rbx
rbx - avatar

iPad - nový směr v deskových hrách?

Apple, alias Steve Jobs posledni dobou slavi uspech se vsim, na co sahne a urcuje trendy. Nedela dokonale veci, proto je divne, ze mu na to skoci takova spousta lidi a posleze se ho diky tomu snazi vsichni napodobit. Ja se radim tez mezi ty lapene a jakmile budu mit prilezitost, tak si iPad koupim. Uz kvuli tomu, ze na nej Days of Wonder ohlasili verzi hry Smallworld.
Vice zde: http://www.daysofwonder.com/smallworld/ipad

Libi se vam to? Me moc! Chapu ze mit krabici, to rozbalovani a vylupovani zetonu nic nenahradi, ale tohle stoji $4.99! Predpokladam, ze to je jen pro dva, ale i tak to stoji za povsimnuti.
8.4.2010 16:48:52

... a ještě navíc
... ipad, když se zapne, tak neprdí, jako když se otvírá krabice s hrou :D.

15.6.2010 12:06:05

kren
Na to bude za chvíli aplikace ;)

15.6.2010 12:13:30

iPad
desková hra je desková hra, a žádný elektronický nesmysl nebo nějaká podobná ptákovina ji nenahradí. Maximálně nějaký elektronický počítaní životů, žetonků či přepočítávač vzdáleností ale jinak ne. Jde o novou věc = většina z toho bude rok, dva unešena a pak to půjde do ....
Takže souhlasím s Křenem, Ellou a ostatními. Chci se bavit s kamarády a ne čučet do monitoru a podobně.

15.6.2010 12:16:34

Adalpo
Mě to tak ypřijde jako zhovadilost, ale jako prostředek k přilákání nových lidí k deskovkám je to dobré.

15.6.2010 12:21:34

rbx

Adalpo a Richmond
ja to nikomu neberu, ja jsem si iPad neporizoval kvuli hrani deskovek, ale kdyz uz ho mam, tak jakozto fandu deskovek jsem si tam okamzite zakoupil ten SW a zkusil ho hrat. I proto, ze mam SW rad. A v tomto pripade ti socialni kontakt nechybi, protoze vlastne slouzi jen jako prostrednik mezi dvema lidmi, co sedi proti sobe a soupou elektronickymi zetonky :-) Vim, zni to divne, ale funguje to.

Richmond: Fuka to napsal hezky, ted jsem to docetl a vlastne ma pravdu, i kdyz ted uz je to zase o kus dal. Jedine, s cim s nim muzu polemizovat je to, ze jsem si misto toho mel radeji koupit netbook. O tom jsem uvazoval a me proste vadi ten nekolikaminutovy start netbooku, nez se dostanu tech internetů :-)) Tady to zapnu, okamzite mi to naskoci a muzu se okamzite na neco kouknout. Ta pohotovost se mi v tom libi. To u netbooku bohuzel neni. To tam nezminil, jinak ma pravdu.

15.6.2010 12:27:59

Adalpo
Mno jak se to vezme, ja bych treba Dominion radej hral na tom iPadu, kde nemusim nic michat;) Ostatne nazivo ho skoro nehraju a hraju ho na BSW. Je to u me prakticky vyjimka, ale u nekterych her si to dokazu predstavit...

15.6.2010 12:31:13

ad Sydo
... k přilákání nových lidí k deskovkám je to dobré.
K tomuhle účelu jsem poměrně skeptický, ale možná se pletu.

Když jsem někdy v 70 letech začínal aktivně horolezit, tak jsme si vždycky u ohně pod skalama dělali srandu o tom, jak někdy v budoucnosti se bude lozit v halách na umělých stěnách s umělým osvětlením a diváci na tribunách budou sledovat výkony lezců a budou je odměňovat potleskem. Ani ve snu by nás tehdy nenapadlo, že neuplyne ani 20 let a tyhle naše vize se stanou skutečností a naprostou samozřejmostí. Tenkrát to pro nás bylo naprosto nemyslytelné, protože duch horolezectví byl úplně někde jinde než dnes.

... a třeba s iPadem to bude podobné.

15.6.2010 12:32:04

rbx
Mně se ta recenze moc líbila a souhlasím i s tebou, že start netbooku než se člověk domůže netu je "bleskový" :) Teď jsem si nevím proč vzpomněl na svůj Didaktik Gama, který startoval do vteřiny :) Pokud ovšem člověk nechtěl hrát hry :)

15.6.2010 12:32:35

Richmond, rbx
já teda nevím...v něčem má Fuka určitě pravdu, ale na můj vkus moc machruje jak si může kde co sám naprogramovat aby to fungovalo přesně jak chce. Ne každý je schopný napsat si aplikaci a nebo pozměnit open-source aplikaci tak aby fungovala přesně podle jeho představ. Určitě je pravda, že iPad je v mnoha věcech omezený, ale moc bych se nehrnul k srovnávání s netbookem, je to přece jen doplněk k notebooku (netbooku) nebo PC ne jejich náhrada.

15.6.2010 12:40:56

Beholder
Já naopak Fukovi moc rozumím :) Ty omezení by třeba mě vadily silně. A to srovnání s netbookem je dle mého patřičné. Netbook asi bude spíše doplněk PC (i když znám pár lidí, co si s ním vystačí i bez komplu), ale iPad taky nebudeš mít jako náhradu za PC, nebo jo?

15.6.2010 12:47:55

Richmond
no však ne. PC je pro mě základ a pak ten netbook nebo nějaký 13" palcový notebook. iPad beru jako doplněk (ano uznávám hodně drahý doplněk) a hračku pro všechno předcházející.

Ale abych byl konkrétní. Vezmu si jako příklad mě. Chodím do školy kde máme cca 3 počítačové ušebny + studovnu s počítači. Takže to je v pohodě. Ale řekl jsem si že bych rád svůj stroj abych nemusel chodit do učeben a připojil se k netu kdekoliv po škole, pustil si seriál a hlavně byl on-line i v přednáškové hale. Ale časem jsem zjistil, že když mám ve škole pauzu, tak si stejně čtu noviny (a nekoukám na seriál) a na net si zajdu do studovny, jediný "problém" zůstává aula s wifi nebo nemožnost se připojit kdekoliv bez čekání. Netbooku jsem se zbavil a pořídil si iPod Touch. Jedna jsem potřeboval nový mp3 přehrávač a jednak je to herní konzole, spouštěč tisíců aplikací z appstore a v neposlední řadě to má wifi a internetový prohlížeč. Takže kdekoliv po škole jsem za 10 vteřin (než naklikám ID a heslo) na zatrolenkách na mailu, na idnesu atd...Takže pro mě iPad (a taky iPhone) drahá záležitost, takže jsem si pořídil cenově přístupný iPod, ale iPad by byl pro mě ideální ve škole na připojení k netu na kterékoliv lavici v jakékoliv chodbě po celé škole a dále by suploval ty aplikace co jsou na iPodu a iPhonu. Pro mě prostě ideální doplněk a hračka pro studenta, který nevyužije netbook, bohužel cena je pro mě vysoká

15.6.2010 13:04:00

rbx

Beholder
no, pokud znas Fuku, tak on to ani jinak napsat nemohl. Sam se ohodnotil na stupnici jako tucnak a pro tyto lidi iPad fakt neni. Ja jsem naopak z ruznych nastaveni a ladeni compu uz vyrostl a snesu ta omezeni, kdyz vse funguje jak ma. Pryc jsou doby, kdy jsem si kazdy rok stavel pocitac a vybiral co nejlepsi komponenty a ladil system. Uf, to uz nechci.

15.6.2010 13:05:46

rbx

beholder
no tak pro tebe je to jak delane. Ja na vsechno to prilezitostne brouzdani vyuzvial iPhone a dokazal jsem z nej vyridit spouustu pracovnich mailu. Jenze me vadila velikost obrazovky. To ted uz neplati.

15.6.2010 13:08:07

rbx
tak pod to se můžu podepsat. Znám Fuku a ještě než jsem začal číst ten článek, tak jsem očekával že to napíše, tak jak to napsal. Jsem uživatel a ne programátor, proto přistoupím na omezení výměnou za to že je všechno stabilní, jednoduché a bez programování, nastavování atd., proto fandím Applu.

15.6.2010 13:09:09

rbx 15.6.2010 13:08:07
opět souhlasím, ten rozdíl mezi iPhone, iPod a iPad je ve velikosti displeje (když nebereme potaz telefonování a přehrávač mp3), proto bych se mi líbil, to jsem předtím zapomněl zmínit.

15.6.2010 13:11:14

beholder
Na pokud znas Fuku, pak nechapu proc pises o jakemsi machrovani. Uvedom si, ze jsou proste skupiny lidi, ktere (jako ty) maji radsi jednoduchost bez ficurek (pak hrabnou treba po jabku) a jini zase preferuji otevrenejsi system (treba os android).

15.6.2010 13:13:51

Richmond
protože na můj vkus to nebyl příliš objektivní názor, ale spíše machrování. Třeba ten odstavec s přehráváním hudby mě rozesmál...

"Doma provozuji Squeezebox Server, který má jakési smysluplné defaultní nastavení a pokud mi toto nevyhovuje, leží přede mnou nabídka doslova stovek parametrů, které mohu měnit pomocí webového rozhraní a mnoha stovek dalších, které mohu měnit pomocí konfiguračních souborů a skriptů. Následkem toho je v mé domácnosti hudba přehrávána téměř přesně takovým způsobem, jakým jsem chtěl."

Sorry, ale takový přehrávač hudby může používat snad jen mimozemšťan :)

15.6.2010 13:18:48

rbx

RULES
jeste jsem si vzpomnel na dalsi vec, kterou jsem chtel na iPadu vyuzivat. Minim si do toho nasypat pravidla her v PDF.

15.6.2010 13:21:46

Fukova recenze
Já myslím, že z pohledu Fuky je nejpodstatnější pasáž, která je dle mého PRO NEJ naprosto typická a není to žádný machrování, jen jinej přístup než někteří ostatní:

Apple iPad bych popsal slovy "přísně kontrolované zařízení". To znamená, že s ním můžete dělat pouze to, co Apple dovolí, a pouze tím způsobem, jakým si to představuje Apple. Pokud s ním chcete dělat něco jiného, Apple nejenže vám to neumožní, ale aktivně vám v tom brání technickými i právními prostředky.

Toto je v rozporu s mým přístupem k počítačům (a k technologiím vůbec) a koneckonců i s tím, co symbolizovalo Apple v roce 1985. Ale netvrdím, že je to něco a priori špatného.

15.6.2010 13:24:09

rbx
Já mám ve svým obstarožním PDA bez wifi narváno několik desítek vybraných recenzí v html z BGG, takže když je čas v čekárnách, na dovolené a jinde, tak čtu :)

15.6.2010 13:25:10

téma
Je to ještě o deskovkách :)?

15.6.2010 13:28:15

rbx

kren
jj, je. Ted jsem do toho narval na zkousku pravidla Androida a je to parada. Uz si muzu cist v posteli pravidla pri zhasnute lampe. A ne ze nekdo bude namitat, ze jsem si za ty penize mel radeji rozsvitit :-))

15.6.2010 13:34:41

kren
Ne, ale to se tu cas od casu stava;)

15.6.2010 13:36:35

rbx
Já ti rozumím :) mně by se ten ipad či co to je taky hodil, když jdu v práci na WeCko, hraju na své obstarožní Nokii hada, SW by byl lepší :)))

15.6.2010 13:42:22

to Aneken
.. že jo :). A že jsem se ozval zrovna já, kterej má hned za Sydem 2151 příspěvků v diskuzích a mnohdy ne o deskovkách :D.

15.6.2010 13:45:06

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas