rbx
rbx - avatar

iPad - nový směr v deskových hrách?

Apple, alias Steve Jobs posledni dobou slavi uspech se vsim, na co sahne a urcuje trendy. Nedela dokonale veci, proto je divne, ze mu na to skoci takova spousta lidi a posleze se ho diky tomu snazi vsichni napodobit. Ja se radim tez mezi ty lapene a jakmile budu mit prilezitost, tak si iPad koupim. Uz kvuli tomu, ze na nej Days of Wonder ohlasili verzi hry Smallworld.
Vice zde: http://www.daysofwonder.com/smallworld/ipad

Libi se vam to? Me moc! Chapu ze mit krabici, to rozbalovani a vylupovani zetonu nic nenahradi, ale tohle stoji $4.99! Predpokladam, ze to je jen pro dva, ale i tak to stoji za povsimnuti.
8.4.2010 16:48:52

iPad
Já jen doufám, že kvůli těmhle dobře medializovaným nedodělkům nepřestanou vyrábět klasické poctivé knihy. Mám rád knihy s pěknou obálkou, na kvalitním papíře. Na displeji by mě to nelákalo. A deskovka v elektronické podobě? Za chvíli bude virtuální hospoda, virtuální sex a kdoví co ještě :)

9.4.2010 09:19:54

tablet a hry
Shodou okolnosti jsem jiz Tablet PC vlastnil - Toshiba Tecra M4, ktera mela vetsi dotykovou obrazovku, nez iPad a treba HoMaM se na tom hraly velmi dobre.

9.4.2010 09:21:18

Apple
Mno,ja vubec nepochopil smysl Ipad a Iphonu. Nekdo to vysvetloval na diskuzi na technetu tim, ze je to delane na "konzumovani obsahu". Ale musim ocenit neuveritelne promakany marketing Apple,ktery umi prodat vec, ktera je vlastne zbytecna. A to tak dobre, ze se na ni stoji fronty. Podobne promakany marketing maji kosmeticke firmy, ktere diky fenomenu metrosexuality ziskala 50% narust potencionalnich zakazniku (muzi). Dosahnout toho dnes v dobre presyceneho trhu, kdy je minimum mezer na trhu, je genialni. Ja zustanu u sveho trapneho mobilu na telefonovani, smskovani, budik, hodiny a kalendar. A u notebooku :)

9.4.2010 09:57:15

PJ

sydo
Miluji knihy. Zálibně si je prohlížím v knihovničce, rád k nim čuchám, rád otáčím stránky. Vnímám texturu papíru, přebal, hřbet knihy.

Ale přesto bych se nebránil promakané čtečce s e-inkem (to je podmínka) nejlépe další generace. Pokud by se rozjel kolem slušný byznys a e-knihy by byly výrazně levnější, proč ne. Existují knihy, které jsou na jedno přečtení a pak zabírají místo v khihovně. Nebo si virutální knihy "půjčit v knihovně". Dovedu si to představit jako noviny a jako opravdu sympatickou khihovničku na cesty. Možností je hodně, zatím je to v plenkách.

Klasickou knihu to nevytlačí, spíš popasuje do pozice luxusního zboží. Film nevytlačil divadlo, televize nevytlačila film a internet nevytlačil televizi ;-) jsem v klidu...

9.4.2010 12:35:27

rbx

Drussarb
Nechci s tebou polemizovat o kvalitách iPhonu, ale mě výrazne šetří práci a nemusím díky nemu tak často tahat vsudemozne notebook.

14.4.2010 11:22:39

rbx

PJ
Tak jsem si pravé dohral s MS Surface a ma to před sebou ještě dlouhou cestu. Vlastně jsem doteď netušil, ze to je vlastně jen pocitac se zpětným projektorem a pětici infra kamer na snímání objektu nad povrchem. Až bude MS Surface pouhá deska, která se položí na stůl, tak to bude stát za řeč, tohle je tak trosku mimo.

14.4.2010 11:26:49

Wacom PL
...za sestinu ceny MS Surface, a zas tak male to neni. Konkretne model PL-2200 - 47*28cm

14.4.2010 12:20:04

rbx

Borghal
Wacom mám rad, hned se na to kouknu. :-)

14.4.2010 13:39:25

PJ

Tak jsem to viděl na Tytrubce (Youtube)...
http://www.youtube.com/watch?v=SlaI3o_Fghc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=BTuBLCuto5k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TU4Qg90obuU&feature=related

Několik věcí... za prvé, tragická angličtina recenzenta, BBC to není. Že navíc Small World hraje špatně až to bolí, je další věc :o)
Za druhé, provedení na jedničku. Opravdu to vypadá pěkně a už si víc dovedu představit, co říkal rbx - že to má šanci přitahnout nehráče k opravdovým deskovkám.
Za třetí to má podle mě špatně implementovaná pravidla - podívejte se na druhé video - jak je možné, že si při "redeploy troops" přidává jednotky, které nebyly na mapě?!
Závěr: pokud někdy bude stát HP Slate (resp. jeho nástupce) třetinu co iPad a tahle hra bude k dispozici, budu o tom přemýšlet...

A pro rbx mimo téma: kde se dá vyzkoušet Surface? Jinak dlouhou cestu.... není to zařízení pro domácnosti, spíš pro firmy, proto je to robustní a má to svůj smysl. Pokud bys z toho udělal placku, asi by to nemohlo rozpoznávat předměty, které na to položíš...

18.4.2010 10:53:59

Vlaada

To PJ
Pravidla jsou imho v pořádku, ty dvě jednotky, které failnuly při posledním dobývání (hod kostkou), si v "redeploy troops" můžeš přidat kamkoliv.

18.4.2010 18:50:41

PJ

Vlaada
Mně nějak uniklo, že ty dva žetony zbyly po neúspěšném hodu "posilkostkou". Tak to pardón, jsem mamlas a mají to správně :-)

18.4.2010 19:06:24

rbx

PJ
HP Slate mám v hledáčku. Jen se desim toho ovládání, když tam budou plnohodnotné Win7 s nějakou nadstavbou od HP. Ono HP muže udělat super přístroj, ale když se to bude špatně ovládat a bude to pomalé, tak se úspěch nedostavi. Ma to ale umět víc jak iPad a i byt levnější, takže jsem na to fakt hodně zvedavy.

Co se Surface tyče, tak jsem to zkoušel na školení MS a Surface tam měli na ukázku.

18.4.2010 19:08:36

koukám...
...ale nekoupím. :D

Vypadá to naprosto úžasně, ta grafika SW je prostě k nakousnutí, nádhera. Až to vydají na PC, tak budu mít vážného dilemata. Ten chlapík by měl dostat DeskOskara za design. Mňááám!

18.4.2010 19:10:20

SW
Tak jsem SW na iPadu o vikendu videl nazivo a musim uznat, ze se mi to velice libilo a mel-li bych iPad, tak bych si to urcite poridil...;)

27.4.2010 10:25:41

SW
Tak jsem si SW na iPadu o vikendu dvakrat zahrala a na rozdil od desky tam vyhravam! Zeby jsem si to mela poridit???

27.4.2010 10:43:17

rbx

hrajeme SW
prave se Sydem hrajeme prvni partii SW a zatim jsem nadsen. Sydo mluvi neco o upadku deskohrani :-)

15.6.2010 11:03:40

rbx
závidím :) (ten iPad)

15.6.2010 11:24:13

rbx
Sis to nechal dovezt z Ameru, nebo se to prodava uz i u nas?

15.6.2010 11:27:22

hehe
Dostal nasekáno :D iPad je budoucnost deskovek! :D

15.6.2010 11:33:09

rbx

aneken
zena se vcera vratila :-) Ale jsem velmi mile prekvapen tim SW. Nejen ze to super vypada, ale pekne to odsypa a vlastne se to az tak nelisi od papirove verze. Jasne...je to mensi, soupes jen prstem po displeji pri presunovani zetonku, ale hratelnost tam zustala furt stejna. Je to asi hlavne diky tomu, ze je iPad polozen mezi dvema hraci, takze to je jako sezeni nad hracim planem. Proti AI pocitace, co planuji na cervenec uz to asi tak zabavne nebude. A samozrejme nevyhoda je v tom, ze to muzou hrat pouze dva, online rezim s vicero hraci jsem tam nenasel, ale myslim, ze je to dalsi krok, co udelaji.

15.6.2010 11:36:46

o té budoucnosti bych pochybovala
já hraju deskovky kvůli tomu, abych pořád nečuměla do počítače apod. a trošku fungovala s lidma kolem
než deskovky na ipadu to radši konečně po 2 letech dohraju HOMAM V (chybí mi poslední mise a pak troly a trpaslíky a HOMAM III, HOMAM IV ... )

15.6.2010 11:41:18

souhlas Ellou
A já jak bych si nemohl osahat herní komponenty, nevoněla by deska novým kartonem, necítil v ruce žetony, tak to by pro mne nebyla žádná hra. Taky ty omyly v pravidlech a spadlé komponenty pod stůl patří ke hře. Na display mi to připadá takové sterilní o ničem. Je to jako bych vyměnil gurmánskou večeři se vším všudy za bufet na stojáka.

15.6.2010 11:46:34

iPad
mimochodoem, četli jste recenzi Franty Fuky na Lupě? :)

15.6.2010 11:47:18

rbx

kren
proti gustu zadny disputat, me se tento smer jevi vic nez zajimave a treba jakozto obchodnik vitam jakykoliv smer, jak priblizit slozite hry normalnim lidem, co nemaji chut si cist slozita pravidla. Treba si ti lide pak koupi krabici, aby to mohli hrat ve vicero lidech treba na dovolene.

15.6.2010 11:58:23

to rbx
.. však jo :), já to nikomu neberu, když mu to vyhovuje. Mě teda ne, ale nejsem z těch, kteří by hlásali jen jednu deskovkářskou víru pravou :). Je to jen můj názor a můj pocit.

15.6.2010 12:04:22

Vybíráme z Bazaru

ADC Blackfire Assassin’s Creed: Brotherhood of Ven
ADC Blackfire Assassin’s Creed: Brotherhood of Ven
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas