Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

opčík
Tak dnešní díl s překladateli luxusní. Hodně se mi líbí tvoje vstupy s přesahy - jako hlavolami teď překlady.

Neuvažoval jsi někdy i třeba o reportáži o exit roomech?

22.6.2016 09:42:36

tarnow
Nevím nakolik to tady Opčík sleduje, ale pochvalu i námět na další díl vyřídím. Díky.

22.6.2016 09:55:40

opčík, Petr a Káťa
Rád bych se k té pochvale přidal. Ty poslední dva díly byly teda nabušený řádně, ale i výlet na koloběžkách se mi líbil. Natáčení v exteriérech bylo příjemným zpestřením. Redakční porada, kde jsme vás mohli vidět v kompletní sestavě, je to paráda. Držte se a jestli bude nějaká letní dovolená, tak ať se vydaří, aby vás to nakoplo (v dobrém) novými nápady :)

22.6.2016 11:13:17

Zhan_Shi
No tak snad se tady někdy opčík vytočí. Napadlo mě ještě něco, co by mě hodně zajímalo vidět u vás v deskofobii. Nejsou to sice přímo "deskové" hry, ale šifrovačky by snad mohly být taky zajímavý téma na reportáž.

Jinak OT: vidím, že téma Deskofobie na ZH leželo ladem dva roky a jeden den, tak je asi třeba to zrestartovat :-)

22.6.2016 17:17:06

..
Ahoj, cisla ZH urco vytacam stale :D

A velke dik za pozitivnu odozvu, to nas motivuje..

Nech najprv odpoviem, unikovky a sifrovacky, nad tym som ozaj nerozmyslal, totiz sa tomu nejak nevenujem.. comu sa ale venujem dohlbky, a snad mam co k tomu, ad hry, tak je to prave zacata trojica opusov : preklady, vyroba, dizajn hier... inak Falco je z "vyroby" nadseny, tak snad zmakneme autenticku reportaz z miesta cinov..v dlhodobom vyhlade ofc, dalsia seria DF..

Z dalsich nacatych by to mohli byt coskoro hlavolamy2 cize hry :soliter, coop a ostatne typy problemov na vyriesenie.. ;)

Dalej, v strednodobom vyhlade sa snad podari "presahovka:detske hranie -do predskolskeho veku", vyvoj mozgovne, praca s detmi, typy her a konkretne doporucania.. kym zacnem orchestrovat, musim si este k tomu cosi dostudovat..

Uplne najblizsie, coskoro by to mal byt (ak vse pojde hladko) special z ME v rubikovke, kde asi padne svetovy rekord.. top excluziv btw.)

A za kazde vase dalsie podnety vopred dik! a aj za vasu podporu a zaujem, ak nam chcete pomoct dlhodobo s motivaciou, plz napste to-cokolvek do komentov pod YT video samotne, tam nam to ostane navzdy dohladatelne, co by zdroj sily.. :D

Hram zdar jo a najvacsia vdaka patri vzdy hostom..! Fakt neke..

PS: ad diel Preklady, zorchestrovat 7 ludi do jedeneho casopriestoru mi trvalo vyse 2 mesiace.. ;)

22.6.2016 21:10:13

klidně s tebou nějakou únikovku zkusím
láká mě to fest a ještě jsem netestnul.
Když mi to někdo sponze, tak z toho uděláme i recenzi.
Pak si to ještě koleduje na přesahy venkovních her, larp, ale i kubb a tak.
Kdo pamatuje karbonáře?

22.6.2016 21:53:30

Deskofobie LIVE 2016
Festival deskových her Deskofobie LIVE 2016 se uskuteční 15. – 18. 9. v Počátkách v rekreačním středisku Valcha. Přijměte naše upřímné pozvání. Podrobnosti najdete u nás na stránkách (http://www.deskofobie.cz/deskofobielive2016/) včetně nově zprovozněné přihlášky.

23.6.2016 16:24:05

Počátky
Tak to mi Jihlaváci slyšíme moc rádi :)

23.6.2016 22:26:57

Dil o prekladech
Paradni dil. Pevne verim ze to prospelo i samotnym ucinkujicim a sdelili si nejake zkusenosti kterymi se mohou navzajem inspirovat a vylepsit tak procesy prekladu ve svych firmach.

Na ten dil o detskem hrani jsem moc zvedavy a doufam ze se povede zrealizovat, protoze uz je to pro me aktualni tema :). Doufam ze zazni hry, ktere nesmi lidem s detmi doma chybet a jsou overene casem, hraci a rodici.

Deskofobie dostala novy rozmer, ktery ji posouva zase o level vyse.

23.6.2016 22:59:10

Dětské hraní
Na tohle jsem taky hodně zvědavý. U nás se docela dařilo Smart Games (Aquabely a Piráti), ale to jsou spíš takové soliterní hlavolami.

U těch úplně malých dětí asi vyloženě deskovka nezabere, spíš něco jednoduché kde se dají pravidla libovolně ohýbat. Plus často bývá problém s postřehovkama, kde může někdo dominovat.

No jsem zvědav :-) Jako tatík od dvou děcek budu netrpělivě čekat :-)

24.6.2016 09:42:09 | Upraveno autorem (porovnej)

DF
Perfektní deskofóbie, opravdu nelituji jediné koruny, kterou DF podporuji. Škoda, že se podporování nezvyšuje, spíše lehce klesá, úroveň DF se rozhodně stále posouvá, i přes odchod Petra. Takže, jen tak dále!!

PS: Dětské hraní také uvítám ;-)

24.6.2016 11:24:40

cholerus
Tak nemám dojem že by Petr odešel :-) Jen se dává více prostoru ostatním redaktorům.

24.6.2016 14:33:56

pravda
Jasně, pravda, desinformace. Samozřejmě stále je motorem DF, jen změna zaměstnavatele omezila jeho činnost. Tak jako tak, rozšířený tým DF je skvělý.

24.6.2016 20:35:52

Poslední šance na zlevněné vstupné
Rád bych vás informoval, že tento víkend je poslední, kdy můžete získat zlevněné vstupné na festival Deskofobie LIVE, který se uskuteční 15. - 18. 9. v Počátkách. Stále máme volné ubytování v chatkách či se dá spát přímo ve městě. Festival bude větší a lepší než kdy dřív a kdo ví, jestli se bude opakovat ;-)
(přihláška tu https://goo.gl/Atcucv)

29.7.2016 20:25:15

Záznam
Budou k dispozici záznamy přednášek pro lidi, kteří se nemohli zúčastnit? Třeba ty zapadnuté geniální hry be mě zajímaly :-).

25.8.2016 08:21:54

Záznamy přednášek...
...bohužel neplánujeme. Je to technicky náročné.

25.8.2016 09:24:47

DFL přihlášky
Začínáme se trochu bát o kapacitu prostor festivalu Deskofobie LIVE. Chtěl jsem vás tedy tímto poprosit, pokud jedete i jen na jeden den, jestli byste se nezaregistrovali. Moc nám to pomůže, protože budeme vědět alespoň přibližný počet lidí, kteří se k nám chystají. Předem velké díky všem, kteří si dali s vyplněním přihlášky práci.

31.8.2016 19:21:03

detske hranie
Ahoj vospolok,
snad coskoro by mohlo zbehnut natacanie specialu na tuto temu (0 az 6-7rokov)
tak ak mate nejake zaujimave otazky, klido mi poslite do posty do zajtra obeda, preberem si ich (na konkretne doporucenia na nejaky vek netreba tazat)
dik!)

13.5.2017 15:39:18

Financování Deskofobie
Když jsem nedávno řešil pár nepříznivých reakcí na náš videonávod pro hru Carcassonne. Uvědomil jsem si, že nás lidé vnímají ve zkresleném světle. Mají pocit, že když máme reklamu na webu, loga sponzorů před každým videem a ještě děláme placené návody – zákonitě se koupeme v penězích a nezajímá nás nic jiného, než zisk.

Musím se přiznat, že mě takovéto názory dokáží zničit den a nenesu je moc snadno. Už jen proto, že za minulý rok byla DF ve ztrátě a nebýt ochoty lidí pracovat pro dobrou věc zadarmo a mému přesvědčení, že to celé má nějaký hlubší smysl, dávno bychom to zabalili.

Každopádně jsem si ale uvědomil, že jsme v lidech vzbudili mylný dojem o tom, jak vlastně DF funguje. Třeba nedávno jsme měli velkou reklamní kampaň na Krycí jména u nás na webu, ale... myslíte, že jsme za to něco dostali? Ne. Udělali jsme to pro vydavatelství MINDOK jako poděkování za super spolupráci. Stejně tak jako reklamu na Fox in the Box či RONE.

Každopádně... rozhodl jsem se se sponzory rozvázat spolupráci a dál půjdeme bez nich. Možná budeme kulhat na jednu nohu, ale who cares. Aktuálně zvažujeme přechod z Patreonu na český Startovač, který by měl co neviděl podporovat podobné funkce.

Napadlo mne, že to sem všechno napíšu, abyste měli trochu představu o tom, co se děje i když nás třeba přímo nesledujete.

25.5.2017 12:30:45

Deskofobie
Hlubší smysl to má! Sice se osobně neznáme, ale někdy na podzim 2014 jsem náhodou na YT narazil na jeden pořad Deskofobie, ještě s Jeníkem, tam to celé začalo. A letos v červenci oslavíme 2. výročí našeho deskoherního klubu. Bez deskofobie by pravděpodobně nic z toho nebylo. Protože my jsme vznikli na základě zákonu o šíření nadšení. Takže až budeš mít blbej den, zkus to vzít i z téhle strany, asi nebudu jedinej. Přeji týmu Deskofobie hezký den ;)

25.5.2017 13:13:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskofobie - finance
Důvod, proč píšu, je v první řadě podpora. Deskofobii sleduji od úplného počátku a jsem velký fanoušek. Je to jednak výborný informační kanál, jednak zábava. Nejsem bůhvíjak jazykově vybavený, takže třeba Vasel a další "cizí autoři" jsou pro mě hůře stravitelní. O to více si cením Vaší práce.
Navíc je za Váma vidět obrovský kus cesty. A za těch 5 sezón jste se hodně zlepšili a zprofesionalizovali.

Když byla DF prvně na startovači, tak jsme ji podpořil. Ale je fakt, že od té doby jsem také získal pocit, že je vše zaběhnuté a její chod je díky sponzorům, případně reklamě, zabezpečen natolik, že běží bez problémů a finančně nestrádá.

Mimochodem na Vašem videonávodu na Carcassonne nevidím nic špatného. Je to hra, která má na trhu své nezastupitelné místo. Přesto si nemyslím, že by propagaci nepotřebovala. A už vůbec si nemyslím, že by bylo špatně, že by z toho DF měla nějakou korunu, protože je to kvalitní projekt a peníze na svou činnost určitě potřebuje.

A nakonec ještě musím vztyčit palec za to, že se vrátil Jeník :-)

25.5.2017 14:56:47

podpora ad kubicvak
Jsem líný to vše vypisovat, tak jen, že do posledního písmene jak přes kopírák bych napsal to samé jak kubicvak!

25.5.2017 16:16:51

detske hranie
zdar vsem rodicom,
tak je to vonku (diky Káťa), snad teda pobavi, informuje, inspiruje..)
Vdaka za vasu podporu, ako vzdy :)

https://www.youtube.com/watch?v=sVKHSS4u6Us

17.8.2017 22:32:09

..
ahoj vospolok,
v DF sa pripravuje dasli special na temu "hry pre seniorov"..

Ak by ste mali nejake otazky, postrehy, pribehy, overene hry, cokolvek k tomuto, dajte vediet do spravy ci na mail hypergrid@deskofobie.cz

diik, at se hraje!)

5.4.2018 21:56:36 | Upraveno autorem (porovnej)

.opčík
A jej co když se toho chytne někdo z bf a chudák Abe bude s tvým Hypergridem objíždět domovy důchodců. :+))

6.4.2018 10:55:29

Vybíráme z Bazaru

Genesys RPG Core Rulebook ANG
Akt. cena: 580 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas