Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Ze zákulisí?
V rámci jednání o akvizici BF a Asmodee proběhla v diskuzi zajímavá zmínka o tom, že: nerecenzovat CZ verze je jejich (Deskofobie pozn. pisatele) rozhodnutí. To, že existuje ze strany BF jistá averze k recenzím "jejich" her, je za ten čas už tak nějak normální, ale o jakémsi "bojkotu" ze strany DF čtu prvně. Prosím o nakrmení bulvárními spekulacemi a zaručenými informacemi! :)

24.10.2018 13:21:18

Noob
Na nektere negativni recenze Deskofobie her od BF potazmo FFG, byla pomerne neprijemna reakce.
Petr proto nekde napsal (nebo rekl), ze bude recenzovat pouze zakoupene a v orginale.

Vice asi v diskuzi u recenze Rising Sun tady na zatrolkach.
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

24.10.2018 13:44:43

Káča
Tohle je dotaz přímo na Petra a ptám se veřejně, protože to třeba bude zajímat ještě někoho dalšího.

Bude ještě moderovat recenze nebo videonávody Deskofobie Káča?

Já vím, že Petr teď má Deskofobii jako práci na plný úvazek, takže je logické, že se jí bude věnovat především on. Na druhou stranu si myslím, že nejsem sám, kdo má videa s Káčou rád. Přeci jenom se už i v našich luzích a hájích s různými deskoherními videi roztrhnul pytel, ale z drtivé většiny se v nich objevuje pouze mužská část populace a ten ženský prvek je pak velice příjemným oživením.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

29.1.2019 08:43:47 | Upraveno autorem (porovnej)

káča
Ahoj Malcolme!
Za každým videem je spousta práce, často i desítky hodin a člověk v sobě musí nalézt tu správnou motivaci.

Celá situace se komplikovala v momentu, kdy na Káču za její recenze útočil Abe z Blackfiru. Káča není úplně člověk, který by chtěl být středem konfliktu. Pak se k tomu přidalo pár dalších problémů a Káča se nakonec rozhodla dát si od Deskofobie chvíli pauzu a více zhodnotit, zda a v jaké podobě dále pokračovat. Měla čas na rozmyšlenou a já na ni nijak netlačil.

Dobrá zpráva je, že se nakonec rozhodla v práci pokračovat. Byť nebude recenzovat novinky, to je teď hlavně moje práce. Káča by si ráda otevřela takové historické okénko, v rámci kterého by představila své oblíbené designéry a hry z jejich portfolia. Takže Káča, jak sám doufám, se ve videích Deskofobie bude i nadále objevovat, byť asi v menší míře, než tomu bylo do nedávna.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

29.1.2019 09:21:32

Zhan_Shi
Tak to jsou hned dvě skvělé zprávy, protože za sebe můžu říct, že něco jako historické okénko velmi oceňuji. Přeci jenom těch starších skvělých her jsou mraky a určitě má cenu si je čas od času připomenout. A to, že by historické okénko, uváděla právě Káča, je příjemným bonusem navíc.

Tak jen tak dál.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

29.1.2019 09:31:03

Zvučka
Ahoj ahoj, neviem ako to máte poriešené s exkluzivitou na zvučku (alebo či je voľne dostupná pre každého), v každom prípade som na ňu natrafil vo videu ku KS kampani hexaGONE, čas 00:21 - 00:27 ;)

https://www.kickstarter.com/projects/2handsomegames/hexagone?ref=discovery_category_newest

8.2.2019 10:39:01

joxo0071
Je to jingle volně dostupný všem, DF na něj nemá žádná práva. Takže toto je zcela v pořádku.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

8.2.2019 10:53:06

starší hry
Též bych se přimlouval za více recenzí, návodů, lets play na mnoho "starších a skvělých a hlavně všeobecně rozšířených her" jak už napsal uživatel přede mnou. Chápu že chcete recenzovat úplné novinky, mluvit o nich, psát a natáčet o nich videa, a tím pomáhat roztáčet kola deskoherního kapitalismu, za což jsou vám vděčni jak vydavatelé tak prodejci, ale je tu velká spousta starých a lety prověřených bazarových her, které se dodnes hrají a vyšly v několika reedicích. Možná nemají nejúžasnější komponenty a ilustrace a tunu čínského plastu uvnitř, ale možná by stálo za to se jim pověnovat. I třeba v samostatné rubrice.

Jinak díky všem autorům DF

8.2.2019 11:32:59

Dod

Deskofobie v. Blackfire
Když se nyní Deskofobie zprofesionalizovala, nestálo by za to „znormalizovat“ i vztahy s Blackfirem? Přece jen ta vaše „malá válka“ zjevně poškozuje jak Deskofobii, tak i Blackfire, a v neposlední řadě i všechny deskoherní hráče. Osobně si nemyslím, že by chyba byla jen na jedné straně. Komentáře Abeho asi není třeba blíže rozebírat, nicméně i Blackfire se podle mého názoru může cítit ukřivděn – sice v tom možná nelze hledat úmysl, ale osobně si třeba nevzpomínám na žádnou negativní recenzi na hru od Mindoku nebo Rexher (ale na několik na hru od Blackfiru), vydání negativní recenze na anglické vydání při příležitosti vydání českého pak může působit tak trochu jako schválnost...Tak třeba pouvažujte, zda si někam nesednout a nezkusit začít znova...Třeba pak bude mít Deskofobie méně napjatý rozpočet, Blackfire lepší mediální obraz, a my ostatní se dočkáme nějakého videonávodu nebo recenze českého vydání od Blackfiru.

8.2.2019 13:03:58

Dod
K tomuto se ti bude muset vyjadřit někdo zainteresovaný, ale mě zajíma, jak dle tvého názoru tato situace "poškozuje všechny deskohráče?"
___
redaktor Deskofobie

8.2.2019 13:23:40

Dod

Yedle
Nemám v úmyslu se nechat táhnout do nějaké hlubší diskuze (obecně nevidím žádný smysl, proč přesvědčovat o svých názorech lidi, které ani neznám), nicméně když už se ptáš...Celý ten spor poškozuje samozřejmě primárně Deskofobii a Blackfire - hráče sekundárně třeba tím, že Deskofobie nedělá recenze na české verze od Blackfiru nebo nedělá videonávody na jejich hry (což samozřejmě viděno právem žádná újma není, ale myslím, že je srozumitelné, jak to myslím).

8.2.2019 13:37:39

Dod
Jen informativně, jaký je rozdíl v recenzi na českou a cizojazyčnou verzi? Pominu-li tedy to, co bylo "ztraceno v překladu".

Samozřejmě jsou i hry, kdy může být překlad přidanou hodnotou (Ex Libris a jeho Vousové culíčky pro gnómí holčičky), ale to nějak není tento případ...
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

8.2.2019 13:46:01

Dod
Čekal jsem takovou odpověď, jen jsem se chtěl ujistit, že v tom nevidíš, něco trošku jiného.
Stejně jako Morthe, nevidím pro koncového uživatele rozdíl v recenzi na hru, kde podkladem je AJ, nebo ČJ verze. Jde primárně o představení a zhodnocení této hry. Samozřejmě teď můžeš namítnout, tak proč teda DF nedělá recenze na české verze. Jednou z věcí je ta, že si DF kupuje peníze za vlastní a anglické verze vycházejí obyčejně dřív než ty české. Pak je to taky o tom, že my prostě tu hru od vydavatele nedostáváme zadarmo a zaplatili jsme za ní, tak můžeme jako jakýkoliv jiný zákazník říci, zda jsme se hrou spokojeni nebo ne. Odpadá pocit, že bychom měli být někomu vděční, že nám hru věnovali. A taky strach, že když řeknu pravdu, že se mi nelíbí, tak už mi vydavatel žádnou jinou nedá. A toto je naopak pro "všechny deskohráče", naopak přínos.
Videonávody jsou kapitola sama o sobě a pokud sleduješ Petrovo Ranní kafe, tak víš, že to rozhodně není taková sláva, co se finanční rentability týče. A nekupují si je ani vydavatelství, která mají s DF korektní vztahy.
A že toto poškozuje BF? Jejich hry se skvěle prodávají bez ohledu na nějaké recenze, navíc, co nevidět budou sedět na cashi z Asmodee, takže ti můžou mít celou DF bez prominutí v píči.
___
redaktor Deskofobie

8.2.2019 14:18:24

Yedle
Jak je poškozuje? Už třeba tím, že deskofílie je placená v nějaké míře Rexama. Takže jakákoliv nestrannost a nezávislost při recenzích, které mohou sledovat i lidé, kteří o hrách nemají takový přehled a prezentací hry se mohou nechat ovlivnit při její nasledné koupi, je v kopru. A kladné ohlasy na hry Rexů a Mindoku oproti hrám Bf jsou zjevné, jak poznamenal Dod. Pro mě osobně zůstal v nezávislé a zároveň nejlepší rovině co do přínosu pouze podcast Dohráno.

8.2.2019 14:33:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Dod
Ono je to těžké... Nechci tady znít jako ubrečeně. S BF nemáme dobré vztahy a tak recenzujeme z eng originálů, které kupujeme z rozpočtu DF. Je pravdou, že recenze plánujeme k datu uvedení cz verzí, protože v tom období je o hru největší zájem a recenze má tak větší sledovanost. Recenze jsou negativní i pozitivní, nedávno jsem například u příležitosti uvedení cz Twilight Imperia hýkal jak malé děcko, protože tu hru miluji.

S Abem jsem se po poslední rozepři osobně sešel, popovídali jsme si, ale nenašli jsme vzájemné porozumění. Tak to beru jak to je. Nechci dělat ústupky proti svému přesvědčení jen proto, abych dostal dvě tři hry měsíčně zadarmo. To si je raději zaplatím.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

8.2.2019 14:38:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Cimm
Deskofobie není v žádné míře placena RexHrama, aby poškozovala konkurenci, to je lež, která se opakovaně objevuje, aby diskreditovala DF. Nicméně realita je taková, že RexHry si od DF nakupují videonávody. Tuto možnost mají i ostatní vydavatelé a občas jí vyžívá například Mindok. Deskofobie není jediná, která nabízí placené videonávody, ty dělá například i Kubrt či JOUOB.cast a je to tak zcela v pořádku.

S Planetou her má DF dohodu o linkování na bázi affiliate programu. Pokud si někdo koupí něco v jejich e-shopu a přišel tam skrz link u našeho videa, dostane DF z celkového nákupu několik procent ve formě věrnostních bodů. Ty můžeme použít na slevu při našem vlastním nákupu. Tento program není vázán na žádné konkrétní produkty, linkujeme hry všech vydavatelů bez rozdílu. Dokonce ani nezáleží, zda si zákazník koupí tu konkrétní hru, na kterou link vede.

Toliko veškeré vazby. Nic z toho není tajemstvím a o všem hovořím zcela otevřeně.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

8.2.2019 14:49:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Hráč
Nemám nic společného s DF, BF, Rexama. Jenom s hexama, páč jsme jen hráč. Tak se snad můžu vyjádřit.
Sami kluci z Rexher (Aneken, Eyron) nemají problém ve svém videokanále propagovat hry od BF, jelikož kromě vydavatelů jsou i prodejci (Planeta Her). A jsou to hlavně také hráči, stejně jako redaktoři DF. A dělají pro hráče hodně, i když si nebudeme nalhávat, že zadarmo.
Problém BF je, že oproti Rexhrám, ale třeba i MINDOKu je to velká firma, která vydává oproti zmíněným násobně více her, ale i hraček a dalších věcí a jejich chod neřídí jen hráči... Je tudíž mnohem větší předpoklad, že šáhnou po „špatné hře“ nebo se „nepovede překlad“. Stane se to všem, ale logicky větší portfolio znamená více chyb.
Mám doma sbírku her od BF, MINDOKu i Rexher, menší i od ALBI a jsem rád, za každý další jejich počin.
K recenzím mám jen 2 věci. Uznávejme právo recenzenta na vlastní názor a právo hráče na vlastní názor. Mám doma několik her, které DF rezencovala s nízkou známkou a mě stejně strašně baví. Jsem ale strašně rád, že mi redaktoři DF řeknou i nedostatky hry a já sám uvážím, jestli je to nedostatek i pro mě samotného. Na druhou stranu neletím do obchodu pro každou pětihvězdičkovou krabici.
Na závěr, jak už bylo zmíněno. tak DF několik her od BF vychválilo do nebes, takže slova o zaujatosti nejsou na místě. Naopak reakce ze strany BF zapříčinila, že například Káča už recenze nedělá a to je podle mě prostě hnus a špatně. Jak mi zdejší konspirátoři vysvětlí, že když vyšel Rexhrám po letech čekání Břink, tak DF vydala recenzi, kde hra nedostala zrovna nejvyšší známku a mimoděk hráčům doporučila jinou anglickou hru z řady Clank!? Proč nevznikla stejná válka? Protože v řadách Rexher, MINDOKu, Albi nebo DF není nikdo jako Abe z BF, naštěstí mají BF alespoň Michala...

8.2.2019 15:12:33

Trocha statistiky
Hodnocení v recenzích 2018 u her od:
Albi: 4,5; 4,5; 4,5; 4,5; 3; 4; 3
Mindok: 3,5; 4; 4,5
Rexhry: 4,5; 4
Blackfire: 3,5; 5; 4; 4,5; 3,5; 4,5; 2; 5

Tady je jasně vidět, jak ti zlí rexové a mindoci platí za to, aby měli dobré recenze. Proto jich mají dohromady méně než Albi a BF dohromady.

8.2.2019 15:15:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Recenze Deskofobie
Zrovna Petr své výhrady v recenzích jasně formuluje. Co vím, nebývá jediný s podobným názorem. Viz. třeba nová Civka. Já osobně v tom žádný útok nevidím. Ten kdo vířil vody byl spíš Abe a jsem mu vděčný, že s tím přestal, protože tím škodil BF víc, než by mohla DF.

Jinak s Káťou mě to mrzí. Super, že to nepoložila, protože měla recenze fakt živý. Snažila se to něčím okořenit, to bylo fajn.

8.2.2019 15:36:41

trocha statistiky
trocha průměru
Albi 4
Mindok 4
Rex 4,25 (2 recenze)
BF 4 (mají nejvíc her v recenzi)

Kačka je velký profesionál, na její videa se vždy těším, je škoda, že už toho tolik neděla

8.2.2019 15:43:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackfire

Jako hráče a konzumenta deskofobie mě vůbec nezajímají zabomysi války, ale daleko víc by mě třeba u recenze na ti4 zajímalo, že vyšla i v češtině. Sorry, ale nerict to je pro mě asi tak stejné jako ty Abovi moudra o tom jak má Petr recenzovat hry. Myslím, že trošku nadhledu z obou stran by všemu dost pomohlo.

9.2.2019 12:59:30

pepim
Legrační, že odsuzuješ Abea za podávání instrukcí, jak recenzovat a sám děláš vlastně to samé. Nic ve zlém :)

9.2.2019 15:08:14

Ad konspirační teorie
Co se týče vztahu nás a Deskofobie, je to přesně tak, jak psal Petr. Dekofobii Rexhry platí za videonávody. Ze dvou důvodů. Za prvé, dělají to dobře, nikdo jiný to tu tak neumí. A my chceme mít videonávody v té nejlepší kvalitě, když se podle tho lidi mají ty hry učit. Za druhé, je to naše forma podpory Dekofobie, jsme na spolupráci domluvení do budoucna a Petr může počítat s nějakým příjmem.
Affiliate program je jiná věc. Je to vázané na Planetu a je to čistě výkonová věc. Deskofobie dostane malý obnos z prokliku ze svých videí na Planetu. Důvod, proč Planeta, je že mezi námi s Petrem panuje důvěra a že Planeta je jedna z největších speciálek v republice a opět to může přispět chodu Deskofobie. Samozřejmě to vytvoří i nějaký obrat Planetě, ale daleko víc ve hrách, které nejsou od REXher.
Kdybyste si spočítali počet neplacených příspěvků Deskofobie na hry REXher, tak si na počet vydaných her, kterych nyní děláme fakt dost, nevedem moc dobře. Přesto by nás nenapadlo na Petra tlačit, ať nás recenzuje víc nebo mu říkat, co má recenzovat. Ačkoli se to trollům typu Cimma (tam je to zjevně z jeho strany osobní a po opakujících se extempore se přiznám, že je to jeden z mála lidí v komunitě, kterého už ani já nemám rád) nemusí líbit, tak máme svůj byznys postavený na určitých hodnotách (a doufám, že se najdou i jedinci, kterým to je zřejmé). Snažíme se obecně dělat věci tak, jak je chápeme jako správné. A respektování nezávislosti recenzentů patří mezi ně, jak by vám asi mohli potvrdit i recenzenti mimo Deskofobii...

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

9.2.2019 16:30:00

Aneken
Když ohlédnu od všeho, tak asi ani tak nejde o tlaceni na Petra, ale o to, že samozřejmě podvědomě někde tato spolupráce může při recenzování vyskakovat - a tohoto se prostě nezbavis (neříkám, že tomu tak nutne je, ale...). Navíc, přihlédnuto ke vztahu k DF k BF a jejich hrám, opět jen čistá ignorance toho, že ty recenzované hry vycházejí česky a jasně deklarovaná antipatie, ať už je zapříčiněna čímkoliv, prostě nesvědčí o nestrannosti (ne směrem k produktům Rexher, ale vůči BF - at uz produktum nebo společnosti). A ono ten problém, který nastal určitě nebude černobílý a nebude problém jen na jedné straně barikády...
Myslím, že by prospělo, kdyby se objevovaly recenze CZ her od BF, protože by to svědčilo o profesionálním přístupu DF (viz profesionalizace) a zároveň by pokryli celý český trh, coz by mel byt i záměr.
Toto nemíří na vás, ale spíše konstatuji, jak to vnímám já a určitě v tom nejsem sám...

9.2.2019 17:30:21

Kedrigern
Mě fakt baví, jak tady většina dává své rady, co by měla DF dělat. Přijde mi, že je skoro stavíte do role padouchů, přitom jako recenzenti mají svaté právo na vlastní subjektivní názory. To, že se to lidem líbí, dokazuje jejich Youtubová statistika neustále rostoucího počtu odběratelů.

Pokud máte opravdu takovou potřebu něco měnit, běžte na jejich patreon, finančně je podpořte a jedna z variant odměny je zapojení se do konzultací jejich obsahu.

Všechno ostatní jsou jen prázdná slova. To je zase můj subjektivní názor. Jen ještě přidám informaci, že nejsem nijak zainteresován, s DF nespolupracuji, nikdo mě neplatí a ani nejsem aktivní hater BF.

9.2.2019 17:57:08

Vybíráme z Bazaru

The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker ANG
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas