Kooperativní hry : Která je nejlepší?

Zajímají mě vaše názory a zkušenosti s kooperativními hrami. Samozřejmě mě zajímají takové ty dvě nejprofláknutější : Arkham horror a Shadows over Camelot, ale klidně poreferujte i o dalších. Sám jich moc neznám. Chci si nějakou pořídit, tak bych si rád udělal přehled a možná bude i zajímavé diskutovat o tom, která je podle vás nejlepší.
31.1.2009 16:14:49

tajemna
no GS neni slozitejsi co slozitosti pravidel tyka ale co se tyka moznosti dosazeni vitezstvi... me osobne se vic libi GS jelikoz mi prijde na prvni pohled plan Y neprehledny. GS navic zaberou mene mista
jinak jeste kostkova kooperativka Elder sign

22.11.2011 15:38:49

GH a dalsi napady :)
Ghost Stories jsem mel a po nekolika hrach prodal. Zene se to sice libilo, ale na me to bylo az moc frustrujici :)

Defenders of the Realm a nebo Elder Sign

video recenze k DoR (nejkratsi, aby to moc nenudilo co jsem nasel :D )
http://www.boardtodeath.tv/review/2186

22.11.2011 15:41:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Jednoznačně GS
Yggdrasil jsem hrál a vůbec mě neoslovil (a to mám kooperativní hry moc rád). GS je skvělá záležitost, ale nevím, jak je to s hrou dvou hráčů - ve dvou to jde hrát, ale nikdy jsem to nezkoušel. Ve třech a ve čtyřech je to ale skvělá hra a po pár zahráních mi na normální obtížnost ani tak těžká nepřipadne. Ve dvou hráčích mám ale obavy, aby se to všechno stihlo oblítat.
Co se týče zmatenosti pravidel, tak pravidla opravdu nejsou moc dobře napsaná, ale dá se to. Je potřeba přečíst pravidla, zahrát hru a pak znovu přečíst pravidla, případně se doptat na nejasnosti na Zatrolenkách.

22.11.2011 15:46:34

PJ

Kadaver
GS se ve dvou překvapivě hrát dají docela slušně. Je to trochu o náhodě, jaké taoisty si kdo vytáhne a jaké je středové políčko vesnice, ale měl jsem ze hry dobrý pocit.

22.11.2011 16:06:30

LotR
Nad LotR-om si nepremýšľala? Len neviem ako si na tom s angličtinou...

22.11.2011 16:14:24

v jednom
mi GS příjde podstatně jednodušší než ve 4
škoda, že se do Vánoc nikde nepotkáme mohli bychom zkusit :-)

22.11.2011 16:37:06

acedrac
jj - no teď už po tom, co tu slyším spíš LotR vs GS :-)

22.11.2011 17:57:22

GS
...ve spojitosti s touto hrou často zní slovo "frustrace" - proč? :-)

22.11.2011 18:36:04

PJ

ta"jemná"
Zahraj si a uvidíš ;-)
Každopádně my té hře říkáme "an**ní fi***ng" ;-)

22.11.2011 18:48:18

PJ
haha to je dobree:D
..btw, co hovoris na GoW (ak poznas) ? je to 'dost ine', ako vse doteraz spomenute..ked uz o kooperativkach tu..

22.11.2011 18:54:18

...
S Ghost Stories mam zkusenosti...dost specialni. Mam ji rad, ale z myho pohledu je to uz vicemene jen hra pro jednoho...vyslovene frustrujici to neni (jen neposlouchejte vsechny rady co se tak ruzne vali po zatrolenkach:-)), ale jakmile jeden ze skupiny vi o co bezi tak je pro nej krajne obtizne vyslechnout nazor spoluhracu, debatu nepotrebuje protoze rovnou vi jak na vec a nejjednodussi mu zkratka prijde tu spoluhracovu figurku vzit a hodit ji tam sam... problematika leadra je tam po mem soudu jeste mnohem ozehavejsi nez napr. u Descentu.

Muj tip je kazdopadne Elder Sign, je sice fakt ze obtiznost je nekde jinde, ale porad nas to bavi hrat a diky velkemu podilu kostek je pozice leadera uspesne eliminovana, cili ten kooperativni princip fakt funguje skvele!

22.11.2011 19:11:03

PJ

Polylux1, .opčík
Polylux1:
Nesouhlasím. Zkušených a polozkušených hráčů je nás víc a diskuze je často přínosná. Jasně, když hraje zkušený se samými nováčky, tak se tento efekt dostaví, ale to asi u všech kooperativek.

.opčík:
GoW asi neříkám nic, protože mi to nic neříká :o) Že by Guts of World? :-D

22.11.2011 19:31:33

ta"jemná"
My máme s GS těžký problém - hrozně se mi líbí, ale závisí na počtu hráčů. Relativně dobře hratelné jsou jako solitér a ve dvou, ale v plném počtu vyhrajeme tak jednu hru ze třiceti i na nejlehčí obtížnost (a to i se Siaronem ;)). Asi děláme něco špatně ;)
Ale atmosféra je fakt hutná.

22.11.2011 22:38:15

PJ

Elissa
Neděláte. Také jsem si to zpočátku myslel, ale ta hra je opravdu tak nemilosrdná. Na druhou stranu je to jediná hra, u které řveme na kostky takovým způsobem, že to přesahuje hranice normální geekovitosti :o)

22.11.2011 23:30:04

rbx

Gears of War
Pro me zatím nej kooperativni hra.

22.11.2011 23:33:55

to Elissa
Řekl bych, že děláte. My hru na nejlehčí obtížnost vyhráváme celkem často, na normální ti bývá dost natěsnotku, nightmare jsme hráli asi jen 2x a nedali. Na kostky se nikdy nesmíte spoléhat a jet na jistotu. Přinejhorším spoléhat na to, že padne jedna kostka tak, jak má. Pokud vám musí padnout 2 kostky, tak to nemá cenu ani zkoušet a to většinou ani se zeleným, který má kostku navíc. A co je nejdůležitější - používejte buddhy!

23.11.2011 08:29:56

Gears of War
Plně souhlasím s rbx, Gears of War je v poslední době nejlepší kooperativka, kterou jsem hrál a moc rádi ji hrajeme. Skvělá taktická záležitost, nutnost týmové spolupráce, leader efekt rozptýlený velkým počtem různých karet na ruce, které jsou skryté, rychlý spád (nehrajte s paralytiky!), krátký downtime, dobře udělaný cover systém, věrnost s videoherní předlohou, hutná atmosférka... Prostě mňamka. Navíc skvěle škáluje s počtem hráčů - hráli jsme už ve dvou, třech i čtyřech a vždycky to bylo dost napínavé a poměrně vyrovnané. V menším počtu hráčů se mi to ale zdá přece jen trochu lehčí, ve více hráčích se dá ale více taktizovat (a musí se více taktizovat, což hře dává jiný rozměr). Navíc jsou jednotlivé scénáře obtížnostně rozdílné - Berserker nás zatím pokaždé rozebral, kdežto třeba Scattered jsme dali celkem v pohodě.
Problém u této hry je přeci jen určitá opakovatelnost. Scénářů je v základní hře 6 (+survival mód) a i když se mapa může pokaždé utvořit jinak, tak se většinou každá část mapy tvoří jen ze 3-4 destiček, takže je málo kombinací. AI karet taky mohlo být více a při delších hrách se celkem hodně opakují.
Každopádně velká rozdílnost jednotlivých scénářů je velmi příjemná a každý scénář vás nutí hrát trochu jinak. A navíc si představte ty možnosti, které můžou přijít s rozšířeními :-)

23.11.2011 08:42:52

PJ
GS a kostky to je dobrá kapitola. snad v žádné jiné hře jsem nezažil s kostkama to co v GS. Na začátku, když o nic nejde tak s klidem hodím tři stejné barvy. a ke konci, když už jde všechno do kopru, tak nehodím jednu barvu na třech kostkách třeba ani na počtvrté.

Jinak my GS hrajeme nejčastěji ve 2, ale každý hrajeme za dva mnichy.

23.11.2011 09:05:22

Vybíráme z Bazaru

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Akt. cena: 251 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas