,nejsme serioví. Fandím oběma...

16.1.2013 12:07:24

ad ta"jemná"
Kde já jsem to jen viděl v poslední době napsané...

16.1.2013 12:09:16

tajemna
hele, pod jakympak nickem jsi na DŽ?:-)

16.1.2013 12:10:14

Beholder
byl jsi rychlejsi:-)

16.1.2013 12:10:37

Ringo
no furt pod tím stejným :-)))

16.1.2013 12:11:18

tajemna
a zadny dalsi uz tam nemas?:-)

16.1.2013 12:27:00

Ringo
nechci to tady spamovat, ale NEMÁM :-))))

16.1.2013 12:35:17

spam
...na tyto kecy je dobrý chat na deskožroutu :-)
To se musí uznat.

16.1.2013 12:52:25

ad Klopík
Přesně tak, tam se dá kecat do aleluja o úplných blbostech a v diskuzích pak není plno smetí úplně od věci.

16.1.2013 13:11:28

Hodně štěstí (myšleno vážně nikoli ironicky)
V prvé řadě přeji hodně štěstí s projektem.

V druhé řadě pak přiznávám, že skutečně posledního půl roku na ZH nemám tolik času, kolik bych si představoval čistě ze soukromých důvodů (stavba rodinného domu) a plně chápu, že vás to jako uživatele ZH vůbec nemusí zajímat :-).

Přesto věřím, že ZH stále svým uživatelům přináší velké množství informací a rozhodně na ZH rezignovat nehodlám. Jen je naprosto logické, že web, který prošel dlouhým vývojem a změny tak musí promítat do "rozbujelého" kódu, nutně v uvádění novinek zpomalí a v tomto je a vždy bude nesrovnatelný s projekty na zelené louce.

A popravdě konkurence je vždy motivující záležitost, takže třeba to ZH nakopne taky k nějakým zajímavým úpravám ;-).

16.1.2013 15:39:36 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

...
Vazim si te Ondro, za tvuj postoj! Viva la competition :-)

16.1.2013 15:47:30

...
Dojemné... skoro až mám chuť nebýt padouchem. :)

16.1.2013 15:53:18

Zeus
Pridavam se k Radkovi.

16.1.2013 15:55:11

Zeus
Skláním se.

Ať vzkvétají oba weby, budu to muset sledovat tu i tam :)

16.1.2013 16:12:39

jo
všem všechno dobrý, a teď zpátky na strom...teda k deskovkám

16.1.2013 16:22:48

Zeus
No jasně. Zdravý konkurenční prostředí je žádoucí i mezi hobbystama. Vznik Deskožrouta neznamená zánik Zatrolenek. Prostě bude možný si vybrat a nebo chodit na oboje.

16.1.2013 16:47:37

Zeus a vůbec
Tak já budu jen ráda, když zatrolenky budou dál fungovat, protože se mi jednak líbí nevím jak to nazvat, čistý a nepřeplácaný a oku příjemný vzhled, a protože je tu už spousta užitečných informací. Za ten 1+1/4 roku takřka každodenní návštěvy zde si dost cením všech fotek, překladů!, popisů a hlavně i diskuzí! Tím myslím hlavně diskuze u her, protože i když to na deskožroutu všechno přibývá raketovou rychlostí, tak ty starší věci tam nenajdeme.
Např. se tam zřejmě nebudou znova rozjíždět podrobné diskuze ke starším hrám. Např. taková SidMaierova Civka, aktuálně se ji učím, dřív jsem se s ní nesetkala a právě je užitečné si zdejší diskuze o pravidlech, taktikách apod. přečíst. A tak to je s většinou starších her, které už mají herní kmeti dávno odehrané a odkecané.

I když je tu několik much(doba schvalování a další detaily, ne pro mě všechny ale důležité), tak pořád mají ZH velkou hodnotu (překlady). Takže mi nezbývá, než stíhat oba weby:)

16.1.2013 16:48:38

Zeus
Myslím, že na tuhle katarzi čekalo dost lidí. Díky za vyjádření i příslib "nakopnutí" zdejšího webu...

16.1.2013 17:12:19

Zeus
respekt, tak doufám, že se na DŽ taky přihlásíš, ať se můžeš inspirovat a pořádně se to tu zase rozjede

16.1.2013 18:13:09

a pak
by mohla proběhnout třeba i nějaká fúze, ať nemusím furt lítat po všech čertech

16.1.2013 18:15:22

Zeus
Smekám za přístup.

16.1.2013 19:10:24

Zeus
Taky jsem moc rád, stejně jako ostatní, za tvou reakci. Přiznám se, že jsme se jí trošku obávali a jsem fakt moc rád, že to probíhá v takovém přátelském tónu ;). O to víc mám motivaci sem chodit a sledovat cvrkot.

16.1.2013 19:13:07

Pohřební řeči
Když už se tady rozmohla jakási atmosféra loučení, bilancování a, jak se módně říká v prostředí práce a podnikání, poskytování zpětné vazby, dovoluji si také přispět.
Rád bych, aby kromě upřímně míněného poděkování Diovi také zaznělo, že i práce všech ostatních, kteří se na ZH podíleli a podílejí, a svým volným časem přispěli, je hodná ocenění a poděkování.
Takže za mě: Díky, Cauly, díky, PJ, díky, Bacile, díky, Joe, díky, Saso a všichni ostatní, které třeba ani neznám.

16.1.2013 20:33:03

Vybíráme z Bazaru

Emperor Chest (Rift in Time Storage Solution)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas