Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Myslím, že každý člen komunity má právo na názor a to i vzhledem k tonu, jak casto je to tady probírané a kritizovat mě za to, že si myslím, že toto dělá Petr špatně. Zvlášť, když se staví do role "nezavisleho" recenzent, ale zcela ostentativně přehlíží hlavního hráče na trhu, je prostě a priori špatně.
A je dobře, že i tento názor zazní, ať si nezasveceni udelaji obrázek. To, ze Petr napise, ze se nema rad s BF, protoze mu Abe ublizil a strci to nekam do diskuze neni relevantni duvod pro radoby "profesionalni" kanal (a pochopil jsem, ze tyto snahy tady od ledna jsou). Proste pro nezasveceneho divaka DF neni nikde full disclosure, jen může číst mezi řádky diskuzi ZH ;).
Ale ano, můžeme z tohoto tématu udělat tabu ;)

9.2.2019 18:05:49

Deskofobie vs. Blackfire vs. Hráči
Zdravím,

vůbec jsem netušil o "útocích" Blackfire na recenze DF. Většinou vidím recenze hned, jak vyjdou a pozdější komentáře už nevidím.

Je to opravdu směšné kritizovat recenzenta za jeho názor. Nezbývá, než popřát pevné nervy odolat těmto byrokratickým komerčním nátlakům nevhodného formátu.

Ohledně zaujatosti recenzí? Myslíte to vážně, lidi? Věříte, že za drobný poplatek bude recenzent skákat radostí z blbé nebo "ne úplně dobré" hry? Pak tedy vlastně nevěřte žádným recenzím, neboť všechny recenze v celosvětové produkci (Man vs. Meeple, Undead Viking, Tantrum House a desítky dalších) jsou placené tím či jiným způsobem.

Díky DF můžeme mít alespoň naději, že recenze je nebo se alespoň snaží být věrohodná. Bohužel my ani DF nemůžeme za to, že Blackfire nebo kterýkoliv jiný vydavatel si do své produkce zvolí "špatnou" nebo "rozporuplnou" hru, to se stává a s kritikou je pak třeba počítat.

Není ale v pořádku, když si produkčně zvolím do lokalizace nějakou hru, která se ukáže jako přinejmenším diskutabilní, chtít po všech recenzentech, aby hru jen vychvalovali a tím danému vydavateli zvýšili atraktivitu hry a tím prodeje...to bychom se dostali na úplně zcestnou dráhu do pekel.

Pokud budeme recenzentům zakazovat jejich názor...pojďme se na to rovnou všichni vykašlat a recenze nedělat, protože pak to postrádá smysl!

9.2.2019 18:10:29

Korenar
Myslím, že tady šlo primárně o recenzi Rising Sun, a to byl opravdu úlet že strany DF, je potřeba i k recenzi přistupovat kriticky...

Tohle opravdu neber jednostranně, tady je problém na obou stranách...

9.2.2019 18:13:05 | Upraveno autorem (porovnej)

BF vs DF
Já bych řekl že ty vztahy dostaly na frak dávno před Rising Sunem CZ a to tou nepovedenou kampaní na TI4 CZ kde účast DF byla prazvláštní a společný holport holt nevyšel.

Deskofobii sleduji od její první sezony a byl jsem mezi 50 prvními co dali na YT odběr sledování kanálu. S čím mám poslední dobou osobní (hráčský problém) je redakcí žádaná interakce s nahrávaným obsahem, protože nevím jak interagovat s tak okrajovým deskoherním výběrem jako je např z poslední doby Auztralia, Troubled Life of ...., Blackout nebo Pax Emancipation, videa, která ač profesionálně natočená, jsem se zívnutím za pět minut zavřel.

9.2.2019 18:46:06 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Kedrigern: DF má kickstarterovou edici hry, ty máš dojem, že by Petr hru backnul za své peníze jenom proto, aby ji pak vyhejtil, protože ji zlokalizovala DF? Comon. A vůbec Káča která hru zrecenzovala dala hře známku 7/10, což není žádná tragédie.¨

Úderník: Co máš dělat jako divák? Dej dislike a napiš do komentáře, proč točíme takové nudné sračky a dej nám podnět, co není nudná sračka. Nebo na to nekoukej. Aktuálně v DF vzniká 4 až 5 videí týdně, něco se ti snad musí vejít do vkusu.
___
redaktor Deskofobie

9.2.2019 19:37:19

Yedle
Ale ty motas několik veci dohromady - recenze RS, embargo na BF hry a potenciálně recenze KS edice a ruku na srdce, ostentativně recenzujte AJ verze a to ne KS (opravdu mi nepodsouvej něco, co jsem nikdy nenapsal).
A hodnocení a výtky vůči RS jsou objektivně úlet, ta hra si tohle nezasloužila, a nutne neříkám, že to bylo protože BF, ale prostě zhodnocení je špatně, neznám důvody, ale od tohoto a zjitrenych emocí se vy úmyslně vyhýbat a recenzi her hlavního hráče na deskohernim trhu a stejne se snažíte tvářit jako nezavisly a profesignální kanál a mně osobně toto dohromady nejde...

9.2.2019 19:48:52 | Upraveno autorem (porovnej)

....

Pre mňa Deskofobie ako hráča znamená veľa,kvalitne spracované videá,skvele predstavenie hier,mňa hlavne zaujíma ako sa predstavovane hry hrajú.Recenziu beriem ako osobný názor,smejdim aj po iných portáloch.100 ľudí sto chutí.

9.2.2019 19:54:35

Úderník

Úderník - myslím že tvůj koment je úplně mimo


Yedle - díky za to video o Auztraliii. O hře jsem nevěděl a dost se mi zalíbila.

9.2.2019 19:55:23

Hodnocení / recenze
Hlavně si už někteří konečně uvědomte, že dobrá hra nemusí vždy dostat 10/10 nebo 9/10, ale klidně i těch pěkných 8/10 nebo 7/10 s výhradama a pořád je to dobrá hra. Nechápu totiž hráče, kteří dají hodnocení když se jim hra líbí automaticky 10/10. Proto tady na zatrolenkách není hodnocení objektivní a raději sleduji BGG či podrobné recenze DF.

9.2.2019 20:19:32 | Upraveno autorem (porovnej)

MarshalX
No hráči na rozdíl od "recenzentů" se nemusí starat o objektivitu a mnozí rozlišují prakticky jen 2 stavy: hra se mi líbí (to znamená plný počet hvězdiček) nebo hra se mi nelíbí (tak dám aspoň 1). Já se třeba neřídím nějakým číslem na BGG, ale spíš se tady podívám jestli hru hodnotilo hodně hráčů a jestli se většině hra líbí - to je zase pro mne objektivní kritérium.
Já osobně na recenze moc nedávám a ani je nějak extra nesleduju.

9.2.2019 20:39:37 | Upraveno autorem (porovnej)

MarshalX
Ono nutno podotknout, že to BGG také není vůbec objektivní, protože hodnotit hru za 10 protože jsem podopořil KS je také pěkně mimo :). Jak někdo psal, že je dobré si tam přečíst ty nízké známky, jaké k tomu měl kdo výhrady, a potom se rozhodnout ,zda je to pro mě rozhodující faktor.

9.2.2019 20:40:06

spousta žvástů na různá témata
Kedrigerne Ok máš svůj názor a nemám asi sílu ani chuť tě nějak přesvědčovat
Snad jen k tomu profesionálni a nezávislý. Profesionální ho lze nazvat z toho hlediska, že Petr se chce DF živit. Tudíž jeho profese je nyní youtuber :)
A nezávislá je proto (přesná čísla skutečně neznám), že je určitě více než z poloviny financovaná od svých diváků přes patreon aktuálně je to 685 dolarů měsíčně, což je takový slušný starobní důchod v ČR. Pak je asi 40 dolarů z reklamy na Youtube. Všichni víme kolik hry stojí a asi si dovedeš představit kolik se jich Petrovi v ruce musí za měsíc otočit. Proto nabídl vydavatelům profesionálně zpracované videonávody. Opět neznám přesná čísla, ale řeknu ti kolik bych si za to bral já jako člověk z branže 5 - 10k za kus dle délky. Plán je mít taková videa 4 do měsíce a s tím už se dá žít. Žádný jiný obsah není v DF placený. A teď tu neprozrazuju žádné zákulisní informace. Petr tohle opakovaně říkal během své živé ranní kávy a informoval o tom i Patrony, kteří jsou defacto jeho zaměstnavatelé. Stejně tak si troufám tvrdit, že mnozí fanoušci DF vědí jaká je situace s BF. Divím se, že Petrovi ještě nedošla trpělivost a dávno nevydal na hry spojené s BF totální stopku. Mě by nebavilo číst pořád dokola kecy o zaujatosti a tak bych to raději utnul úplně a vysral se na nějaké šaškování s AJ verzemi. Toto je zcela MŮJ OSOBNÍ POSTOJ.
Stokrát omílaný a překrucovaný afiliate program na Planetě není žádné podplácení, ale běžná spolupráce.

GeneralX: Díky, mě ta hra taky strašně moc mile překvapila :)
A jetě jednou Úderník: kámo já tvůj názor, že tě některá videa nebaví plně respektuju a proto otevřeně říkám, klidně nám to dej vědět. Ročně vychází asi 5000 her, ne všechno musí každého oslovit.
Já osobně, když jsem s deskovkama před asi 5 rokama začínal, tak jsem DF hltal, protože měla obrovský široký záběr. Mluvili o zcela obskurních hrách, která tu šly těžko sehnat. Mluvili o zážitcích z hraní a i když probírali hry zcela mimo můj zájem, tak se člověk vždy dozvěděl něco zajímavého.
Všichni víme, že před nějakým rokem, dvěma DF trošku umřela a objevil se Joub.cast, který byl sice kvalitativně příšerný, ale zase tam byli ti nadšenci, kteří si povídali, co zahráli, co backnuli na KS a jak si po roce vytáhli klasickou eurovku nebo zaprášený AT a jak to bylo skvělý. No a v poslední době neukoukám ani díl, protože obsah je primárně vyšlo / vyjde česky. A mě to jako diváka vůbec nezajímá.
Proto doufám, že Petr zase nastartuje tyhle pokecy s Jeníkem nebo kýmkoliv jiným na téma herní zážitky, zaprášené hry, kulervoucí design a tam si budou povídat o hrách dávno OOP, wargejmách, které si nikdy nezahraju a zase mi rozšíří obzory jako kdysi dávno.
A vůbec přestaňme řešit píčoviny a jděme si raději zahrát deskovku. Já jdu točit LP na novou Claustrophobii ;)
___
redaktor Deskofobie

9.2.2019 20:54:13

Deskofobie
Mě spíš překvapilo, že to tenhle rok Deskofobie tak rozjíždí. Z minulé sezóny (možná dvou) jsem měl pocit, že už je to potápějící se loď a je jen otázkou času, kdy se to celé potopí. Kdyby neměli Yedleho, na kterém jediném bylo vidět začátečnické nadšení, tak na ně nekoukám upřímně vůbec. Začal jsem pravidelně sledovat konkurenci a Deskofobie se zase vrátí doufejme v plné síle, tak snad vydrží nastavená laťka. Co si budeme povídat, teď je mnohem větší konkurence, než když začínali.

9.2.2019 20:56:45

Yedle
Hele, ani jeden se nechceme hnipat v... každý máme svůj názor, ty jako insider, samozřejmě ovlivneny (nemysleno ve zlem). Jen k té profesionalitě, pro mě někde lůžka vymezení toho, že se tím Petr živí, ale právě by to měla být určitá stavovské část, pokrytí celého trhu, povznesení se nad OSOBNIMI zabomysimi válkami (a podle toho, co čtu a sleduju na pozadí, je toto více v osobní rovině a tímto by se profesionál neměl nechat ovlivnit)...
Každý má na toto jiný pohled...

9.2.2019 21:04:52

ad recenze rising sun
@Kedrigern - a kdo má teda tu svatou pravdu jaký je Rising sun? Ty nebo DF? Tvůj názor není jediný pravdivý, stejně tak není ani recenzentů. Ti by měli vždy udat důvody proč se jim to nelíbilo (aby se divák mohl sám rozhodnout zda ta hra pro něj je nebo ne) a to DF dělá.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

9.2.2019 21:22:48

BF vs DF

Můj osobní názor na spor BF vs. DF. Abe mne není sympatický, mám pocit že vždy neúměrně protěžuje hry od BF a působí na mě jako placena reklama. Nepřijde mi vůbec objektivní a přirozený, pripada mi jako takový fanboy a myslím si, že BF na socialnich sitich spíše škodil. Teď už se snaží držet více zpátky a tak je to lepší. Na druhou stranu Michal mne přijde objektivní a jeho komentáře adekvátní, tak by to mělo vypadat. Ohledně Deskofobie me mrzí, že nerecenzují České hry od BF. Jsem toho názoru, že veškeré osobní problémy s BF by měl jít stranou. Jinak se mi práce a videa od DF moc líbí a děkuji za ně.

9.2.2019 21:27:38

Matewr84
Zrovna u teto konkretni recenze vyplul na povrch problém BF a DF a upřímně, zrovna u RS se na tom shodne spousta lidi, se kterymi jsem se bavil, toto neni jen muj nazor. Nerikam, ze mel dostat plny pocet, ale je to kvalitní hra...

9.2.2019 21:28:09

RS
Nenechte se rušit, jen si jdu kopnout do RS, je to stejná hovadina jako většina Langových her. Nevím, proč by lidi, kterým se nelíbí, měli mlčet a uznale pokyvovat hlavou, jak je to vlastně objektivně skvělá hra...

9.2.2019 21:38:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Lang, rising sun
Tak to se musim ozvat.
RS je imho hovadina (cti prehypovana, nevyrovnana a zdlouhava slatanina s kupou figurek, ktere jsou akorat tak do vitriny), ale nepausalizoval bych takhle vsechny hry od Langa.

CitOW je bozi zalezitost podle me dosud neprekonana ve sve kategorii.
Blood rage je taky fajn hra.
A Warhammer invasion se taky moc povedla.
Ty dalsi nove prevazne KS figurkove lakadla jsem nehral a nelakaji me (po zkusenosti s RS)

Doufam ze si u me napravi reputaci s Victorian Masterminds

9.2.2019 21:58:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Rs OT
Otazka vkusu. Me to prijde bozi....

9.2.2019 22:05:06

Beholder
Proto jsem psal většina, protože CitOW jsem nehrál a věřím, že ten může být o něco lepší, než jeho nové hry. Jeho styl mi prostě nesedne, a to je přece v pořádku, nemůže se všem líbit všechno.

9.2.2019 22:05:44

Speedy
Ano, každý má jiny vkus, jen si nemyslim, že zrovna tahle hra si zasloužila takto strhat, ale chapu, ze ty máš názor opačný...

9.2.2019 22:09:48

Speedy
Jo v pohode. Ja nejak videl na chvili rude a dal si rovnitko mezi slova vetsina a vsechny :)

9.2.2019 22:13:31

Recenze DF
Na recenzi RS od DF jsem se podival az tedka na zaklade teto debaty. Hra jako takova, stejne jako srovnavany BR, je totiz uplne mimo muj zorny uhel a nikdy bych si nic podobneho nekoupil (typicke pozlatko od CMON ala bezduchy Zombicide system vyvareny uz az na kost - zombie, vesmir, stredovek, fantasy... hlavne vydojit z lidi prachy). Neshledavam vsak na recenzi Kaci ani Petra nic neprofesionalniho, zavadneho (to se bohuzel neda rici o naprosto prehnanych reakcich Abeho, tedy s ohledem na jeho pracovni pozici). Kazdy ma pravo se vyjadrit dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a to verim, ze DF udelala. O Petrovi je znamo, ze ma vychodoasijskou mytologii a/nebo historii rad, takze i chapu jeho ironicky ton u recenze hry, ktere jiste venoval nemale financni prostredky a hlavne mel na ni velka ocekavani, a ktera ho bohuzel herne zklamala. Recenze DF sleduji u her, ktere me zajimaji. A to jsou ve vetsine pripadu hry lokalizovane Mindokem, BF nebo FitB (lidem od Rexiku sice moc fandim, ale bohuzel se mi prakticky nikdy netrefi do vkusu) a dodnes jsem si nevsiml zadneho tendencniho hodnoceni, pouze subjektivnich nazoru. A to podotykam, ze se mnohokrat s nazory DF neztotoznuji (napr. Mare Nostrum - to byla teprve hra rozcupovana na kousky, z toho by Abemu praskla zilka).
Obecne jsem ale za nejen pozitivni recenze moc rad. K cemu by nam bylo vse jen vychvalovat?!?

9.2.2019 22:37:46 | Upraveno autorem (porovnej)

DF, BF atd.
Já naprosto chápu postoj DF. Pokud dobrovolně dělám někomu reklamu, ve svém volném čase, za svoje prostředky a on mě napadá za to, že výsledek není podle jeho představ, pak je ukončení spolupráce jediným logickým krokem. Uvědomte si, že DF není veřejnoprávní televize a nemá povinnost vůči všem vydavatelům v ČR. Pokud mají problémy s BF, pak chápu, že nechtějí plýtvat energií na někoho jako Abe (jeho výlevy občas stály za to).

Podívejte se na to jinak. DF už tak zvládne obsáhnout jen zlomek toho všeho, co se v téhle branži děje. Proč by měli plýtvat energií a časem na někoho, kdo o to nestojí, nebo možná stojí, ale musíte skákat, jak píská?

To, že něco vychází v češtině se člověk dozví stejně i jinak. Tady na ZH, FB vydavatelů, další YouTube kanály a podcasty. DF není přece alfa a omega českého deskoherního rybníčku...

A k hodnocení. Nechápu, proč je tolik špatné hodnocení 7/10. Je to pořád solidní nadprůměr. Na DF jsem si vždycky cenil (a stále cením) toho, že pokud něco poplivou, řeknou proč. Ne vždy s tím souhlasím, ale vždy tomu rozumím a dokážu se rozhodnout, jestli zmíněná negativa jsou negativa i pro mě. A to je na recenzi jedna za základních věcí.

Jakékoliv hodnocení, ať už redaktora DF, obyčejného hráče nebo kohokoli dalšího, je přece subjektivní pohled na hodnocenou věc a nikdo, ani DF, nemá etalon na dobrou/špatnou hru. A těžko se zavděčit všem...

Ad RS: na recenzi DF nevidím nic špatného a souhlasím s ní. To, že se někomu ta hra líbí je OK. Stejně tak je ale jedno, jestli si hra něco "zaslouží" nebo "nezaslouží", pokud se mi nelíbí a budu dělat recenzi, řeknu, co se mi nelíbí. Nebo mám říct "jo, ta hra je podle mě sice blbost, ale ona si to, chuděra, nezaslouží, takže ta hra je vlastně pecka a ten, kdo si ji nekoupí je pěknej jarin".... aha... ok.

9.2.2019 22:49:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 8 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization (2010) CZ + obě rozšíření
Sid Meier's Civilization (2010) CZ + obě rozšíření
Akt. cena: 3900 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas