"Komplexní" hra? Tipy?

Ahoj, rád bych Vás požádal o názory, zkušenosti a hlavně doporučení při výběru hry. Ač je tu topiců na tohle téma poměrně dost, mám relativně specifické požadavky a tak jsem si dovolil založit nové vlákno. Pokud se podíváte na mém profilu do výčtu her, které vlastním, zjistíte, že mi chybí nějaká "větší komplexnější" hra. Pod pojmem "komplexnější" si představuji hru nabízející širší strategické možnosti se zároveň ekonomickou, diplomatickou a případně i válečnou tématikou.

Požadavky jsou: počet hráčů 2+ (bude hrané zejména ve dvou), širší spektrum taktik a strategií vedoucí k vítězství (případně víc možností pro vítězné ukončení hry), možnost interakce mezi hráči (prostě možnost pořádně zasvinit :), prvek náhody není na škodu (pro rozmanitost při opakovaném hraní), herní doba do 2 hodin max (raději víckrát než jednou), rozumný herní plán a počet komponentů (hry od FFG jsou sice krásné a propracované, ale náročné na místo, skladování a přípravu) a do průměrné náročnosti pravidel (respektive bych rád pravidla označil jako několika stránkovou brožuru než je přirovnal ke knize)

Hrál bych hlavně s bratrem (22). Je to docela dobrý hráč, rád u hry přemýšlí, hlavně kombinuje a taktizuje. Přesto bych ho neoznačil jako zaníceného hráče a jestli by se to dalo nějak zaškatulkovat, tak jeho úroveň by byla asi mírně pokročilý. Aktuálně s ním nejvíc hraji Dominion a Hive.

Původně jsem chtěl Small World, ale co jsem viděl pár videí na youtube, mi přišelo, že bychom snesli i něco o úroveň komplikovanějšího. Civilizace nebo TtA by pro něj byla zase už moc. Hodně jsem přemýšlel o Age of Empire 3, ale dost mi odrazují ty hrozně ošklivé plastové figurky a název (je to jen detail...) nicméně AoE3 by mohla být relativně zajímavá, přesto bych k ní rád našel nějaké alternativy. Dál jsem se koukal na Euphrat a Tigris, ale tam se trochu bojím, jestli by ho tahle lehčí abstrakce bavila. Pak mi přišlo zajímavé Railways of the World, Le Havre, Tikal, ale tyhle hry už mi přišly omezenější při výběru možností strategií a taktiky (možná neopodstatněně).

Byl bych vděčný za veškeré Vaše postřehy a předem děkuji za Váš čas :)
27.1.2011 10:54:30

Sjone
A komuals Cyclades? Ve dvou skvělý, v třech slabší, ve čtyřech skvělý a v pěti naprosto epochální! Zatím každej se kterým jsme dali aspoň jednu hru byl zcela nadšen, uchvácen a toužil mi ji zčořit:-) ...včetně jedinců naší magicové špičky:-))

3.2.2011 10:59:28

Polylux1
Díky, o Cyclades vím, ale ta hra se mi prostě moc nelíbí. Třeba změním názor, až si jí zahraju, ale nemám pocit, že bych jí chtěl vlastnit.

3.2.2011 11:03:48

sjone
Ale indonesii má sydo. Taky mě z ajímá. A on ji má i rád tu hru. údajně. Dokonce k ní má takový pěkný povídání. Že je jako bonboniéra a tak. Musíme ho sice trošku nalejt, ale pak to s ním musí být zážitek.

3.2.2011 11:12:43

Elenistar
Já ti z toho nějak pořád nemůžu pochopit, jestli ti jde o tu hru nebo o Syda... :D

3.2.2011 11:18:51

Indonesia
Jde běžně sehnat v Essenu, Splotter jich tam měl ještě dost. Klidně bych jí zahrál někdy večer.

3.2.2011 11:23:55

sjone
No ten sydo je příjemnej nutnej bonus. :)

3.2.2011 11:24:57

Sydo
Ono je spíš otázkou, za kolik je měl.

Stačí říct, rád si jí zahraju. ;)

3.2.2011 11:29:47

Sjone
Notre Damme se mi libil, nema to zadne revolucni mechanismy ale nejak jsem s hranim byl spokojen a nebranim se dalsim hram. Coz pro me znamena ze hra je dobra :D

3.2.2011 13:13:14

Cyclades
Sjone, fakt to nezavrhuj, v nedeli jsem dal s kamaradama - nehracema dve partie, ve trech lidech.. A ackoli jsem mel z tohoto poctu obavy, bylo to super. A dokonce padnul navrh, dat jeste dalsi hru, to bylo nekdy hluboce po pulnoci. Kazda hra trvala cca 60min..
A az k tomu vyjde v lete rozsireni, diky kteremu bude hraci plan variabilni a novi bozi... Mnam mnam.

3.2.2011 21:43:17

Polda
Rád to někdy zkusím. Věřím, že se mi bude líbit, ale zatím o její koupi neuvažuji.

3.2.2011 22:26:10

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage EN
Blood Rage EN
Akt. cena: 1651 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas