Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

Yarin

Naprostý souhlas s tebou...

Ale to máš taky těžký... Tady se stává často i to, že se tu aukce vyšplhá na částku vyšší než je v obchodě... vždy se najde někdo kdo "naletí" protože si nezjistí ceny jinde.

Když se v mé aukci dostane částka nad pořizovací cenu v obchodě, tak sám přihazující informuju o tom, že už mi nabízejí moc a případně jejich prihozy zruším.
Ale já na tom nechci vydělávat :) jestli někdo ano, tak to je jeho věc, ale zas nevidím nic špatného na tom na to upozornit (služba komunitě).

21.1.2019 11:44:54

Yarin, Peet
Hele vy delate jako, ze tu nekoho pomalu okradam. Ja proste prodavam v BAZARU opakuji v BAZARU nepotrebne veci, s tim, ze to nekomu dalsimu udela RADOST.

Jestli si myslite, ze to delam pro penize a zachrani mne tech 100Kc tak fakt ne, vsichni dobre vime jakou ma 100Kc dneska hodnotu... je to pakatel za ktery dneska velka vydavatelstvi prodavaji svoje proma... Aby lidem udelali radost...

Takze sorry, ale nebudu kvuli vam palit veci v kamnech nebo vyhazovat na skladku... Dam to do bazaru i priste... nebo nevim co bych s tim mel jako delat, kdyz ho sam nepotrebuju? A jsem si jisty ze i priste to nekomu udela RADOST a zpestri to jeho HRU - od toho ty proma prece jsou!

21.1.2019 11:59:16

Robkin
Nikdo neříká, že tu někoho okrádáš, jen bylo řečeno, za mu (nám) to nepřijde úplně fér :) což já osobně vnímám jako, že je to v podstatě ok (ale mohlo by být lepší), což samozřejmě je. Ale úplně ideální (podle mě) by bylo zároveň uvést, že ti ho zadarmo pošlou, když si řekneš :)
Třebas pro promo balíčky k dominionu si klidně můžeš skočit do knih Dobrovský, kde je mají u deskové a bez cenovky. Radši jsem se i ptal a samozřejmě by to mělo být k nákupu, ale když si ho vezmeš jen tak a ani si nic nekoupím, tak to taky nikdo řešit nebude (ale to možná závisí na jakého zaměstnance narazis).

Samozřejmě to hlavní je na kupci a ať klidně přeplatí, ale já bych ho na to alespoň upozornil...
I mě se mockrát stalo, že jsem už málem něco koupil a včas mě nekdo upozornil, že to můžu mít levněji tam a tam. A i kdybych si pro to nikam jinam nechtěl jít a chtěl koupit dráž, tak jsem tomu člověku stejně vděčnej, že má "starost" i když mu do toho vlastně nic není.

Proto ode mě ta podpora Yarina :)
Jinak já nikdy žádné přímo nekupoval, vždy byly zdarma co si pamatuji. Jediný či vím, tak že jsem měl proto k Firefly (artful dodger), které se prodává samostatně, ale zas je to v krabici a není to jen balíček karet, ale i miniatura lodi a kartonová deska lodi... Stejně jako u Esmeraldy a Jetwash... takže u toho je to i celkem opodstatněné.

21.1.2019 13:23:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Přehnané ceny
Já tu zas narazil na inzerát, kde jsou nabízený promo figurky k blood rage (ty dvě co byly u CZ verze k predobjednavce) a za každou zvlášť chce 1750,- a to už mi přijde opravdu hooodně přes čáru i kdyby se našel někdo kdo mu to dá. To už bych snad kupci raději věnoval svoje zdarma než ho nechat se takhle obrat (To už je podle mě vyloženě zlodějina).

21.1.2019 13:52:40

Peet
Probuh, pokud je nekdo ochoten zaplatit takovou castku, tak je to snad jeho vec. Neznate jeho pohnutky ani financni situaci. Nikdo ho ke koupi taky nenuti. To tu nikdo neslysel o nabidce a poptavce?

Me zas udivuje, jak tady kazdy kontroluje moralku a kouka ostatnim pod ruce jak stara Blazkova.

21.1.2019 14:14:24

Ono
člověk si může před koupí zjistit situaci ohledně hry. Asi každej dokáže hodit heslo do googlu a zjistit co a jak. Já jsem minulý týden kupoval hru, která už se nevyrábí a psal jsem jednomu z vlastníků hry, co si myslí o domluvené ceně. Čili pokud nevím, tak se poradím. Klidně se dá založit i nové téma u patřičné hry a probrat to s více lidma.

Chápu Peetův záměr, ale každého nemůžeme spasit :-) A když někdo vydraží hru dráž, než je cena v krámě, co s tím, má si omrknout ceny v obchodech než to vydraží. Tak to prostě je.

Spíš než cenu, tak bych viděl problém v tom, když se kvalita hry neshoduje s informacemi, poskytnutými v inzerátu.

21.1.2019 14:27:31

Havelock

Jo jo, nabídkou a poptávkou se dá argumentovat a je to i pravda. Ale finanční situace kohokoli je mi ukradená...
Nebo... když je někdo multimillionář, tak je ok ho pořádně podojit? :D
To že je tu nějakej systém "poptávky a nabídky" ještě neznamená, že budu lidi ždímat co to dá i kdybych mohl... Jestli někdo chce, tak ať to dělá, ale třebas já na to budu upozorňovat i nadále a nevidím na tom nic špatného stejně jako vy nevidíte nic špatného na tom "dojení".

A co se aukcí týče, tak ani ten tvůj systém poptávky a nabídky není úplně 100% argument, stačilo by kdybych ti pověděl o jednom případu , který se stal mě. Celkem by mě zajímal tvůj názor na to (ale to kdyžtak přes SZ jestli budeš chtít poklabosit :) )

21.1.2019 14:35:21

@Peet
Nezlob se na mne, ale takoví spasitelé světa, kteří se montují do cizích věcí a vztahů mne osobně vždycky sr... Hodně mi to připomíná bonzáky z uličního výboru, kteří vždycky nahlašovali lidi, co nevyvěsili vlaječky, nebo nezametli chodník. Bylo jim po tom prd, ale v domnění zabezpečení obecného blaha byli přesvědčeni, že dělají správnou věc a ještě na to byli hrdí.

21.1.2019 14:43:33

peet
peet, ty si proste clen, tie tvoje nazory su fakt usmevne.. hned by som ti dal palec hore za to aky si rozkosny a dobry.

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

21.1.2019 14:56:03

Kren
Me zas ty vaše argumenty poptávkou a nabídkou připomínají "tak to je, tak držte hubu a krok a starejte jen sami o sebe" :D

Mě osobně (cokoli, nejen ceny zboží v bazaru) to přijde "špatný /zlý / nemorální" , tak na to upozorním, hotovo, tečka :)

21.1.2019 15:22:41

Peet
Nikdo tady prece nikoho nedoji. Nekdo vystavi vec a v tu chvili ma pro nej takovou hodnotu. Je jen na kazdem zvlast, jestli ma takovou hodnotu i pro nej, aby si ji koupil. Jenze deskovky rozhodne nejsou nezbytne zbozi, aby si je nekdo nemohl nekoupit. To, ze to je pro vetsinu nesmyslne drahe je proste smula. Ja bych taky treba chtel vlastni byt v Praze, ale soucasne ceny realit jsou pro me nesmyslne drahe. Mam smulu, ale nikdo me nedoji...

21.1.2019 15:42:26

@Peet
Ještě nos na rukávu žlutou pásku "Pomocná stráž veřejné bezpečnosti" a budeš naprosto dokonalý.

... nebo lépe "Pomocná stráž herního bazaru", třeba za to dostaneš nějakou občanskou medaili.

21.1.2019 15:51:43 | Upraveno autorem (porovnej)

nazev vlakna?
Nebylo by lepsi si zalozit si na takoveto diskuse vlastni vlakno nez zasvinist toto s nazvem Zneuzivani bazaru?

21.1.2019 15:52:33

Peet
Takže když budu chtít něco od tebe vydražit, můžu do aleluja přihazovat, protože mi to pak beztak prodáš za nějakou +- normální cenu, jo?

21.1.2019 15:53:01

shitstorm
to je zase naklad tady, clovek se pak kvuli vam malem cejti blbe, ze se ozve, kdyz mu neco neprijde fer.

opakuju, ze je mi fuk, ze si nekdo vydrazi hru za dvojnasobek toho, nez se da sehnat v krame. kdyby dal robkin tu kartu od koruny, tak je mi to pumpicka slaufek, at se vydrazi treba za tisic.

akorat proste nechapu, proc nekdo kupuje rozsireni/promo veci ke hre v essenu, kdyz ho teda nepotrebuje, a pak ho tady dava do bazaru za zacinajici castku kilo, aby nekomu udelal RADOST, protoze to kilo ho nevytrhne, misto toho, aby ho teda dal za cenu dopravy, kdyz ho to kilo nevytrhne, jako jde normalne sehnat primo od mindoku.

21.1.2019 16:37:39

Je to shitstorm
opravdu jsem necekal takovy HATE kvuli tomu, ze misto abych nepotrebne veci vyhazoval tak je poslu dal. A proc to nedavam za 1Kc? Protoze evidentne to ma cenu vetsi... kdyz jsou to lidi ochotny drazit.
Stoji mne to cas to nafotit, dat do bazaru, vykomunikovat, zabalit tak aby to posta neznicila (coz samo o sobe nejakou korunu stoji) a nasledne donest na postu. A jeste si v tom udrzet poradek, reagovat na dotazy atd. A ve finale jsem dostal 100Kc. To jsem ale zase odrbal chudou delnickou tridu, ja svine kapitalisticka...

A vy tu jeste po mne chcete abych si pred kazdou aukci zjistil jestli to nahodou nekde nemaji v akci nebo ve vyprodeji nebo dokonce zadarmo nebo za 1Kc k nakupu nebo ja nevim co. Nejlepe obtelefonovat Hras, SDH, Planetu, Albi, Mindok, Tesco, Alzu, Mall, Levne Knihy, Knihy Dobrovsky... a v podstate proluxovat cely internet ... za ucelem stanoveni nikoliv MINIMALNI ceny, ale za ucelem stanoveni MAXIMALNI ceny za kterou jsem ochoten to prodat? To jako vazne?

A opravdu nechcete zavest tu PSHB (Pomocnou straz herniho bazaru) :-)

21.1.2019 17:12:11

shitstorm
neprehravej probuh, hate vypada uplne jinak nez muj prvni post k tomuhle tematu.

ja akorat porad nechapu, proc jsi to teda kupoval, kdyz to nepotrebujes, to je cely.

21.1.2019 17:26:20

yarin
Jistě jsi to myslel dobře, ale pak to upozornění, že Hras nabízí tyto dílky zdarma stačilo napsat ke hře Tzolkin a ne ke zneužívání bazaru. Robkin to jistě nevěděl, taky ti dílky má z Essenu, jak již psal.
Napíšeš tedy v rámci slušnosti i ostatním prodávajícím zde na bazaru, kteří nabízejí promo karty a div se od 100Kč výše? Jistě je dostali zdarma k zakoupené hře nebo na turnaji nebo při nějaké předváděčce dané hry, tak proč je tady prodávají? Každý se přece může dobrovolně rozhodnout, zda přihodí nebo ne. Někdo taky jezdí po různých turnajích a na nich něco vyhraje nebo dostane zdarma. A pak to tady nabídne na bazaru k dispozici ostatním, pokud to již třeba má ve sbírce. A fakt si nebudu zjišťovat, jestli to mají někde zdarma ;)

21.1.2019 17:42:00

yarin
nechcem byť sprostý, čo ťa do toho, prečo to kupoval... to akože ku inzerátom treba ešte pridávať dôvod kúpy, hej, vtedy to už bude všetko v poriadku?

21.1.2019 17:44:58

@Peet
Hele a pošles mi teda ty extra figurky do Blood Rage? Odpřísáhnu ti, že za ně pak už nikdy nikomu nezaplatím 1750,- za kus.

Mám ti poslat do zpráv adresu? Nebo to nebude s tím altruismem tak horké? ;).

@Všem spasitelům:
Mimochodem fakt vám vadí, že někdo prodává hry/proma za větší cenu než podle vás mají? Nestačí vám si to nekoupit?

A co když někdo dá vyvolávačku v rámci vašich měřítek v pořádku a zájemci to vyženou někam do nebe? To jim pak píšete a vysvětlujete jim, jak se podojili a ať už to příště nedělají?

21.1.2019 17:56:45 | Upraveno autorem (porovnej)

...
@ludomyl

a co je tobe do toho, co mne je do toho, kdyz uz teda jedeme v tomhle modu. nemusis snad odpovidat za robkina ne.

@miner
kdybys cetl, co tu pisu, tak bys vedel, jakej nazor mam na vyhnani ceny do nebe samotnou drazbou, mne slo o pocatecni cenu a normalne jsem se zeptal na duvod, to je cely.

@ mitogar
ja zas nevedel, ze se to prodava za x eur v essenu, proto jsem se ptal tady, protoze mi to prislo jako nefer, to je cely pribeh probuh

21.1.2019 18:13:07

yarin
Hele - koupil jsem par veci v Essenu, s tim ze si o to kamaradi bud primo rekli a nebo jsem to koupil "v dobre vire", ze udelam kamaradum radost. Napr. ty 3 promo spolecnosti k Marsu za 5E ... ty se rozebraly okamzite mezi kamarady - a div se ani jeden mi nedal mene nez 5E - naopak.

A podle mne kdybych jich koupil 10 balicku tak to pak tady bez problemu prodam, ale byl o to zajem a tak na zadne aukce nedoslo. Promo k Lorenzovi se taky okamzite prodalo v okoli, zbylo mi jen ceske, ktere jsem ziskal jinde. Stejne i Marco Polo postava a Odin extra ostrovy.

No a nektery veci nikdo z kamaradu uz nechtel. Tak jsem to dal do bazaru... To je prece princip bazaru. Nechci se nejak opakovat, ale volba BAZAR vs. SMETISTE je snad jasna.

A jinak je to presne jak pise Mitogar... Spoustu veci mam z turnaju nebo z ruznych akci - ted o vikendu jsem treba vyhral specialni "pruhledne fialove vagonky" k Ticket to Ride (diky Deskoviste HK za perfektni akci). Takze mam celou sadu vagonku navic (a ne jednu - protoze uz jsem na par turnajich v TtR byl) - zatim jsou ve skrini, ale uvazuju, ze je dam do bazaru. Nemaj je nahodou v Hrasu zadarmo nebo nekde jinde za 1Kc nebo v knihy Dobrovsky k nakupu? Nevim opravdu to nehodlam zjistovat... A to je ta pointa, proc jsem se tady ohradil proti sekci "Zneuzivani bazaru".

A ze se pak ozval Peet z pozice PSHB a eskaloval ten shitstorm ... to uz byl bohuzel jen logicky dalsi krok. On uz takovy je...

21.1.2019 18:43:05 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
dekuju ti za vysvetleni

21.1.2019 18:44:40

...
"Hele a pošles mi teda ty extra figurky do Blood Rage? Odpřísáhnu ti, že za ně pak už nikdy nikomu nezaplatím 1750,- za kus."

NICE, miner +1


22.1.2019 08:10:40

Miner
Hele klidně bych ti je poslal, kdybysis o ně včas řekl :D já pro ně neměl využití, protože Blood Rage jsem ani nehrál... Není to hra pro mě :)
Ale už jsem to prodal včetně základu , takže máš smůlu :)

Takže si můžeš takový kecy nechat od cesty, já když něco řeknu, tak si za tím i stojím víš :)

Takže za mě Miner - 1

Jinak já tu jen projevil podporu Yarinovi, když si přečtěte ten post hned po něm... Pak už se tu rozjel opět koloběh obhajovani jednoho nebo druhého názoru :)

22.1.2019 08:18:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

hra civilizace
hra civilizace
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas