Nejlepší hra s prvky blafování

Zdravím. Moc mě baví v celku prostá hra #Mafie  od Mindoku (Resistance) a zajímalo by mě jaké další hry byste mi doporučili. Je to málo komponent, ale kopec zábavy s dobrou partou. Jaké další skvělé hry tento element obsahují? Klidně i komplexnější hry…

22.2.2022 22:32:52

Z lehčích třeba #Temple of Secrets a #Secret Hitler, ze složitějších obecně hry se zrádcem: #Battlestar Galactica: The Board Game, #Shadows over Camelot, #Nevyzpytatelní nebo #Zima mrtvých: Cesty osudu. Z trochu ujetějších pak třeba #Fake Artist Goes to New York, A .

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.2.2022 22:41:43 | Upraveno autorem (porovnej)

My se scházíme v počtu asi 7-12 lidí a za nás nejlepší hry s blafováním - Blood on the clocktower. Jednoznačně za nás vítěz, skoro nic jiného ted nehrajeme :D. 

 

Pro menší počet lidí (6) pak hrajem pikantní kočky, sheriff of nottingham a krvavý trůn.

22.2.2022 23:08:23

Stará kvalitní rychlovka (která se už bohužel v ceně blíží sběratelské záležitosti) #Lovci noci.

Dále úžasná atmosférou, vizuálem i přenesením tématu #Who Goes There?: A game of growing paranoia  či její druhá edice #Who Goes There? 2nd Edition, které relativně nedávno skončil KS a pár kopií proběhlo i zdejším bazarem. S rozšířením jde hrát tuším až v osmi.

Pak by se dal zahrnout i #Nemesis ve všech podobách, ještě #Room 25 případně jeho druhá edice, některé konkrétní scénáře z #Betrayal at Baldur's Gate a zahrnout by se dal i ekonomický sandbox #Archipelago, kde jsou skryté úkoly a někdo může hrát za zrádce.

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

22.2.2022 23:34:16

Děkuji za tipy. Měl jsem dopsat zásadní poznámku: ČESKY A DOSTUPNÉ :D

22.2.2022 23:40:32

#Shamans 

23.2.2022 06:53:03

 #Millions of Dollars 

jazykove nezavisla…

23.2.2022 08:35:59

@Kew - #Nevyzpytatelní vypadají dost zajímavě! To nastuduju víc :)

@Ellenar - ti #Lovci noci dost zamrzí, vypadá to skvěle a nejspíš to bude dost odpovídat tomu co hledám. Něco podobného nevyšlo?

@kkaarr - #Shamans - zkusím, jednoduché karetky, kde je to víc o interakci s hráči, než složitých mechanismech mám rád.

 

Díky za tipy. hrňte to na mě :) Jen jak říkám… dostupnost a česká lokalizace je pro mě dost důležitá.

23.2.2022 12:05:03

#Skull minimalistické, ale jako zábava k pivu dobré

23.2.2022 13:33:31

Blaf #Coup: Noční klub 

Malo peňazí, veľa muziky :D

23.2.2022 23:01:36

@Chermy - BGG ukazuje tyto dvě re-edice / reskiny, ale otázka je jak je to u nich s češtinou a sehnatelností u nás:

https://boardgamegeek.com/boardgame/288098/shadow-raiders

https://boardgamegeek.com/boardgame/337262/fangs

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

24.2.2022 01:53:26

@Ellenar Děkuji za tipy! Nicméně, proč ani jedna z těch her není ani zmíněná zde na zatrolenkách? Vy jako admin byste to mohl vědět :-D 

A mimochodem, myslím si, že tu poměrně hodně chybí právě zmínění onoho blafování u herních kategorií. Vy to tu máte nejspíš jako “intriky” ale dost se tím pojmem zde šetří… já jakožto člověk, který shledává největší zábavu v tom, když se někdo vydává za někoho kým není, nebo blafuje jakkoli jinak. 

Takže třeba #Maškarní bál si jednoznačně zaslouží kategorii “intriky” nebo ta zmíněná #Mafie nebo #Zima mrtvých: Cesty osudu Já například nemám rád kooperativní hry.. kdy prostě jen člověk hraje proti hře... ale když je tam někdo za zkažený jablko, je to o 100% jiný zážitek. A bylo by fajn, kdyby se to tu u her uvádělo víc :)

7.3.2022 16:48:56

Další tipy:

7.3.2022 23:22:30

@Chermy - v katalogu to není, protože zatím nikdo nezažádal o přidání. :-) Věřím, že je pochopitelné a tolerovatelné, že v pěti administrátorech není reálné sledovat každou z desítek her co každý týden ve světě vychází.

Shadow Raiders je japonský klon z r.2018 a náš trh, co vím, zcela minula.

Fangs je koukám teď nedávno vyšlý reskin původní hry od stejného autora, ale pod německým vydavatelstvím.

Co se týče kategorizace her, tak pokud se nemýlím, je v dlouhodobém plánu  @Zeuse restrukturalizace a revize. Bohužel vzhledem k počtu her v našem katalogu to nebude jen tak.

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

8.3.2022 00:34:40

@Ellenar Moc děkuji za odpověď a vůbec mé nevinné dloubnutí neberte jako kdo ví jakou kritiku :) Web se skvělý a protože jeden také vedu, vím jaká je to práce a co obnáší následné úpravy u věcí na které se při zakládání struktury nemyslelo :) 

Vaše práce je neocenitelná a co bychom si bez Vašeho webu počali! Nicméně psal jsem to již v diskuzi připomínek a tady se mi to téma vrátilo jako bumerang :) Ačkoli vím, že to právě nebude vůbec snadné, to vyhledávání v katalogu je nyní velice nešťastné. Chybí tam kritérium “rok vydání” - dost zásadní, aby výsledků nevyjelo tisíce jen podle abecedy… a pak možnost seřadit výsledky dle hodnocení. Případně mít možnost vyřadit z výsledků hry dle hrací doby - možná lišta kde si navolíte od-do hrací dobu by byla ještě efektnější :)

 

V každém případě, ptal jsem se čistě, protože mě zajímají hry v češtině, prakticky výhradně. A Vaše poznámka o Fangs mě zaujala i z toho důvodu, že mi Mindok potvrdil velké snahy znovu tisknout právě #Lovci noci - takže by mě nyní dost zajímalo, jestli měli na mysli tu původní hru, nebo tento reprint.. respektive, zda jde opravdu o totožné hry, nebo jen podobné - a třeba je ta nová v něčem vylepšená. Nicméně psal jsem jim, tak uvidíme :)

8.3.2022 06:35:12

Tak mi to Mindok potvrdil, noví “Lovci noci” by měla být přesně ta nová verze Fangs… tak snad to vyjde :)

8.3.2022 12:10:05

#Mascarade 

8.3.2022 15:06:36

@Plastis No paráda, to vypadá dobře :)

8.3.2022 15:52:35

#Space Empires: 4X je založený na blafovani.. 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

12.3.2022 09:56:52

Battle for Rokugan

12.3.2022 10:27:38

@Pieman tohle vypadá úžasně! Škoda, že to není v češtině :( … a koukám, že vlastně ani nelze pořídit! Bylo by fajn, kdybyste lákali na hry co si tu lze koupit právě teď :-D

12.3.2022 11:07:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Divoká serengeti
Divoká serengeti
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas