Dobry nakup / Poradte naozaj kvalitne hry

Mam 28, nedavno sa mi obnovila tuzba zahrat si nejaku deskovku (nehral som ziadnu okrem sachu od cias zaciatku mojej PC ery, od 1994:).
Ked som bol maly mal velmi som rad Investora, Sach (to mam rad doteraz) a rozne hry ktore boli vtedy dostupne.
Rozhodol som sa teda kupit si Through the Ages, Agricola a Postovni kuryr.
Through the Ages - po 2 partiach mi to pride dost o nicom (Hral som Civ I-IV na kompe a tam ma to velmi bavi doteraz),
Postovni kuryr - no comment a Agricola - tak to bolo trochu sklamanie aj ked je to jedina hra ktoru hravame a
ktora ma ako tak bavi.

Minuly tyzden som urobil nakup: Le Havre, Sedlaci z blat, Dobyvatele Vesmiru, Dominion.
Ktore z nich mate a stale hrate:)?
lebo pozeram tu na forach, niektore hry su oblubene a niektore si hraci kupili a vobec ich nehraju aj ked maju dobre hodnotenia na roznych
serveroch. Vidim ze vyznat sa v tychto modernych hrach je hotove umenie.

Ja sam som si tie 4 hore uvedene vyberal velmi dlho a aj tak som si nie isty kupou.
Chcel by som teda poprosit uzivatelov ktori sa vyznaju viac ako ja aby mi poradili.

Hladam hry:
1. Hra musi cloveka chytit, musi sa na nu tesit, musia tam byt nove zazitky ktore chce clovek objavit, vela moznosti
ktore chce vyskusat
2. celkom ma bavi koncept ze kazdy hrac ma ine moznosti (hra za jednu stranu ktora je dost odlisna od druhej)
ale nemusi byt
3. cisto bojove hry (ala memoir) nie - chce hrat aj priatelka :)
4. co sa tyka interaktivity, je mi to jedno
5. bavia ma skor dlhsie hry

Rozmyslam o Eufrat a Tigris, Dune, Starcraft.

Najviac ma zaujima, ktora hra (ktora splna moje vyssie uvedene poziadavky) Vas chytila za srdce, hrali ste ju velmi dlho
a je naozaj kvalitna (lebo do hrania Agricoly a Through the ages sa musim trochu nutit:), nie je to ono)
16.6.2010 13:22:42

to Singer
No to tedy čučím jako blázen na tvůj výběr. když bych začínal s deskovkama, tak vybrat si Through the Ages, Agricolu a Poštovního kurýra je dost brutální kombinace. Aniž bys cokoliv popsal a já bych jen věděl, že sis na úvod vybral tuhle kombinaci, tak bych na 90% předpokládal, že nejméně 2 hry z této kombinace tě nebudou bavit :).

Takže k tvému dalšímu výběru:
- Pokud tě nevzala za srdce Agricola, tak ti Le Havre rozhodně nedoporučuju.

- Pokud se do Agricoly nutíš, tak nechápu proč sis vybral rozšíření k Agricole - Sedláci z blat, které je sice vynikající, ale jen pro ty, které baví Agricola.

- Dominion a Dobyvatelé vesmíru jsou obě dobré hry, ale karetní. Pokud ti to nevadí, tak proč ne. Ale varoval bych před slepým nákupem, nejlepší je napřed vyzkoušet. Pokud ti nevadí angličtina, tak bych doporučoval Dobyvatele spíš v originále, kvůli dalším rozšířením, které v češtině už nevyjdou a rub karet pak není kompatibilní.

Jinak podle tvého zájmu, bych tě spíš typoval na hry Ameritrash, než na Eurohry a na to jsou tady na Zatrolených větší experti jak já, takže v tomhle radit nemůžu, ale určitě někdo i na tenhle druh her odpoví.

16.6.2010 13:43:43

to Singer
Zajimavy vyber.

Eufrat a Tigris hrajem a bavi nas moc. Idealni ve 3-4 hracich. Ve dvou sice hratelne, ale neni to ono.

Dune jedine pokud si ji vyrobis nebo koupis nekde a aukci, protoze pokud vim tak se nevyrabi.

Starcraft jsem nehral.

A z te skupiny her, kterou jsi jmenoval se vracime asi nejcasteji k Dobyvatelum vesmiru.

16.6.2010 13:53:32

Small World
Teď mne napadlo, nezkoušel ses podívat na Small World?

16.6.2010 14:01:27

to Kren
Preco sudis ze to je napoprve dost zly vyber? Tym ze su zlozite tie hry? Ze ich nie som schopny chapat?

Po precitani recenzii mi prislo ze Sedlaci z blat tu hru znacne obohacuje, preto som sa pokusil risknut to a je to jedina hra ktoru hravame z tych troch a ako ta nas bavi

Bavia ma viac doskove ako kartove ale na tieto dve kartove som videl mnoho pozitivnych ohlasov a po precitani pravidiel som usudil ze sa mi to paci uz teraz

V Anj som doma ale objednal som si asi bohuzial ceske vydanie, dufam ze to nie je az taky preslap, alebo ????

16.6.2010 14:14:14

singer
Pokud tě baví hry s odlišnými stranami a není překážkou angličtina, zkusil bych Twilight Struggle, pokud jsi se prokousal Civkou, znamená to, že ti složitější hry nevadí a TS je podle mě jednodušší než Civka. Kolik hráčů máš? Jen ty a přítelkyně? Jinak podle toho, co ti nesedlo, bych se přestal orientovat podle žebříčku na BGG a hrajeme.cz, vypadá to, že eurovky ti moc nesedly :)

16.6.2010 14:31:05

PJ

No...
...celkem souhlasím s křenem; Tvůj výběr mi připadá jak palba na pouťové střelnici. Každopádně s Dobyvateli jsi chybu něudělal; podle mě je to vůbec nejlepší moderní karetní hra.

Co se týče Tvých požadavků, tak bod jedna je dost mimo, každého chytí a zaujme něco jiného...

Každopádně, co mně připadá, že by na tyto požadavky mohlo pasovat:
1) Small World (už zmiňoval kren)
2) Chaos in the Old World
3) 3 Musketeers (semi kooperativní hra - tj. někteří hráči hrají spolu proti jinému hráči)
4) Ghost Stories (kooperativní hra - všichni hráči hrají společně proti hře)

16.6.2010 14:33:31

PJ

dodatek
Souhlasím se sydem. Zkus tento žebříček:
http://www.boardgamegeek.com/thematic/browse/boardgame

A ještě doplním jednu hru, která by Tě mohla zaujmout:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/cyclades-965/

16.6.2010 14:39:01

to singer
... Preco sudis ze to je napoprve dost zly vyber? Tym ze su zlozite tie hry? Ze ich nie som schopny chapat? ...

Myslel jsem ten první výběr CIV, Agricola, Poštovní kurýr. Nemyslel jsem, že jsi vybral příliš složité hry, ale kritizoval jsem kombinaci tvého výběru, aniž by sis hru zahrál. Úplně přesně to charakterizoval PJ (palba na pouťové střelnici), a to teď nemyslím nějak výsměšně, spíš nad tím kroutím hlavou. To co nabízel PJ, tak nemůžu soudit. Nevím na kolik by tě bavily kooperativní hry.

Každopádně bych ale být tebou, pokud tu možnost máš, napřed hry vyzkoušel, než je koupíš.

Z toho co tady zatím padlo, tak bych osobně doporučoval:
- Small World - jako klasickou deskovku
- Dobyvatele - jako výbornou karetku
- Twilight Struggle - jako hru pro dva s odlišnými stranami, ale tady si nejsem jistý, nakolik by tebe nebo tvou partnerku chytlo téma.
- 3 Mušketýry za semikooperativku
- Arkham Horror za kooperativky
- Nexus Ops za jednodušší, ale chytlavý ameritrash. Jsou tam sice bitvy ,ale je to opravdu chytlavé.
-

16.6.2010 14:53:38

to singer
Jo a na ty Kyklády jsem zapoměl. Sice jsem ještě nehrál, ale pějí se na to chvály, jako na skvělou kombinaci Amritrash a Eura. Téma by mohlo zaujmout i partnerku.

16.6.2010 14:55:03

singer
Jedna z důležitých otázek také zní: Kolik vás bude?

Třeba Dune je super, ale je striktně pro 6 lidí. Small World není špatný, ale nepřijde mi, že by v něm bylo co nového objevovat, prostě se člověk jen koukne na vlastnosti svého národa a podle toho hraje, žádná velká strategie a vrstvy poznání v tom nejsou. A dlouhá hra to také není :) A ještě snad nikdo tady neudělal chybu s Arkham Horrorem :)

16.6.2010 14:56:10

PJ

kren
Jaký "nemůžu soudit", Ghost Stories jsme přeci spolu hráli, i když uznávám, že to byla vzácně silná frustrační partie :o)

16.6.2010 14:56:50

to PJ
No svrbělo mne na jazyku vyjádřit se ke Ghost Stories. Tu si totiž škrtám z Wish listu. Ale ne proto, že by se mi hra, po zahrání jedné partie nelíbila, aleta hra se mi zdá natolik frustrační :), že bych byl po každé partii psychicky totálně vyčerpán :).

16.6.2010 15:00:35

singer
Jak tak koukám na tvé požadavky, mám pocit, že by tě víc chytla amerika než euro. Jesli si hrával šachy, co takové Dungeon Twister. Asi bych prošla detailněji stránky a spíš se zajíma o téma hry. Tahle si alespoň vybírám já.

16.6.2010 15:11:54

Dungeon Twister
Souhlas!

16.6.2010 15:13:55

rbx

Kren
Souhlas.

jinak Dungeon Twister tez vrele doporucuji. Vrcholne takticka bitva pro dva ve smrdutych kobkach sileneho carodeje.

16.6.2010 15:15:47

PJ

GS
Je mi jasný, že křena a rbx po té brutální přesdržce už nepřesvědčím (bylo to fak mimořádně smolné), ale ta hra se dá normálně a někdy i dokonce bez většího namáhání dohrát. A nemusím popisovat, jak jsou pak hráči na sebe hrdí ;-)
A dál už s GS nespamuji :-)

16.6.2010 15:23:27

Dungeon Twister
... a pokud možno Nové vydání Dungeon Twister Prison 2.
S rozšířením se to dá hrát i ve více lidech, ale primárně je to hra pro dva. A má to výjimečně dobrý mechanismus pro hru pouze jednoho hráče, pokud bys byl sám (Pouze nové vydání Prison 2).

16.6.2010 15:23:45

ad GS
Já si ještě spamnu :). Hru u které mi řekneš, že se dá i někdy vyhrát, se mi zdá podezřelá už od začátku :).

16.6.2010 15:25:18

PJ

kren
Ale to já nenapsal. Já napsal, že se někdy dá normálně vyhrát I BEZ VĚTŠÍHO NAMÁHÁNÍ :-)

16.6.2010 15:30:54

to PJ
Poslední spam: Ale říkal jsi to těmi slovy na Zatroconu :D

16.6.2010 15:37:03

Cyclades
Muzu jen a jen doporucit;)

16.6.2010 15:50:59

hry
battlestar galactica, coloseum, rune wars

16.6.2010 16:04:04

Re
Podle toho, co jsi napsal bych ti taky doporučoval zkusit nějaký ameritrash, pokud překousneš angličtinu, tak podle mě v Arkham Horroru najdeš vynikající hru, která je pokaždé jiná, byť kooperativní. Pokud nechceš vyloženě konfliktní hru, do Starcraftu nechoď.

16.6.2010 16:18:23

dik vsetkym
Vsetkym dakujem, pozeram sase tipy akurat na webe a niektore vyzeraju dost zaujimavo !

16.6.2010 16:20:28

sydo
Rozhodol som sa ze Twilight Struggle skusim, dik za tip

16.6.2010 16:21:10

Vybíráme z Bazaru

Drako Drak a trpazlici, Zlobry a Rytiri
Drako Drak a trpazlici, Zlobry a Rytiri
Akt. cena: 27 €
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas