nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Temple of Secrets

Počet hráčů: 3 - 10
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Schmidt Spiele
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dávej pozor, kam šlapeš, džungle je plná hadů!

Temple of Secrets (Tempel of Schreckens) je party hra ve stylu „Městečka Palerma“, ve které se hráči rozdělí na týmy hledačů pokladů a strážců džungle a budou se snažit navzájem si kazit plány.


Příprava hry:

Podle počtu hráčů je připraven balíček karet rolí, z nichž si každý hráč tajně jednu vylosuje a podívá se na ni (ostatním hráčům ji neukazuje). Karta určí, zda bude hledačem pokladů, nebo jejich strážcem. Strážců je ve hře vždy méně než hledačů, ale poměr rolí, které se vylosují, nemusí být vždy stejný (a tedy známý).

Dále je podle počtu hráčů a instrukcí v pravidlech namíchán balíček skládající se z různého (a veřejně známého) počtu karet pokladů, karet kleteb a prázdných karet. V prvním kole je každému hráči rozdáno pět karet z tohoto balíčku (rozdají se všechny karty). Jeden z hráčů je zvolen začínajícím a obdrží kartu klíče.


Průběh hry:

Na začátku kola se všichni hráči mohou podívat na karty, které jim byly rozdány, pak je ale zamíchají a lícem dolů je vyloží před sebe.

Hráč s kartou klíče si pak vybere jednoho z hráčů, otočí jednu z jeho karet, umístí ji doprostřed stolu a předá mu klíč – vybraný hráč se tím stane novým aktivním hráčem. Před výběrem hráče/karty se může aktivní hráč ostatních ptát na to, jaké karty před sebou mají. Ti mu mohou (ale nemusí) pravdivě odpovědět. Přitom cílem hledačů pokladů je najít (otočit) všechny karty s poklady, zatímco cílem strážců je buďto zdržovat hledače (kteří jsou limitovaní časem), nebo otočit všechny karty kleteb.

Jedno kolo hry trvá tak dlouho, dokud není otočeno tolik karet, kolik hraje hráčů. Poté jsou zbylé karty sebrány bez toho, aby je hráči odhalovali, zamíchají se a rozdají se znovu (každému hráči tedy o jednu méně než v kole předchozím). Karty, které byly otočeny dříve, zůstávají vyloženy bokem na stole. Pokračuje se opět tahem hráče, který má u sebe momentálně klíč.


Konec hry:

Hra může skončit třemi způsoby:

  1. Hráči otočí během čtyř kol všechny karty pokladů: Jakmile je otočena poslední karta pokladu, ihned vyhrávají hledači pokladů.
  2. Hráči otočí všechny karty kleteb: Okamžitě vyhrávají strážci, kteří hledače vlákali do pasti.
  3. Nejsou otočeny všechny karty pokladů do konce čtvrtého kola: Hledači vzdají svou snahu a džungli opustí, vítězem se stávají strážci pokladů.

 

Autor: Kew

Další názvy této společenské hry

  • Tempel des Schreckens