Citadela DeLuxe

Citadela DeLuxe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Windrider Games
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Citadela DeLuxe je zbrusu nová edice původní hry Citadela, včetně jejího rozšíření Temná země. Karty a všechny komponenty se dočkaly nového vizuálního zpracování.

Nejedná se však pouze o nově zabalený starý obsah:

  1. Toto vydání je rozšířeno o 9 nových postav. Setkáte se díky tomu např. se špiónkou, kartářkou nebo vyděračkou.

  2. V balení najdete 15 akčních karet, které využijete pouze v alternativní verzi hraní. Dostanou se vám do ruky náhodně, stejným způsobem, jako budovy. Můžete je zahrát jednou ve svém tahu jako krok navíc, abyste pro daný tah získali určitou výhodu. Naopak všechny zbylé akční karty na konci tahu svému držiteli poskytnou 1 vítězný bod k dobru.

  3. Novinkou je i 12 fialových budov. Ve svém městě můžete díky tomu postavit například Slonovinovou věž, Tajemnou komnatu, Divadlo či špinavou Špeluňku.

  4. Příjemné zpestření je bezesporu i ukazatel prvního hráče v podobě plastové korunky, nikoliv pouze karta na stojánku, jako v původní verzi.

  5. Nově a přehledněji zpracovaná pravidla přinášejí také 6 návrhů karetních sad budov a postav, aby byla zaručena dramatičnost kýžené partie. Názvy napoví, jak bude hra přibližně vypadat: Souboj stavitelů, Intriky nebo Nelítostná řež.

Herní systém je však původní. Hráči si v průběhu hry vybírají herní postavy a v jednotlivých kolech staví budovy do svého města. Hra končí ve chvíli, kdy některý z hráčů postaví 7. respektive 8. budovu. Jeho město je považováno za dokončené. Vyhrává ten hráč, který za celou hru nasbíral nejvíce vítězných bodů. Ty jsou typicky znázorněny počtem mincí na okraji jednotlivých karet budov.

Hru je možné hrát až v 8 hráčích.

 

Autor: Ursulus

Mini a promo rozšíření (1)

Další názvy této společenské hry

  • Citadels (2016 edition)

Vybíráme z aukcí

Mafiozoo - CZ
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas