Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

Admin

Možná se mýlím, ale tento přístup dle mě není dobrý. Čím déle tam "aukce" tohoto typu budou strašit, tím větší pravděpodobnost, že jí někdo další vezme za povolený způsob vyjádření nebo co to vlastně má být.

17.4.2018 09:31:28

mindlesSheep
Nejde mi to moc dohromady s tvým předchozím vyjádřením na podmínky prodeje "Nechce se mi nikomu kecat do toho jak má prodávat svoje hry, pokud to nebude vadit kupujícím a nebude nikomu ubližovat."
Je problém v tom, že se nezeptal předem, někdo si stěžoval na neuskutečněný prodej nebo se podmínky v nabídkách posuzují kus od kusu podle nějaké klíče?

17.4.2018 10:11:25

mindlesSheep
Benevolencia nie je podľa mňa primeraná, ide tu u prachy :) Začína sa ti ten bazár vymykať z rúk? Za poslednú dobu sa tam objavujú riadne bullshity. Bohužiaľ, i keď to nerád priznávam, pecove inzeráty do toho podľa mňa spadajú tiež.

Hráči stolných hier nedodržujú základné pravidlá a vytvárajú si house rules? Aká irónia :)

17.4.2018 10:30:17

ad Alvad

Nějak by to chtělo, když už, tak zveřejnit komunikaci od začátku... co mi víme jestli ho Alvad neotravoval tolik, že ho Generala vtočil do běla, nebo, že se ho nesnažil ve 20ti zprávách překecat, aby mu to dal levněji než chce...

Fakt je, že v bazaru to nemá co dělat, tak bych to smazal.

A nedával bych to ani do diskuzí, to je jejich soukromá věc a nikomu do toho nic není... Od toho je tu hodnocení, které ale Avlad udělit nemůže, protože evidentně nekupoval, jen ho asi kontaktoval přez SZ a snažil se to z něj vymámit za "nízkou" cenu. A když mu to GeneralX neprodal, tak se rozhodl to zveřejnit....nevím proč, když už si to koupil jinde za "svou" cenu.
Vím to, taky jsem to zkoušel na pár lidí, a taky mě poslali někam (někdo slušně, někdo ostřeji), ale rozhodně mě ani nenapadlo to zveřejňovat a stěžovat si, že si někdo neváží zájemců :D:D:D
To já naopak nechtěl respektovat jejich cenu...muj problém ne jejich. A jestli je někdo sprostej v SZ, tak je to taky jeho věc....ve veřejné diskuzi dejme tomu (nějak to řešit),ale takhle... :D:D:D

- smazat Alvadovi spamy !!! Ten jeho "průzkum trhu" taky patří do diskuzí podle nejen mě...

17.4.2018 10:45:04

Co tu porad resite za vykaly?
Pokud se nekomu zadani inzeratu nelibi tak ma smulu. Nikdo nikoho nenuti to kupovat nebo na to reagovat nebo snad jo? A ten kdo prihodi tak je s podminkama obeznamen a v tom pripade je akceptuje.

Me uz ta demence nekterych zdejsich uzivatelu zacna stvat.

Pred nekolika lety se tu resili hry a preklady a pod. Ted se tu vsude resi nadavky na blackfire, uzivani bazaru, osocovani prodavajich ci nakupujicich ze jsou podvodnici.

Lidi uz se proberte a nenicte tento web vykalama jak na seznamu ci novinkach.

Zatrolenky maji snad vyzsi uroven.

Jestli me vyrazy nekoho pohorsili tak se mu omlouvam ...

17.4.2018 10:49:12

Siki.PS
Nutí, protože když otevřeš inzerát na hru Warcraft a místo toho se dozvíš, že si prodávající dělá jen předbežný průzkum a nic neprodává, je to obtěžující. S ostatními zde zmíněnými případy totéž. Prostě čekáš, že otevřeš inzerát a přihodíš/koupíš, nic víc, nic míň. To, že tohle základní očekávání začíná být čím dál častěji nenaplněno, je právě ta věc, která některým uživatelům vadí.

Řeči o demenci nejsou na místě. Jen zařazují takový příspěvek přesně do té kategorie, kterou pranýřuje.

Hry a překlady se tu řeší pořád, jen v jiných diskuzích.

Jestli máš potřebu se za použité výrazy omlouvat dvě řádky po jejich napsání, doporučuju nepoužívat je vůbec.

17.4.2018 11:12:52

...
Podminky prodavajiciho v aukci? Proc ne, jak uz nekdo rikal, kupujici si to precte a bud akceptuje, nebo ne. Pokud se stale jedna o prodej, ktery ma realnou sanci byt uskutecnen, proc ne. Samozrejme se to nesmi prehanet, i kdyz to pobavi - https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64622/. Ze strany Pecovarhy to vidim jako takovy alibismus - nevim, kolik si za to mam rict, tak to dam od koruny, ale s podminkama. Co uz.
Ad pruzkum trhu pres bazar: To je imho fakt nepripustne, bazar je bazar a ne vyvesni tabule pro pruzkum trhu. Kazda hra ma svou diskusi a sve otazky, tam je na to mista dost.
Ad eshopy na bazaru: Jestli to nekomu vadi, a vadi mu to hodne, staci kontaktovat Buresovo buro na financim uradu a dotycneho naprasit. Ano, bude z Vas udavac, ale vadilo Vam to fakt hodne, ne? Pro ostatni jsou to jen dalsi inzeraty, ktere diky pocatecni cene prijdou a zase odejdou, nevim, co je na tom pro koho zajimave, pokud se nejedna o nejakou raritku.
Ad slovnik: Vykal je neco, za co by se tu nekdo mel omlovat? Ze me peskovali za s#%$i, to chapu, ale vykal?

A vubec, je to tu samy BF hater, meli byste se stydet! :)

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

17.4.2018 11:29:27

Siki.PS
Tebe snad někdo nutí číst toto téma? Jestli tě ty výkaly nezajímají, tak proč se k tomu vyjadřuješ? :-D

17.4.2018 11:34:16

...
Já myslím že 99 procent inzerátů zde je zcela v poho. Inzeráty s podmínkou v pohodě, je to prodejcův rybíz. Sám jsem pár her s podmínkou prodal, vše proběhlo v pořádku. To co jsi Drolle uvedl jsou vyblitky nějakých náctiletých děcek/trollů, které zkušený zdejší bazarník odfiltruje s úsměvem, na to netřeba nějakých nařízení směrnic a regulací.

17.4.2018 17:49:28

Úderník palec hore
Dobre si to napísal. A tiež si myslím, že 99% alebo trocha menej ľuďom tu je to úplne jedno či si tam niekto dá nejakú podmienku, alebo nie.
Nerozumiem celkom tejto diskusii. Myslím, že je to strašne nafúknuté, na to o akú banalitu ide. Mne osobne to veľmi kazí dojem, z tohto vynikajúceho webu a tejto komunity, ktorá, by mohla mať k sebe bližšie.
Napr. Pecov príklad. Dobre, dajme tomu, že urobil "chybu". Dal hry od koruny plus nejaké podmienky. Mne je jasné, že chcel poslúžiť komunite. Možno si povedal:" Predám tie hry lacno, ale je mi ľúto dať to zadarmo."
Mne sa tento jeho postoj páči. Ok, spravil pri tom "chybu", ale prečo sa pozeráte iba na tú chybu? Myslím, že ho to stavia do zlého svetla.
Možno by neškodilo viac tolerancie a úcty. Moc často tu vidím : "Ja si myslím... a mám pravdu..."


17.4.2018 20:33:59

andreasss
Chcel by som sa ti poděkovať za tvoj komentár.

Snad je to správně :)

17.4.2018 21:02:09

andreasss
Já si zase myslím, že je dobře, že tahle diskuze vznikla:
a) nemůže se na ZH pořád jen diskutovat o tom, že BF mrví překlady a nedělá rozšíření :D
b) peco to asi myslel dobře, ale vede to k precedentu, který pak můžou zneužívat další lidi. A jak se ukazuje na příkladu Alvada, i kdyby nic horšího, tak si pak někteří můžou myslet, že bazar může sloužit jako cokoli od seznamky po zjišťování jízdních řádů.

Co mě trochu štve a okrajově to v téhle diskuzi zaznělo (i když jinak je to teda zrovna v tomhle vlákně trochu OT), je sekce Ostatní. Ta by potřebovala razantně přepracovat, možná i zrušit a nějak integrovat do základní stránky. Klikám na ni jednou za 2 měsíce a to omylem, takže i kdyby tam bylo něco zajímavého, tak mi to pravděpodobně uteče. Navíc tak, jak v klasickém bazaru funguje Hlídač na to, když někdo něco prodává, nefunguje to naopak (že by to např. zohledňovalo, když mám něco ve sbírce já a když se to v Ostatním objeví, příšla mi zpráva, že to někdo shání/nabízí vyměnit za něco jiného atd.).

17.4.2018 21:03:00 | Upraveno autorem (porovnej)

andreass
ak ma mat tato komunita k sebe blizsie tak by podmienky v inzeratoch nemali byt vobec. Sam Peco sa tu nedavno rozpisoval (a IMHO spravne) ze preco kopec ludi neposiela hry do zahranicia. Zasielkovna funguje super, je lacna, rychla a je takmer v kazdom aj mensom meste. Aj zlahka podpriemerne inteligentny jedinec cez nu zvladne poslat balik. Dobre, su tu ojedinele pripady, ked ma hra 20kg, obsahuje hafo rozsireni atd, porpipade je predavajuci 15 rocny chlapec z malej dedinky v horach, ktory sa do okresneho mesta dostane raz za rok ked s otcom nakupuje zasobu soli, cukru a sviecok. Mimo ine aj preto tu bola Pecova staznost komunitou zotreta, s argumentom moj biznis, moje podmienky.... ok. Zakratko na to pride sam Peco s vlastnymi podmienkami, v ktorych princip bazaru postavi s prepacenim na hlavu. "Predavam za korunu, ale..." nie je v poriadku. Obzvlast ked povie, ze v pripade dobrej ceny sam nedodrzi svoje podmienky.
OK. v pripade Peca, ktoreho osobne poznam mam zaruku ze to dopadne dobre. Ani ho priamo nevinim. Viacej ludi (vratane mna) sa ho snazilo odhovorit, ale nejde to, v jeho pripade nikdy a s nicim. (Nikto nema cas citat jeho prispevky, ktore su v priemere na dve A4ky) Obratil sa na najvyssiu autoritu a ta mu to pre mna z nepochopitelnych dovodov dovolila. Tam bola chyba. Problem je naozaj hlavne v tom ze to vytvara nebezpecny precedens. Ak sa nam zacnu mnozit inzeraty v style "mozno predam, ak bude cena taka a taka..." tak bazar pojde asi trochu do pr...e.
Je pochopitelne ked niekto nechce davat svoje hry zadarmo, ale od toho si tu moze nastavit minimalnu pociatocnu sumu. 99% ludi to zatial tak robi, tak preco nie kua vsetci?

17.4.2018 21:44:06

Kew
Právě že v bazaru v sekci prodej by měly být jen inzeráty s prodejem ideálně her a hned by byl přehlednější. Je pravda, že v sekci ostatní by měly být inzeráty tipu koupím, vyměním, prodej slevových kupónů a jiné. Ale právě je problém v tom, že tu sekci ostatní tolik lidí přehlíží a není tak navštěvovaná. Jak už jsem řekl, zatím to přehlídnu mávnutím ruky, ale je to jen takové zamyšlení do budoucna ;)

18.4.2018 00:11:37

sekce "ostatní"
Ona ta sekce funguje celkově divně. Mám nějakou hru ve wishlistu - super, někdo nahodí prodej a přidje mi upozornění. Paráda. Potom někdo jiný hodí do "ostatní" poptávku na tuto hru a mě přijde upozornění, že ji někdo prodává :)
Takže sekce "ostatní" je holt taková divná. Jestli by nebylo lepší mít jednu sekci a doplnit kategorie typu: prodej hry, koupě hry, prodej doplňku, koupě doplňku, nechodím na poštu, mám speciální podmínky, nabídka k sňatku, rozprodej pozůstalosti, něco jiného...
:)

18.4.2018 08:43:13

lacko, Gaspar, peca007 (diskuze) a Krkavec (inzerát)
Fakt jste mě pobavili. :D
Jo a nebylo to myšleno sarkasticky. Opravdu jsem se některým formulacím zasmál.

18.4.2018 22:10:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Kdyz se to veme kolem a kolem

Tak precedensi uz jsou tady davno a to ne od pecovarhy.
Nedavno jsem si byl vyzvednout hru, protoze dotycny nemel cas ji poslat. A dalsi, jak uz bylo receno
Neposilam do zahranici
Neposilam prez postu
Posilam pouze prez postu
Posilam prez to a to za tolik a tolik

18.4.2018 22:48:30

Toneckrmelec
Nemůžeš přece srovnávat dražbu jako takovou a její pravidla a následnou formu předání, to jsou přece úplně jiné věci ;)

18.4.2018 22:55:53

Toneckrmelec
Presne ako píše Mitogar... To by potom do dražby mohli ísť len ľudia, čo majú k dispozícii všetky možnosti doručenia, čo aké v čr a sr existujú, aby mohli garantovať, že hru pošlú presne tak ako si to dotyční bude priať. A čo ak dotyční bude chcieť osobné prevzatie v mieste jeho bydliska? Potom mu tú hru tam mám ísť doručiť?

18.4.2018 23:05:51

Ja

Kdyz jsem si pro tu hru jel,tak mi to teda jako podminka prislo. Taky jsem to mohl vydrazit a napsat, ze taky nemam cas,tak jako co s tim budeme delat. Doufam, ze meli aspon tu slusnost a napsali bazminovi, jestli je to ok.

18.4.2018 23:37:36

Toneckrmelec
Tak záleží, co měl napsáno dotyčný v inzerátu jako formu předání. Viděl jsem tu u některých jmen i negativní hodnocení právě kvůli tomu, že nakonec nedošlo k předání hry. Pak je ale potřeba to napsat do hodnocení.

Tady je to hlavně o vaší domluvě, případně o tom člověku, kdo ti to neposlal a rozhodně to podle mě nemá co dělat s podmínkami aukce.

Já posílám poštou, ale když mě pár lidí oslovilo, že mají cestu kolem mého bydliště nebo bydlí opodál, tak jsem taky sedl do auta a neměl jsem s tím problém. Ale je jasné, že kvůli tomu nepojedu třeba 50km

18.4.2018 23:46:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Toneckrmelec
to fakt porovnávaš hrušky a Jabka presne si znal podmínky a mohl si se podle toho rozhodnut , něco jiné by bylo kby nabízel postu a pak ti napsal ze se mu na postu nechce.

19.4.2018 09:17:10

tzolkin rozsireni zadarmo vs za 100
tohle mi neda - hazet do bazaru za vyvolavaci cenu kilo karticku k tzolkinovi, kterou dava vydavatelstvi zadarmo, viz diskuse, ktera tu v lete u te hry probehla... to vazne? byl jsem v HRASu nejak na podzim a jeste jich tam meli kopu, tak mi neprijde, ze by to bylo rozebrany/nedostupny

https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/81743/

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/tzolk-in-maysky-kalendar-3080/diskuse/nakup-mini-rozsireni-17864/

21.1.2019 09:32:04

yarin zadarmo?
Protoze je to muj inzerat, musim se ozvat.

Jestli jsi byl treba v Essenu tak zadarmo tam nebylo ani jedno hratelne promo (pokud nepocitam idiotskou pokemon cepici). Vsechny promo karticky, ktere jsem potkal se prodavaly za pausalni cenu 5E. Napr. sada Mars spolecnosti, Marco polo extra postava, leaderi do Lorenza, Feast for Odin
a milion dalsich. Takze za 100Kc je to v podstate jeste pod cenou...

Napadlo te treba, ze ne kazdy je z Prahy a ani treba nevi, ze v Hrasu to maji "zadarmo" a i kdyby to vedel, tak listek vlakem do Prahy ho bude stat vice nez tech 100Kc a hlavne hromadu casu?

Proste nevim co tady resis, jestli se ti to nelibi, neprihazuj. Klidne tem lidem napis at si pro to dojedou do Prahy a priste te muzeme jmenovat bazar-policii. Jakmile bude podle tveho nazoru nekdo na cokoliv prihazovat vic nez by mel - okamzite tu aukci muzes nahlasit...

A nebo to nech na lidech, snad jsou tu vsichni svepravni, ne?

21.1.2019 09:57:30 | Upraveno autorem (porovnej)

tzolkin
v ty debate se pise, za to i poslou kamkoliv v cr za cenu postovnyho, takze neni potreba jezdit do prahy. osobni utoky si nech od cesty, diky. mne je jedno, kolik na co lidi prihodej, jen mi neprislo uplne fer davat neco za vyvolavaci cenu kilo, kdyz to jde sehnat velmi snadno zadarmo, to je vsechno.

21.1.2019 11:23:49

Vybíráme z Bazaru

Manila: The Savage Streets, 1945
Manila: The Savage Streets, 1945
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas