Kooperativní hry : Která je nejlepší?

Zajímají mě vaše názory a zkušenosti s kooperativními hrami. Samozřejmě mě zajímají takové ty dvě nejprofláknutější : Arkham horror a Shadows over Camelot, ale klidně poreferujte i o dalších. Sám jich moc neznám. Chci si nějakou pořídit, tak bych si rád udělal přehled a možná bude i zajímavé diskutovat o tom, která je podle vás nejlepší.
31.1.2009 16:14:49

To Sodovka
Nešlo by to přeložit i pro mladší generaci (nebo v mém případě pro tu úplně nejstarší - ruština mně minula, ale kdyby to bylo v řečtině... :-)?

BTW poněkud nám ujelo téma kooperativních her...

2.2.2009 07:55:54

2Ringo - překlady
S těma pC hrama máš pravdu, já si tedy do RPG nikdy překlad nestahoval a tohle byl jeden z důvodů. Pamatuji si, že když vyšla prvotní verze češtiny k Oblivionu (mimochodem, hrozně špatná hra podle mě), tak Wood Elf byl přeložen jako "dřevěný klacek", Google translator ftw!

2.2.2009 07:58:09

2 Sydo
jj, taky Oblivion nemusim, NWN nesnasim a BGa IWD jsem se tak prejedl, ze to nemuzu ani citit, neni nad stare dobre Dark Suny, ale to je tady uz dost offtopic:-)

2.2.2009 08:05:51

to Sodovka, Ringo a ostatní
Díky za připomínky, nicméně co se týče té vodky, tak zůstanu u vodky, protože jestliže mají ti trpajzlíci ruské uniformy s rudými hvězdami, tak nemůžou popíjet nic jiného než vodku. Leda tak ještě samohonku, ale tomu by pak zase nerozuměla valná většina mladší generace. :-) Překlad mám už v podstatě hotový, ještě chci dopřekládat příklad tahu a pak FAQ ze stránek Fauduttiho. Nejvíc práce mi ale dá asi to grafické zpracování.

A ještě malá poznámečka pro Ringa. Nevím jestli bude tahle hra pro tebe to pravé ořechové. Je to sice o spolupráci, ale taky vyloženě o náhodě, protože se tam hodně hází kostkou. Pak je tam ještě nepříjemnost postupného vyřazování hráčů ze hry (v případě smrti trpajzlíka). V závěru pravidel je sice zmíněna varianta pravidel, kdy po smrti jednoho trpajzlíka vyleze v náhodné místnosti z tajného úkrytu další, který posílí statečnou posádku bojující s nepřízní osudu, ale přeci jen je to jen varianta. Je to spíše taková kratší sranda hra, než nějaká strategická kooperativní řež, takže se dá asi hrát jen tak sem tam příležitostně když je nálada na trošku srandy a chaosu. Jo a Ringo mrkni do diskuze k Race for the Galaxy - založil jsem tam diskuzi, kde ti chci něco říct k téhle hře a tvému názoru.

2.2.2009 09:39:38

2 KREN
je docela mozne ze za tou hrou vidim neco co tam neni a nebude to nic pro me. Spise jsem nadseny z toho tematu:-) A hlavne zustan u Gnomu, trpaslici se fakt boji vody:-)

2.2.2009 09:56:50

To Ringo
Jo :-) v příspěvku jsem schválně dvakrát použil slovo "trpajzlík" to abych tě trošku vytočil :-))). Nechám tam Gnomy.

2.2.2009 10:07:50

Kooperativní hry
Já mám kooperatvní hry moc rád, pokud mám méně času hraju Space alert, pokud více tak Arkham. Camelot mě vysloveněn zklamal, ale chci mu dát ještě pár šancí. Těším se na české vydání Pandemicu, o Red Novemberu uvažuju taky.

2.2.2009 17:15:59

To Zeus
Ak by Ťa potešila gréčtina v diskusiách o MSH, mal by si na BGG navštíviť Greek Guild, vedú sa tam veľmi veselé ale aj veľmi vážne diskusie...

3.2.2009 04:59:56

Samohonka
miesto grogu alebo vodky by sa tam viac hodila "Samohonka"

18.2.2009 15:27:48

Tak kterou?
tak manzelce se system Pandemicu, kdy hrajeme spolu a ne proti sobe zalibil natolik, ze jsem dostal za ukol koupit dalsi kooperativku a ted poradte kterou. Vyhlednuto mam toto:

Arkham Horror (trochu se obavam mnozstvi anglictiny, ktera by me mozna problem necinila, ale manzelce ano, otazkou tedy je jestli nebude kazit hru to, ze ji budu karty predcitat a prekladat?)

Ghost Stories - tady me laka graficke zpracovani a prizniva cena, ale vubec si nejsem jisty zda ta hra za to stoji, kritiky na ni jsem slysel vice nez dost a nevim jak moc ji brt vazne).

A Touch of the Evil (zatim me zcela odrazuje dost vysoka cena, za tu cenu mam arkham, ktery je pro me vetsi prioritou)

Lords of The ring the board game (tuhle hru mam v podstate vyhlednutou uz davno, ale stale vaham, protoze nikdo mi k te hre defakto nic pozitivniho dosud nenapsal, spise vahave komentare, ze se hra po case obehraje a je pak nic moc)

Space Alert a Conquest over Camelot neresi, ty jsem zavrhnul, protoze Space alert chce asi bandu zkusenych hracu s touto konkretni hrou a Shadow over Camelot je od tri hracu).

Jine kooperativky prozatim neznam.

8.3.2009 16:58:44

koop
když budeš u Arkhamu číst karty nahlas, vadit to podle mě nebude, my to děláme taky i když anglicky umíme, je to rychlejší, než ji poslat dokola. A Arkham je super, že funguje od jednoho hráče výše, takže se nemusíte starat, kolik vás bude. Když vás chytí, jen tak se neohraje a když už, tak je hafo expanzí. A atmosféricky mu může konkurovat jen Battlestar Galactica (ale ta je od 4 hráčů).
Lehčí coop je Red November a jeho trpaslíci ;)
Touch of Evil nevím, je tam stejně textu jako u AH, ale stojí stejně, takže v mém případě bych jistě volil AH. Navíc je hafo recenzí, které si nejsou jisté kvalitou hry.

Šel bych do Arkhamu, ta hra vás vtáhne a mám zkušenosti, že dívky fest baví.

8.3.2009 17:10:38

2 Sydo
dik, to jsem potreboval slyset, dalsi koupe je tedy jasna:-) A jinak vsimas, kolikata ameritrash uz to je na kterou jsi me utahnul?:-D Kdyby se tu davaly nejaka oceneni, tak asi ode me dostanes jedno za nejvetsi inspirativnost:-)

8.3.2009 17:21:45

last night...zombie game
no ja by som ti urcite doporucil kupit tuto hru,vyborna atmosfera a mozu to hrat aj 2.inak je to od toho isteho vydavatela ako touch of evil.

8.3.2009 17:58:38

rbx

Arkham
Jednoznacne. Zombie game neni kooperativka. Je to souboj dvou a vice hracu proti sobe. A hned po Arkhamu je to Battlestar Galactica, ale tam je potreba vic hracu.

8.3.2009 18:16:29

AH
je skvělý, ale pokud strávím 2 a více hodin stálým předčítáním a překládáním všech karet, můj zážitek ze hry tím fest utrpí... Toliko moje zkušenost. Ale kup si ho, stejně by sis ho časem koupil, tak proč zbytečně čekat, že jo:-)

8.3.2009 18:28:16

AH
mě právě přijde rychlejší ty karty číst pro všechny, než každému tu mythos kartu poslat, aby věděl, která bije. A dodá to atmosféře, když jeden popisuje nepopsatelné rouhavosti, které kráčí, ačkoli by se měly plazit :)

2Ringo - převýchova splněna :D

8.3.2009 18:49:08

AH
Jo, máš pravdu, čte se to nahlas, karta se neposílá, hru to zrychlí. Ale víš, jak je to vyčerpávající, když prvně čtu pro všechny jejich karty lokací, pak jiné světy a na konci Mythos. A pořád vlastně jenom mluvím já:-)

8.3.2009 18:56:43

Arkham a Descent
Arkham můžu taky jen doporučit.

A Touch of Evil je super, každopádně ale jde o totálně vykradenej princip Arkhamu, nicméně je to moc hezky udělaný a předělaný a hraje se to pěkně a svižně (svižněji než Arkham).

Battlestar Galacticu jsme zatím hráli jednou, ale můžu taky jen doporučit.

A ač se to nezdá, tak i Descent je částečně kooperativní, aneb jeden hráč proti čtyřem :-) A čtyři spolupracují a hrají kooperativně :-)

8.3.2009 19:12:20

sodovka
neboj, vím, také to dělám :) ale baví mě to, ostatní by to suše přečetli a jelo by se dál, já si to užívám jakožto bývalý Gamemaster, Storyteller a jak se tomu v těch různých hrách říká :) Pro legraci si i barvitě popisuji souboje, naposledy s hrůzným veleknězem ve žluté masce z chrámu na planině Leng :)

8.3.2009 19:21:15

2 Sydo
sakra, chtelo by to, abyse v kazdem baleni Arkhamu jeste u nas pribaloval Sydo:-D

8.3.2009 19:38:55

To Sydo+Ringo
No tak to bude asi chyba na mém přijímači:-) Holt postrádám tu správnou dávku kreativity. Ano, Sydo ke každému balení AH jako option...

8.3.2009 20:19:34

To Ringo
Zkuste Space Alert - ve dvou (tedy 2 hráči + 2 androidi) je to příjemně akční (a rychlá) kooperativka.

8.3.2009 20:24:37

Arkham
uz jsem se rozhodl, pokud mi zitra nevyjde aukce na Nexus Ops, beru hned, pokud vyjde, pockam jeste tri dny do vyplaty:-D

8.3.2009 20:32:45

Nexus
Jestli ti Nexus vyjde, (a přeji aby vyšel) dej pak vědět, jak tě zaujal, jsem zvědav, jak ti sedne :)

8.3.2009 20:34:30

rbx

Ringo
Vsema deseti Ti kvituju ten Arkham. Byla to moje prvni "dospela" hra a doposud jsem nevidel lepsi. A co se tyce rozsireni, tak jsem kolem nich taky chodil jen tak okolo a rikal si, ze me zakladni AH staci, ale pak jsem pri nakupu nekolika her videl i Dunwich za 990,- a neodolal jsem :-)

9.3.2009 14:08:14

Vybíráme z Bazaru

Pilíře Země
Pilíře Země
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas