Secret Hitler - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 5–10
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Max Temkin
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zastřel ho, je to fašista!" „Já nejsem fašista, dostal jsem tři červený karty!" „Jo, jasně, to ti tak budeme věřit..."

Secret Hitler je neobvyklá karetní hra odehrávající se v předválečném Německu. Hrát ji může 5-10 hráčů, ze kterých se stanou liberálové a fašisté a jeden z nich dostane roli Hitlera. Role jsou přísně tajné a hráči si je mezi sebou nesmí ukazovat. Liberální strana má sice početní převahu, ale fašisté mají jednu velmi důležitou výhodu. Na rozdíl od liberálů totiž o sobě vědí. Mohou tedy nejrůznějšími způsoby blafovat ohledně své stranické příslušnosti.

Samotný průběh hry je pak velice jednoduchý. Na začátku hry se náhodně vybere prezident, který si zvolí svého kancléře. Kancléř musí být odsouhlasen většinou hráčů u stolu a pokud se tak nestane, přesouvá se role prezidenta podle hodinových ručiček k následujícímu hráči. Jestliže je ale volba úspěšná, vytáhne si prezident tři karty z balíčku zákonů, jednu z nich skrytě odhodí a zbylé dvě předá kancléři. Ten pak jednu vybere a vyloží ji na stůl. Role prezidenta se následně přesune k dalšímu hráči, který opakuje stejný postup. 

Zákon může být buď liberální (modrá) nebo fašistický (červená) a podle toho, jaké karty hráči vykládají a jaké předávají ostatním hráčům, se dá postupně odhalit jejich stranická příslušnost. Fašisté ale často blafují, lžou o svých kartách a nejrůznějšími způsoby se snaží předstírat, že jsou stoprocentně liberální. Někdy tak mohou nastat skutečně komické situace.

Postupně se také dostávají do hry různá další pravidla, která umožňují současnému prezidentovi nahlédnout na první tři karty v balíčku zákonů, podívat se na stranickou příslušnost libovolného hráče či dokonce jednoho z hráčů zastřelit a vyřadit ho tak ze hry. Zastřelený hráč ale nesmí nikomu prozradit svou stranu.

Konec hry:

  • Liberálové vyhrají, když je vyloženo pět liberálních zákonů, nebo je zastřelen Hitler.
  • Fašisté vyhrají, pokud je vyloženo šest fašistických zákonů, nebo je Hitler v určité fázi hry zvolen kancléřem.

Autor: Matthew

Vybíráme z Bazaru

Feudum KS sbírka + rozšíření + playmat
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas