Mafie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 5–10
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Indie Boards & Cards
MINDOK
Autoři: Don Eskridge
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra Mafie je upravenou českou verzí originální hry The Resistance a na rozdíl od originálu mění tému hry z odboje na reálie mafiánského prostředí.

Pokud znáte hry jako Městečko Palermo nebo Werewolf, jste na celkem správné adrese. Mafie tyto známé společenské hry rozšiřuje a přidává do nich další mechaniky. Na začátku si každý hráč vylosuje roli, přičemž většina hráčů se stane řadovými členy mafie. Několik hráčů se ale zhostí role tajných policistů, kteří udělají všechno proto, aby se činnost mafie nedařila. Počet policistů je dán celkovým počtem hráčů.

Cíl hry je pochopitelně rozdílný: zatímco mafiáni se snaží úspěšně dokončit tři mise a rozšířit svou moc ve městě, "zlí" policisté se jim snaží alespoň tři mise překazit.

Na začátku hry všichni zavřou oči a poté je otevřou jen policisté, aby se navzájem poznali.

Průběh kola

Následující hráč v řadě dostává kartu Kmotra. Ten má za úkol sestavit tým, který bude vyslán do následující mise. Počet členů týmu je pro každou misi pevně dán. Poté každý hráč hlasuje, zda se složením týmu souhlasí. Pokud je většina pro, mise proběhne. Pokud ne, Kmotrem se stává další hráč.

Pokud je mise odsouhlasena, každý z vyslaného týmu dostane dvě karty. Jedna znamená pomoc misi a druhá její zkažení. Běžný mafián může zahrát pouze kartu pomoci, zatímco policista může misi buď pokazit nebo i blafovat a misi pomoct. Poté jsou vybrané karty zamíchány a rozloženy. Pokud všechny karty misi pomáhají, získávají misi mafiáni, pokud je tam alespoň jedna zrada, mise jde ve prospěch policistů.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy jedna ze stran získává ve svůj prospěch třetí misi. Tím vítězí.

Pokud si zažijete principy hry, můžete přidat karty rozšíření, které jsou součástí balení. Umožňují např. podívat se, jakou kartu mise dal jeden z hráčů, získat roli Kmotra mimo pořadí, nebo jiné malé úpravy běžných pravidel.

Autor: Joe

Další názvy této společenské hry

  • Resistance, The

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage - KS figurka Garm - namalovaná
Blood Rage - KS figurka Garm - namalovaná
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas