Zneužívání bazaru

Z delšího pozorování zdejšího bazaru jsem si všimnul nepěkného a neetického chování některých prodávajících. Jsou tací, kteří evidentně přeprodávájí hry koupené v zahraničí za nižší ceny a pak je prodávají přes bazar, resp. si je vzhledem k množství nabízených titulů objedná ze zahraničí až po úspěšném vydražení tady v bazaru. Nelíbí se mi to hlavně z hlediska, že je nabízí jakou aukce (u kup těď by to bylo možná omluvitelnější), což může způsobit, že se dva zájemci poperou o hru, vyženou její cenu poměrně vysoko a daný uživatel ji tam za pár dní/případně týdnů hodí znovu za podstatně nižší cenu. Dít se tohle třeba na aukru tak je mi to putna, ale na komunitním webu mi to přijde minimálně neetické...
4.2.2014 16:13:58

Medwídek
Ten tady má pobočku svého eshopu :+),ale ne jen on .

16.4.2018 08:45:19

Madarich

Dříve jsem nakupoval Lego sety na Aukru, ale pak tam začaly převažovat nabídky od profesionálních prodejců za ceny vysší než v eshopech. Už tam nechodím. Zdejší admin by se měl zamyslet, nebo jeho šéf...

16.4.2018 09:43:33

Medwídek
no podminkam to neodporuje. Ty jako kupující uričte nejsi nejak znevyhodnen a muzes koupit novou hru za o neco malo lepši cenu.

16.4.2018 09:44:15

nové hry
Pokud má někdo problém s tím, že sem dám hry, které mám skladem v našem klubu ... a opravdu je mám skladem, o kterých si myslím, že by je někdo mohl shánět, ale tady na zatrolenkách se moc nepohybují. Není problém. Vyhodím je odtud. Chtěl jsem jen nabídnout hry, které by mohly někoho zajímat.
Proto mi napište, pokud to administrátorům vadí, a já je stáhnu.
A klidně se pak můžeme pobavit na Zatroconu. :-)
Díky Mad.

16.4.2018 09:48:34

Odpověď Medwídek a Riddleboy
Ahoj. Nevím, jestli vedete nějaký klub deskových her nebo si zajdete jen někam zahrát, nebo si hrajete jen doma.
Ale pokud byste vedli klub, věřte mi, že můj eshop (do kterého se navážíte, a do pojmu profesionálních prodejců) není na vydělávání.
Akorát při nákupu her vezmu nějaké navíc, jednak kvůli dopravě, a jednak kvůli tomu, že když se hry někomu líbí, může si je přes eshop koupit. Kdyby nebylo zku... EET, nebyl by ani eshop potřeba.
Myslíte si, že my, kteří každou volnou korunu a čas dáváme do dovybavení klubu dalšími novými hrami na tom shopu vyděláváme??? Tak jste naivní.
Pokud povedete klub v takovém malém městečku, jako jsme my, a budete chtít nabídnout hráčům i novinky, tak počítejte s neustálým dotováním klubu v hodnotě desítek tisíc ročně.

16.4.2018 10:11:29

lol
První věc co uvidíš když otevřeš bazar :

Tento bazar her slouží pouze k prodeji jednotlivých her a jejich rozšíření mezi hráči. Pokud bude mít některý z inzerátů či aukcí charakter obchodní činnosti či její propagace, může být bez předchozího upozornění odstraněn.

16.4.2018 10:12:02

pravidla
Ale jak tady všichni šili do Peciho,tak ty porušuješ pravidla bazaru taky.
A je jedno z jakeho důvodu to děláš.

16.4.2018 10:15:23

...
Je fakt, že nabídky na nové hry od eshopů by se v bazaru objevovat neměly. Aukro je zářným příkladem, jak to pak dopadne. Ve zdejším bazaru už je těch nabídek také požehnaně a projít jej nějakou chvíli zabere. Možná by stálo za zvážení omezení současně vystavených inzerátů od jednoho uživatele na řekněme 3 až 5. Podobné pravidlo platí třeba na Outdoor fóru, kde je omezení na 3 aktivní inzeráty na uživatele.

16.4.2018 10:29:19

...
OK ... není problém.
I když i ty nové hry mám v klubu fyzicky, smažu to, ať je klid. :-)
Je jen škoda, že kvůli takovýmto omezením nejde nabídnout hra, kterou třeba někdo shání, a já mu ji mohu dodat.
Nabídl jsem pouze dvakrát hry tady na Zatrolenkách, a asi naposledy, když je problém nabízet nové hry, které mi leží ladem, a někoho by možná potěšili.
Prostě mám tu smůlu, že mám hry pouze nové, ve folii. :-)
No nic. Jdu mazat.

16.4.2018 10:36:01

Neoprávněné podnikání
Madarichu, nemůžeš kupovat věci s úmyslem je dále prodávat, aniž bys k tomu měl potřebné oprávnění. Jednalo by se o neoprávněné podnikání, za které od ŽÚ hrozí pokuta až půl milionu.
Oprávnění totiž nepotřebuješ na to, abys mohl mít zisk, nýbrž abys mohl provozovat nějakou činnost. Příjmy a výdaje ŽÚ vůbec nesledují, nesmějí. Od toho jsou FÚ.

Legálně podnikat v současném bazaru nelze. Kliknutí na tlačítko Přihodit totiž nelze chápat jako vyjádření s obchodními podmínkami, které tam navíc vůbec nejsou. Jako podnikatel bys ale musel zákazníka informovat o možnosti odstupu od smlouvy bez udání důvodu do 14 dní, o vyřizování sporů, mít snadno přístupné kontaktní informace, o zpracovávání osobních údajů…
Nadto jde o využívání systému k účelu, který jeho provozovatel zakázal.

16.4.2018 10:40:34

...
Díky jenikkozak. A nepíšu to ironicky :-)
Je to smazáno.

16.4.2018 10:43:13

@madarich
V prvé řadě – já se do ničeho a nikoho nenavážím.

V druhé řadě – a to je i reakce na paladina – já s tím vůbec nemám problém. Moc dobře vím, že se na tom vydělávat nic extra nedá (i když 218 Kč na Pustině? Ale no tak...) a Tvé argumenty, proč třeba bereš vícero kousků docela chápu. A ano, kupující na tom může i "vydělat" lepší cenou...

A ve třetí řadě – když už, tak bych v inzerátech neměl odkaz na e-shop, to mi přijde už moc.

Jde mi jen o to, že se zde již nějakou dobu intezivně řeší blbina v podobě vlastních podmínek aukce vs. obecné podmínky bazaru a pecovarhy tady dostal docela naloženo.

Takže jaký je ten pomyslný metr?

16.4.2018 11:11:09

Špatňák
Pozri, nevyriešime to, je to za nami.
Dávať nejakú klauzulu o tom, že bez námietok ponesiem negatívne hodnotenia pokladám za zbytočné - ak by mi niekto dal negatívne hodnotenie (každý mohol), tak by som to proste bez námietok akceptoval, tak ako som to deklaroval písomne aj Diovi aj MindlesSheepovi ešte pred spustením dražieb.
To, že v dvoch prípadoch sme si vzájomne udelili hodnotenie, aj keď neprebehla výmena nebol nejaký zámer s cieľom zavádzať ostatných, to dúfam uznáš. Nemám najmenší problém s ich výmazom.
Dobre, zmyslom tunajšieho bazáru nie je, aby bol niekto spokojný alebo nespokojný, ale tak snáď to je to, aby sa dostali stolné hry od ľudí, čo ich už nehrávajú k ľuďom, ktorí ich chcú hrávať, za dohodnutú odplatu.
To sa úplne do bodky naplnilo vo všetkých mojich cca 60 dražbách. Proste nebudem súhlasiť, že som akokoľvek zneužil tunajší bazár.
Za jeho zneužitie považujem to, keď niekto pozbiera peniaze a nepošle hry, alebo predáva nové hry za účelom nezdaneného zisku, predáva hry nelegálne získané, vytvára si fiktívne nicky apod.

16.4.2018 11:11:59

Madarich

...jen k mému příspěvku a Tvé reakci. Já Ti opravdu nezávidím žádný zisk a ani neřeším, jestli na tom vyděláváš. Vůbec mi nevadí, když tu někdo nabídne více nových her. Jen mi přijde plevelení bazaru inzerovat zde např. This war of mine za cenu o 150 vyšší než v eshopech. Koukal jsem jen na TWoM, pokud byly ostatní ceny nižší, tak pardon. Když bys dal ty hry na klasickou aukci s nižší startovací cenou, ať ji určí zájemci, je to podle mne super. Ale pokud by se tady objevovalo více prodejců, kteří by točili hodně her za nesmyslné ceny, bude tím bazar trpět.

16.4.2018 11:17:08

Pecovarhy a Madarich
Ne, ne, ne a ne.

"Dobre, zmyslom tunajšieho bazáru nie je, aby bol niekto spokojný alebo nespokojný, ale tak snáď to je to, aby sa dostali stolné hry od ľudí, čo ich už nehrávajú k ľuďom, ktorí ich chcú hrávať, za dohodnutú odplatu.
To sa úplne do bodky naplnilo vo všetkých mojich cca 60 dražbách. Proste nebudem súhlasiť, že som akokoľvek zneužil tunajší bazár."

Ve dvou případech (aspoň jak tvrdíš) se to nestalo! Lidi ti nabídli cenu a tys jim to neprodal!

No a jinak k aktuální kauze... Osobně nemám problém vůbec s tím, když e-shop nebo herní klub "čistí sklady" a místo toho, aby hru nabízel ve svém obchodu, nabídne ji zde. Pokud je fakt zřejmé, že to není soustavná činnost, proč ne. Samozřejmě problém pak bude v tom, když to pak musí jít nějak oficiální cestou, a to bude asi tady ten hlavní problém, jak jsem pochopil.

16.4.2018 11:52:42

zruda
Považoval som za nepotrebné zdôrazniť, že práve v tých dvoch prípadoch nešlo o stolnú hru, čo som uviedol aj v mojej vete, o čom je zmysel tunajšieho bazáru (čítaj dôsledne). Poučil som sa, inserty a podomácky vyrobené vylepšenia tu asi naozaj zbytočne zaberajú priestor, dôležité sú iba hry.

16.4.2018 12:30:52

Pecovarhy
Inserty a tak tu určitě nezabírají prostor, pokud se týkají deskových her (což v tvém případě se týkají). Pokud vím, nikdo s takovými inzeráty nemá problém. Všechny komentáře jsem neprolézal, tak je možné, že někdo zmínil i prodej neherního zboží.

Ty máš problém pochopit, co vadí mně a dalším. Že ti někdo nabídl nějakou cenu, vyšší než tebou navrženou, a ty jsi danou věc nedodal. A ještě navíc jsi za to získal kladné hodnocení.

16.4.2018 13:04:24

zruda
Ľudia mali vopred a jasne vedomosť o tom, do čoho idú. A nemali s tým žiaden problém.

16.4.2018 13:36:43 | Upraveno autorem (porovnej)

pecovarhy
To je přece konečně ten správný argument, vlastně nešlo ani o hry, takže o nic nejde. Už jsem myslel, že argumenty dobročinnosti nic nepřekoná :-D
Všichni průměrně inteligentní návštěvníci bazaru zatrolených her velice dobře chápou, jak a proč bazar vznikl a k čemu slouží (viz popis bazaru), vždy se ale najde dost lidí, kteří se budou jasná a všeobecně dodržovaná pravidla snažit nějak vyložit ve svůj prospěch a tak se bude řešit, jestli je možné aukci za nějakých podmínek prodávajícím zrušit, jestli je insert rozšíření hry nebo ne, jestli je prodej z herního klubu obchodní činnost nebo ne, jestli je nekonečné nahazování jedné hry prodej jednotlivé hry nebo ne apod. I kdyby měl bazar pět stránek pravidel zpracovaných právníkem nebo kým a prodej se bude omezovat hromadou restrikcí, tak se vždy najde někdo, kdo tam najde nějakou díru, kterou se bude snažit využít ve svůj prospěch.
Padlo tu několik přirovnání, také bych jedno použil. Na parkovišti před supermarketem parkují desítky řidičů na vyznačených místech, ale vždy se najde pár, co zastaví přímo před vchodem, i když je půlka parkoviště prázdná. Proč? Protože tam není zákazová značka, projet se kolem dá, tak co je komu do toho, kde kdo jak stojí. Navíc rodina toho řidiče je maximálně spokojená a to je přece účel ne? A místo nikomu nezabírá a majiteli/zaměstnancům obchodu je to jedno (dokud si nebude někdo konkrétně stěžovat). Jediná vada na kráse je ta, že až tohle začne dělat celý ten hloupý dav dodržující pravidla, tak se do toho obchodu nedostane nikdo a část lidí tam přestane chodit. No a pak tam obchod bude muset nasázet zákaz zastavení a ten bude omezovat i ty, co vždy stojí, kde mají a jedou před vchod jen někoho naložit. Všechno je samozřejmě o lidech a lidé se dokáží domluvit, ale nechat vše na domluvě rozumných lidí nikdy nepůjde. To by se mohli zrušit značky a čáry na parkovišti, však se lidí v klidu domluví, kde kdo zaparkuje, aby nikomu nevadil. Kdo má velký nákup, je starší, pospíchá parkuje blíže, ostatní dále apod. :-D

16.4.2018 13:42:05

Droll
Prosím, můžeš dát nějaký odkaz na ty všeobecný a jasný pravidla? Díky moc.

16.4.2018 13:55:30

Rukavička
+1

16.4.2018 13:58:37

Rukavička, Bastacka
Vy dobře víte, že žádná psaná pravidla kromě pár vět na http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/ neexistují a já se na žádná jiná pravidla neodkazuji, nýbrž se odkazuji na inteligenci uživatelů a úmysl autora bazaru, což je bohužel v dnešní návštěvnosti ZH očividně nesmysl :-)

16.4.2018 14:07:25

Bazar
Jak už jsem jednou napsal ,bazar je super věc. Může ležet některým prodejcům v žaludku ,ale pro nás hráče je vynikající.
Samozřejmě člověk může hry prodávat kdekoliv ,ale tady je to přehledné ,všechno na jednom místě,plus ještě hlídač přidaných her na bazar. Kdo si počká ,vždy se dočká :+).
Problém je,že když si tu někdo z toho bude dělat eshop,může se to druhému nelíbit a začne proti bazaru něco činit..........
A na to můžeme doplatit my všichni,co na bazaru kupujeme i prodáváme.


16.4.2018 14:08:12

Droll
Asi to vzdám - argument o inteligencii užívateľov ZH ma zráža definitívne na kolená. Čokoľvek tu napíšem je v podstate gól do vlastnej brány. :-)

Vážim si ľudí, ktorí reflektovali moju bazárovú ponuku aj pred Vianocami aj pred Veľkou nocou teraz. Bolo to spolu 36 unikátnych účtov, niektorí brali viac hier naraz.

Vážim si aj tých dvoch ľudí, ktorí mi dali pozitívne hodnotenie, aj keď som im tie vecičky v zmysle mojich podmienok neposlal. Ľutujem teraz, že mi nedali hodnotenie negatívne, zobralo by to niektorým tu vietor z plachiet. Neľutujem, že som im dal pozitívne hodnotenie ja, plne si to za svoje ľudské vlastnosti zaslúžia.

Sľubujem, že keď najbližšie budem chcieť opäť využiť stranu ponuky tohto bazáru, opäť oslovím vopred admina s férovou ponukou, že pochopím, ak mi odmietne uverejniť tak nehoráznu a pomaly zákony porušujúcu ponuku. :-)

Skončite však s tým, že tu zneužívam bazár, pomaly ma tu budete dávať do rovnakej roviny s podvodníkmi. Na to mám proste príliš nízku inteligenciu, aby ste ma o tomto presvedčili, to si radšej choďte hádzať hrach o stenu. :-)

16.4.2018 14:48:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Droll
Už se chlape probuď! O čem se tu diskutuje, když je všechno jasné.

1. Je dovoleno mít podmínky v inzerátech (nejméně 5 přihazujících, pouze osobní předání, pouze.. pošta, Brno, Praha atd.)?
2. Je dovoleno prodávat hry, které ještě osobně nemám (předprodej, Kickstarter)?
3. Je dovoleno prodávat, když jsem zaměstnancem e-shopu?
4. Kolik inzerátů vlastně najednou, za měsíc, za rok můžu mít?
5. Můžu já vůbec prodávat nerozbalenou hru?

Asi by se dalo pokračovat. Naštěstí na všechno máme jasná pravidla, která peco-sparťan jasně porušil a proto bych mu do profilu napsal :„Tento uživatel si dává podmínky do aukcí, které nemusí být schváleny administrátorem“.

16.4.2018 15:04:29

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Kompletní Eclipse
Kompletní Eclipse
Akt. cena: 4600 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas