rbx
rbx - avatar

iPad - nový směr v deskových hrách?

Apple, alias Steve Jobs posledni dobou slavi uspech se vsim, na co sahne a urcuje trendy. Nedela dokonale veci, proto je divne, ze mu na to skoci takova spousta lidi a posleze se ho diky tomu snazi vsichni napodobit. Ja se radim tez mezi ty lapene a jakmile budu mit prilezitost, tak si iPad koupim. Uz kvuli tomu, ze na nej Days of Wonder ohlasili verzi hry Smallworld.
Vice zde: http://www.daysofwonder.com/smallworld/ipad

Libi se vam to? Me moc! Chapu ze mit krabici, to rozbalovani a vylupovani zetonu nic nenahradi, ale tohle stoji $4.99! Predpokladam, ze to je jen pro dva, ale i tak to stoji za povsimnuti.
8.4.2010 16:48:52

The Hammer
Tady ovšem nastává problém, jestli by ti v práci tolerovali, že jdeš na WC s displejem velikosti A4 :). Doporučuji tenký iPod Touch, který není ani v kapse vidět :). SW na něm sice není, ale momentálně na něm hraji výborný Puzzle Quest (shodou okolností nejčastěji taky na WC, ale u nás doma a začínám očekávat zdravotní problémy, protože vždy jak vyjdu, tak nějakou dobu kulhám a necítím nohy :D )

15.6.2010 13:55:32

rbx

Beholder
jo tak tuhle zachodovou nemoc mam taky :-))

15.6.2010 14:11:24

PJ

Beholder, rbx
Ačkoliv nevlastním nic od Apple, mám to taky (permanentě rozčteno několik knih).
Pšt, bude to naše tajemství :-D

15.6.2010 14:17:09

rbx
A opravdu sis nemohlo rozvístit :))
Ne teď vážně. Osobně si myslím, že prostě kniha pořád zůstane knihou, i když jsou už dneska čtečky, tak i hra zůstane hrou. Určitá část bude hrát na těchto mašinkách, ale to původní hraní bude mít pořád svoje kouzlo.
Tím nechci říct, že by mě takové novinky nedokázaly zaujmout. Sama jsem taková hračička.

15.6.2010 14:19:59

Panove
Pridavam se do klubu, nikde nema clovek takovej klid na cteni, ze ano...:)

15.6.2010 14:27:17

rbx

sappho
nerikej, ze by se ti nehodilo mit vsechny pravidla ke hram na jednom miste treba v cestine i ENG a mit moznost tam kdykoliv neco najit pres vyhledavani, skakat na danou stranku atp.

Ja treba mam problem, ze kdyz chci synkovi precist pohadku na dobrou noc, tak musim mit rozsvicene velke svetlo a to on neusne. Cetl jsem mu tedy pohadky z iPhonu, ktery sviti. No a ted mu to budu cist z iPada, ktery sviti :-)) Spousta lidi si rekne...blbec, taky si mohl vzit celovku, ale me to pomuze :-))

15.6.2010 14:27:56

rbx

aneken
no ale ted uz mi to moje forum opravdu nicite :-))
btw: kompletni rocnik LEVELu tri roky zpet je na u nas take na svem miste :-))

15.6.2010 14:28:47

ad záchodová nemoc
kdybych měl facebook, tak hned zakládám novou skupinu :)

15.6.2010 14:35:06

a aby toho offtopicu nebylo málo :)...
včera jsem si koupil nový Level (kvůli Mass Effect) a ten se hodí opravdu akorát na WC na vytření p**** :). Ten papír a kvalita obrázků stojí za prd a ke čtení tam taky nic nebylo :)

15.6.2010 14:37:55

Beholder
No vidíš, zkus si vytřít sedínku iPhonem Touch! :)

15.6.2010 14:44:43

Něco jak 3 mušličky
ve filmu Demolition man

15.6.2010 14:48:31

Když jsem si minulý týden vybíral svůj první telefon chytřejší než jeho majitel, tak jsem záměrně šáhnul po nejnovějším operačním systému Bada od Samsunga, protože předpokládám, že tam bude alespoň ze začátku nejméně všelijakých aplikací. Jít do Androida nebo iPhone, tak bych aspoň měsíc ležel na appstore a sosal/mazal/sosal/mazal/sosal/mazal až do totálního zmagoření.

Chvíli jsem zkoušel nějaké java hry, ale to mě brzy pustí a budu zas telefon využívat k tomu, k čemu byl A.G.Bellem původně vymyšlen - focení, přehrávání MP3 a DivX, zírání na youtube přes wifi z postele a k přístupu do banky. :D

Je pravda, že na většinu toho, o čem mluvíte používám ntb, který tahám skoro furt s sebou. Takže iPad mi pro mé použití přijde jako zbytečnost. Ale SW závidím, ten musí vážně vypadat luxusně. Těch 5USD bych dal absolutně bez váhání.

15.6.2010 16:06:01

rbx

husak
dobre ze jsi zminil tech 5 dolaru. To je fakt cena, u ktere se moc nerozmyslis, jestli ji das, nebo ne.

A pak jsi taky narazil na jednu zasadni vec... pristup do banky. To jsem na iPhone rozbehat nedoakazal a na iPadu to asi tez nebudu umet, diky potrebe certifikatu.

15.6.2010 16:57:27

__
husak - já myslel že samsung propaguje android

15.6.2010 17:35:49

cena
rbx: jo, ale obávám se, že to o ceně platí jen pro geeky, kteří papírový SW znají. Alespoň většinou. Samozřejmě že budou existovat i statisticky nevýznamné výjimky, které půjdou cestou od sw SW k hw SW.

Vysvětlivky:
sw SW = softwarový Smallworld
hw SW = hardwarový, neboli papírový Smallworld :D

hvar: Samsung podporuje oba OS, s OS Bada existuje zatím jen jediný foun na světě ... a to ten můj. Teda ne jediný exemplář, ale jediný model - Samsung S8500 Wave. Hehe, i jeho jméno by se dalo zkrátit na SW, takže to vlastně není úplný offtopic. :D :D

15.6.2010 18:14:38

ipda, deskovky atd.
Mno... k deskovkám na iprkně jsem se už vyjadřoval při založení tohoto topicu... Co se týče přístupu k netu za deset vteřin, mám pda a to mi naprosto stačí na vše (jízdní řády, maily, stav objednávky na eshopu, atd.), kvůli čemu se nevyplatí pouštět notebook (se kterým se na net dostanu za půl minuty, mimochodem). Jediná přínosná věc je čtení pravidel v PDF s obrázky (přeci jen to chce větší displej) a kvůli tomu právě teď vybírám levnej čínskej tablet s androidem za tři tisíce :-)

A nadšení rbx, že na ipadu může číst se zhasnutým světlem - úžasný, proto používám už deset let PDA a uspávám se četbou každou noc :-)))

16.6.2010 11:01:43

rbx

Merlin
Vsak jsem take rikal, ze jsem doted cetl pohadky z iPhonu, ale ted to bude prijemnejsi. K pristupu na net jsem doted take pouzival iPhone a byl celkem spokojeny, ale nevidim duvod, proc neupgradeovat. A co se tyce platformy, tak jsem take na zacatku chtel HP Slate, ale z duvodu zravosti Win7 byl zrusen a navic byl pomaly. Tablety s Androidem jsou v plenkach a nevim, co od toho muzu cekat. Kazdopadne to je fuk, ja jsem s tim spokojeny a ten zminovany SW se mi moc libi.

16.6.2010 11:21:16

to rbx
Nojo, mě se koncepce tabletu celkem líbí a taky bych to využil ... wokna jsou nesmysl, ale toho androida bych právě za ty tři tisíce klidně zkusil :-) Už brzo asi něco objednám, až to dorazí, tak dám vědět, mě v první fázi bude stačit pěkný prohlížedlo PDF :-)
Zatím to vypadá na tohle:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.37867
Asi to za chvíli objednám, holt věcí na hraní není nikdy dost :-)

16.6.2010 22:45:09

rbx

Merlin
jaj, tak to je presne to co nechci. Neco, co si sam budu moci nastavovat, upravovat, stelovat system atp. Na to bohuzel nemam cas, proto snesu ta omezeni, ktera do toho Apple nacpal a i kdyz se mi nelibi, tak ten zbytek slape jak ma. A navic jak psal Fuka...vypada to cool :-))) Dnes jsem bloudil po Appstoru a i kdyz je tam zatim oproti iPhone vymydleno, tak me dostala detska sekce. Nadherne ilustrovane interaktivni detske knihy az jsem zacal premyslet, jak se neco takoveho dela a ze by nebylo marne to udelat v cestine treba s Babickou :-). Bohuzel za tech par kusu, co by se tu prodalo, to nestoji.

16.6.2010 23:52:53

to rbx
No vidíš to, já to zase chci primárně na hraní :-) A vůči nakousnutýmu jabku mám velice silnou averzi a navíc je originál zbytečně drahej (na to, že to je fakt jen hračka) - ty tři tisíce jsou pro mě za tuhle hračku limit, protože to ve skutečnosti fakt nepotřebuju :-)

17.6.2010 08:28:59

2 Beholder
a ten Mass Effect je v podstate jen 3D strilecka, takze ja bych misto Levelu koupil radsi rolku WC papiru a nejaky normalni podsalek, nemuselo by na nem byt napsano Mass Effect:-)

17.6.2010 08:33:50

PJ

rbx
JJ, když jsem viděl ipoďáckou ALenku v Říši divů, chca nechca jsem musel semknout čepec. Konečně nápad, jak vytvořit ebook s přidanou, nikoli ubranou hodnotou :-)

17.6.2010 08:35:45

rbx

PJ
prvni co jsem stahnul, byl samozrejme Smallworld. Taky jsem to vcera konecne po trech partiich naklepl Sydovi. Ale on ze SW obecne neni prilis nadsen :-) Je to na nej asi malo komplexni :-)
No a pak jsem sel okamzite na Alenku. A cumel jsem. A takovychto knizek je tam vic. Okamzite jsem to otestoval na svych detech a funguje to dokonale. Jen ta anglictina... Jedine ze bych to cetl rovnou v cestine, jenze do Habove mam daleko a ten dojem by byl rozpacity :-)) No, vsak jste videli jak jsem cetl Tales of A.N. :-)

17.6.2010 08:47:14

husťárna!
Tohle je pecka! Viděl jsem jen ukázky na youtube a je to vážně pěkně promakané.

Na druhou stranu, kdo ví, jak rychle se to okouká? Odhazovat padající předměty z textu asi rychle omrzí. A taky to trochu vyrušuje.

Tímto stylem se vyplatí udělat jen skutečné kasovní trháky se silnou schopností vizualizace a celosvětové distribuovatelnosti (Pán prstenů, Harry Potter,...) Takový Poklad v Kovářské uliče od Řezáče asi nikdo nezrealizuje...

Obávám se, že to ve finále může znamenat další zúžení okruhu čtených knih. Klasická statická kniha čtená primárně kvůli obsahu bude ještě méně cool, než je teď. No ale je to přirozený vývoj. Tak jako Harry Potter přitáhl jednu generaci dětí ke knížce, tak třeba iPad přitáhne tu další, pro kterou je HP už nuda.

17.6.2010 09:33:05

to PJ
Nesouhlasím, že je to přidaná hodnota. V dnešním multimediálním světě se všechno lidem strká pod nos v předpřipravené podobě, v dokonalém vizuálním ztvárnění a dokonalým zvukem, ale v nadšení nad těmito vymoženostmi si mnozí neuvědomují, že se vytrácí fantazie a ponoření se do příběhu podle svých vlastních představ, myšlenek a zkušeností, že se opravdu nenechává prostor pro vlastní fantazii a svůj vlastní svět a všechno je předkládáno v předpřipravené, prefabrikované podobě a jen zkonzumovat a přejít k dalšímu předpřipravenému prfabrikátu.

17.6.2010 10:13:12

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas