Dobry nakup / Poradte naozaj kvalitne hry

Mam 28, nedavno sa mi obnovila tuzba zahrat si nejaku deskovku (nehral som ziadnu okrem sachu od cias zaciatku mojej PC ery, od 1994:).
Ked som bol maly mal velmi som rad Investora, Sach (to mam rad doteraz) a rozne hry ktore boli vtedy dostupne.
Rozhodol som sa teda kupit si Through the Ages, Agricola a Postovni kuryr.
Through the Ages - po 2 partiach mi to pride dost o nicom (Hral som Civ I-IV na kompe a tam ma to velmi bavi doteraz),
Postovni kuryr - no comment a Agricola - tak to bolo trochu sklamanie aj ked je to jedina hra ktoru hravame a
ktora ma ako tak bavi.

Minuly tyzden som urobil nakup: Le Havre, Sedlaci z blat, Dobyvatele Vesmiru, Dominion.
Ktore z nich mate a stale hrate:)?
lebo pozeram tu na forach, niektore hry su oblubene a niektore si hraci kupili a vobec ich nehraju aj ked maju dobre hodnotenia na roznych
serveroch. Vidim ze vyznat sa v tychto modernych hrach je hotove umenie.

Ja sam som si tie 4 hore uvedene vyberal velmi dlho a aj tak som si nie isty kupou.
Chcel by som teda poprosit uzivatelov ktori sa vyznaju viac ako ja aby mi poradili.

Hladam hry:
1. Hra musi cloveka chytit, musi sa na nu tesit, musia tam byt nove zazitky ktore chce clovek objavit, vela moznosti
ktore chce vyskusat
2. celkom ma bavi koncept ze kazdy hrac ma ine moznosti (hra za jednu stranu ktora je dost odlisna od druhej)
ale nemusi byt
3. cisto bojove hry (ala memoir) nie - chce hrat aj priatelka :)
4. co sa tyka interaktivity, je mi to jedno
5. bavia ma skor dlhsie hry

Rozmyslam o Eufrat a Tigris, Dune, Starcraft.

Najviac ma zaujima, ktora hra (ktora splna moje vyssie uvedene poziadavky) Vas chytila za srdce, hrali ste ju velmi dlho
a je naozaj kvalitna (lebo do hrania Agricoly a Through the ages sa musim trochu nutit:), nie je to ono)
16.6.2010 13:22:42

to Singer
No já bych tedy takhle z fleku všechny hry zaráz kupovat nešel, zdá se mi to trošku Crazy a vůbec ne kvůli penězům. Spíš mi to tak trošku připadá jako mám doma zrovna volné místo v nové knihovně, tak hledám dobré knihy, které by měli celkově na šířku 40 cm aby mi to tam zrovna pasovalo. Je to můj pocit, ale proti gustu ...
1) Pokud by byla možnost, tak bych si hry někde vyzkoušel zahrát
2) Pokud by nebyla možnost, tak bych si koupil jednu, vyzkoušel, párkrát zahrál, zjistil, jestli mi vyhovuje, mechanismus a téma a pak bych si časem koupil další a když by mi nevyhovovala tak bych zkusil jinou. Ale takhle všechno naráz, no nevím ...

17.6.2010 13:06:42

Vlaada
A nehodláš někdy v budoucnu nějakou deskovku alá HoMaM udělat? :)

17.6.2010 13:10:52

metrová literatura
se tomu říká

17.6.2010 13:12:01

rbx

singer
war of the ring - nesezenes, space hulk - take nesezenes, duna - musis vyrobit

ja musim souhlasit s doporucenim Smallworldu a DT2: Prison. Ale tvuj vyber neni zly, treba Arkham ve dvou naprosto v pohode, jen kazdy musi hrat za dva vysetrovatele. TS je taky super. A Cyclades vypadaji vyborne a vzhledem k ohlasum si myslim, ze bys neprohloupil. Jinak pokud se nebojis anglictiny a tva pritelkyne tez ne, tak by pro mne byla jasna volba Tales of Arabian Nights. V ktere jine hre se muzes ozenit, stat se kalifem a plodit deti osklivejsi nez tvuj nejstarsi velbloud :-)

17.6.2010 13:30:18

Vlaada

To Richmond
Hodlám... ale to je ještě daleko :)

17.6.2010 13:56:57

Vlaada
to tě tak naprudil ten Titan nebo jsi o tom uvažoval už dřív?

17.6.2010 14:08:18

Vlaada

to Ella
Ne, to s tím nesouvisí, já mám prostě jen rád Heroes... Ale:
1) Fakt je to ještě daleko.
2) Vlastně to ani nebude hra podle Heroes :)
3) Jsme s tím v této diskusi dost off topic :)

17.6.2010 14:17:01

Tanhauser
a nazov?

18.6.2010 02:12:18

kren
Taky ze jsem nesehnal zadnou :) Proste maju Carrasone, Agricolu, Vikingove atd atd ale to com som chcel, nie. Presiel som 5 kamennych shopov. A jasne, zatial nejdem kupovat dalsie, mam objednane Le Havre, Sedlaci z blat, Dobyvatele Vesmiru, Dominion za furu penez :) Ale jednu naviac som chcel no nemali :(
a Nepride mi to podla tvojho 40cm konceptu v knihovne. Nekupujem to na to aby som to mal ale aby som to hral :)
Z tohto fora som ziskal prehlad o zaujimavejsich tituloch a o to mi predsa slo, takze kritika nekritika na moju adresu, vsetkym musim podakovat :)

18.6.2010 02:20:41

Vlaada
to uz napadlo aj mna a davnejsie, kedze to je jedna z mala popularnejsich turn-based na pc a civilizacia uz svoje deskovky ma:) Myslim ze je to v oblasti deskovek nevyuzity potencial vynikajuceho konceptu (aspon som zatial nenasiel nic co by sa tomu podobalo). A ani by mi to neprislo ako kopirovanie, lebo to by sme mohli potom preniest uplne na vsetko - kazda hra kde sa nachadzaju jednotky a hrdina je kopia tej uplne prvej, co je samozrejme nezmysel. Ale tym co vlastnia prava prave na tento koncept hry by to tak asi prislo:)

18.6.2010 02:28:10

rbx
Tales of Arabian Nights - vyzera to zaujimavo ale dost sa mi nepaci tema blizkeho vychodu v obdobi staroveku,stredoveku - perzska risa, Ali-baba, Sindibád, Sheherezáda, nic pre mna. Inak mozem takmer vsetko (este nesmiem zabudnut :D ze neznasam pc/console games, movies a celkovo hocico co je stvorene na podklade niektorych priblblych strasne stupidnych US comics, to fakt neznasam)

18.6.2010 02:36:19

singer
Tyhle hry moc v kamených obchodech neseženeš. Max někde v Praze nebo Brně. Jinak musíš e-shop, tak jak většina nás tady.

18.6.2010 07:13:13

to singer ad knihovna 40 cm
Já jsem nekritizoval tebe, ale podivoval jsem se nad tvým způsobem výběru a nákupů her. Očividně nemáš problém s penězi, když si můžeš dovolit provádět naráz takové nákupy, nicméně to je tvoje věc. Už tvůj první nákup a výběr her byl trošku zvláštní, no ale dobře, každý nějak začíná a když se ve světě her ještě neorientuje, tak se to dá pochopit. Co už ale vůbec nechápu, tak při tvém jasném vyjádření, že Agricola bylo zklamání, provedeš hned další velký nákup, kde ke hře, která tě zklamala koupíš poměrně drahé rozšíření a pak koupíš Le Havre, který je principem shodný s Agricolou a podle mne nedosahuje její kvality. Pokud dobře počítám, tak jsi v krátké době bez nějakých větších zkušeností nakoupil 7 euroher a hodláš teď nakoupit dalších teďka poměrně epických dalších 6 her bez toho aby sis jedinou hru ze svého výběru zkusil někde zahrát. Tak se prosím nediv, že se mi to zdá poněkud CRAZY.

18.6.2010 07:45:00

výběr (off topic)

Nechci se nijak dotknout singera - určitě si něco vybere, ale ten přístup k výběru je fakt dost divoký.

Kdysi jsem potkala na horách mladého muže, který říkal, že potřeboval fyzickou kompenzaci k duševně náročné práci. A vzpomněl si, že kdysi jako dítě ho bavily hory. Tak se rozhodl, že bude chodit na hory. Zašel do Alpin Sportu nebo Hudy Sport a jako snadná oběť zdatného obchodníka tam zkoupil vše - od fuseklí, až po wind-proof pohlavní pokrývku a dokonalé UV brýle. Visely na něm nerez ešusy a v batohu mel soupravu na filtraci vody i dokonalou outdoor lékarnička s infuzní sadou :-)))

singerovi bych doporučila nespěchat - nasáčkuj se někam na herní víkend nebo do herní hospody, ať ti pak doma neleží bedny a složitě to nedražíš na aukro jako "zcela nové, jen vyloupané žetonky".

18.6.2010 08:20:57

to singer (comicsový offtopic)
A s těmi přiblblými, strašně stupidními komiksy prrr. Na ty mi nešahej :-)
Nemám rád, když někdo háže všechny komiksy na jednu hromadu pro malé děcka a retardované spoluobčany. Některé komiksy (a kupodivu je jich poměrně dost), jsou mnohdy lepší, zajímavější a hlubší, než většina knih.

18.6.2010 09:09:03

Kadaver
Naprostý souhlas s těmi komiksy. Je komiks a komiks. Třeba takový Maus už je dneska klasika.

18.6.2010 09:13:09

Kadaver+sappho
taky se ozývám, je to tak.ono ětšinu lidé, co na komiks plivají žádný ani pořádně nečetli.

18.6.2010 09:26:13

Kadaver, Sappho, kandelabr
Já bych to klidnil, Singer nezobecňoval, řekl "některé přiblblé US komiksy", s čímž se ztotožňuji - Fantastic Four a podobné kraviny nedokážu vystát. Ale takový Maus, Sin City, Goražde, nebo Vrána, mňam. Což mi připomíná, že jsem ještě nečetl nový Red MEat :)

18.6.2010 09:31:36

ad Comixy
... a což teprve Rychlé šípy :)

18.6.2010 09:34:57

PJ

Sandman...
...není americkej a na toho zase nešahejte mně. Jo a jsem rád, že si tu nikdo nebere do huby 4-lístek.

18.6.2010 10:08:28

PJ
Na čtyřlístek bych nesáhl, natož abych si ho bral do huby ;) Né, bez legrace, ani jako dítě mě tohle neoslovilo.

18.6.2010 10:21:56

kren
o Agricole som precital tony clankov (keby som namiesto toho pracoval dve hodiny, zarobil by som na nu:) ale bavilo ma to a ocakaval som od toho vela a mozno preto som bol mierne sklamany. Ta hra sa mi z jednej strany celkom paci ale nieco jej chyba a je to moje riziko, ze som sa rozhodol pre Sedlakov. Mocare, lesy, vytapeni, specialni akce, nove velke vybavenia, dufam ze to hre da to co mi chyba. A nekupujem vsetko co vidim, napriklad male rozsirenie som nekupil z principu :D (v zapadnych krajinach to obsahuje original), no u nas (CZ,SK) ako pridavny pack za 15 eur.. Le Havre tak tu som pochopil pravidla a videl som to na videach a paci sa mi to viac, nez agricola, ku podivu.

Tie hry ktore mi tu ludia poradili na fore budem kupovat postupne :) ja som len rad ze mi bol niekto ochotny pomoct a iba som povedal vsetkym proste co sa mi z toho paci a co si poridim. Inu tie prve tri som kupoval v unoru :)

18.6.2010 11:39:37

singer
Hodně štěstí a dej vědět, jak bylo nakupování úspěšné.

18.6.2010 11:55:07

to Singer
Pokud nemám zkušenosti s deskovkama, tak je lépe než tunu pročíst, gram vyzkoušet. Nevím odkud jsi a asi ne z velkého města, když nemáš šanci zajít do nějakého herního klubu si hru vyzkoušet. Ale každopádně pokud bych se rozhodl jít do deskovek, tak bych spíš investoval dva dny zajet na nějaké herní setkání, ktré se dá na netu najít, zrovna tak jak jsi hledal informace o hrách. Tím tě samozřejmě já do ničeho nenutím a máš svůj přístup. To je spíš taková rada co nic nestojí. Ale jinak doufám, že tituly, které sis zvolil se ti budou líbit a třeba se někde na setkání potkáme. Držím ti palce :).

18.6.2010 12:01:25

Tanhauser
pardon ma prehlasovane a, nicmene
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/tannhauser-68/
kdybych delal reklamu HRASu tak maji za dobry peniz levnejsi variantu jedinny hacek jsou Nemecka pravidla (ceska ti prilozi na CD, popr maji na strankach a zde jsou urcite taky)

18.6.2010 12:07:22

Vybíráme z Bazaru

Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemrtví nebo živí
Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemrtví nebo živí
Akt. cena: 25 €
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas