Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackfire = Abe nebo Blackfire = Asmodee
Ja tedy nechci nijak obhajovat Abeho a jeho chovani, je to podivny clovek, ktery je tak loajalni (nebo jak si to vysvetlit) az vice skodi nez pomaha.

Ale co nechapu, je proc tu vsichni davaji rovnitko mezi BlackfFire a Abeho? Nedavno se tu rozebiralo, ze to rovnitko ma byt mezi Blackfire a Asmodee. Z toho pak plyne ze Asmodee rovna se Abe? To je fakt smesne. To jako vazne? Proc bych proboha mel prestat kupovat Asmodee, FFG a obecne cokoliv Blackfire, jen proto, ze tam pracuje nejaky clovek ?

Bohuzel to jen ukazuje to jak mistni diskuse klesla hluboko... Zacina to byt klasicka "hate" zumpa jako na novinky.cz, facebooku a jinych podonych "asocialnich" mediich.
Pro novinky.cz a facebook to lze vyresit jednoduse... necist diskuse. Ale bohuzel ZH jsou prave o tech diskusich a do tematu "Deskofobie" tohle nepatri. Rad bych se tu dozvedel neco o deskovych hrach a ne o nejakych "aferach". Diky

11.2.2019 15:51:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder, Polylux
Nejsem si jistý, že takto přemýšlí mnoho lidí. Já teda určitě ne a hry od BF rozhodně bojkotovat nezačnu. Ochudil bych se o mnoho zajímavých titulů. Nic to nemění na tom, že by si BF mělo pohlídat svůj image na venek. Některá prohlášení jednotlivců jim dobré jméno rozhodně nedělají a být to moje firma, rázně to vyřeším.

11.2.2019 15:56:06

Robkin
Srovnávat deskoherní komunitu se žumpou z diskuzí na novinkách mi přijde opravdu hodně mimo.. Nikdo nikoho nenapadá, všichni se snaží argumentovat. A když už někdo morálně klesne jako Abe, tak ho všichni odsoudí. Jsem za to rád, že to není hate jako na tebou zmíněných stránkách..

11.2.2019 16:04:17

Abe abeee
Rovnítko mezi Abem a Blackfire já vnímám tím, že se např. podepisuje v diskuzích jako Vít Procházka | Sales representative, ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

A to co napsal ohledně KATKY 10.2.2019 17:21:27 je už přes čáru a Michal Ekrt jako jeho nadřízený by mu měl dát opět asi rákoskou přes prsty, možná už poněkolikáté.

Člověk si říká, že to už nemůže být horší a ono šup a zase to pose**

11.2.2019 16:07:13

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

11.2.2019 16:22:26

cze.oi
Líp bych to nenapsal... moje řeč

11.2.2019 17:00:18

Abe
Ještě že nemám takového --- v práci a mezi příteli. Kdybych byl jeho nadřízený a on pracoval v takové funkci, jakou má, už by na tom místě nebyl.

11.2.2019 19:27:43

Atterdag
Doufám, že v Blackfiru pracuje ještě aspoň jeden takový "Abe" a až ten skutečný dostane výpověď, že nás tady bude informovat.

11.2.2019 19:36:25

Trochu nadhledu by to chtělo
Vše je potřeba brát s nadhledem a vlastní rozvážností. Rising sun je podle mne jedna z nejlepších control area her ever a je mi úplně ventil, že se Petrovi z Deskové nelíbí. Je to jeho názor. Každý má právo na svůj názor a Petr to dělá profesionálně, protože dokáže logicky svůj názor zdůvodnit. Jsem patronem DF od zacatku, co to šlo. A jsem naopak rád, že můžu vidět a slyšet odlišné názory na deskovky, které mě zajímají. Díky tomu můžu vidět hry z dalších úhlu, jinými lidmi. Nepotřebuju poslouchat u každé hry, že je boží. Jak bych si pak dokázal vybrat? Já potřebuju slyšet o čem ta hra je, jak se hraje, koho baví, koho nebaví a pro koho je vhodná. Hotovo, tečka. Já osobně budu naopak rád pokud na DF budou vychazet recenze, které ponesou kritičtější pohled. Trh je přesycen, je z čeho vybírat.

11.2.2019 20:43:07

:)
Právě jsem dokoukal poslední zveřejněný díl deskofobie Hry prachem zaváté. Líbilo se mi to. U recenzí, a netýká se to jen deskofobie, zpravidla přeskakuji na závěrečné hodnocení. Pravidelně jsem dříve sledoval Rahdo Runs Through, líbil se mi ten formát, kdy jeden člověk prezentuje hru za dva hráče. Přišlo mi to zábavnější než když někdo popisuje pravidla nebo koukat na dvouhodinový záznam ze hry.

11.2.2019 21:24:26

Deskofobie
Jsem rád, že Deskofobie JE! Je mým "YT info prvopočátkem" v CZ scéně okolo deskových her! Oni to uměli tehdy, a dnes to umí lépe...

...v této diskuzi bych také rád viděl názory týkající se například spíše aktualit, co se Deskofobie jako takové týče. Všichni přeci víme, že DF právě prošla zásadní změnou a patří to sem více...

...a také,...vůči předchozím příspěvkům jsem naprosto nezaujatý, ale,...napadlo někoho z vás uvažovat o tom, co by se zde mohlo řešit v budoucích časech, kdy by situace nemusela být toliko benevolentní ke všem názorově zúčastněným vzhledem k jistým akvizicím?...

12.2.2019 00:27:30

DF
Deskofobie mě díky videím defakto dostala ke hraní, vybíral jsem piodle ní svou první hru před pár lety. Sice nemam velkou sbírku, vlastně skoro ani sbírku, ale jsem rád za každé video na yt a živé vstupy na fb. To co se stalo v DF nyní je super, gameplay od Yedleho jsou parádní, recenze od Petra a samozřejmě unboxingy výborný ! Jen tak dál a díky za to.
Diskuze s Jeníkem jsou také super a musím vyzdvihnout včerejší ranní kávu s Petrem, kde to měl krásně utříděné, dal nějaký KS tip, probral novinky a téma a nakonec odpovídal na komenty.

12.2.2019 09:27:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi
Kolik tak týdně strávíš času prací v deskofobii vs. kolik stravíš času nad hraním her? Musel si hraní hodně omezit nebo se toho moc nedotklo či dokonce máš času více?

12.2.2019 10:32:34

jacob
Díky za dotaz. Snažím se hrát jak jen můžu, ale práce na DF mě teď hodně vytěžuje. Já si to celé rozvrhl tak, že jsem si řekl, že bych se chtěl DF věnovat 8h denně a mít volné víkendy a večery na hraní. Ale pak jsem si řekl, hele kámo - jestli to chceš roztlačit, tak musíš zabrat. Naplánoval jsem si to na 10h denně. No a pak se objevil jeden menší projekt na jeden den v týdnu a já si řekl. Tak proč ne, alespoň nebudu mít takový strach, že nezaplatím hypotéku. Jenže to bylo už v momentu, kdy jsem si vše naplánoval a oznámil, takže jsem přesunul DF práci z toho dne do zbývajících a teď to je tak, že vydáváme videa i ve dvě hodiny v noci - tedy v momentu, kdy je dodělám :-) Ale nestěžuji si, ono se to všechno časem usadí. Jen potřebuji najít správný rytmus práce.

Na hraní mám zatím asi stejně času jako před tím, tedy hraji tak 2x 3x týdně. O víkendech máme i delší herní seance, kdy zahrajeme i několik her za sebou. Rád bych hrál víc a vrátil se třeba k rpgčkům. Snad se podaří to nějak sladit :-)

___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 10:49:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zhan_Shi
Já mám na tebe prosím takový krátký jednoduchý dotaz:
"Nemáš strach z vyhoření?"

12.2.2019 11:12:41

mainstream
Spíš bych položil otázku zda nemá Petr strach, že bude muset, v nutnosti jím deklamovaného fokusu na velmi široké publikum a příliv nových diváků - předplatitelů, ať už patronů či YT subscriberů a tím i větších příjmů do kasy DF potažmo jeho, celou deskofobii mírně řečeno "zmainstreamovatět" (slovo jak prase). Přeci jen peněženka naukupujících, kteří nakupují hry v hračkářských řetězcích je nejnaditější a odliv peněz od takovýchto zákazníků nejjednodušší.

12.2.2019 11:50:09 | Upraveno autorem (porovnej)

křen
Mám. Moje zdraví se za poslední dobu dost zhoršilo a to jak to fyzické tak to duševní. Snažím se odpočívat, ale není to moc snadné. Patřím k lidem, kteří potřebují za sebou něco vidět. Je to to, co mne žene vpřed. Nicméně ten tlak je hodně znát a vybírá si svou daň. Z vyhoření mám strach, ne že ne.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 11:50:25

Úderník
Nemyslím si. DF vždycky byla a je odrazem nás, co na ní pracujeme. Vidíte tam hry, které hrajeme, bavíme se o hrách, které se nám líbí. Samozřejmě i my se jako hráči vyvíjíme. O tom žádná, ale neočekával bych příklon k hračkárnám nebo něčemu podobnému. Ano, naše divácká základna je v současnosti už tak velká, že pojímá i lidi, kteří s hrami začínají a jiný zdroj deskovek, než tu hračkárnu na rohu, neznají. Ale od toho jsme tu právě my, abychom je přivedli na Zatrolené hry a ukázali jim, jak rozmanité deskové hry mohou být. Lidé na Patreonu jsou především nadšení hráči, jsou to často lidé, kteří skrz nás deskové hry objevili a toto je jejich způsob, jak nám to vrátit, i když teď už jsou to často ostřílení harcovníci. Určitě tam není žádný tlak na zaměření se k mainstreamu (ať už to znamená cokoliv).
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 12:03:51

@Úderník
On ti možná Petr odpoví sám, ale za sebe si nemyslím, že by Deskofobie svým širokým záběrem byla mimo mainstream. Ještě před 5 lety ,možná, ale dnes už i mainstreamoví hráči deskovek jsou úplně někde jinde než před pár lety.

Vida ;) už odpověděl.

12.2.2019 12:14:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Zhan_Shi
Uvažoval jsi o tom přidávat ke svým videím anglické titulky a posílat to tím dále do světa? Třeba by ti to trošku zvedlo tržby z youtubu, když už tomu věnuješ tolik času.

12.2.2019 13:47:54

Jacob
Tržby z YouTube jsou v řádu stokorun měsíčně, takže i kdyby mi anglické titulky zdvojnásobili sledovanost, tak to žádná výhra není. My jsme to už v minulosti zkoušeli, ale moc velký ohlas to nemělo. Ono anglicky mluvící lidé mají nepřeberné množství videí, které mohou sledovat a nemuset u toho číst titulky. Bohužel. Jedinou výjimkou jsou videa úzce zaměřená, kde se občas někdo ze zahraničí ozve (viz. nedávný Let´s Play na Pax Emancipation). Nicméně práce spojená s titulky je v tomto případně větší, než případný zisk.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 13:54:39

Zhan_Shi
Jo, tak to potom chápu. Sic některé americké videa nedosahují takových kvalit, tak jsem si řikal, že tam nějaký prostor ve sledovanosti ještě je.

12.2.2019 14:18:28

Jacob
ja třeba sleduju Rahda a ten na Patraonu už vybírá hodně velkou sumu, že mu to zajistí živobytí i v US a jeho videa nedosahují zdaleka kvality co videa DF.

12.2.2019 15:04:57

Joe

Gromthar
Stačí si porovnať veľkosť anglicky hovoriaceho trhu s naším...
To sú stotiny percent.

Plus u nás Patreon a podobné veci ešte nemajú až také povedomie.

---------------
Prekladateľ Joe

12.2.2019 15:12:52

dotaz na Petra - kvalita vs výdělek , kvantita vs výdělek
Ad Rahdo, a tady se naskýtá otázka, jestli by nebylo lepší spíše se zaměřit na množsví videí než na kvalitu.
Ale jak toto posoudit jinak než to např po jeden měsíc vyzkoušet opravdu netuším.

12.2.2019 15:14:42

Vybíráme z Bazaru

Mobile Markets
Mobile Markets
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas