Deskofobie

Bojíte se deskových her? Máte strach, že vás nenávidí kostky? Nemějte! Právě pro vás je tady videocast Deskofobie ;-)

http://www.deskofobie.cz
18.9.2012 11:52:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Káva

Proč kratší? Téma je vždy jiné a délka také to je fajn. Hold si někdy tu kávu dokoukáte pozděj když bude delší. To přece není problém...

14.2.2019 23:42:32

ranní káva
nevim jak ostatní, ale ačkoliv dělám od pc, tak ráno na to nemám čas a pravidleně se na to koukám večer potom, co uložím děti. Přijde mi to lepší se na to mrlnout v klidu a třeba si i nějaké hry dohledat. Jasně, že to potom ztrácí smysl, když je to online, nicméně je mi celkem jedno kdy se na to podívám ,protože jsou pro mě podstatné informace.

14.2.2019 23:58:46

Čas

Já také nemám čas moc koukat na videa.

Proto jsem si udělal automat co mě deskofobii (vybrana videa) a JOUOB (komplet), který mi to háže do MP3 a rovnou do hodinek. Týdně trávím cca 8 hodin na tréninku a tam se tohle skvěle poslouchá, jen ty "letspleje" se dost blbe poslouchaji :-D

15.2.2019 10:22:28

čas a videa
Psal jsem do vedlejšího vlákna ohledně patreonu, já taky nemám čas (a hodně i chuť) koukat jak na videa, tak poslouchat podcasty, je to pro mě příliš pomalý způsob předávání informací :D u videí, která mě tématem zaujmou, si přeskakováním vypreparuju tak jednu desetinu. Velice bych ocenil, kdyby vycházelo víc článků, blog o novinkách...to by pro mě byl důvod podpořit na patreonu.

15.2.2019 10:29:59

poděkování
Deskofobie překročila dva milióny zhlédnutí na YouTube. Díky všem, že se koukáte, vážíme si toho!

___________________
Šéfredaktor Deskofobie

19.3.2019 13:50:52

parada
Len tak dalej, asi je to zahul, pokial vam nerobi veci zastup kreativcov, grafikov a editorov videa, ale dik ze nam servirujete kvalitny obsah :)

19.3.2019 17:54:09

Diskuzní server na Discordu
Spustili jsem pro naše fanoušky i pro běžné hráče diskuzní server na Discordu. Připojit se můžete skrz tento odkaz:

https://discord.gg/QSjBe7X

___________________
Šéfredaktor Deskofobie

8.9.2019 19:17:03

?
A proc bych mel psat pres to, kdyz mame ZH? Jaky to ma vyhody?




"I want to play a game." Jigsaw

8.9.2019 21:54:03

Bolek
Zejména mobilní aplikaci včetně notifikací a podobně. Cílem není nahradit ZH, to ani omylem. Discord DF má být uvolněným místem pro pohodový pokec mezi přáteli. That´s all.
___________________
Šéfredaktor Deskofobie

8.9.2019 22:00:50

Konec!

Tak to byl pro mě dneska šok! 

Deskofobie začala v době, kdy jsem s deskovkama začínal, takže mě Petr s Jeníkem poměrně dost formovali a ovlivnili. Děkuji @Zhan_Shi za tvoji dlouhodobou práci a přeji mnoho štěstí a síly do nových projektů. Až budu hrát Kutnou horu, tak si vzpomenu … a připiju na tvoje zdraví ;).

18.12.2023 16:30:23

Ja obdivuju Petra, ze to vydrzel takovou dobu. Popravde nemyslim si, ze by Deskofobie nekdy vubec byla v nejakem plusu.

Kazdopadne drzim palce do dalsich projektu, aby to byla trefa do cerneho.

18.12.2023 17:48:42

Jsem docela nováček v deskovkách a objevil jsem svět a poznal jsem jeho směry díky Petrovi a ještě Kubrtovi. Za mě to je velká ztráta protože nejprve jsem vždy šel pro recenzi Petra a potom pro další - líbí se mi plynulá řeč a lehce vnímátelné vyjádření o čem je hra, dojmy a hodnocení.

Každopádně hodně štěstí v dalších projektech!

19.12.2023 12:18:10

Úprimne, robiť podcast o hrách v Československu a dúfať, že sa tým človek uživí je podľa mňa utópia. Až sa čudujem, že to tak dlho vydržalo. Ako dáky side job  z vášne ku tomuto hobby ok, ale nič viac. V každom prípde držím palce a predpokladám že v biznise hier zostane :)

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

19.12.2023 13:06:03

Obdivuji Petra, že v tom tak dlouho vydržel a kvalita rostla, ale udržitelné to nebylo. Ne u nás, já jsem ve svém druhém koníčku cca 13 let, něco vydělá, ale zaplatí max sám sebe a tím to končí. Ale třeba se v tomto odvětví podaří realizovat jinak, více Kutná Hora, nad kterou slintám a brzy pořídím. Držím palce. 

19.12.2023 14:18:27

Mně to hodně překvapilo. Jednou za uherský rok jsem kouknul na nějaké video, ale nenapadlo mně, že to někdo dělá na plný úvazek. Jinak se spíš koukám na king of average ohledně kickstarter her a úplně jsem asi nikdy nebyl cílovka pro deskofobii. Lidi co chtějí primárně hry v češtině a novinky o nich to třeba ocenili, ale to je jen výseč hráčů.

19.12.2023 14:19:33

Také jsem si myslel, že to je spíše hobby než byznys. Težko se dá dělat jako byznys něco, co tu mnozí dělají jako hobby. To by muselo být kvalitativně někde jinde, ale nevím kde, nevím co by to muselo mít, abych za to byl ochoten platit. Dobré hry si vyfiltruji na BGG a o čem jsou si primárně zjistím přečtením jejich pravidel. My co hodně hrajem recenze vlastně nepotřebujem a ti občasní hráči zase nebudou platit nějaké trvalé poplatky. Muselo by to být postaveno na něčem jiném než recenzích her, muselo by to přinášet skutečnou hodnotu, asi informace ze zákulisí nebo tak něco. A nebo dobře strukturované informace, ale k tomu je potřeba mít vlastní web. Kanál na YT je málo.

19.12.2023 14:39:10

@WraithCz No napsal jsem něco co jsem vzápětí smazal, protože deskofobii jsem nějak víc vážně nesledoval, ale přijde mi, že cílovka toho kanálu nebyli úplně hráči co pravidelně hrají 10+ let a lítají v kickstarterech, wargamingu, pravidelně hrají určité lcg apod. Pokud někdo dělá třeba KS videa a má přístup k novinkám tak mu patrně bobtnají odběratelé, ale u kanálu podobného ražení bych se bál, že zkušenější hráči časem budou sledovat něco jiného a odběratelé nejen přibývají, ale také odcházejí a obměňují se. No a pak se obávám, že češi pořád nejsou navyklí za něco takového platit. Pokud by ta videa byla namlouvána v angličtině a nebyla cílena na české uživatele třeba by to po 11letém úsilí mohlo dopadnout jinak.

19.12.2023 14:46:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskofobie byla pro mě jedním ze zdrojů cenných informací, takže děkuji, že tu byla a že informace zůstanou dostupné. 

Chápu, že po těch letech musí být hodně hořké rozhodnutí tak vymazlený projekt a srdeční záležitost odpískat. Přeji Petrovi, aby si odpočinul, nabral nové síly a nový vítr do plachet. Nám bych přála, aby se časem vrátil alespoň jako příležitostný recenzent a “pachatel” návodů i kdyby jen na home-made úrovni.

Dodám jen, že si nejsem jistá, že ohledně vlivu influencerů na prodej je to opravdu tak, jak ve svém rozlučkovém videu říká. Domnívám se, že ten vliv na prodej je mnohem zásadnější. Ale ne ve smyslu prodeje nějaké jednotlivé hry, ale v širším rozměru. Hodnotím to ale samozřejmě jen podle sebe. Deskoherního závisláka ze mě udělaly Zatrolenky a deskoherní video influenceři. Včetně Deskofobie, ale nejen jí. Jsem přesvědčená, že nebýt tu tyto zdroje informací, deskovkář nejsem. Jelikož ale jsem, pár desítek tisíc obratu jsem už českým vydavatelům a obchodníkům udělala a popravdě vypěstovala i dalšího závisláka, který taktéž dělá nějaký setrvalý obrat. Takže můj závěr je ten, že nebýt influencerů a neprodejních webů zaměřených na poskytování informací, je možná v populaci daleko méně kupců, kteří se o tento sortiment vůbec zajímají. A těch her, které by mělo smysl v Česku lokalizovat a vydávat, je možná mnohem méně. Jsou to samozřejmě jen dohady a jen na základě mé subjektivní zkušenosti. Přesto bych to ráda adresovala k zamyšlení všem vydavatelům. Hýčkejte si trochu víc influencery a deskovkářské weby. Aby jako Deskofobie neskončili i další. Protože právě ti (imho) vám pomáhají pěstovat nové závisláky. 

19.12.2023 15:05:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici Vydavatelé si dneska videa dělají sami.

19.12.2023 20:14:19

@WraithCz Já si teda vždy radši pustím objektivní nezávislou  a upřímnou recenzi, než reklamu od vydavatele…

20.12.2023 08:50:36

@Conan70 co je objektivní? Když tu hru dostane zadarmo nebo za nějaký finanční obnos, je to pak objektivní? A hlavně, nechceš kydat spinů na hru od nějakého vydavatele, protože chceš do budoucna od něj opět dostat peníze/hry zadarmo. Trochu negativ řekneš, ale dokavaď za tu recenzi dostaneš od vydavatele zaplaceno atd. Tak není objektivní. Kdyby ho platili jen lidi a hry si kupoval, tak pak objektivní bude. Ale jestli na recenzi závisí tvoje živobytí a chceš dostat v budoucnu peníze za recenzi, tak objektivita není 

20.12.2023 09:12:02

Deskofobii jsem měl rád, bral jsem ji jako seriózní deskoherní kanál (ještě spolu s Nithrania) a je škoda, že končí. Ovšem nenapadlo mě, že to má jako full-time job. To v našem rybníčku opravdu není udržitelné. 

Nástup influerenců je bohužel drtivý. Pro vydavatele je mnohem efektivnější domluvit si spolupráci, poslat dotyčné(mu) deskovku, ten ji nafotí, natočí video (při dnešní kvalitě techniky klidně i na mobil) a začne to tlačit na sociální sítě, které jsou zdarma (zatím). Když naláká 10 lidí, vydavateli se to vyplatilo :-) Opravte mě, pokud se mýlím, ale takto to vnímám.

Sám jsem svého času psával recenze na PC hry, bylo to v době bombastických Invexů, kde se Level a Score předháněli v expozicích, peníze byly :-) A tehdy jsem dostal recenzní kopii a ještě autorský honorář 500Kč za článek (na tu dobu super peníze), pak už byla jako odměna jen hra a když se magazín rozhodl zavést placený obsah, byl to začátek konce. 

20.12.2023 09:15:03

Taky mě mrzí, že Deskofobie končí. Celkově jsem ji začala sledovat teprve nedávno, ale i tak jsem ji měla ráda :-)

Jinak já jsem popravdě netušila, že Deskofobie stojí i padá na komunitním financovani a že to má být full time job. Taky jsem myslela, že to je hlavně jakési "hobby” a redaktoři to využívají především k propagaci sebe samotných. 

Trochu mě mrzí, že nebyl lépe vykomunikovany proces, jak to vlastně funguje, co se týče finanční stránky. Respektive, nezaznamenala jsem v poslední době žádné (kratší) video, ktere by se tím zaobiralo. Případně i jiné krátké vsuvky z podsvětí mimo ranní kávy (kterou jsem taky objevila náhodou, když jsem měla v pondělí volno. Já to zpětně nikdy nesledovala, protože jsem si myslela, že se tam rozebírají pouze novinky tipy atd)

je to škoda, nicméně něco končí a něco nového začne :-) jak pro nás, tak pro Petra a všechny další redaktory. Krásné Vanoce všem :-)

20.12.2023 09:30:47

@Zuuuzan tak ono to vykomunikovane vylo, ale jak pises, ze sledujes jen kratce, tak vlastne to nemuzes vedet, protoze ta zpetna vazba probehla kdyz prave Deskofobie prechazela na komunitni financovani. 

Ale jak rekl Petr, problemme je male ceske prostredi, kde nejsou vyvojari a autori

20.12.2023 11:28:32

@Korenar no ale o to mi šlo, že pokud jsem nesledovala DF pravidelně a dýl, tak jsem se k těm informacím nedostala. Respektive, jak jsem psala výše, ani by mě to nenapadlo (že to je tak důležité), proto jsem se po těch informacích ani nepidila. Proto si myslím, že tam měla být větší propagace jak to všechno funguje. Věřím, že takových jako já, co jdou primárně po recenzích/dojmech/představeních/atd a ostatní videa delší jak 30 minut si pouští zřídka, je více. 

Jinak samozřejmě souhlasím, CZ a SK je malý trh, obzvlášť, když je tolik dostupných informací zadarmo. 

20.12.2023 11:49:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - PLAYMAT GREYJOY
Hra o trůny - PLAYMAT GREYJOY
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas