Dobry nakup / Poradte naozaj kvalitne hry

Mam 28, nedavno sa mi obnovila tuzba zahrat si nejaku deskovku (nehral som ziadnu okrem sachu od cias zaciatku mojej PC ery, od 1994:).
Ked som bol maly mal velmi som rad Investora, Sach (to mam rad doteraz) a rozne hry ktore boli vtedy dostupne.
Rozhodol som sa teda kupit si Through the Ages, Agricola a Postovni kuryr.
Through the Ages - po 2 partiach mi to pride dost o nicom (Hral som Civ I-IV na kompe a tam ma to velmi bavi doteraz),
Postovni kuryr - no comment a Agricola - tak to bolo trochu sklamanie aj ked je to jedina hra ktoru hravame a
ktora ma ako tak bavi.

Minuly tyzden som urobil nakup: Le Havre, Sedlaci z blat, Dobyvatele Vesmiru, Dominion.
Ktore z nich mate a stale hrate:)?
lebo pozeram tu na forach, niektore hry su oblubene a niektore si hraci kupili a vobec ich nehraju aj ked maju dobre hodnotenia na roznych
serveroch. Vidim ze vyznat sa v tychto modernych hrach je hotove umenie.

Ja sam som si tie 4 hore uvedene vyberal velmi dlho a aj tak som si nie isty kupou.
Chcel by som teda poprosit uzivatelov ktori sa vyznaju viac ako ja aby mi poradili.

Hladam hry:
1. Hra musi cloveka chytit, musi sa na nu tesit, musia tam byt nove zazitky ktore chce clovek objavit, vela moznosti
ktore chce vyskusat
2. celkom ma bavi koncept ze kazdy hrac ma ine moznosti (hra za jednu stranu ktora je dost odlisna od druhej)
ale nemusi byt
3. cisto bojove hry (ala memoir) nie - chce hrat aj priatelka :)
4. co sa tyka interaktivity, je mi to jedno
5. bavia ma skor dlhsie hry

Rozmyslam o Eufrat a Tigris, Dune, Starcraft.

Najviac ma zaujima, ktora hra (ktora splna moje vyssie uvedene poziadavky) Vas chytila za srdce, hrali ste ju velmi dlho
a je naozaj kvalitna (lebo do hrania Agricoly a Through the ages sa musim trochu nutit:), nie je to ono)
16.6.2010 13:22:42

kren
Ale jasne, beriem to v pohode, mna to prejde. Len trochu to bolo take vies, ze nepriamo si stale chodil okolo toho ze som nejaky i..
Ale ako som uz viac krat pisal, dik vsem za rady, pomohlo mi to ziskat vacsi prehlad a utvrdit sa co chcem. A netreba to dalej rozoberat, kde
su a kde nie su a kde je kolko a akych hernych klubov.

18.6.2010 16:02:46

kren
No musim sa s tebou, aj so vsetkymi podelit o zazitky s najnovsou varkou (viac ako tyzden vzad).
Sedlaci z blat - mal si pravdu, ono ja tomu fakt nechapem, vymyslene to je skvele ale mna to proste nebavi, ani sam sebe neviem zdovodnit preco. Cakal som to ale tak nejak. Neodohrana ani jedna hra.
Dominion - male velke sklamanie - odohranych 5 partii (v 3 hracoch) ale do 6 sa mi uz vazne nechce nevidim v tom nic co by ma lakalo zahrat si znova. Ostatnych to celkom bavi ale tiez to nie je ako pri nasledujucej hre.. Proste dost velke sklamanie.
Le Havre - obrovske prekvapenie, solo 30 partii (Java verze i board), v dvojici 6, v trojici 3. Je to vazne bomba, zatial najlepsia hra aku som hral, teraz hrame kazdy den:), takze tu si nemal pravdu (ze ked Agricola nie, tak ani Le Havre).
Zaujimalo by ma ci musim vzdy kupit aspon 5 hier aby som raz trafil do cierneho :)

1.7.2010 01:53:56

to Singer
Zaujimalo by ma ci musim vzdy kupit aspon 5 hier aby som raz trafil do cierneho ...
nemusíš, když si najdeš způsob, jak si hru před koupí vyzkoušet :).

1.7.2010 08:47:23

Joe

Tak
What Kren said :)

1.7.2010 08:48:49

to kren
ja to riešim tak, že chodím do herného klubu raz za týždeň a tam si hru, ktorú chcem kúpiť zahrám a to potom už je pohoda, lebo viem, že nekupujem mačku vo vraci :-)

1.7.2010 09:03:09

ad monkeyml
To je naprosto ideální a pokud někdo nemá v dosahu herní klub jako ty, tak to může před nějakou větší koupí řešit tak, že se telefonicky domluví s nějakým herním klubem třeba v nejbližším městě a jednorázově si tam zajede plánované hry vyzkoušet. V herním klubu budou určitě vstřícní a pomůžou.

1.7.2010 09:14:52

najdenie tej pravej :)
Musim sa podakovat sydovi a vsetkym za rady, kupil som Arkham Horror a splnilo to uplne vsetky moje poziadavky a ocakavania.
O hre by som sa asi dozvedel aj bez toho aby som napisal o radu, ale asi by som si ju nekupil.
Teraz som dokupil Kingsport a Dark Pharaoh a spolu s novym Starcraft II najlepsia zabava.

7.8.2010 18:35:36

Hry s děvčaty
ale se ženou hrajeme Puerto Rico, Magic The Gathering, Sailor Moon CCG, Malifaux (hraje za zvirata), Maršál a spion, Kingdom hearts

Jinak mame problem, ze takovy mene zly hry, kde nejsou nejaky prisery, krvaky ... takovy ty co ma kazdej druhej v top ten nas casto nebavej nebo jsou jen na jedno dve zahrani.
A ty druhy jsou zase moc nedivčí... tak hledáme něco mezi.


Idealni je hra pro chlapy s trochu divčí tématikou a těch je jak šafránu. Možná aj míň.
Proste si radi dáme při stolní hře nakládačku..:-)

18.8.2010 17:50:43

rbx

Jedi
tak potom zajit do sportu, koutek s boxerskymi potrebami a tam nakoupit :-)

18.8.2010 17:54:09

potrebujem poradiť
kamarát si chce kúpiť hru. On je trošku pokročilý ale jeho priatelka = začiatočník má odohranú jednu hru carcassonne :D a nič iné.
A chcel by niečo pre nich 2 s tým že by si to mohli zahrať aj viacerí hráči.
Velmi ich láka Pandemic.
Ale aj Vysoké napetie, Portoriko.
Poprípade poradte niečo iné lepšie.
Ďakujem

18.8.2010 21:35:51

RBX
No hele taky me to napadlo...:-)

18.8.2010 21:54:31

to Balorok
To je furt dokola - poraďte hru. To je těžké radit. Jaké téma preferují (současnost, středověk, fantasy, doprava, abstraktní, válka), jaký herní materiál (deskovka, karetka), jaký mechanismus (kooperativka, budování, areacontrol, obchodní strategie, dražební), atd. atd. Poraďte hru je strašně široký pojem při současné nabídce.

18.8.2010 21:58:41

kren
chápem ta je mi to jasné ja s tým mám taktiež problém poradiť preto píšem tu. No problém je v tom že oni sami nevedia čo chcú ale nie karetku a hlavne aby to bolo preložené. A ako som už povedal pokukujú po pandemic, portoriko, vysoke napatie.
Agricolu máme to s aim páči ale ešte nehrali len tak ako som im o tom rozprával. Takže by sa im mohlo páčiť aj Leharve alebo ako sa to vola :) no oni schu s niečim začat ale s niečim čo tak rýchlo neomrzí. Je to jedno aký svet a aký žáner, no ale nech to neni bojovka lebo je t pár a aby si zahrala aj ejho priatelka :)

18.8.2010 22:27:50

Balorok
ja se zase jako uz v nekolika diskusich budu uz opakovat a poradim Age ogf Empires 3. To je hra, kterou zasadne radim zacatecnikum, protoze je to v podstate svym zpusobem pokrocila (i kdyz ne na nauceni narocna) hra, navic je to typ hry, do ktere speje casem vetsina hracu ktere znam, vcetne tech, kteri se tomu leta dlouho z nejakeho principu branili. Tj. pekne figurkove hry, kde abstraktni zetonky stridaji opravdove figurky, herni plan je vetsinou nejaka konkretni mapa s vytycenym uzemim o ktere se hraci mohou vzajemne i soubojem poprat, nikoliv jen resit kolik kdo uz nasbiral bodu:-) Age of Empires stoji presne na tom pomezi, kdy jejeste zachovan jakysi euro styl, ale zpracovanim a nekterymi principy lehce saha do Ameritrashe. Navic AoE 3 je hra, ktera neurazi ani pokrocile hrace. Je to proste neco takoveho, aby hrac nemusel sahat po suse a nezazivne zpracovanem Puerto Ricu a zaroven se nemusel desit toho, ze si porizuje brutalnost typu Twilight Imperium:-)

18.8.2010 22:56:46

Vybíráme z Bazaru

Mouthguard Challenge
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas