Dobry nakup / Poradte naozaj kvalitne hry

Mam 28, nedavno sa mi obnovila tuzba zahrat si nejaku deskovku (nehral som ziadnu okrem sachu od cias zaciatku mojej PC ery, od 1994:).
Ked som bol maly mal velmi som rad Investora, Sach (to mam rad doteraz) a rozne hry ktore boli vtedy dostupne.
Rozhodol som sa teda kupit si Through the Ages, Agricola a Postovni kuryr.
Through the Ages - po 2 partiach mi to pride dost o nicom (Hral som Civ I-IV na kompe a tam ma to velmi bavi doteraz),
Postovni kuryr - no comment a Agricola - tak to bolo trochu sklamanie aj ked je to jedina hra ktoru hravame a
ktora ma ako tak bavi.

Minuly tyzden som urobil nakup: Le Havre, Sedlaci z blat, Dobyvatele Vesmiru, Dominion.
Ktore z nich mate a stale hrate:)?
lebo pozeram tu na forach, niektore hry su oblubene a niektore si hraci kupili a vobec ich nehraju aj ked maju dobre hodnotenia na roznych
serveroch. Vidim ze vyznat sa v tychto modernych hrach je hotove umenie.

Ja sam som si tie 4 hore uvedene vyberal velmi dlho a aj tak som si nie isty kupou.
Chcel by som teda poprosit uzivatelov ktori sa vyznaju viac ako ja aby mi poradili.

Hladam hry:
1. Hra musi cloveka chytit, musi sa na nu tesit, musia tam byt nove zazitky ktore chce clovek objavit, vela moznosti
ktore chce vyskusat
2. celkom ma bavi koncept ze kazdy hrac ma ine moznosti (hra za jednu stranu ktora je dost odlisna od druhej)
ale nemusi byt
3. cisto bojove hry (ala memoir) nie - chce hrat aj priatelka :)
4. co sa tyka interaktivity, je mi to jedno
5. bavia ma skor dlhsie hry

Rozmyslam o Eufrat a Tigris, Dune, Starcraft.

Najviac ma zaujima, ktora hra (ktora splna moje vyssie uvedene poziadavky) Vas chytila za srdce, hrali ste ju velmi dlho
a je naozaj kvalitna (lebo do hrania Agricoly a Through the ages sa musim trochu nutit:), nie je to ono)
16.6.2010 13:22:42

pocet hracov
Asi som sa vyjadril trochu zle k tej Agricole, celkom na to bavi ale nie je to o tom ze by ma to uplne "chytilo za srdce"
ale zavisi to odo dna, niekedy mam dost na to chut, nielen porazit supera ale aj svoj rekord a nahrat co najviac bodov.

Co sa tyka poctu hracov, sme vo vacsine pripadov len dvaja.

16.6.2010 16:21:43

singer
Ale ne :(, už jsem chtěl doporučit Cosmic Encounter, tam se pokaždé objevují jíné kombinace a možnosti, ale to není pro dva.

Nás s přítelkyní hodně po 1. vyzkoušení chytnul Ticke to Ride (Europe). To poslední dobou hrajeme skoro stále. Ale to nevím jestli pro tebe zrovna to co hledáš (stejne strany, pomerne rychle).

Teď se chystám na Arkham Horror (jak psal Sydo) a to by možná mohlo tvým požadavkům vyhovovat.

16.6.2010 16:31:40

to sydo,Titan
Z tvojho rebricku TOP 10 ma zaujal Titan. Heroes might&magic patri medzi moje top na PC. Cital som tvoju recenziu a zaujimalo by ma do akej miery sa Titan podoba Heroes might&magic kedze Heroes might&magic bola stvorena na podklade Titan-u. Zaujimalo by ma najma RPG vlastnosti Hrdinu a moznost kazdeho hraca hrat za inu rasu - to ze kazdy hrac ma ine kuzla a moze verbovat odlisne jednotky. V ktorej hre/hrach co poznas je este tento koncept (odlisnost stran za ktore mozu hraci hrat)? Cyclades, alebo?

16.6.2010 17:56:06

Parxel
Eufrat & Tigris nehratelne v dvojici?

16.6.2010 17:58:00

Titam
HoMAM z Titanu sice vyšly, ale vzaly si z něj pouze základ - potvory chodí po krajině, verbují jiné a souboj se řeší na samostatných mapách. RPG to není, jelikož hrdina se vyvíjí jen tím, že se mu zvyšuje síla a později získá možnost teleportace. Nicméně pro dva je to výborná hra, i když náročná na naučení, je v ní stále mnoho co odkrývat a zkoušet, jen tak se neohraje. Strategie, taktika i štěstí ve skvělé kombinaci.

Odlišné hry: Nejmarkantněji se hráči liší v Duně, Chaos in the Old World a Space Hulku, alespoň z těch, co jsem měl možnost hrát. Runewars také obsahují 4 různé strany, ale styl hry je pro ně velmi podobný, liší se jen jednotkami.

16.6.2010 18:00:00

Titan
Abych nezapomněl - všichni hráči v Titanu začínají se stejnými jednotkami.

16.6.2010 18:00:45

ggg

ggg
Small world - v naší skupině nejhranější hra, scházíme se v proměnlivém složení a ještě se nenašel nikdo koho by nebavila.

Což o to, Chaos in the old world bych koupil, ale potřeboval bych na to 3 další hráče co umí anglicky a baví je tento typ her. Pro začátek bych volil univerzálnější věci.

16.6.2010 19:30:35

Jambo
Pro hrani s prytelkyni bych doporucil Jambo. Prijemna karetni hra pro dva a holky to bavi:)....me teda taky:)

16.6.2010 20:34:08

to ggg
Na Chaos opravdu moc anglicky umět nemusíš. Každá strana má 6-7 různých karet, které se v celém balíčku opakují, a angličtina na nich je tak jednoduchá, že jsem to úspěšně hrál i s opravdu neznalými angličtináři.

16.6.2010 22:24:17

sydo
No problem je ze my sme vacsinou dvaja, Duna ako si pisal je tak pre siestich v pohode, Chaos je tiez min pre troch a
Space Hulk tak nad tym pouvazujem..
A co tak Starcraft? Nad tym uvazujem uz dlhsie alebo existuje este nieco?

16.6.2010 22:27:10

conclusion
Dik za vsetky Vase prispevky a rady, vybral som si Twilight Struggle, Small World a Arkham Horror, tentokrat verim
ze budem spokojny :)

16.6.2010 22:28:44

to singer
Já bohužel nehraju moc hry pro dva, ale moje postřehy na to, co tu už padlo:
Hledej opravdu spíše nějaký ten ameritrash, než euro.
Arkham Horror je sice super, ale ve dvou to bude absolutní zoufalství bez širších strategických možností. To se ve dvou dá i vyhrát jinak, než zabitím Prastarého v závěrečném souboji (ovšem za předpokladu, že hráči nemají pekelné štěstí na Mythos karty).
Chaos in the Old World, Cosmic Encounter, Battlestar Galactica, Cyclades nejdou hrát ve dvou.
Eufrat a Tigris, Dune, 3 Mušketýři apod. ve dvou nuda, nuda, šeď, šeď.
Jambo se Ti nebude líbit.
Nejlépe mi z toho vychází asi ten Titan nebo Twilight Struggle.
Ale nezoufej, přihodím Ti tu další kousek, který by mohl být pro Tebe celkem chutný... Middle-Earth Quest.

16.6.2010 22:31:26

Dodatek ke Starcraftu
Starcraft ve dvou nebude asi taky úplně ono... Nemůžu se zbavit pocitu, že ve více hráčích to má úplně jiné grády.
A mimochodem, Starcraft je hoooodně konfliktní a to už od prvního kola.

16.6.2010 22:32:54

Kadaver
Mohol by si presnejsie specifikovat preco bude Starcraft pre dvoch nuda? Chcem kupit aj starcraft niekedy a to ze je konfliktny mu uz odpustim

17.6.2010 00:45:11

to Singer
Nuda to nebude, ale jak říkám, ve více hráčích to bude lepší, konfliktnější, proměnlivější. Ve dvou se z toho stanou dost předvídatelné šachy, což z mého pohledu není moc dobré. Když máš proti sobě jednoho protihráče, tak Tě ničím moc nepřekvapí, protože víš o každičkém jeho kroku, protože ho bedlivě sleduješ. Ale když hrajete ve čtyřech nebo v šesti a někdo Ti najednou přehodí Z-axisy z úplně jiné části galaxie, tak najednou se hráč, kterému jsi vůbec nevěnoval pozornost může stát Tvým sousedem a to je pak překvápko a o to větší masakr.
Nuda to nebude, ale ani to nebude taková sranda jako ve více hráčích.

17.6.2010 00:50:22

Kadaver
Podla teba, existuje vobec nieco v pohode pre dvoch? Uz by som aj upustil od niektorych tych mojich poziadaviek :)
Ten Middle-Earth Quest pozriem, dik.

17.6.2010 01:00:50

to Singer
A díval ses na ten Dungeon Twister Prison 2 ?
A ty Cyclades taky ještě stojí za podívání!

17.6.2010 01:07:26

singer
přidal bych několik postřehů
Starcraft: jak píše Kadaver opravdu zajímaví je to až tak od čtyř, ale hrál jsem s přítelkyní i ve dvou a dá se, jen je prostě spousta lepších her pro dva. Ale v šesti neznám lepší hru :-)

Space Hulk: tak to je taky dost konfliktní :-) já má SH rád občas si ho doma zahrajem, ale lepší je to s lidma, který víc zabřednou do atmosféry. SH je totiž o atmosféře. někdo mu často vyčítá, že je to jen o náhodě, s čímž úplně nesouhlasím, ale je pravda že je o náhodě dost :-) pro hraní s přítelkyní nedoporučuju, ale pro dva je to dobrá hra

17.6.2010 01:10:21

arkham pro dva
Nemůžu s Kadaverem souhlasit. Tím že je Arkham kooperativka, není problém aby každý ze dvou hráčů obsluhoval dva vyšetřovatele. V téhle variantě je to rozhodně zajímavé a neodporuje to pravidlům. Jen je potřeba rozdělit co který vyšetřovatel vlastní a dodržet to.

17.6.2010 07:09:52

to Singer
Z her pro dva bych ti ještě doporučil "Arena - Roma II"

17.6.2010 08:03:52

Vlaada

Mecenáš trolíků

to Singer
Nevím, jestli bude můj názor relevantní, vzhledem k tvým výhradám k nakoupeným hrám (a to překvapivě proto, že Poštovní kurýr patří k mým nejoblíbenějším hrám pro dva :).

Ale jestli máte kladný vztah k Pánovi prstenů, tak bys možná mohl zkusit i War of the Ring. Je to pro dva, delší, silně tématický, a přesto že je to už z principu konflikt, tak díky tomu tématu to vyznívá úplně jinak než Memoir nebo Battlelore.

Jinak pokud bys zvažoval Titan, doporučuju prvně vyzkoušet. Já byl dost překvapen (a v podstatě zklamán) právě proto, že počítačovou miluju sérii Heroes of Might and Magic, a silně abstraktní pohyb po mapě připomínající komplexní Člověče nezlob se, i zdaleka ne tak zajímavé taktické boje mě prostě nedaly ani zlomek atmosféry Heroes.

17.6.2010 08:44:46

vyber
Tak konecne som si vybral (ved som do toho investoval poriadnu
davku casu:) Twilight Struggle, Arkham Horror, Starcraft a Cyclades.
O War of the Ring, Arena - Roma II a Dungeon Twister 2 Prison (dost zaujimave) este uvazujem a budem uvazovat.
Titan nie, tam mi vadi viacero veci, takze asi by som nebol spokojny a
Smallworld tiez nie, ten mi uz oproti tym hore pripada dost neatraktivny.
Idem do kamenneho shopu kupit jednu, ostatne niekde objednam potom.
Dik vsetkym za rady, naozaj sa na to uz pozeram inak ako ked som browsil hrajeme.cz :D

17.6.2010 12:33:12

Tanhauser
ja musim za sebe jeste doporucit tento vyborny kousek. Splnuje to myslim par tvyhc pozadavku. Takticka hra (jestli znas Commandos na pocitac tak v podobnem duchu), oba hraci maji zcela odlisny zpusob hry (napriklad v prvni krabici jsou Britove(hruba sila), proti Obscura corps(trocha magie, vice taktictejsi). Krome toho ze exituji rozsireni co se tyce jednotek (osobne mam zaklad a zatim si s nim vystacim), a expanze Novgorod a ted ma vyjit Daedalos. Tematicky je to prvni svetova valka co neskoncila a nemci nasli magickou relikvii a snazi se otevrit pekelne brany. (neni tam magie jako ve fantasy, ale spis v duchu Hellboye nebo hry Bloodrayne)

17.6.2010 12:49:50

to singer
Podepisuju ten Small World. Je to hratelné ve více lidech a i ve dvou a baví to i holky.
Mrkni na Shadows over Camelot - kooperativka, ale může být i zrádce a holky jí baštěj.
Duna - no to je nářez, ale musíš jí hrát opravdu v 6 lidech a na přítelkyni by to mohlo být dost hard core. Otevřeně, je třeba, aby to hráli lidé co mají rádi Dunu jako knihu a kterým nevadí poměrně výrazný podíl náhody ve hře.
No a zajímavá hra pro dva, která má jednoduchá pravidla, svižný průběh a nízkou pořizovací cenu, tak to jsou Summoner Wars. Nicméně je tzo takový mix kartičkové a deskové hry.

17.6.2010 13:02:48

to singer
Jo a Space Hulk, ač ho mám rád, tak většinou holky (jako přítulky a manželky) nebaví. Přijde jim divnej a o náhodě, protžoe většinou neznají předlohu:-)

17.6.2010 13:05:40

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Smrtonoš
Talisman: Smrtonoš
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas