Dobry nakup / Poradte naozaj kvalitne hry

Mam 28, nedavno sa mi obnovila tuzba zahrat si nejaku deskovku (nehral som ziadnu okrem sachu od cias zaciatku mojej PC ery, od 1994:).
Ked som bol maly mal velmi som rad Investora, Sach (to mam rad doteraz) a rozne hry ktore boli vtedy dostupne.
Rozhodol som sa teda kupit si Through the Ages, Agricola a Postovni kuryr.
Through the Ages - po 2 partiach mi to pride dost o nicom (Hral som Civ I-IV na kompe a tam ma to velmi bavi doteraz),
Postovni kuryr - no comment a Agricola - tak to bolo trochu sklamanie aj ked je to jedina hra ktoru hravame a
ktora ma ako tak bavi.

Minuly tyzden som urobil nakup: Le Havre, Sedlaci z blat, Dobyvatele Vesmiru, Dominion.
Ktore z nich mate a stale hrate:)?
lebo pozeram tu na forach, niektore hry su oblubene a niektore si hraci kupili a vobec ich nehraju aj ked maju dobre hodnotenia na roznych
serveroch. Vidim ze vyznat sa v tychto modernych hrach je hotove umenie.

Ja sam som si tie 4 hore uvedene vyberal velmi dlho a aj tak som si nie isty kupou.
Chcel by som teda poprosit uzivatelov ktori sa vyznaju viac ako ja aby mi poradili.

Hladam hry:
1. Hra musi cloveka chytit, musi sa na nu tesit, musia tam byt nove zazitky ktore chce clovek objavit, vela moznosti
ktore chce vyskusat
2. celkom ma bavi koncept ze kazdy hrac ma ine moznosti (hra za jednu stranu ktora je dost odlisna od druhej)
ale nemusi byt
3. cisto bojove hry (ala memoir) nie - chce hrat aj priatelka :)
4. co sa tyka interaktivity, je mi to jedno
5. bavia ma skor dlhsie hry

Rozmyslam o Eufrat a Tigris, Dune, Starcraft.

Najviac ma zaujima, ktora hra (ktora splna moje vyssie uvedene poziadavky) Vas chytila za srdce, hrali ste ju velmi dlho
a je naozaj kvalitna (lebo do hrania Agricoly a Through the ages sa musim trochu nutit:), nie je to ono)
16.6.2010 13:22:42

all
Nechcel som nikoho urazit kedze vacsinu komiksov nepoznam. Nepochybne sa najdu dobre kusky a ma to svojich priaznivcov.
Nemohol som si spomenut ale presne ako pise sydo, svojho casu mali vsetci taku maniu ohladom Fantastic Four a spol a mne to dost liezlo na nervy,to fakt neznasam. Je to sice off topic ale Takisto Red Alert 3, chapem ze je tam valka pojata ako recesia ale to komiksove pojatie celej hry znicilo jednu hru z mojej oblubenej serie C&C.

18.6.2010 12:31:09

Vlaada

to Singer
Tak teď už se přidám taky, že máš zvláštní přístup, když sis koupil Sedláky z blat, ale "z principu" sis nekoupil to malé rozšíření a dobrovolně se tak (patrně z nedostatku informací) připravil o většinu karet (a to obvykle o ty zajímavější). Patrně jsi usoudil, že je to finta, jak z tebe vytáhnout další peníze, a máš radost, že tě "nedostali" :), přitom si ale stejně kupuješ další hry od stejného vydavatele. Pokud vím, tak důvodem rozdělení českého vydání bylo, že jinak by cena základní hry při daném počtu výtisků musela jít docela dost přes tisícovku, a nebyli si jistí, jestli vůbec širší česká hráčská veřejnost hru přijme - v té době vycházely česky jen menší a jednodušší hry. Takhle dali možnost lidem levněji vyzkoušet, zda je to hra pro ně.

18.6.2010 12:38:42

sydo
jj dam vedet, pocitam ze bude to tak o mesiac, dva a teraz som si 100 pro isty ze som si vybral OK. Diky vsem

18.6.2010 12:43:20

Vlaada
Uz nepalte tolko do mna, uz som rozstrielany:) Vies tuna na SK frci jet do hospody, ozrat sa, nieco fuknut alebo spolknut:D, aj ja obcas zajdem na nejaku party ale to len ako odreagovanie sa, nebavi ma to proste.. Tymto vsetkym chcem vysvetlit ze tu nemam moc spoluhracov, natoz este klub kde by sa to hralo. Az skutocne (SK) budeme patrit do Europy co sa tyka kultury,budem stastny.

18.6.2010 12:50:22

to Singer ad ozrat sa
... Vies tuna na SK frci jet do hospody, ozrat sa ...
Teď jsi opravdu vyvolal úsměv na mé tváři v tomto chmurném dni :D. Jako bych slyšel mou ženu ... má žena je totiž Slovenka ze Středního Slovenska z Helpy a přesně těmihle slovy vždycky charakterizuje tamní kulturní vyžití.

18.6.2010 13:02:12

ad ozrat se
no ne že by to v Čechách bylo o moc lepší ... teda aspoň mezi určitejma skupinama lidí

18.6.2010 13:12:42

kren
Ako je to sice trochu off topic ale patri to k hram a vseobecne ku kulture. Chodim casto do Ciech a vidim ze v niektorych veciach sme vas predbehli(je tu viac veci vseobecne zmodernizovanych,je tu naliaty kapital, vystavba, ekonomicke podmienky, rovna dan), no vo vacsine pripadov ste vpredu bratia! Co sa tyka myslenia a kultury, co jest the most important pre rozvoj naroda (tu nestretnem nekatolika ani keby som chcel), ste daleko za nami a obdivujem vas.. Napr. Hranie spolocenskych hier sa tu poklada ako nieco max tak pre male deti a mnoho inych veci ktore nechcem menovat lebo nepatria do tejto temy a tento pristup fakt neznasam. Proste intelektualna uroven v ... (neexistuje v slovniku na to vyraz). Preto ked mi tu niekto radi do akeho klubu mam zajst a kde to vyskusat,:). Velmi rad by som si co i len pozrel nejaku partiu ale uz to nechajme. Vybral som si na zaklade vasich odporucani, recenzii a videi na internetu, na zaklade cetby pravidel nekterych her a uz to nechajme:)..

18.6.2010 13:18:23

trohat
je to u Vas urcite lepsie po viacerych strankach, to mi ver

18.6.2010 13:19:38

Vlaada
vies tie karty z rozsirenia ma dost lakaju uz dlhsiu dobu (aj vcera som ich mal v shope v ruke) ale moje zasady su len moje a nelze na nich nic zmenit. Ide tu o princip (urcite by bolo lepsie dat hru o 200 KC drahsiu ako vydat rozsirenie co je samostatny produkt a nesie so sebou dalsie additional naklady (tak nestoji 200 KC ale 350 KC) a druha vec, je vela pripadov ked je to tahanie penazi z ludi a to proste neznasam. Ako myslim si ze dobry napad a dusevne know-how ma byt patricne ocenene ale v niektorych pripadoch to uz presahuje mieru a nabalit sa nechce autor(autorovi by som to prial) ale vydavatel. Preto si tie karticky nekupim ani keby boli za 10 KC :) Agricola samotna je za nizku cenu oproti ostatnym hram co sa tyka poctu a kvality materialu.

18.6.2010 13:31:54

jen pro informaci
Novým guvernérem ČNB byl jmenován jistý M.SINGER...a vy se divíte :)))

18.6.2010 13:37:00

The Hammer
to co je zas za palba :) ?

18.6.2010 13:49:26

singer
Žádná palba, jen taková zajímavá náhoda :)
Právě se totiž objevila zpráva, že novým guvernérem byl jmenován M.Singer (to není vtip, to je fakt) no a když už máš nick takový jaký máš a stal ses guvernérem, můžeš kupovat hry na kila :)))

18.6.2010 13:56:37

to singer
Víš ty, že já jsem pravidelně praktikující katolík :). To, o čem píšeš, vůbec nesouvisí s vírou. Každá víra, která je braná jen povrchně, navenek a bigotně je špatná, ale není to vírou samotnou, ale všechno je v lidech. Jsem poměrně silně věřící člověk a každou neděli jsem v kostele, ale znám fůru skvělých lidí, kterým Bůh nic neříká a v životě nebyli v kostele, ale taky znám několik lidí, kteří chodí pravidelně do kostela, vyhlašují se za katolíky, ale jejich život, činy a postoje jejich víře neodpovídají a je mi z nich smutno. Tak to jen na obranu katolíků :). A nemusíš mít obavy, co se týče Slovenska a katolíků, vím o čem mluvíš a chápu tě.

18.6.2010 13:59:12

kren
Podme sa bavit o hrach. Opis situacie som urobil len preto lebo to suvisi s hrami a hranim hier a preto lebo mi tu mnohi stale radili kluby a aby som sa siel pozriet/vyskusat. K vierovyznaniu sa viac nevyjadrujem

18.6.2010 14:05:21

kren
"taky znám několik lidí, kteří chodí pravidelně do kostela, vyhlašují se za katolíky, ale jejich život, činy a postoje jejich víře neodpovídají a je mi z nich smutno. Tak to jen na obranu katolíků :). A nemusíš mít obavy, co se týče Slovenska a katolíků, vím o čem mluvíš a chápu tě."

Som rad ze si ma pochopil a toto vsetko co som napisal je o nacrtnuti situacie (pozadie), ake mam moznosti vyberat si a spoznavat doskove hry - cize je to k topicu. Rozoberat ale toto pozadie dalej je mimo topicu. A ver tomu ze som zase nemal na mysli extremny pripad ze uplne vsetci katolici su nejaki ..:) Tiez mam kamaratov katolikov a.. uz to fakt nechajme..
Pozeram ze si vyrabal Twilight Struggle.. Ako sa mam vyznat v tych verziach, prip. kde to mozem zohnat?

18.6.2010 14:17:06

O hrách na Slovensku
Dobře pojďme se bavit o hrách. Myslím si, že ani v souvislosti s hrami a hodnocením Slovenska nemáš pravdu. Pokud se podíváš na váš web:

http://www.spolocenskehry.sk

Tak tam najdeš 33 odkazů na deskoherní kluby po celeém Slovensku a neříkej mi, že je takový problém se v nejbližším tvému bydlišti domluvit, abys tam některý den přijel něco vyzkoušel a popovídal si o hrách a přímých zkušenostech. A i herní akce se pořádají na Slovensku, takže co se týče Slovenska, tak situace není tak černá, jak se tady snažíš líčit.

18.6.2010 14:17:25

kren
Myslim ze diskusia sa ubera zlym smerom. Nesnazim sa licit nic a tymto koncim s akymkolvek dalsim prispevkom. Hodne zdaru

18.6.2010 15:05:06

Jen jsem chtěl pomoct
... takže nerozumím tomu proč by se rada na odkazy na herní kluby ubírala špatným směrem. Ty jsi napsal, že na Slovensku se není kde dostat k deskovkám a já ti napsal, kde se tam k deskovkám dostat dá - nic víc, nic míň. Jestli tu radu využiješ nebo ne, je jen na tobě.

18.6.2010 15:11:57

Joe

Singer
čo si taký napaprčený? Slováci sú tu tiež :)
Ja by som do klubu šiel HNEĎ, u mňa je problém s časom...

18.6.2010 15:21:03

Vlaada

to Singer
"urcite by bolo lepsie dat hru o 200 KC drahsiu ako vydat rozsirenie co je samostatny produkt a nesie so sebou dalsie additional naklady (tak nestoji 200 KC ale 350 KC)"

A na tohle jsi přišel kde, že by to bylo lepší? Klidně by se pak mohlo stát, že za cenu přes tisícovku by se hra neprodávala (nemysli si, že firmy vydávající české lokalizace her by se uživily z lidí, co pravidelně čtou herní weby, recenze apod.) a zůstala by jim na skladě. Takže kdyby nechtěli riskovat, museli by udělat nižší náklad. Což by zase zvýšilo cenu. Nakonec by hru udělali pro pár set fajnšmekrů, a rozšíření by nevydali už vůbec.

18.6.2010 15:21:30

Upresnenie
Na Slovensku je to tak... vravia naši ľudia v politike, v televízii a zjavne aj tu na herných stránkach. Čo v tom vidím ja? Všetci konštatujú, že to tak je a nemienia (alebo sa im nechce) niečo meniť.
Veď ako vznikajú kluby v ČR? Z iniciatívy niekoľko málo jednotlivcov, ktorí do toho idú. Na Slovensku sa každý pozrie na možné prekážky a nechá to tak. Prajem nám veľa tvrdohlavých ľudí, ktorí pôjdu za svojim cieľom.
(Cauly, náš vzor :) )

Jedného dňa mal jeden Oravák doma myšlienku. Chcel založiť web o hrách na Slovensku. Išiel do toho. Oslovoval vydavateľov, oslovoval ďalších ľudí. Podarilo sa. Ale tá stránka stále žije len tým, koľko času do nej venujú admini a navštevovatelia. Admini sa popri tom ešte niečim musia živiť. Takže sú de facto v pozícii rovnakých sponzorov myšlienok a nápadov, ako každý iný prispievateľ toho webu.

Iného dňa jeden Bratislavčan mal v hernom klube myšlienku. Chcel prinášať Slovákom hry. Viac ako pol roka (snáď dokonca rok) hľadal cesty, oslovoval vydavateľov a kamarátov. Podarilo sa. Má svoj e-shop. Ale stále vidím, že popri tom má prácu, ktorá ho musí živiť. Prečo? Lebo stále pracuje na propagácii hier na akciách, ktoré mu vo forme zisku z priameho predaja aspoň vrátia povinné poplatky. Sponzoruje tým všetky kamenné obchody, kde sa hry tiež kupujú.

Bola malá skupinka ľudí a mali myšlienku. Založili klub...

Prečo vlastne všetko závisí len od jednotlivcov? Prečo majú všetci "Nebratislavčania" dojem, že v Bratislave to ide ľahšie? Skúsili ste sa pozrieť koľko výziev na predkladanie projektov je hneď na prvej strane označených: "Pre celé Slovensko mimo Bratislavského kraja"?
Skúsili ste zistiť čo stojí prenájom miestnosti v Bratislave a v inom meste?
Skúsili ste niekedy ísť na úrad sa spýtať, či by v "kulturáku" nebolo možné urobiť akciu? (Najprv jednorazovú, neskôr môžete hovoriť o stretnutiach ľudí bez rozdielu veku...)

Nelamentujte! Konajte!

Ak po kúpe tých n+1 hier singer zistí, že ich potrebuje hrať s niekým a ľady v okolí Žiliny sa kvoli tomu pohnú, tak budem tejto diskusii tu vďačná.

18.6.2010 15:24:14

Twilight Struggle
Co se týče téhle hry, tak jediná dostupná edice je ta nejnovější - tedy Deluxe Edition. Všechny mé uveřejněné překlady a herní komponenty tady na webu jsou k té Deluxe Edici
(Karty, pravidla, referenční karty). Ostatní zdejší překlady (od Sasy jsou ke starší verzi této hry). Pokud si hru koupíš a budeš si chtít vytisknout ty české karty, tak si stejně porovnáš, která je která. Soubor s kartami "Twilight Struggle - Nové karty Deluxe edition - CZ" je soubor s několika kartami, které nahrazují nebo doplňují starší verzi těch několika karet, které jsou součástí souboru "Twilight Struggle - Karty - CZ".
Twilight Struggle můžeš sehnat jen v e-shopech. Konkrétně se nebudu tady zmiňovat v kterých, ale když to zadáš do vyhledávače, tak ti jich pár vyjede. Více se taky můžeš dovědět na stránkách GMT games:

http://www.gmtgames.com/

18.6.2010 15:25:44

kren
Na doplnenie: Som novy a nemam tolko informacii ako ty, prave preto som napisal na toto forum a pomohlo mi to.
No prave tvoj postoj ma uplne odradil, neustala kritika na kazdy moj predchadzajuci cin. K tomu dalsiemu, ja som len opisoval situaciu
ako je to u nas, nemyslel som ze tu 100 percentne nie je ziaden klub a u Vas je na kazdej ulici. Nevedel som ze vsetko co napisem budes
brat uplne doslovne. Kazdopadne prajem hodne zabavy pri hrani hier a lucim sa s tebou

18.6.2010 15:29:12

Joe

Ja mať toľko odpovedí
Ja mať toľko odpovedí ako singer, tak sa mi hlava zakrúti od šťastia :)

18.6.2010 15:34:55

to singer
Tak jestli jsem se tě v některém směru dotknul, tak to promiň nebylo to mým úmyslem. Spíš jsem ti chtěl pomoct a chtěl jsem tě orientovat směrem si něco napřed vyzkoušet, než něco kupovat a později toho litovat. A když si projdeš tuhle diskuzi zpětně, tak uvidíš, že i já jsem ti nabídl dost her, které by mohly být pro tebe vhodné. Na to co každého zajímá, baví a je s tím spokojený, stejně žádná rada neexistuje a i ze zdejšího webu mám zkušenosti, že i doporučovaná hra zkušeného zkušenému nemusí vždycky sednout a co jeden vychvaluje do nebes, tak druhý to považuje za ptákovinu. já jsem se ti snažil poradit podle nejlepšího vědomí a svědomí s tím, že jsem vzal v potaz nejen mé priority a zkušenosti, ale i všeobecnou nadšenost některými hrami. Jestli jsem měl místy v diskuzi tón, který ti neseděl a který tě urazil, tak se fakt znovu omlouvám, někdy mám tendenci poučovat, ale to je asi dáno mým věkem a snažím si na to dávat pozor, protože jsem byl za to už vícekrát kritizován a jsem si toho vědom. Takže bych byl opravdu rád, kdyby tě to neodradilo a vždycky ses sem rád vracel ať už ty pro něčí radu a nebo s tím, že mty poradíš někomu jinému. Vždyť pro tohle tady ten web je.

18.6.2010 15:49:23

Vybíráme z Bazaru

Mage Knight
Mage Knight
Akt. cena: 22 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas