Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

To jako vážně?
Neustále a stále dokola se řeší, že DF je zaujatá a záměrně protěžuje hry od Rexů. Přestože tu zaznělo dost argumentů proti tomuto bludu, pořád se poukazuje na podplacenost DB. Tak ruku na srdce... Ikdyby tomu tak skutečně bylo, tak vy si myslíte, že ti zbývající nestranní recenzenti, kteří od někoho dostávají pravidelný přísun her zdarma, nejsou ovlivněni? Věříte tomu, že to na jejich hodnocení nemůže mít žádný vliv? Hmm...

Mmchd nechápu, jak někomu může vadit, že v recenzi je anglická krabice místo české. Recenzuje se hra, nebo čeština? Co konkrétně vás na tom trápí? Že nezaznělo, že je hra i v češtině? Pokud sledujete deskofobii, věřím, že máte dostatečný přísun informací o tom, jaké hry vycházejí česky.

A poslední poznámka k pohoršení nad darebákem Petrem, který pohanil váši oblíbenou hru... To, že se nějaká hra líbí většině, ještě neznamená, že ta hra musí zaujmout každého. V naší herní skupině všichni milují Kemet nebo Brass, mě stačilo si je zahrát jednou a víckrát, děkuji, nechci. Tak se povzneste nad to, že ty recenze nejsou šité vám na tělo. Poslední dobou Petr "šikanuje" hry, které mě osobně se líbí, ale rozhodně nepřemýšlím nad tím, že bych mu vyhlásil křížovou výpravu za spásou dobrého jména těchto her.
______________
aka WantonDuke

9.2.2019 22:51:07

Kulashaker
Ono Blood rage vs. Rising sun 5/5 vs. 2,5/5 je prostě úlet, nejde o oblíbenost hry, ty dvě jsou dost podobné.

To, že DF ostentativně ignoruje BF, ke prostě špatne (viz "profesionalita"). Nyni bez posuzovani toho, zda mi sedi Abeho reakce nebo ne...

9.2.2019 22:59:04

Yedle
Tak na LP na Claustrophobii se opravdu těším. Ikdyž ve skrytu duše doufám, že to bude blbost a já nezačnu litovat toho, že jsem si ji nepořídil, když jsem měl možnost. Pak bych totiž musel využít služeb podvodných překupníků a stát se tak součástí deskoherního podsvětí. :(

Už cca víš, kdy se na toto video můžeme těšit?
______________
aka WantonDuke

9.2.2019 22:59:13

debata
Já myslím, že to všichni možná až zbytečně polarizujete. Recenze na Rising Sun se vrací jako bumerang, ale už málokdo je ochotný diskutovat o konkrétních argumentech, nehledě na to, že přímo v recenzi jsem uvedl, že z mé strany se jedná o první dojmy a lidé my jim neměli přikládat velkou váhu. Bohužel... stal se pravý opak a je to jeden z důvodů, proč se třeba Kačka z recenzování stáhla. Tohle všechno je ohromný tlak. Možná si to neuvědomujete, ale je to tak. Pochopte, že recenzent je také jen člověk.

Ohledně recenzí z eng originálů... nemyslím, že tím působíme nějakou újmu a poškozujeme herní komunitu. Ono toto není jen výsada her Blackfiru, občas zrecenzujeme z eng i jiné tituly. Například teď máme aktuálně recenzi na Nemesis a také je z eng verze hry.

Ono se to všechno třeba jednou usadí... nedávno jsem si povídal s Michalem z BF a neměl jsem pocit, že si zákonitě musíme skočit po krku. Dokonce jsem ho nedávno požádal o nějaké jejich hry, protože jsem šel točit do ČT a chtěl jsem ukázat, co je všechno dostupné na trhu. Ve výsledku jsem nesl do studia Ikea tašku Blackfire her, takže nemyslím, že naše "válka" je až tak vyhrocená.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

9.2.2019 22:59:44

Kedrigern
No vidíš a pro mě je třeba tematické zasazení hry nesmírně důležité. A hra se severskou mytologií by ode mě vždycky dostala lepší hodnocení než cokoliv s asijskou tématikou. Ale to už tu řeším svůj subjektivní pohled na hry a ten nikoho nezajímá. Jen chci říct, že každý hra se dá posuzovat s více úhlů, nejen ohodnotit herní mechanismus.
______________
aka WantonDuke

9.2.2019 23:04:11

Zhan_Shi
Fair enough, myslím, že z velké části jsou to určitě osobní animozity s Abem (nehodnotí, konstatuji). Jen si pořád myslím, že stojí za zamyšlení o zahrnutí českých verzí BF her do recenzi (a chapu, ze mas např. KS nebo třeba vyjde AJ dřív než CZ verze). Tohle, si myslim, ze je vazne skoda a taky to, ze se i napr. tady pravidlene objevuje argument z Tve strany, že BF hry, resp. české lokalizace nezahrnujete proto a proto. Myslím, že se historicky stalo a stalo by za to, to hodit za hlavu a posunout se dál... ( toť muj nazor)

9.2.2019 23:07:29

Zhan_Shi
No jo Petře, jenže lidi chtějí krev. Když vidí, že tvé nové recenze už nevyvolávají takovou kontroverzi a nešijete tu do sebe s Abem, je potřeba šťouchnout jinam a zkusit, jestli ještě něco vyteče. Bohužel...
______________
aka WantonDuke

9.2.2019 23:08:08

Kulashaker
To chapu, jen ten rozdíl je poměrně výrazný...

RE: reakce na Zhan_Shi, naopak, lidi by raději měli klid a konsolidaci a ne ob vlákno vidět, že vztahy DF a BF nejsou dobře a proto se recenzuji AJ verze...

9.2.2019 23:08:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Eng recenze

Proboha co tu všichni řešíte jestli je recenze eng nebo cz verze!? Ten kdo chce českou verzi tak si jí koupí i bez cz recenze. I jednooký šimpanz si dokáže na netu najít jestli hra kterou chce vychazí i v české jazyce. A to že je v recenzi cz nebo eng krabice nikoho nezajímá...

9.2.2019 23:16:22

General X
Nemyslíš, že je rozdíl v tom, když máš systematicky přístup vůči jednomu vydavatelství?

9.2.2019 23:20:13

Yedle

Omylem jsem na telefonu tvůj příspěvek označil jako nevhodný.. chybně ..ztotožňuji se s ním..

9.2.2019 23:20:30

Kendrigen
Nechci se míchat do interních věcí DF to jsou její důvody. Já jako běžný divák a konzument jen podotýkám že je úplně jedno jestli se recenzuje eng nebo cz lokace hry. Když v obchodě jsou k sehnání obě. Na recenzi to v podstatě přece nemá vliv...

..a taky si myslím že tahle debata se zbytecně nafukuje.. někdo tu měl možná blbý den ..ale jsou už z toho zas vlny..

...

9.2.2019 23:24:25 | Upraveno autorem (porovnej)

GeneralX
Je zbytečné to rozprodávat, ono se to cykli, já napsal Petrovi svůj názor, třeba si z něj něco vezme, třeba ne, to je na něm. Za názorem si stojím a snažil jsem se vysvětlit co a proč mi případně vadí (nerovný přístup, teď nemluvim zkresleni hodnoceni a ani neříkám, zda tam takové je)...

9.2.2019 23:33:04

@Zhan_Shi
No Petře myslím, že k rozbouření situace trošku přispíváš i ty svými rozporuplnými vyjádřeními. Před dvěma dny tady píšeš, že se s BF nemáte rádi a že nebudeš ustupovat ze svých zásad jen abys měl 3 hry zadarmo a den na to zase píšeš, jak jste si málem s Michalem padli kolem krku.
Uvědom si, že 90% lidí tady do toho nevidí a že takovými vyjádřeními to i ty trošku rozdmýcháváš. Trošku souhlasím s některými zdejšími názory, že by ses alespoň navenek měl jako profesionál zdržet některých poznámek na úkor BF a měl bys navenek přistupovat ke všem vydavatelům stejně. To, že ti někteří zástupci nebo fandové toho či onoho vydavatelství jdou obrazně řečeno "po krku" musíš brát jako fakt a je to daň za to, že mediálně vstupuješ do veřejného prostoru a měl bys s tím jako profesionál počítat a povznést se nad to.

Zároveň by ses měl povznést nad kritiku že jsi placený z toho, či onoho zdroje nebo jestli DF platí zednáři, americká armáda či konsorcium rexher a mimozemšťanů ;). Většina těchhle kritiků nemá o tom, jak je tvoje práce náročná a co to obnáší ani páru a myslím, že těch pár výkřiků do tmy, že DF není finančně nestranná a je závislá na názoru toho či onoho vydavatele nijak neublíží sledovanosti a není se tím třeba zabývat a neustále se obhajovat.

10.2.2019 01:12:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlasim

SE VSEMI

10.2.2019 03:12:44

Křen
Opět to polarizuješ. Snažíš se oba postoje vyhnat do extrému. Já jsem přece nepsal, že jsem si s Michalem málem padli kolem krku. Psal jsem, že jsme si ho nechtěli prokousnout :-) To je to co jsem se snažil nastínit, že situace není černobílá a ty ji teď tam zase vracíš. Ano, asi jsem to způsobil i z části já, že jsem se k tomu zase vyjádřil, ale chtěl jsem ze slušnosti odpovědět na přímo položený dotaz.

Vztahy nejsou dobré, protože každou naši recenzi, kde hra dostane průměrnou či podprůměrnou známku provázejí kontroverze. Poslední taková recenze byla na hru Discover, kdy ji BF na svém Facebooku sdílel se slovy "Deskofobie zdrbala Discover, ale my recenze necenzurujeme, takže si jí klidně pusťte. Již Rising Sun ukázal, že nemají patent na pravdu, takže se vyplatí počkat i na recenze z jiných zdrojů." a v komentářích pak napsali "Kdyby byla Deskofobie 100% nezávislá, tak bychom si to odpustili, ale bohužel není a ještě to odmítá přiznat."

Asi si to neuvědomujete, ale toto je pro nás větší problém, než že si pár lidí myslí, že když se nám něco od BF nelíbilo, tak že musíme být zákonitě koupení RexHrama a Mindokem.

Pravdou je, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou a s DF nově odmítl jeden z velkých vydavatelů více spolupracovat právě z tohoto důvodu. Že slyšel, že jsme koupení RexHrama... Díky tomu byla Deskofobie přímo poškozena.

Poslední týdny je klid, ale to je také proto, že naposled jsme recenzovali TI4, kde jsem řekl, že je to jedna z nejlepších her ever. Kdybychom místo toho zrecenzovali Děsnej krvák, tak jsme stále tam, kde předtím.

S Michalem nemám problém si promluvit a asi bychom spolu dokázali najít cestu ke spolupráci, viz naše vzájemná podpora za účelem natáčení v ČT. Ale pořád není Blackfire jen Michal a já nemám povinnost být se všemi kamarád.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

10.2.2019 10:12:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi
Neodpustím si poslední reakci - nikdo po Tobě nechce, abys byl s každým kamarád, ale pokud má byt DF profesionalni kanal, tak nemuzes ignorovat cast deskoherni sceny kvuli sve osobni animozite vuci nekterym z BF (kterou tady de facto priznavas). O tom to vlastne cele je....

PS: pokud je to s tím velkým vydavatelem tak, jak říkáš, tak by myslím bylo hlavně v tvůj prospěch, hodit ego za hlavu a opravdu přestat ignorovat BF a vyslat pozitivní impulz...

10.2.2019 10:34:09 | Upraveno autorem (porovnej)

ignorance
Vždyť my nic neignorujeme, jen hry recenzujeme z eng originálů. Pro mne je to lepší, protože k nim mám lepší přístup a často je seženu mnohem dříve, než cz verze, takže je čas hru dostatečně nahrát. Jen se mi pak kvůli recenzi nechce kupovat tu samou hru znova v cz. Jediná újma je, že se z recenze nedozvíte, jak kvalitní je překlad a to je samo o sobě tak tenký led, že bych na něj vstupoval dost nerad. Takže tak.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

10.2.2019 10:39:28

Kedrigen
Proc furt trolis dokola to same?
Myslim ze jsme tady vsichni chapavi a pochopili jsme te hned od zacatku.

10.2.2019 10:41:41

Zhan_Shi
Hele ono je zajímavé, že se to dotýká výhradně BF her, ale what ever... na tohle máme každý jiný pohled a ani v rámci komunity nebude panovat shoda. Z me strany to byla spíš přátelská rada, vzhledem k tomu, že se DF nyní to vis a myslím, že by to pomohlo všem zúčastněným a zklidnilo situaci...

10.2.2019 10:42:53

Beholder
A proč ti to vadí, teď jsem reagoval přímo na Petra, nesouhlasí s fajn, to neznamená, že jsem trol, stejně jako jim nenazyvam Tebe, ale můžeme se tu raději vzájemně urážet a napadat, to bude lepší, mas pravdu...

10.2.2019 10:44:13

Recenze

Ono je nešťastný ale i to že poslední recenze hry Discover ani kladně dopadnout nemohla. A jestli to někdo vidí jako opětovný útok ze strany Petra na BF tak je to smutné.

Discover je velký průser hlavně FFG. Obrovský hype pro hru která je defakto podprůměrná. A viděl bych to i tak že dost naočkovali Blackfire aby do ní šel a ten teď ač je mi to líto to s ní nemá lehké.

Jenže přece Petr se tu snaží být objektivní tak proč mu tady pořád někteří okopáváte kotníky? Jeho názor na Rising byl takový jaký byl - obhájil si ho. Kačka a ostatní hru hodnotili ještě líp. To co následovně začalo byt jako trapný dohadování se ze strany jednoho pána přece způsobilo tuhle kauzu.

Ale to neznamená že by BF kvůli jednomu člověku který neudržel nervy na uzdě by měl mít tak paranoidní vztah k DF. Stejně tak myslím že DF by se mohla povznést nad jednoho hulváta. Doufám že tak slušní a příjemní lidé jako je třeba Michal z BF se snaží tuhle kauzu vyřešit. Myslím že jak Petr tak Michal by to mohli vyřešit ale hlavně sami a ne tady mezi publikem.

..poslední co tomu ale pomáhá je zbytečný pitvání věcí do kterých tu hodně lidem nic co není. To už je bulvár a ne diskuze o hrách..

je mi to líto .. a nechápu proč se to tu mele pořád dokola...


fanoušek DF a BF

10.2.2019 13:34:36

řešení
Tak ještě jednou... Měli jsme ohledně toho schůzku, věci jsme společně probrali, ale nakonec jsme se neshodli a nenašli východisko. Někdy to tak prostě je a nezbývá, než jet dál. Pro nás to znamená recenzovat více z eng originálů, ale jak jsem již uvedl, nespatřuji v tom problém. A neděláme to výlučně u her BF (viz. nedávná recenze Nemesis).
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

10.2.2019 14:04:50

Řešení
Tak to vypadá, že došlo k nepochopení situace a řešil se tu problém, který vlastně neexistuje. Taky jsem po kauze s RS myslel, že DF bude z recenzí vynechávat všechny hry, které BF oznámili nebo už lokalizovali. Pokud jde jen o to, že při recenzi nebudou mít českou krabici, ale anglickou, je vše v pohodě a není co řešit.

10.2.2019 15:51:59

Abe

nekomentuju, protože to tady nečtu :)
Normálně. Dostal jsem link, ať se podívám na zdejší diskusi. Poctivě jsem si přečetl příspěvky za poslední 2 dny. Pokusím se některé věci objasnit

SCHŮZKA V LÉTĚ S PETREM
Byla iniciována z mé strany. Navrhl jsem mu, ať mi řekne co se mu nelíbí, jak by si představoval naší společnou spolupráci. To samé pak udělám já a pokusíme se najít společné body na kterých bychom mohli stavět. Vždyť přeci můžeme vedle sebe v klidu fungovat. Z Petrovi strany toto bylo odmítnuto. Řekl mi, že vlastně neví proč na schůzku přišel a nechce se na ničem domlouvat. Mě vnímá špatně, BF vnímá špatně, embargo z jeho strany na naše hry trvá

RECENZOVÁNÍ CZ HER OD BF
Osobně jsem měl za to, že embargo skončilo. Michal byl osloven Petrem, že bychom se mohli vykašlat na nějaké žabomyší války a že by chtěl od nás nějaké hry do pořadu na CT. Měl jsem za to, že došlo k obnovení spolupráce a budou znovu recenzovány DF hry, které vydáváme na CZ trh. V tomto ohledu je to čistě otázka na Petra, ať řekne jasné ANO nebo NE. Ze strany BF nikdy nedošlo k tomu, že by za špatnou recenzi přestali od nás putovat hry do DF

KATKA
Tak já slyšel tu historku jinak :) Katka se měla přestat na podzim ukazovat na DF, protože procházeli s Petrem manželskou krizí (snad měla padnout i žádost o rozvod). Evidentně to podle posledního videa dali s Petrem dohromady, což jim přeji. Není nic hezčího, když se mají 2 lidi rádi. Ale neházejme to prosím na Abeho :) Pokud jsem Katku urazil označením Kachna (je to na dlouhé vysvětlování, jedná se jen o sílu zvyku), tímto se jí omlouvám. Navíc po upozornění jsem sám přestal tento termín používat a hlídám si to. Pokud se mě Katka tolik bojí, mohla přeci dál fungovat na DF a věnovat se hrám od Albi, MindOKu a REX her. Ne, ten problém byl opravdu někde jinde :)


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

10.2.2019 17:21:27

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 3 hodiny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

The Voyages of Marco Polo + all expansions
The Voyages of Marco Polo + all expansions
Akt. cena: 2250 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas