Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

Neplevelte
Neplevelte prosim toto vlakno o zneuzivani bazaru.. Timto zpusobem se urcite bazar nezneuziva a ani to snad nejde. Myslim, ze by to tu mel admin procistit. Je to zkratka bazar a kazdy si muze nabizet i kupovat.

To ze nekomu nikdo neprihodi na figurky BR vic nez 2000 neznamena, ze musi zavidet jinymu, kterej je nabidne a proda za vic.. To je proste zivot.

22.1.2019 08:43:56

Tak se zase zklidníme, dámy.
Napíšu to v lehké nadsázce, ale třeba se pochopíme:
Jde o kartičku za 100,-, kterou si údajně někdo umí obstarat zdarma. Až vám Veolia řekne, že voda je jen pro vybrané, a třeba Nestlé, že vzduch bude za poplatek tak pak mužete rozjet vášnivé diskuze, ale u kartičky do hry? "Se proberte."

Je to tady pořád dokola. Jakto, že někdo prodává něco za tolik? Proč? Jakým právem? Co to má být? Je svět v pořádku?
Proč si Ital natrhá rozmarýn na pobřeží zadarmo a já si ho musím koupit? Nespravedlnost. Proč prodává kartičku za 100? Nespravedlnost!

Možná to bude pro některé nepříjemná pravda, ale někdo neřeší každou stokorunu, neřeší ani to, že Zeměplocha, která stála 800 se vydražila za 4000,- - protože peněz má tři zadky a když něco chce, tak si to prostě koupí. Když to vidí na bazaru a nemá čas ani chuť zkoumat, kde to dostane zdarma nebo za jinou cenu tak si to prostě koupí. Nebo přihodí max. částku. Nikdo nikoho k ničemu nenutí. Jestli se dostanete na bazar a zaregistrujete si účet na ZH a přispějete do diskuze, tak jste asi svéprávní.

Prostě jsou lidi, kteří jdou do obchodu v úterý, koupit si basu piva za plnou cenu, protože nepotřebují řešit, že v pátek bude ta samá basa za akční cenu -50%. "Se s tim smiř"

Svět je prostě strašně nespravedlivý a ten kdo tu takhle hrozně vydělává na ostatních by měl jít minimálně k soudu. A nebo mu usekneme prsty, pak už to třeba takhle nikdy nenakliká.

edit: A tímto se hlásím jakožto další Orgán do dozorčí rady PSHB. Děkuji.

22.1.2019 08:47:59 | Upraveno autorem (porovnej)

toto vlákno
Je jasným důkazem, že ZH potřebují moderátory jako sůl.
___
redaktor Deskofobie

22.1.2019 12:24:33

Yedle
Bohužel příspěvky můžou admini pouze mazat (a to by zas byla škoda, ne? ;) ), nedají se třeba přesouvat do jiných vláken apod.

Takže to je problém kódu ZH, v současné situaci se to nespraví lidmi. Leda to opravdu natvrdo mazat, ale to mi přijde jako zbytečná cenzura.

A vůbec, já tu jen schvaluju popisky a recenze, nebijte mě :D

22.1.2019 12:43:10

Kat noob
Můžu být tvůj pobocnik? Já bych ty prsty sbíral a prodával je tady na bazaru jako promo figurky k člověče nezlob se, aby se nevyhodily.

22.1.2019 13:36:08

@TonecKrmelec
Hlavně si předtím zkontroluj, jestli v Hrasu nepřidávají uřezané prsty nešikovných brigadniků zdarma k nákupu deskovky.


Omlouvám se za další OT, neodolal sem :).

22.1.2019 14:15:45

...
S tím moderováním to je těžko, pak mažeš lidem posty, oni jsou samozřejmě přesvědčení o tom že mají pravdu a budou pokračovat dokud jim buď nevybouchne hlava, neshoří klávesnice nebo nepřesvědčí všechny ostatní o tom že to jsou blbečci a nesouhlasí s tebou (aka pokračují ve flamu). Pak si založí vlákno vedle, protože to že jim to mažeš je přece důkaz o tom že maj o to větší pravdu (viz jakýkoliv pokus o moderování debat na novinkách, idnesu, ihnedu a kdekoliv jinde), tak jim ho smažeš, udělaj to znova, napíšeš jim ať vychladnou a počkají aspoň den dva než se k tomu začnou znova vyjadřovat, pošlou tě k čípku s tím že mají pravdu, tak jim mažeš posty tak dlouho dokud je systém sám nezabanuje, založí dual jen aby mohli brečet, spamujou kontaktní formulář...
Lepší to ani nečíst...
K tomu co se tady řešilo se asi vyjadřovat ani není potřeba. Doufám že aukce proběhla v uspokojení jak prodejce, tak kupujícího.

22.1.2019 17:11:08 | Upraveno autorem (porovnej)

moderovani
Asi jim jim nikdo nebude branit brecet ve vlastnim vlakne "fnukani", ktery cist nechci. Ale pokud plevelej vlakno o zneuzivani v bazaru, tak je to spatne a moderovat by se to melo.

22.1.2019 17:55:57

@mindlesSheep ad moderování
S tím hodnocením moderování máš i nemáš pravdu. Pokud samozřejmě uvádíš jako příklady "Novinky", "iDnes" a podobné diskuzní žumpy, tak máš samozřejmě pravdu, ale pokud se podíváš na fandovská a odborná diskuzní fóra z různých oborů, tak se tam díky moderátorům daří udržovat nejen úroveň, ale i přehled v příspěvcích, protože pokud se někdo odchýlí od tématu do jiného tématu, tak není problém pro moderátory přesunout příspěvek do jiného tématu nebo pokud někdo už vyloženě porušuje pravidla, tak včas dostane za uši a témata jsou tam opravdu k něčemu, je jich mnohem víc než tady a mají pevně danou dodržovanou strukturu, takže něco potřebného vyhledat v diskuzích není žádný problém. Tady něco relevantního najít v dříve proběhlých diskuzích je předem odsouzeno k nezdaru, takže zdejší diskuze je jen takové povídání k zrovna otevřenému tématu, ale pozdější využití už žádné nemá a je to jen zbytečné plýtvání místem (to je jen řečnický pojem, protože samozřejmě ta kvanta starých textových dat moc nezaberou, ale jsou to data jalová k ničemu nepotřebná).

22.1.2019 18:52:23 | Upraveno autorem (porovnej)

nazev vlakna?
Napsal jsem to vcera, napisu to i dnes:

Nebylo by lepsi si zalozit si na takoveto diskuse vlastni vlakno nez zasvinit toto s nazvem Zneuzivani bazaru?

22.1.2019 20:14:17

Artcore
Tohle je prostě zneužívání "Zneužívání bazaru". No nic, taky jsem si zazneužíval, jdu spát ;-)

22.1.2019 20:42:20

Jako sorry
Ale tohle vlakno samo o sobe je plevel. Posuzovat zneuziti bazaru ma admin po provereni. Dozvedet by se to mel tak, ze dotceny ma kontaktovat vedouciho a ne to psat sem. Tim se akorat dava podnet trolum, co si potrebujou dokazovat svoji moralni nadrazenost.

22.1.2019 21:00:04

Havelock

A z jakeho titulu jsi odsoudil toto tema nehodne k diskuzi? Akorat jsi to znovu zaplevelil

22.1.2019 22:41:24

Toneckotrmelec
Z titulu centralni mozek lidstva. Dekuju za optani. Ne vazne, tohle uz se psalo pred mnoha mnoha prispevky nize. A navic logicky bud nekdo podvadi, nebo ne. O tom neni moc co k diskuzi. Preji hezky den. :)

22.1.2019 23:09:19

dotaz
Rad bych se zeptal. Kdyz dam na bazar hru a nastavim cenu 1Kc, i presto, ze se ta hra da bezne koupit za 1000,- Kc, je to v poradku? Bych se tak vlastne pripravil o spoustu penez. Poradte mi.

23.1.2019 10:48:15

ladik81
tu treba nahlasit potom toho, co to od teba kupil, evidentne zneuzil bazar ku velmi lacnemu nakupu.
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

23.1.2019 10:54:25

Ladik81
Asi to není správné místo na tvůj dotaz, ale pokud nedáš Kup teď, ale Aukce, tak ve výsledku prodáš za nejvyšší nabídku. Ta nemusí být 1 Kč. Někdy to může vyprovokovat „soutěživého ducha“.

Osobně dávám startovní cenu tak, aby mi i v jediném příhozu nevadilo hru prodat. To je dáno úhlem pohledu.

Dodatek: Pokud prodáváš trhák, nemusíš se bát, dát to od koruny. Jestli je to ležák a není ti jedno za kolik to prodáš, byl bych opatrnější.

23.1.2019 10:55:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Ládik
To je záludný dotaz. Může to dopadnout různě.

Pokud se hra vydraží za cenu, kterou zdejší komise spravedlivých uzná jako férovou, pak si můžeš jak ty, tak kupojící oddechnout. Máte štěstí a jste z toho venku.

Pokud se hra prodá za nižší cenu, pak máš stěstí ty, ale odskáče si to ten podvodník, co tu hru sehnal levně a tím tě vlastně podvedl.

No a pro tebe nejhorší je třetí možnost, že hra se vydraží za vyšší částku než se bude komisi pozdávat a to si to pak jako podvodník pěkně odskáčeš.

Já bych doporučoval se nejdřív obrátit na komisi s návrhem férové ceny, případně se žádostí o stanovení ceny, pokud nevíš, doporučoval bych si na to nechat dát razítko. Pak bych hru za tu cenu prodával jako Kup teď, aukcím bych se vyhýbal a pokud by nebylo zbytí, dával bych do popisu jasné instrukce přihazujícím odkaď pocaď mají přihazovat.

Tohle doporučení, ale ber jako amatérskou radu, tohle bych dělal já. Ale není to oficiální stanovisko komise, nejsem členem a moje myšlení není s nim kompatibilní, takže nejsem sto postihnout všechny nuance a zásady férovosti. Tak snad to pomohlo.

Hodně štěstí a nechť tě správná cena bazarem provází!

23.1.2019 11:11:01

Joe

Chlapci
Nestačilo už náhodou?
"Common sense" poprosím...

---------------
Prekladateľ Joe

23.1.2019 11:25:28

@Joe
A proč? Teď to teprve začíná být zajímavé a je to k tématu - zneužívání bazaru. Vyvolal to člen pomocné stráže herního bazaru Peet, tak ať je poučený o všech aspektech, když vyhrožoval, že ve svém úsilí o morální nápravu světa podle jeho jediné osvícené pravdy nikdy neustane.

On si myslí, že je bazar zneužíván a proto přispíval do tohoto vlákna. Jiní si myslí, že bazar takto zneužíván není a proto tuto diskuzi v tomto vlákně nechtějí. Navrhuji tedy založit nové vlákno: "Pomocné stráže herního bazaru" a tam se mohou tito spasitelé náležitě vyřádit.

23.1.2019 11:45:38

...

Jen mě poučte :D

Ale měl jsem zato, že jsou tu všichni dostatečně mentálně vyspělí na to, aby pochopili, že se tu bavíme o vyvolávací ceně :) ale evidentně jsem se spletl...

Já tedy vidím rozdíl v tom dát vyvolávací cenu od nějaké "normální částky" a vyrazit ji klidně za 10000,- (což je i podle mě ok a to, že já bych si tolik stejně nevzal už je moje věc) a tím dát vyvolávací cenu 10000,- (což už mi úplně ok neprijde).

Havelock:

Tady se ale nemusí řešit jen podvody ne? Pozorně si přečti úvodní post tohoto vlákna... Romulan nepoukazoval/neptal se na podvod, ale na neetické jednání :)
Já taky neříkám, že kdo prodá za tolik a tolik je podvodník ;)

23.1.2019 12:07:45

Peet
Ne, tvé příspěvky se vyvolávací ceny netýkaly. Podle tvých příspěvků v žádném případě není OK vydražit hru za 10000 Kč (za předpokladu, že se dá sehnat levněji).

Ty sám dáváš teď návod, jak postupovat u tvých aukcí. U tvých aukcí se dá do aleluja přihazovat (a tím i donekonečna prodlužovat) bez obavy z placení vydražené částky. Pokud by se u tebe přehazovali dva lidé, přičemž jeden z nich o tvém přístupu už ví a druhý ještě ne, je to už nefér jednání z tvé strany. Co by vlastně tobě bránilo dávat vyvolávací cenu 10000 Kč? Nebylo by pak fér už předem dát do inzerátu nějakou "maximální cenu k placení"?

23.1.2019 12:29:09

@Peet
Založil jsem ti vedle spasitelské vlákno "Pomocná stráž herního bazaru", kde můžeš hlídat cenovou politiku všech dražených her, můžeš svobodně kázat o morálce a podávat vysvětlení netradičních vysoce morálních dražebních postupů, kde můžeš plamenně brojit proti zákonům nabídky a poptávky takže už nemusíš dál rozšiřovat tohle vlákno, které je asi o něčem jiném. Každý bude vědět kam si přesně zajít pro názor co je morální, dobré, správné a žádoucí pro tento svět. Pozvedni svůj prapor k boji a neboj se kritizovat aukce se kterými nemáš nic společného - od toho to vlákno bude;).

23.1.2019 13:23:28

Další úroveň OT
@kren díky za elegantní a nenásilné řešení zneužívání bazaru
@Toneckrmelec začala ti služba!

*-*
samozvaný orgán dozorčí rady PSHB
*-*

23.1.2019 13:36:40

Kren

Vlákno sis založil ty, tak si do něj piš co chceš :) :D

Zruda:
Že si nevezmu (třeba) plnou cenu, na kterou se aukce vyšplhala opravdu není nic neferoveho vůči tomu kdo prohrál :)
Navic nikdy nevíš jaká cena pro mě bude ještě přijatelná a jaká už ne :) A prodlužování u mě už nehrozí... Už mám připravené text, které budu jen kopírovat. K aukci si připojím vlastní dodatek pravidel - aukce skončí přesně po tolika dnech na kolik jsem ji nastavil a poslední prihoz posledního dne aukce bude výherní a poté doplním, že aukce už skončila :) prihozy s pozdějším datem nebudou brány v potaz. O tomto už tu taky bylo povídání, že přidat si vlastní pravidla je ok. A navíc aukce jsem použil pouze okrajově právě kvůli prodlužování nebo u věci, u kterých je mi jedno kdy nebo jestli se vůbec prodají :)
Stejně tak znám případy kdy daj aukci od jedné koruny a když se cena nevysplha na nějakou, se kterou by byl dražitel spokojen, tak hru vůbec nepošle... To je nefér.

23.1.2019 13:40:13

Vybíráme z Bazaru

Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas