Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Angri
...Nezlob se, ale to opravdu nemůžeš myslet vážně, že ano?!? Uvědomuješ si jedinečnost přípravy Petra v rámci deskoherní CZYT scény? Snahu inspirovat se zahraničními projekty, psát scénáře, pracovat s kamerou a střihem...atd atd.? Nenapadá tě, že kvalita výstupu může být podstatnou motivaci jeho práce?

12.2.2019 15:46:29

Nee
Na kvantitu uz jsou tady jini :-D
..Deskovky Teplice..

12.2.2019 15:48:02

A na špatnou
kvalitu jsme tu my...
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

12.2.2019 16:12:09

Znaková řeč

Ta je napříč jazyky, dole v rámečku mít člověka, co to překládá do znakovky.

12.2.2019 16:14:05

Znaková řeč
To by ses divil, právě i znaková řeč se liší stejně jako mluvená podle země/jazykové oblasti. Alespoň teda co vím (ale nejsem na to žádný expert), ale dávalo by to smysl. Stejně jako v různých oblastech vznikaly různé jazyky, tak i znaková řeč nejspíš vznikala na základě těch jazyků.

Jinak u DF jsem rád za tu vysokou kvalitu i šířku záběru. Nejvíc sleduji ranní kávu a speciály, takže jsem rád, že to Petr nakopnul a já budu mít stále na co koukat.

12.2.2019 16:20:46

sledovanost
Ona ve výsledku sledovanost na Youtube není takové terno, ale je to příjem právě z Patreonu. Bohužel to tady u nás moc nefunguje. DF má sice přes 7k odběratelů, ale patronů 120. Kdyby i jen polovina odběratelů poslala 1 dolar, tedy 23 Kč (+DPH, takže asi 30Kč) měsíčně, tak si DF může koupit jakoukoliv hru a teoreticky uživit dva lidi na plný úvazek. Ale není tomu tak.
Jen pro srovnání. kanál heavy cardboard (který se věnuje hodně okrajovým heavy hrám, představme si to ala Fox in the box), má 11k odběratelů, videa mají v průměru 5k zhlédnutím, ale jejich 700 patronů jim pošle 5k dolarů, to je v USA lehce nadprůměrný měsiční plat.
___
redaktor Deskofobie

12.2.2019 16:25:21

kvalita a kvantita
Tak já pevně věřím, že se nám teď daří obojí, tedy nejen že máme kvalitní obsah, ale navíc je ho i dostatečný nášup. Diváci si už začínají vybírat a zdaleka nesledují všechno. Pokud bychom ještě přitvrdili, tak vlastně více naředíme diváckou základnu. Otázka je, co je cílem? Srovnávat se s Rahdem a jemu podobným není zdravé. Joe to shrnul moc pěkně. Osobně bych řekl, že pokud by se Deskofobie dostala do roka do takových čísel, aby mne uživila bez toho, aniž bych musel suplovat příjem i z jiných zdrojů... byl by to splněný sen. Současný stav je trochu nejistý, ale zkouším to a hold uvidím. Věřím, že když se tomu nebudu naplno věnovat, tak se ten sen vlastně nikdy nesplní. Musím něco obětovat.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 16:30:34

Deskofobie
Ja mam ze vseho nejradeji ta povidani s Jenikem. Je takove lidske, nenasilne, proste prijemne.
A co je pro me top z posledni doby jsou ty dve videa kde jste ve trojici s Davidem. Vsichni tri jste mi sympaticti a tak nejak pri poslechu souznim s vasimi nazory.

Btw David me trosku nahlodal s warhammer underworlds :). Kdyz ja ale nechci uz nic sbirat :)

12.2.2019 16:46:35

Viz Beholder
Souhlasim, taky mam rad takove nestrojene kamaradske povidani lidi, ktery jsou mi sympaticti (narozdil od panu z JOUB.castu, snad prominou, neznam je osobne a jelikoz mi sympaticti moc nejsou a jejich porad mi pripomina starou Katovnu, tak nesleduju) a je to nehrane, bez scenare, ale zaroven zasvecene a od srdce. Nazoru Davida si vazim, protoze se v oboru aktivne pohybuje snad nejdyl ze vsech lidi, co znam. Tim nemyslim jen prodej a distribuci, ale treba promo akce v Essenu, kde jsme spolu lamanou anglictinou vysvetlovali pravidla Aristoocrazy, vlastni okenko v televizi na Decku apod. Petr ma taky validni, zajimave a fundovane nazory. Rad ho posloucham, i kdyz ne vzdy souhlasim, ale to muze byt jen mym odchylenim vkusu od prumeru, a v soucasnosti mi chybi takovy ten jeho zabavny trapnohumor v podobe kvetnatych prirovnani ala Jaromir Bosak. No a Jenik je takovy ten komicky prvek, co odlehcuje atmosferu a je tam jako zastupce wargameru, cemuz jsem drive velmi holdoval a dodnes uz jen z povzdali fandim.
Pamatuju si jak jsme spolu hravali hry jeste u Rbx v tomovkach, a tak si na Vas tri aspon hezky zavzpominam takhle u videa. :)

12.2.2019 17:40:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Rahdo
Rahdo - když už přispěvatelé přede mnou zmínili tohoto samorosta, musím přiznat, že není nad jeho styl vysvětlování her, zatím jsem na YT nepoznal lepší. občas ani nečtu anglická pravidla ke hře, kouknu na RH a je mi to jasné. Přidává k tomu to, co ostatní nedělají a to mluvené myšlenkové postupy za oba hráče, proč toto ano a tohle ne, celkem se v tom technicky nimrá a brebentí jak kafemlejnek a navíc se občas vrací zpět kvůli jiné kombinaci, která ho napadla apod. Ale prostě mi to zůstane v hlavě co a jak.

Přitom to dodnes natáčí naprosto primitivním jednoduchým způsobem a v jednoduchosti je síla.

12.2.2019 18:09:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Ranní káva
Párkrát jsem na Ranní kávu mrknul a je to opravdu fajn pořad. Vlastně mě dostala k pravidelnějšímu sledování Deskofobie obecně. Nešlo by tomu dát nejdelší možnou délku 30 minut? Přes půl hodiny se mi na to opravdu dívat nechce :-) Tedy přesněji, v rámci jednoho měření strávím v laboratoři něco okolo půlhodiny, kdy můžu videa po očku sledovat, takže bych to tak akorát dával, aniž bych se vyloženě v práci poflakoval :-)

Teď teda koukám, že většina dílů na youtube má něco málo přes 30 minut, spíš mě zarazil díl ze 4. února, co měl nějakých 52 minut :-)

12.2.2019 18:46:27

zruda
Nezda si to uz moc? To je pokus o vtip, alebo to myslis vazne? Urcite sa tebe prisposobia, do tvojho stanoveneho prime time, lebo tebe sa nechce na to pozerat viac ako 30 min. lebo tebe to v praci tak vyhovuje? A kedy by ti to najviac vyhovovalo od kedy by ten stream mal zacat? Co keby si ty robil rannu kavu do 30 min a my, na to budeme pozerat? Co keby si to sledoval inokedy ako v pracovnej dobe? Naopak ja mam super job, kde si cely den mozem pozerat co chcem, ranna kava kludne aj hodinu :) .

12.2.2019 18:57:28

Ranní káva

Také nejvíc sleduju Ranní kávu. Sledování vývoje kolem deskovek věnuju dost svého volného času, ale Petr vždycky přijde s něčím, co jsem nevyšťoural, nebo mi úplně uteklo. Hodně se mi líbí statistiky a prodejní čísla. jen tak dál. A posílejte alespoň těch 5 dolarů, vždyť si tu většina z nás vydělává:). Až bude mít Petr kolem krku zlatý řetěz, posílat přestanu:)

12.2.2019 19:03:31

Jahman
To si na ÚP s takovou náplní práce ne? :-)

12.2.2019 19:11:35

youtube, kvalita atd.
Co se týče kvality, rozhodně palec nahoru pro DF, na těch videích je jasně vidět, kolik času a úsilí se investuje do přípravy, produkce a úpravy. Myslím, že v dnešní době profi youtuberů je potřeba tu kvalitu nejen nesnižovat, ale neustále zvyšovat. Dosáhnout přitom takové enormní kvantity videí, jako Rahdo je asi nereálné. U Rahdoa to ale funguje nejen tím, že má runthrough snad na každou hru, co jsem kdy na youtube vyhledávala, ale také tím jeho charizmatem a podáním. Ze začátku jsem ho sledovala hodně, ale nakonec jsem přestala, a to právě kvůli tomu, že přeci jen jeho videa postrádají nějakou strukturu, často tam dělá chyby, zamotává se do toho, dlouho zvažuje různé možnosti a vrací se, no a ve výsledku je pak hodně dlouhé, dosti zmatené video. Je to fakt sympaťák, ale já už bohužel na toto nemám čas a někdy nervy :)
Za mě absolutní špička, co jsem viděla, je Jongetsgames - dělá mimo jiné výborná play through z pohledu většinou 3 hráčů, kde se s divákem vžije do jednoho, u kterého víc vysvětluje možnosti a strategické volby, a tahy ostatních pak odehraje krásně svižně, bez prodlev. Navíc pravidla nevysvětluje půl hodiny na začátku, ale celkem přirozeně během hraní. Když jsem na něj náhodou narazila, tak mě to tak bavilo, že jsem postupně zkoukla skoro všechna jeho playthrough videa, jen tak, protože jsem u toho měla prakticky pocit, že jsem si tu hru sama zahrála. Samozřejmě důležitou roli hraje to, že má evidentně kvalitní zařízení, nejen poctivě natáčí, ale i stříhá, má výborný projev a v neposlední řadě je to taky sympaťák :)
Já jsem se dostala do stavu, že mi je svého času natolik líto, že ho odmítám ztrácet něčím, co neodpovídá určitým kvalitativním standardům. Myslím si, že i taková jen povídací videa tento standard nevylučují, to, že má někdo charisma neznamená, že nemůže mít zároveň kvalitně natočené video. A pokud někdo má hrozné video a navíc žádné charizma, tak to mě skoro uráží :)) (viz jouob.cast - někomu asi sednou, za mě bohužel totální antipatie).
Ještě co se týče DF videí, na unboxingy, let's playe, tutoriály a recenze se většinou nedívám - zahraniční konkurence je pro mě v tomto zatím lepší, a hlavně většinou hledám nějakou konkrétní hru, která u DF není. Ráda si ale občas pustím videa obecná, nějaké to TOP10, něco o novinkách, či povídání na nějaká další deskoherní témata. Každopádně jen tak dál, ať se daří a kvalita jen stoupá :)

12.2.2019 19:15:38

Ranní káva
Oukej, dám si pozor, abych nikdy nenosil zlaté řetězy ve videu :-) Nicméně já souhlasím se zrudou, 30 minut mi přijde jako rozumná délka a snažím se nepřetékat jako právě toho 4. února. Rád bych to měl do budoucna více strukturované a začal jsem si k tomu dávat i obrázky. Což sice všechno jde trochu proti původní filozofii, mít něco jednoduchého na přípravu, co by mohlo reagovat na aktuální věci a kde by se třeba i lidé mohli v živém vstupu ptát, na cokoliv je zajímá. Teď už to vyžaduje trochu dramaturgické práce. Mám také trochu problém po ránu mluvit z patra, ale zatím to nějak zvládám :-) Díky za podporu, jsem rád, že se Ranní káva líbí.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 19:16:03

Joubcast
Ja sa musim trochu zastat joubcastu, ako ich fanusik ale ako aj rovnaky fanusik DF. Kvalitu taku nemaju, o tom zadna, ale casto krat tam zazneju informacie, ktore nikdy nikde dovtedy nezazneli, casto krat ohlasuju ako prvy lokalizacie co sa chystaju, zakulisne informacie, pocty predajov, chystane novinky atd. Na to maju monopol podla mna a v tom sa im nikto nevyrovna. Pozyvaju ludi z vydavatelstiev a dozvies sa tam super veci. Ja mam presne najradsej take videa kde sedi niekto z vydavatelstva aj trebars dve hodiny a dozvies sa vela zaujmavych veci o ktorych si ani netusil. A to nik iny v takej miere nerobi. Moj nazor

12.2.2019 19:57:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Joub
S tím naprosto souhlasím, JOUB.cast tady má určitě své místo a myslím, že přišli přesně v pravý moment s konceptem, který tady chyběl. Vyplnili prostor na trhu, mají dobré vztahy s vydavateli, často přinášejí super informace. Klukům určitě fandím.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

12.2.2019 20:12:16

Jouob a DF
Souhlasím, baví mě jak DF tak Jouob.
Jouob je v pátek večer po skončení pracovního týdne parádní odreagovačka, moc rád si poslechnu jak se nadšenci baví o deskovkach a dozvím se spoustu nových informací.
DF vice strukturovane a uhlazene. Informace v koncentrovane podobě, proste jiny format.

12.2.2019 20:42:30

Top 10
Všemožné Top 10 velmi dobře táhnou sledovanost, na Dice Toweru jsem viděl převážnou většinu a musím říct že spoustu zapadlých starých her jsem díky těmto top tenům objevil, koupil a nelituju.

Vím že pro žebříčky nijak nehorujete ale i já bych uvítal Top 10 všech autorů DF, klidně vypracovaný každý rok, bylo by zajímavé které hry se udrží, které propadnou atd...

12.2.2019 21:39:33 | Upraveno autorem (porovnej)

som

marektomas98
on pravdu má!

:-D

12.2.2019 21:56:21

som
ale stejně nás musíte milovat!

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

13.2.2019 08:02:50

zivot je kratky videa dlouha
Za mne 30 minut je uplne maximum co jsem ochoten sledovat (a i to jen velice zridka). Nemam cas cumet na jouob cast kde 2 az 4 typci v temne mistnosti radoby vtipne plkaj o deskovych hrach a jednou za 2 hodinove video z nich vypadne neco zajimaveho. To si radeji zahraju nejakou deskovou hru a i kdyz treba neni s kym hrat tak si radeji zahraju nejakou "online deskovou hru".
Timto nechci nijak shazovat snahu nebo fundovanost dotycnych. Rikam, ze mi nevyhovuje zejmena rozvlekly format Jouob castu... Takze za sebe mohu zodpovedne rict, ze jsem z toho nikdy nevidel vic nez 5 minut v kuse...
K Deskofobii - sveho casu jsem je sledoval zcela pravidelne. Ted v posledni dobe uz ale i na to nejak nemam cas, takze to video maximalne tak proletnu. Ja si proste informace radeji prectu a nebo si hru rovnou vyzkousim na doporuceni nekoho kdo uz ji hral a je ochoten mi ji vysvetlit.

Zivot je kratky na to abych sledoval dlouha videa.

13.2.2019 10:33:59

DF / JOUOB
Ja to mám asi zvláštne... Formát rannej Petrovej kávy mi sedí presne do tých 30 minút. Pri dlhšom diele už strácam pozornosť. A z ostatnej produkcie DF si vyberám iba to, čo ma zaujíma (z 20 najnovších dielov som videl asi 4-5). Napriek tomu som rád za ich prácu a viem, že ich tvorba je kvalitná. A keď ma téma videa zaujme, veľmi rád si ho vždy pozriem. :)

A naopak JOUOB.cast mi nevadí počúvať / sledovať aj tie 2 hodinky - chalani mi prídu dobre zohratí a páči sa mi, že sa k hrám vracajú aj po niekoľko dielov (keď už s odstupom času vedia lepšie hru posúdiť, či narazili na dáku zaujímavú situáciu v hre, ....). Niektoré diely iba preklikám cez tie časti, ktoré ma zaujímajú. Ale stáva sa to mi to u nich málokedy - väčšinou ma zaujme aj rozprávanie o hre, u ktorej by som to nečakal. Neviem čím to je... :)

V každom prípade som rád, že si môžeme my ako diváci vyberať z kvalitného deskoherného obsahu aj tu v našich končinách a nebyť odkázaní len na jeden kanál / iba na zahraničnú produkciu.

13.2.2019 11:25:02

Rahdo a Patreon

Přispíval jsem na Patreonu Rahdovi, ale když Petr řekl, že jde do deskofobie naplno, tak jsem neváhal a podpořil jeho(deskofobii). Tak kdo je pak lepší? :) S Petrem s celou řadou věci nesouhlasím, ale to je asi ten důvod, proč na to koukám. Slyšet jiný názor je užitečnější než svůj :)

A taky jsem za kratší ranní kávy. Chápu ten formát, ale dokážu si představit třeba nějaké hlasování online o dotazech, kde Petr zodpovídá ty nejvíc opalcovane jako to bývá na konferencích atd.

14.2.2019 22:31:12

Vybíráme z Bazaru

Karak/Carcassonne - mřížky 4x4
Karak/Carcassonne - mřížky 4x4
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas